Eniştem....

bu konuda oturmayan inandırıcı olmayan bir sürü anlatımlar var bende eniştemleri cok severim teyzemlerin eşleri ama hiç bir zaman cep tel bakmadım samimi olduğum halde bi ikincisi de ablanız yetişti dediniz ama öyle bişey yok yanlışlıkla evli butonunu seçmişsiniz bir sürü kafa kariştıran olaylar var ben anlamadım kusura bakmayın ama amacım yardılamak değil sadece anlayamadım

bende çözemedim valla ama sende eniştenin cebini karıştırdığına göre bi meyil var galiba ben öle sezd,m ben bu yaşıma geldim bırak eniştemin telini eşimin telini bile karıştırmam artı böle bi insanı ailenizde neden var ediyosunuz vurun tekmeyi gitsin........

inanmıyorum dıye bırsey demıyorum..hayatta hersey olabılır..ama cok ılgınc geldı..neye gore daha katlanıyorsunuz bu adama gerçekten sasırtıcı..

Ablan bu olaya sadece ağlayarak mı tepki verdi yani????:1shok:

Ablanın böyle rezil bir insanla evli kalmasına nasıl izin veriyorsun?Gerçeklerle ablanı yüzleştir.Zararın neresinden dönülse kardır.:eek:lmaz:

muhtemelen ablası bazı şeyler anlattı kardeşine belki de farkında olmadan iş seyahatleri ve kızlardan gelen telefonları özel bişi gibi değil ama günlük sohbet içinde arkadaş da şüphelenip eniştesinin cebini karıştırdı o da olabilir çok fazla yargılamayın

ne olursa olsun tacize uğradığını söyleyen birine senin de meylin varmış denmemeli haa yalansa yalandır gene de meylin var neden olan sensin gibilerden ima etmeyelim nolur bu bi kadına yapılacak en büyük kötülük

arkadaş kendi diyor aram iyiydi eniştemle her enişte baldız gibi o şerefsiz bunu yanlış anlamış da olabilir

ben toptan yalandır diye düşünmek istemiyorum ona göre yazdım onu da belirteyim

Ben herzaman aynı şeyi savunurum ve her seferde doğru çıkar ne yazık ki. Bir ailede gelin ve enişte yerini bilmeli..gelin gelinliğini, enişte enişteliğini..günümüzde ne yazıkki gelinler de enişteler de ailenin çok içine alınmaya çok samimi görülmeye çalışılıyor ki bu çok yanlış. Enişteye evin oğlu gözüyle bakılıyor, sebepse aman kızımıza iyi baksın..kızımız mahcup olmasın..ama görün işte, o bir enişte, asla evin oğlu gibi..ya da bir baldızın gerçek abisi gibi olamaz. Mesafe herzaman korunmalı. Ben şahsen kendi ailemde 3 enişteme ve 2 gelinimize aynı şekilde davranıyorum. Bırakın sarkıntılık yapma olayını, en büyük eniştenin bi keresinde bana sesini yükseltecek cesareti kendisinde bulmasına bile çıkarttığım olay yıllar oldu halen tam kapanmadı. Herkes bu şekil davranırsa böyle sorunlarla karşılaşılacağını sanmam. HA ben gelin değil miyim mesela..ben de gelinim ama içine girdiğim ailede ben de yerimi biliyorum, onlardan bir kişi olmadığımı, herzaman bir adım dışarda durmam gerektiğini biliyorum. Kısacası; Mesefaler korundukça bu tarz olayların yaşanma oranın oldukça düşeceğinden eminim yani ben.

Ben herzaman aynı şeyi savunurum ve her seferde doğru çıkar ne yazık ki. Bir ailede gelin ve enişte yerini bilmeli..gelin gelinliğini, enişte enişteliğini..günümüzde ne yazıkki gelinler de enişteler de ailenin çok içine alınmaya çok samimi görülmeye çalışılıyor ki bu çok yanlış. Enişteye evin oğlu gözüyle bakılıyor, sebepse aman kızımıza iyi baksın..kızımız mahcup olmasın..ama görün işte, o bir enişte, asla evin oğlu gibi..ya da bir baldızın gerçek abisi gibi olamaz. Mesafe herzaman korunmalı. Ben şahsen kendi ailemde 3 enişteme ve 2 gelinimize aynı şekilde davranıyorum. Bırakın sarkıntılık yapma olayını, en büyük eniştenin bi keresinde bana sesini yükseltecek cesareti kendisinde bulmasına bile çıkarttığım olay yıllar oldu halen tam kapanmadı. Herkes bu şekil davranırsa böyle sorunlarla karşılaşılacağını sanmam. HA ben gelin değil miyim mesela..ben de gelinim ama içine girdiğim ailede ben de yerimi biliyorum, onlardan bir kişi olmadığımı, herzaman bir adım dışarda durmam gerektiğini biliyorum. Kısacası; Mesefaler korundukça bu tarz olayların yaşanma oranın oldukça düşeceğinden eminim yani ben.

Söylediklerinize asla ve asla katılmıyorum. Sizin mantığınızla suç tacizcide değil tacize maruz kalanda.
Bir insan şerefsiz ve haysiyetsizse istediğiniz kadar aranıza duvar örün genede yapacağını yapar. Bunun samimiyetle ne alakası var canım. Yapan şerefsiz yapar bu kadar basittir.
Ben kız kardeşimi kendimden önce eşime emanet ederim hemde gözüm kapalı olarak, ikisinin arasında 19 yıldır süren dostluk bağı bugüne kadar hiç bozulmamıştır hiçte aksi bir şey olmamıştır. Eşimin ailesinede kendi ailemden biri gibi davranırım bende bugüne kadar aksi bir tavır görmedim.
Kıssadan hisse, ister bir adım dışarda durun ister 10 adım içerde gerçek değişmez, şerefsiz her yerde şerefsiz olduğundan yapacağını her yerde yapar.

bence ne olursa olsun ablana söylemelisin böyle seyler saklanmaz...sonra acıga cıkarsa sen suclu olursunfisfisfis

derdinide okudum yorumlarıda kimse anlamamış...........
bir sürü soro sorulmuş........cevap verilmemiş.......verilen cevaplar sanki ölesine gibi............

annen neden kızıyor söylemiyorsun........yengenden önce annene demelisin........iki kızıda öyle yada böyle magdur....gibi............ablan o kadar eziyet şiddet görüyor...anne bunları bilmiyormu.........sahip çıkmıyormu hem ablana hem torunlarına........

ayrıca ablana da demelisin.......sen susdukca enişten daha ilerletirse.......ne olcak........
hadi ablan senden degilde bir başkasından duydu.dahada kırıcı ve yıkıcı olur bence........

bu konuda oturmayan inandırıcı olmayan bir sürü anlatımlar var bende eniştemleri cok severim teyzemlerin eşleri ama hiç bir zaman cep tel bakmadım samimi olduğum halde bi ikincisi de ablanız yetişti dediniz ama öyle bişey yok yanlışlıkla evli butonunu seçmişsiniz bir sürü kafa kariştıran olaylar var ben anlamadım kusura bakmayın ama amacım yardılamak değil sadece anlayamadım
bakın bundan önceki sayfalardada söyledgim gibi telefon çaldı ablam yaa eniştemin eşi ben aldım teli sonrada gördüm yani sizinde telefonunda olmasada internette gördügünüz mesela facebook ta gördügünüz bir kızı mutlaka sorarsınız saka maksatlıda olsa sorulur oda bi anlık sordum yani hiç bir artniyet olmadan sordum oda iş arkadasları dedi ve benimde bu kadar çok kızın olması tuafıma gitti ve sonra bu olayy....
ablam yetişti dedim içeriden çagırdı o anda ne yapabilirdim yani bu benm elimde olan bir şey degildi bir anda nutkum tutuldu o anda nasıl davranmam gerektigini düşünemedim
evli butonuna basmamda tamamen bir yanlışlık onun bu konuyla hiç bir ilgisi yok

derdinide okudum yorumlarıda kimse anlamamış...........
bir sürü soro sorulmuş........cevap verilmemiş.......verilen cevaplar sanki ölesine gibi............

annen neden kızıyor söylemiyorsun........yengenden önce annene demelisin........iki kızıda öyle yada böyle magdur....gibi............ablan o kadar eziyet şiddet görüyor...anne bunları bilmiyormu.........sahip çıkmıyormu hem ablana hem torunlarına........

ayrıca ablana da demelisin.......sen susdukca enişten daha ilerletirse.......ne olcak........
hadi ablan senden degilde bir başkasından duydu.dahada kırıcı ve yıkıcı olur bence........

annemin kızma nedenini bizim ailede kızlar herzaman ikinci pilandadır ve ablamn eşinin ailesiyle önceden bir şeyler olmuski sevmedigi nsana verilmiş.. yengemden önce annemin ögrenmesi gerçekten felaket olabilirdi annemin babamn hala haberi yok bana yaptıgından... şiddet gördügünden haberi var tabii ama nasıl desem cahil insanlar koca severde döverde bu yüzden yuva dagılmaz diyorlar....

ablamada söyledim zaten...

tacize uğrayan insanı suçlayan yorum değil...
basit bir soru...eniştenizin telefon rehberini neden karıştırdın...basit...
garip değil mi...eniştemin telefonu çalsa açmam, hani seslenir felansa açar mısın diye (ki çok zor) açarım kapattığımda da aldığım yere bırakırım...eniştemin telefonunu hiçbir şartta ve herhangi bir bahaneyle karıştırmam...
neden kayıtsız şartsız inanıp kabul edip yorum yapmak zorundayız ki...
kafamıza takılanları sormak için izin almak zorundayız ki...
anlamıyorum ki ben artık...

eksik olan hiç bir şey yok konunun özeti herşeyi bu işte yüzeysel olarak tam bu...
eniştemin teline bakmamda ilk basta konuyu açarken yazdıgım gibi sık sık iş seyahatlerine gitmesi evet çok saçma bir neden ama başka bir nedeni de yok..
aile yapısına gelince babam dogu tarafından dediginiz gibi kan çıkabilir ama ne olursa olsun burada ablama sanki herşeyi yapan oymuş gibi laf gelecek gerek annem gerekse babamdan o benim ablam ona laf gelmesini üzülmesini istemem bu yüzden anneme anlatamam..
ve konuyu açıp uçma öyle bir durum yok iki dakka pcden gittim yani açıpta kaçmam gerçekten saçma benim anlattıgım durum uydurma veya oyalanmak için yazılan bir şey degil
buraya sadece yardım için geldim yani oyalanmak için buraya yazı yazacak yaşı çoktan geçtim inanmıyorsanız da konuyu kapatalım kilitlensin veya silinsin çünkü bu durumda beni yalancı duruma düşürüyorsnuz

Canım üzülme asırlardır bu böyle bir kadın tacize ya da tecavüze uğrarsa herkes onu suçlar, çünkü bu en kolayıdır, burdaki kadınların bir çoğu evli hemen kendi eşleri gelir akıllarına ve her nedense böyle bişeyi düşününce direk kadını suçlarlar, çünkü yarın başlarına böyle bişey gelirse, yeterince cesur davranabilecek cesaretleri yoktur.. Ve bu ülkede kadınsan zaten suçlusundur.

Kimse telf kurcaladı yada açık saçık giyindi ve daha bi sürü abuk subuk nedenden ötürü tacizi HAKETMEZ.. Sapık ruhlu bir kocaya sahip olmaktansa ömür boyu dul kalmak evladır..

kesinlikle tek cümlesne dahi katılmadığım bir yorum..:kızgın:
evet benim kocama evin oğlu gözüyle bakılıyor ama bana iyi baksın diye değil; iyi bir insan olduğu için, karakteri düzegün olduğu için, kendini kabul ettirebildiği için..:1closedeyes:

benim kız kardeşim yanlış birşey yapsa kocam sert yapar, onun iyiliği için.
ama asla kardeşim sen kim oluyorsun demez, o onun abisidir çünkü herşeyden önce..a.s

sizin görüşünüzle biz mesafeleri koruyamamışız, fazla içli dışlı olmuşuz.
böyle bir olay bizde yaşansa -ki imkansızdan da öte o ayrı-suç bizde mi olacak mesafeleri aşmışız diye???
CADIARZU

taciz taciz taciz
üf ya bu konular sinirlendiriyor beni
birde enişte yani ya
canım hemen anlat bunu birilerine ve o adam atılsın aileden ya
böylelerini barındırmamak gerekli çünkü

Ben yorumumu yaparım arkadaşım. .siz ister katılın ister katılmayın..böyle bir olay başınıza gelecek olursa anlarsınız doğruluk payım olduğunu. Ama gerçekten dışardan bir kişinin gelip de gerçek abi olmasını asla ve asla beklemeyin ve bu kadar da emin konuşmayın. Bu dünyada kimin başına ne gelir bilinmez çünkü. Ayrıca sadece bu konu içinde geçerli değil..her türlü ilişkide mesafe herzaman koruyucudur.

X