Eniştem....

bir melek arkadaşıma kesinlikle katılıyorum hayatta kocanı ve çocuğunu övmeyeceksin erkek çapkınlık yapar çocuk yaramazlık hiç bir zaman güvenmeyin arkadaşlar başımıza ne geleceyini bilmiyoruz büyük konuşmak iyi deyil

kesinlikle tek cümlesne dahi katılmadığım bir yorum..:kızgın:
Evet benim kocama evin oğlu gözüyle bakılıyor ama bana iyi baksın diye değil; iyi bir insan olduğu için, karakteri düzegün olduğu için, kendini kabul ettirebildiği için..:1closedeyes:

Benim kız kardeşim yanlış birşey yapsa kocam sert yapar, onun iyiliği için.
Ama asla kardeşim sen kim oluyorsun demez, o onun abisidir çünkü herşeyden önce..a.s

sizin görüşünüzle biz mesafeleri koruyamamışız, fazla içli dışlı olmuşuz.
Böyle bir olay bizde yaşansa -ki imkansızdan da öte o ayrı-suç bizde mi olacak mesafeleri aşmışız diye???
cadıarzu

aynen arkadasıma katılıyorum..

Ben herzaman aynı şeyi savunurum ve her seferde doğru çıkar ne yazık ki. Bir ailede gelin ve enişte yerini bilmeli..gelin gelinliğini, enişte enişteliğini..günümüzde ne yazıkki gelinler de enişteler de ailenin çok içine alınmaya çok samimi görülmeye çalışılıyor ki bu çok yanlış. Enişteye evin oğlu gözüyle bakılıyor, sebepse aman kızımıza iyi baksın..kızımız mahcup olmasın..ama görün işte, o bir enişte, asla evin oğlu gibi..ya da bir baldızın gerçek abisi gibi olamaz. Mesafe herzaman korunmalı. Ben şahsen kendi ailemde 3 enişteme ve 2 gelinimize aynı şekilde davranıyorum. Bırakın sarkıntılık yapma olayını, en büyük eniştenin bi keresinde bana sesini yükseltecek cesareti kendisinde bulmasına bile çıkarttığım olay yıllar oldu halen tam kapanmadı. Herkes bu şekil davranırsa böyle sorunlarla karşılaşılacağını sanmam. HA ben gelin değil miyim mesela..ben de gelinim ama içine girdiğim ailede ben de yerimi biliyorum, onlardan bir kişi olmadığımı, herzaman bir adım dışarda durmam gerektiğini biliyorum. Kısacası; Mesefaler korundukça bu tarz olayların yaşanma oranın oldukça düşeceğinden eminim yani ben.

SİZ BURDA SAYGISIZLIK YAPMISSINIZ..SIZDEN BUYUK VE HATTA ENISTENIZ OLAN BIR INSANA SAYGISIZLIK YAPMISSINIZ VE BUNU IYI BIRSEYMIS GIBI YAZMISSINIZ..HAYRET..:eek:lmaz: SIZ KENDINIZ SAYGIYLA LAUBALILIGI HENUZ AYIRAMIYORSUNUZ..:eek:lmaz:

SİZ BURDA SAYGISIZLIK YAPMISSINIZ..SIZDEN BUYUK VE HATTA ENISTENIZ OLAN BIR INSANA SAYGISIZLIK YAPMISSINIZ VE BUNU IYI BIRSEYMIS GIBI YAZMISSINIZ..HAYRET..:eek:lmaz: SIZ KENDINIZ SAYGIYLA LAUBALILIGI HENUZ AYIRAMIYORSUNUZ..:eek:lmaz:

Birincisi sizden öğrenmiycem ne yapıp yapmadığımı..ikincisi de bu enişteyi bu kadar büyütmeyin gözünüzde..yeterki açık aralık bırakın bağırmanın dışında daha ne yetkileri görürler kendilerinde. Dediğim gibi yaşarsanız anlarsınız. Eğer karşımdaki hakkızsa benden büyük olması önemli değil. Kendi hakkımı savunmak zorundayım...hele ki enişteye karşı..kendi ailemden biri olsa neyse.

yanlış seçim evli degilim
yozgattaym eskisehirde 2 yıl okudum 2 yıl dışardan üniversteyi tamamladım yabancı dil okudum..şimdi dersanelerde ögretmenlik yapıyorm
Valla sonuç ne olursa olsun bana sarkintilik yapacak adami
bana yan bakacak gözü ablamin kocasi değil
alemin krali olsa oyarim o an sessiz kalirsam bugün taciz eden
yarin öbürgün tecavüz eder:eek:lmaz:
ben o pisliğin suratinin ortasina yumruğu patlattiktan sonra
ailem ne kadar doğu kökenli olsada ki doğuluyum bende dadaşim:smiley-cool:
ailem ablama sahip çikardi
çikmasada ablami alir ben bakardim
madem öğretmensin madem ablan böyle bir pislikle yaşiyor
neden sahip çikmiyorsun:uhm:

Birincisi sizden öğrenmiycem ne yapıp yapmadığımı..ikincisi de bu enişteyi bu kadar büyütmeyin gözünüzde..yeterki açık aralık bırakın bağırmanın dışında daha ne yetkileri görürler kendilerinde. Dediğim gibi yaşarsanız anlarsınız. Eğer karşımdaki hakkızsa benden büyük olması önemli değil. Kendi hakkımı savunmak zorundayım...hele ki enişteye karşı..kendi ailemden biri olsa neyse.

ben eniştemi aileden biri olarak görüyorum açıkçası, abim gibi de sahipleniyor ve ona laf söyletmiyorum :sinifsinif:

kendi eşimin de aileden dışlanmasını asla istemem, sonuçta biz bir aileyiz ve evlilikler de bu aileyi genişletiyor a.s,

durduk yerde enişteye sırf kendimizden uzak tutmak için saygısızlık yapmak adamın aklını daha çok karıştırır bence :kahve:

Ben sadece sanki ablanizin enistenizi cok sevdigini sezdim, yoksa hic bir kadin bu kadar cekmez.
Tabiki töre geregide var, yani biz dogulularda ayrilmalar cok hor görülür ama bence gercek neden bu degil, ablaniz esini cok seviyor.
Yoksa her kadin esinin nasil bir karekterde bir erkek oldugunu cok iyi bilir. Kesin seziyordu ve biliyordu o kizlari ama size ve topluma karsida kocasini savunuyor, is arkadaslari diye.
Keske arkadasim söylemeseydin ve yolunu ayirsaydin bu aileden.
Taciz görünce sus amacli söylemiyorum, hele benim gibi feminist birisi.
Ama olay abla ve iki yegen var, ben olsam o adama öyle veya böyle haddini gösterirdim ama ablamin yuvasini yikmak istemezdim zira bence abla cok mutlu. Disariya karsi abla bunu böyle göstermesede.
Cocuklarim icin desede kocasini cok iyi savunuyor ama. Yoksa senin olaylari anlattikdan sonra öyle aglamalarda yapmazdi.

arkadaşım bilmem yorumumu beğenirmisin beğenmezmisin ama gerçekten çok sinirlendim
kendimi ablanın yerine koydum bir an
sen gerçekten ablanı seviyor onun iyiliğini düşünüyor olabilirsin ama enişten tarafından tacize
uğradığını ablana söylemeliydin kendi kendine tavır takınmak eniştenden uzak durmak vs. eniştenin
yaptığı haltların iyi bişey oldugunu düşündürtmek ve hatta onaylamaktır.
belliki enişten insan bile değil ablanla beraber olmasına nasıl izin veriyorsun?

sanırım ablana abine anlatmışsın olayı!
peki şimdi ne olacak ?
karar alındımı?
eniştenle ablan görüştümü?
boşanacaklarmı?
neler oldu merak ediyoruz.....

bir de söyleyim mi söylemeyim mi diye düşünüyorsun ya inanamıyorum sana.. :eek:lmaz:

sen sus pus otur o da cesaret alsın yarın öbürgün gelir burda Allah korusun tecavüze uğradım diye dert yanarsın.. durman hata derhal ablanında eşini boşaması lazım.. adı şerefsiz adam !

birincisi benden ögrenmiyecegini söylemişsin..benımde sana bişey ögretmek gibi herhangi bir çabam yok..enişteyi gözünüzde büyütmeyin demişsin,,sende enişte fobisi başlamış,niye degerli olan bir insana saygı gostermeyelım,eger karsımdakı haksızsa benden buyuk olması onemlı degıl demıssın..herkez yerı gelır hakkını savunur..karsıdakı babası dahı olsa,,ama saygı sevgi çerçevesınde..senın gıbı bagırarak cagırarak degıl..önemli olan haklıyken haksız pozisyona dusmemektir

bence kırmızıyla belırttıgım kelımemı al..bunu ogretmek ısterım sana..:CüvCüv:

ablam kocasına boşanma davası açtı ama eşi istemiyormuş boşanmak ailem ablama karşı inanılmaz tavır aldılar :kızgın: şimdiden sonrada ne olur arık bilemiyorum

ablam kocasına boşanma davası açtı ama eşi istemiyormuş boşanmak ailem ablama karşı inanılmaz tavır aldılar :kızgın: şimdiden sonrada ne olur arık bilemiyorum

demekki ablan gerçekleri görmüş madem boşanıyolar ablanın daha fazla üzülmemesi
için ailenden de dön diye baskı görmemesi için herşeyi ablana annene ve babana anlat
:enbuyukkk:

Ben ailenin bu olayı kabul edip ablana kucak açacaklarına inanıyorum.
Şimdiden sonrası inan daha güzel olur, tacizci bir adamla evli kalmaktansa şutlamak en iyisidir.

nasıl bir aile yaa.. boşanma sebebini kime söyleseniz ablana hak verir..

canım senin hiçbir suçun günahın yok söylemeklede iyi yapmışsın ablan bi pislikle yaşadığıını anlasın bunlar çok ağır konular.sadece ağlayarak tepki vermeside kocasından beklediği bi hareket olduğu için heradle yani normalde ciddi kavgalar feryatlar çıkarması lazımdı.bu olayda en masum sensin bu olayı saklasan diğer arkadaşlarında dediği gibi ne kaçarsan kaç akraba bi şekilde bi araya gelcektin ya tecavüz etseydi Allah korusun.ablan içinde hayırlısı bu zaten bin tane sorun varmış.anlayamadığım ailen bırak ablana tavır almayı ablanı biran önce boaştıp bide o enişte olacak çok şerefffffli insana haddini bildirmelilerdi.sen doğru olanı yapmışsın ablan içinde hayırlısı budur.o enişte şerefliside tabi boşanmak istemez evliyim kılıfı altında kim bilir daha kimlerin canını yakacaktı.sen konuşmuşsun ya ailede susanlar varsa!!!!!!!!!!!!!!

ben de eniştenizin telefon rehberinin ayrıntılarını nerden bildiğinizi ve ablanıza sorduğunuzu bilemedim...
önce eksikleri tamamlayalım sonra yorum yaparız...

evet ben de ayın şeyi soaracaktım. ben eşimin telefonunda kayıtlı isimleri bile bilmem.

:umursamaz:

baştan sona kadar okudum mesajlarınızı ne yazıkki talihsiz bir olay yaşamışsınzı geçmiş olsun öncelikle bu yaşadıınız olaylarda bütün kabahat ailende ne demek dava açtı diye kızgınlar ha ablan oturup beklemelide gelip sana tecavüzemi yeltenmeli o adam tabikide boşayacak bundan sonra işin çok zor gibi duruyor canım allah yardımcınız olsun

X