endoskopi yaptiralanlar

korrasami

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2023
2
0
21
Merhaba midemde uzun zamandir gecmeyen agrilar yanma vs icin endoskopi olmayi dusunuyorum. Daha once yaptiran varsa surecinden bahsedebilir misiniz🙏🏻 ozelde veya devlette. daha once hic anestezi almadim korkuyorum ciddi bir sey varsa diye

Tam olarak anestezi almazsınız sedasyon alırsınız onda da kısa bi dalma hafif bi uyuklama ve hemen uyanma durumu olur. Allah korusun bir durum varsa erken tanı hayat kurtarır geçmeyen şikayetiniz varsa hemen yaptırın tabii ki. Babam da çok taraftar değildi ama 50yaşını geçtiği için endoskopi ve kolonoskopi yaptırdık geçenlerde, hiç düşündüğüm gibi değilmiş çok rahattı dedi, uyudu uyandı zaten 10-15 dkda

Tam olarak anestezi almazsınız sedasyon alırsınız onda da kısa bi dalma hafif bi uyuklama ve hemen uyanma durumu olur. Allah korusun bir durum varsa erken tanı hayat kurtarır geçmeyen şikayetiniz varsa hemen yaptırın tabii ki. Babam da çok taraftar değildi ama 50yaşını geçtiği için endoskopi ve kolonoskopi yaptırdık geçenlerde, hiç düşündüğüm gibi değilmiş çok rahattı dedi, uyudu uyandı zaten 10-15 dkda
cok gecmis olsun. cok tesekkur ederim ozelde direkt yapiliyor mu yoksa oncesinde test falan isteniyor mu

X