epidural anestezi ile normal doğum yapan ya da düşünen var mı kızlar?

Benimde ilk tercihim epidural normal doğum.İnş epidural tutar bir sıkıntı yaratmazda sancısız,sıkıntısız,kolay,rahat,çabuk ve sağlıklı bir doğum yaparız...

canım seninde yorumlarını hep takip ediyor ve rastlıyorum.Sen benden öndesin,doğum yapınca mutlaka tavsiyelerini almak istiyorum.Fikirlerimizde uyuşuyor cunki seninle..
ben 27.haftamdayım,..Epidural yaptırırsan mutlaka yaz olurmu bizlere.bu arada hangi hastanede yaptıracağına karar vermişmiydin??

canım seninde yorumlarını hep takip ediyor ve rastlıyorum.Sen benden öndesin,doğum yapınca mutlaka tavsiyelerini almak istiyorum.Fikirlerimizde uyuşuyor cunki seninle..
ben 27.haftamdayım,..Epidural yaptırırsan mutlaka yaz olurmu bizlere.bu arada hangi hastanede yaptıracağına karar vermişmiydin??

Sağol canım.30.haftaya geldik çok şükür.Hastaneyi ücretleri falan seçtik konuştuk.Normal doğum 300 sezeryan 600 (ssk lı ya) epidural olursa ekstra 250 ytl alıyorlar.Henüz doktorumla normal yada sezeryan diye konuşmadık ama artık haftaya gideceğim muayanede yavaş yavaş konuşmaya başlarız sanırım.Doktorumunda önceliği normal doğum fakat hiç hastasını zorlayacak bir doktora benzemiyor.Gayet yumuşak ben ne dersem ok. diyecek birine benziyor.Ama yinede son kararı çatı muayenesinde veririz dedi haklı olarak.Bende artık çatı muayenesini bekleyeceğim çok acı çekeceğim kesin biliyorum ama durumumun netleşmesi için o muayeneyi olmak zorundayım.Eğer her şey yolunda gider rahat ve epiduralle normal doğum yaparsam inş. doğum hikayemi yazarım.Tecrübelerimi paylaşırım burda herkesle.Sağ salim sancısız,sıkıntısız doğumla alırız kucağımıza bebeklerimizi inş.

canım ya aynıyız tamamen seninle.Heleki doğumla ilgili bir konu acılınca hemen kapatıyorum ben.Keske ben bi uyusamda kalktığımda kucağımda olsa bebeğim.Ama anestezi falanda olmasa.
Epiduralle ilgili senin doktorun gercekten cok olumsuz konusmus,ben ilk defa olumsuz söyleyeni duydum.Benim cevremde olanlar cok memnun,basağrıları bile olmamıs.dediğin gibi hepsinin rsiki var evet.normal doğumdada bir suru rısk var,zaten ters bir durumsa sezeryana alıyorlar.
Napıcaz bilmem ama sunu düşünüyorum.anestezistler hergun ameliyata giriyor artık alışmışlardır.Onların mesleği bu.Dikkatli olurlar elbet.
Ben zaten mutlaka anestezi doktoruyla konusucam doğum öncesi.:)))

evet ya dr um çok olumsuz konuştu epiduralle ilgili eşim de kesinlikle dr dan taraf hiç istemiyor epidural yaptırmamı ama yarın başka bir hastaneye ve dr a gidicem eğer memnun kalırsam devam edicem inşallah bu dr olumlu şeyler söyler,sen istanbulda nerede oturuyorsun ve hangi hastaneye gidiyorsun memnun musun..

arkadaslar hepınızı cok ıyı anlıyorum ve 2 dogum yaptıgım ıcın bırseylerden bahsetmk ıstıyorum ben de ılk hamılelıgımde cok korktum benım bır kadın olarak en cok sakındıgım yerımden koca bır bebek cıkacakdı ve bu ne buyuk bır acı olmalıydı ustelık ben her ıkı dogumumuda sunı sancı ıle yaptım gercekdende zor du ama ben daha kotu olmasını beklıyordum rahım acılacakdı bebek cıkacakdı nasıl acıycak dıye kasılıp durdum ve ınanın karnınız ve kasıklarınızdakı sancıdan baska bırsey hıssetmıyorsunuz dogumda ama bunu dogum yapmadan anlamanız kolay degıl ben sancı cekerken sunı sancıyı ve bırkac saat olmusdu hadı dogguma dedıler ne yanı bu kadar mı dedım ınsanın dayanamayacagı bır acı olsa hıc kadınlar bu kadar dogururlarmı bır dusunun sımdı de dua adıyorum normal dogum olsun dıye sunı sancı olmasın dıye Bırde dogum ne kadar zor olursa olsun bebegınız dogdugu anda hersey bıtıyor bu cok guzel bır duygu yattıgınız yerden hayranlıkla onu seyredın o anın tadını cıkarın sevgıler

Herkesin biyolojisi ve acı eşiği farklı. Bence birbirimize , normal doğum yapmak nasıl , diye sormamızın bir anlamı yok. Çünkü herkeste farklı. Ben 3 saat suni sancı çektim, sonraki yarım saat boyuncada en güçlü sancılarla ıkındıktan sonra bebeğim geldi mesela, ama bi başkası çekmeyebiliyo aynı sancıyı ,aynı acıyı. Çok kolay doğum yapabiliyo. Çünkü gerçekten anatomik yapımız çok farklı. En güzeli en anlamlısı yaşadığımız onca şeyden sonra kavuştuğumuz yavrumuz oluyo. Allah herkese şekli nasıl olursa olsun hayırlı doğumlar nasip etsin...

X