Saç Uzatma Yöntemleri Entele Saçlari Uzatan Bitki (Arsiv)

arkadaşlar verdiğiniz bilgileri dün baya bi okudum ve aktara gittim aktar bana zehirli olduğunu ve satmadıklarını ve zehirli olduğunu söyledi kafamı karıştırdılar çok mu zehirli bu öldürüyomu ne oluyo merak ettim.

Ben bugün aktara sordum. Evet zehirli ama göze kaçırmazsanız bisey olmaz dedi. Çünkü bu eskiden kafadaki bitleri öldürmek için kullanılıyormuş. Sonuçta bit şampuanlarını da dikkatli kullanmak gerek. Zararı olduğu kesin, ama dikkatli kullanılırsa,kullanım talimatına uyulursa, göze kulağa kaçırılmazsa, çok uzun süre kullanılmazsa problemli ve uzamayan saçlarda faydası olacağına inanıyorum.

sevgili gizemm, saçlarında ki kırıkları aldırmanın saçının daha sağlıklı uzaması için gerekli olduğu kaanatindeyim. ama tabi kırık alacağım diye makası kaptırıp tüm saçı çim gibi kısaltanlar var.. benimde başıma gelmiştir. bu yüzden her kırıklarını aldırmak için gidişimde adam ne kadar kesiyor diye bakar, o koltuktan kalkana dek sürekli ikaz ederim. zaten zar zor uzuyor kalan saçıda orada bırakmayalım dimi :)
sen aldır sonra güzel bir bakım kürüne başla.. inşallah dilediğin güzellikte saçlara kavuşursun. zeytinyağı tarifini bir yerlerde bende okumuştum ama tekrar edilirse bende sevinirim. onu da katarız ne olacak :smiley-cool: :-) sevgiler..

bende ondan korkuyorum işte
neyse artık kuaförü uyara uyara kırık aldırcaz:1rolleyes:
inşallah benim saçlarımda da sendeki etkiyi gösterir:-)
teşekkür ederim cevabın için:-)

arkadaslar bende almıştım enteleyi yanındada çıra(ne alakaysa)ve 2 şişe elma sirkesi verdiler.sirkelerden birini yolda diğerini apartmanda düşürüp kırdım.ALLAH nasip etmedi zehirli ya bu ot ,dedim heralde bunu sürersem kafama geberip gitcem.şansımı fazla zorlamayım dedm attım çöpe.

sirkeli tarifi ben de deneyeceğim.

kaynattığımız su 1 ay kaldığında bozulmuyor dimi, bi süresi var mı acaba.

banada aktar 1 kg. elma sirkesinin içine 10 gr. enteleyi at bi taşım kaynat ve süz ihtiyacın kadarını haftada 2-3 defa yüzüne gözüne değdirmeden sür 2 saat kadar beklet ve yıka dedi. burda okuduklarımdan sonra hangi yağı katayım dedim içine.hazır saç bakım yağı önerdi.çam terebenti hariç hemen hepsi var içinde. yine tamamen bitki yağlarından oluşan bi karışım.enteleyi sirke ile kaynatınca 1 çay bardağı ayır (bir kullanımlık tahminen 1 çay bardağı yetiyomuş)içine saç bakım yağından şişenin kendi kapağıyla bir kapak dök ve uygula, 2 saat bekletip yıkarkende bi ısırgan yağlı şampuan veriyim onunla yıka dedi.enteleyi yapaamyınca sadece şampuanı denedim kızlar ilk yıkamada etkisini gösterdi, açıkçası ben pek inanmamıştım.akşam yengeme denedik entele ve sonrasında ısırganlı şampuanı.oda yıkarken hiç dökülme olmadı diyor.saçları çok seyrek hele önler kellik derecesinde ve 1 haftalık röfleli ayrıcada yılda sonderece kırıklı bir şekilde 1-2 cm ya uzar ya uzamaz.dicem uzama gürleşme gibi bi farkolursa yengemde bariz belli eder.e zaten yengemin saçlarını adam ederse de ben suyuna yatarım heralde uzasın diyesırnaşık şeysırnaşık şey

bana da aktar bi tarif werdi onu yazayım buraya:
bir su bardağı elma sirkesi, bir su bardağı zeytinyağı, 5-6 diş sarımsak, çam terabaenti, ve 10 gr enteleyi kaynat(5-8 dk) cam kavanoza aktar 1 hafta sıcak ortamda beklet sonra süzerek saç diplerine masaj şeklinde uygula (hergün).. yarım saat 1 saat kadar tut dedi zaten o kokuya daha fazla dayanmak mümkün olmaz heralde..
bi de bu karışımı denicek bakalım 3. karışımım olcak

selam kızlar öncelikle bu mucize tarif için teşekkür ederim
fakat bende hangi tarifi uygulayacağımı şaşırdım.
acaba hangisi kesin sonuç veriyor denenmiş olarak?

Şuan enteleli bir uygulama yapıyorum, bana da eczacı tarif etti. İçeriğini yazıyorum kızlar henüz 2 kere uyguladım saçların pırıl pırıl oldu umarım uzamasına da katkısı olur.

10 gr entele yi 4 bardak suda, su yarıya inene kadar kaynatın. İçine 2 ampul bepanthene , 2 ampul bemix kompoze, 2 ampul evigen, yarım şişe bedemyağı koyup iyice karıştırın ve gün aşırı temiz saça uygulayın. Sonrasında hemen başınıza poşet yada streç folyo sarın. 10 dk kadar saç kurutma makinasını tutun ve sonra 1 saat bekleyin.

Bakalım ne sonuç alıcam jeyyar

kızlar bende bir arkadaşımdan bir tarif almıştım fakat denemedim kesinlikle uzatıyormuş tarif şöyle:

Saçlarınızın çabuk uzaması için bir dilim taze zencefili
blender'dan geçirin ve kaynatın. Sonra da suyu ile
15 dk. masaj yapın.
30 dakika sonra saçlarınızı yıkayın.

Bu arada zehirli diye korkan arkadaşlara şunu söyleyim. Öldürücü bir zehir değil ama göze ve ağıza kaçmaması, yiyeceklerle karışmaması gerekiyormuş!

deryacım,
KESİNLİKLE uzatmıyor yazmışsında merak ettim
sen kullandınmı bu enteleyi?

günaydın arkadaşlar ben de sırf bu entele otu için üye oldum. 3 gündür yorumları okuyorum ve ikna oldum. yalnız burda bulamadım ve istanbula sipariş verdim.ama şöyle bi sorun var. başka sitelerde entele tohumu hakkında geniş çaplı bir araştırma yaptım . kullananlar ilk 3 ay çok memnun ama daha sonrasında saçları eski halinden daha kötü bir görünüme soktuğunu, cansız, sönük, yağlı, yapış yapış bir görünüme soktuğunu söylüyorlar. bu konuda lütfen biri beni aydınlatabilir mi. şimdiden tşkler...

kızlar bende bir arkadaşımdan bir tarif almıştım fakat denemedim kesinlikle uzatıyormuş tarif şöyle:

Saçlarınızın çabuk uzaması için bir dilim taze zencefili
blender'dan geçirin ve kaynatın. Sonra da suyu ile
15 dk. masaj yapın.
30 dakika sonra saçlarınızı yıkayın.

ne kadar suda kaynatacaz acabaki? bende duydum bunu...

günaydın arkadaşlar ben de sırf bu entele otu için üye oldum. 3 gündür yorumları okuyorum ve ikna oldum. yalnız burda bulamadım ve istanbula sipariş verdim.ama şöyle bi sorun var. başka sitelerde entele tohumu hakkında geniş çaplı bir araştırma yaptım . kullananlar ilk 3 ay çok memnun ama daha sonrasında saçları eski halinden daha kötü bir görünüme soktuğunu, cansız, sönük, yağlı, yapış yapış bir görünüme soktuğunu söylüyorlar. bu konuda lütfen biri beni aydınlatabilir mi. şimdiden tşkler...

Deryacığım bunu hangi sitede okudun? Adresi yazar mısın? Çünkü ben de entele ve bit otuyla ilgili herşeyi okuyorum. Gözümden kaçmış olabilir. Ben sadece 1 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Uzun zamandır kullanan arkadaşlar yazarsa sonuçları çoook memnun olurum. Enteleyi 1 seneden fazla kullanan var mıdır acaba?

Denizcim şu an siteyi hatırlamıyorum çünkü googleye yazıyorum ve karşıma çıkan herşeyi okuyorum. yalnız sana şunun söyliim bu tohumun diğer isimleri hazeran, kara bit otu, papaz otu tohumu,mezevek olarakta bilinir. sanıyorum bu isimlerle yaptığım bir arama sonucu karşıma çıkmıştı.fisfisfis ayrıca bi de şöyle bişeyde okudum sanıyorum bağışıklık yapıyormuş yani saçları çok güzel uzattığı doğru ama kullanmayı bıraktığın anda saçlarda kötü etkileri ortaya çıkıyormuş. aşırı yağlanma, sönüklük, dökülme ve daha bunun gibi bir çok şey...senağlama zaten bu forumdaki bütün yorumları okudum ama hiç işte ben 9 aydır veya 1 senedir kullanıorum ya da atıyorum 6 ay önce kullandım ve saçlarım hala mükemmel diyenini görmedim. o yüzden tereddütte kaldım . ben de kuaför kurbanıyım dümdüz sarı rapunzel saçlarımı katlı katlı kırpıp beni küçük beslemeye çevirdi kahrolası kuaförüm ve bir haftadır araştırıyorum. :eek:klava:yalnız bazı tereddütlerim var işte. o yüzden üye oldum bakalım herşeye rağmen denemeyi düşünüyorum. kahretsin işte güzellik tutkusu:sm_cool:

sac uzatmada benden de acizane bir karısım..
bir cay bardagı zeytinyaginin icine bir bas sarımsak koyacaksınız asagı yukarı 8-10 diş felan...bir hafta bu karısımı bekletin.bir hafta sonra bu karısımı iyice ezerek bulamac haline getirin..sacınızın diplerine sürün en az bir saat bekletin sonra saclarınızı yıkayın...
istediginiz gür saglıklı saclarınız olması dilegimle..
sevgimle...

artık biri güzel bi açıklama yapsın kaş yapalım derken göz çıkartmayalım uzun süredir kullanan biri durumu bize anlatsın bizde ona göre dawranalım

sac uzatmada benden de acizane bir karısım..
bir cay bardagı zeytinyaginin icine bir bas sarımsak koyacaksınız asagı yukarı 8-10 diş felan...bir hafta bu karısımı bekletin.bir hafta sonra bu karısımı iyice ezerek bulamac haline getirin..sacınızın diplerine sürün en az bir saat bekletin sonra saclarınızı yıkayın...
istediginiz gür saglıklı saclarınız olması dilegimle..
sevgimle...

TECRUBEYLE SABITTIR

sana katılıyorum selin... herkes 2_3 ay kullanmış herşey güzelken yazmış şöle iyi böle iyi die ama sonra kimseden çıt yok.:kızgın:insan bildiğini paylaşmakla ne kaybedebilir ki:sm_confused: biz de tereddütte kalıyoruz. ama kızlar söz ben aylar sonrada olsa duruma dair bilgi vericem çünkü herşeye rağmen kullanmayı düşünüyorum zaten sipariş verdim bi aksilik olmazsa pazartesi elimde

Denizcim şu an siteyi hatırlamıyorum çünkü googleye yazıyorum ve karşıma çıkan herşeyi okuyorum. yalnız sana şunun söyliim bu tohumun diğer isimleri hazeran, kara bit otu, papaz otu tohumu,mezevek olarakta bilinir. sanıyorum bu isimlerle yaptığım bir arama sonucu karşıma çıkmıştı.fisfisfis ayrıca bi de şöyle bişeyde okudum sanıyorum bağışıklık yapıyormuş yani saçları çok güzel uzattığı doğru ama kullanmayı bıraktığın anda saçlarda kötü etkileri ortaya çıkıyormuş. aşırı yağlanma, sönüklük, dökülme ve daha bunun gibi bir çok şey...senağlama zaten bu forumdaki bütün yorumları okudum ama hiç işte ben 9 aydır veya 1 senedir kullanıorum ya da atıyorum 6 ay önce kullandım ve saçlarım hala mükemmel diyenini görmedim. o yüzden tereddütte kaldım . ben de kuaför kurbanıyım dümdüz sarı rapunzel saçlarımı katlı katlı kırpıp beni küçük beslemeye çevirdi kahrolası kuaförüm ve bir haftadır araştırıyorum. :eek:klava:yalnız bazı tereddütlerim var işte. o yüzden üye oldum bakalım herşeye rağmen denemeyi düşünüyorum. kahretsin işte güzellik tutkusu:sm_cool:
Verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim. Ben de bu konuda bilgi bulursam yazacağım.

X