Engelli bakım parası

Sumeyye Turgay

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2023
11
3
20
Merhabalar
Benim eşimin kardeşi otizm li 4 5 aydır annesi bakım parası alıyor onun üzerinden ama annesi aşırı sorunlu birisi çocuğu bize bırakıp gitti ben haftanın 3 günü çalışıyorum ben çalışmadığım gün ben bakıyorum çalıştığım gün kayinpederim bakıyor o da bı kaç ay sonra birakicak işi emekli zaten kendisi size sormak istediğim konu şu kayinvalidemin aldığı maaşı kayinpederim alabilir mi çünkü şuan bizimle değil birkaç gün oldu gideli ama bir kuruş para almasını istemiyoruz çocuğun üzerinden aile ve sosyal hizmetleri arasak durumu anlatsak nasıl bir yol izlenir sizce fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Merhabalar
Benim eşimin kardeşi otizm li 4 5 aydır annesi bakım parası alıyor onun üzerinden ama annesi aşırı sorunlu birisi çocuğu bize bırakıp gitti ben haftanın 3 günü çalışıyorum ben çalışmadığım gün ben bakıyorum çalıştığım gün kayinpederim bakıyor o da bı kaç ay sonra birakicak işi emekli zaten kendisi size sormak istediğim konu şu kayinvalidemin aldığı maaşı kayinpederim alabilir mi çünkü şuan bizimle değil birkaç gün oldu gideli ama bir kuruş para almasını istemiyoruz çocuğun üzerinden aile ve sosyal hizmetleri arasak durumu anlatsak nasıl bir yol izlenir sizce fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.
Bence sosyal hizmetleri arayin. Durumu bildirin cocugu kim bakiyorsa ona para verilir

Kadın çocuğu bırakıp nereye gitti komple size mi bıraktı yuh artık ya

Merhabalar
arayın, anında keserler. Çok dikkat ediyorlar para verdikleri durumlara...

Kadın çocuğu bırakıp nereye gitti komple size mi bıraktı yuh artık ya
Temizlik hastası ve birileriyle konuşuyor sosyal medyadan bir kaç kez şans verildi ama artık kesinlikle gelemez gelmeye de yüzü yoktur herhalde biz evde yemek yapıp yiyemiyorduk bildigimiz karnabaharlı bile dışarda yapın diyordu sokakta tüp ile yapicakmisiz olaya bakin

Sürekli kavga ediyorlar zaten kayinpederim bu evden çıkarsan birdaha şans vermem dedi çıktı gitti ablasinda şuan kartı da almış maaştan biriktirdiği altınları da

Allah yardımcınız olsun .

Sosyal Hizmetleri arayıp sorun ve gerekirse hesap değişikliği yapıp o kartı iptal ettirin.

Böyle birşey oluyor mu bilemedim ama sadece fikir sundum.

Hatta şikayet edin.

Yok öyle bir dünya garibin parasıyla hayat sürmek

Temizlik hastası ve birileriyle konuşuyor sosyal medyadan bir kaç kez şans verildi ama artık kesinlikle gelemez gelmeye de yüzü yoktur herhalde biz evde yemek yapıp yiyemiyorduk bildigimiz karnabaharlı bile dışarda yapın diyordu sokakta tüp ile yapicakmisiz olaya bakin
Yazıklar olsun tam sabah kuşağı programlarına konu olmalık kadınmış

Sosyal hizmetleri arayın kadinin maasi kesilir baba yine basvurur ona verirler tabii tum başvuru surecleri basa doner o kadar onun haricinde baba da alabilir anneninki kesilir.

Merhabalar
Arayın sosyal hizmetleri direkt.Acımayın.O yavruya acımayıp parasına göz diken kadına acınmaz.Sürünsün inşallah

Allah yardımcınız olsun .

Sosyal Hizmetleri arayıp sorun ve gerekirse hesap değişikliği yapıp o kartı iptal ettirin.

Böyle birşey oluyor mu bilemedim ama sadece fikir sundum.

Hatta şikayet edin.

Yok öyle bir dünya garibin parasıyla hayat sürmek
Sosyal hizmetleri arıyorum ama baglanamadim gün içinde deneyeceğim tekrar inşallah Allah yardımcımız olur

Sosyal hizmetleri arayın kadinin maasi kesilir baba yine basvurur ona verirler tabii tum başvuru surecleri basa doner o kadar onun haricinde baba da alabilir anneninki kesilir.
Aradım sonunda bağladılar konuştuk dilekçe doldurulması gerekiyor dediler bakıcı değişikliği yapılacak eğer kayinpederim uygun cikmazsa ondan da kesilir dendi umarım kesilir

X