Doğuma Hazırlık Epidural Normal Doğum Yapanlar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bütün yorumları okudum. Bi sorun yaşayan olmamış. bende epidural normal doğum yapmayı istiyorum herhangi bi sorun olmazsa. eğer dayanabilirsem hiç yaptırmam epidurali. ama baktım olmayacak epidural isterim gibi geliyor. bahçelievler medicine hastanesine gidiyorum. normal doğum 350. epidural istersem 300 tl fark oluyo. sezeryan olursa 500 dediler. hayırlısı artık son 1 ayım. doğum sonrası inş. yazarım yaşadıklarımı.
allah hepimizin yardımcısı olsun..amin

epidural normal doğum yapanlarr,hangi hastanede yaptınız doğumunuzu,anadolu yakasında önereceğininz hastane veya dr varmıı?????????

evet hanımlar bende 35. haftamdayım, ufak ufak bel ağrılarım başladı. kasıklarıma doğru iniyo agrı bazen. bu ağrı ne ağrısı?
epidural normal doğum yapmak istiyorum, kartal umut hastanesi Birsen Hanım'a gidiyorumi Pazartesi günü tekrar gideceğim ve bu isteğimi anlatacağım kendisine.. Burada anlatılanlara göre en mantıklısı Epidural normal gibi görünüyor..

Benim 2. gebeliğim 33. haftam. Kızımı genel anestezi7sezeryanla dünyaya getirdim fakat solunum spazmı yaşadım ve geç uyandım. Şimdi epidural sezeryan istiyorum. Yaptıran varsa deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim. Tşkler.

arkadaşlar ben epidural normal doğum yapmak istiyorum, ama çorum da maalesef yapmıyorlar.. yapan arkadaşlar yaptıkları hastahane hakkında bilgi verebilir mi..

ben istanbul bahçelievlerde oturuyorum ilgi hastanesinde 500 tl ye yapıyorlar. bende çok korkuyorum doğumdan. benim durumumda kötü haznedar hospıtaliuma gidiyordum doktorum ayrıldı 27+2 haftalık hamileyim. bakmadığım hastane kalmadı. ilgi hastanesini buldum bilmiyorum gerçi hayırlısı temizliğiyle rtı puan aldı benden benimle ilgilenen kızlarda güleryüzlüydüler oda bir artı puan normal doğum yapılmasından yanalar çünkü istekli sezeryan yaptıranlardan 800tl alıyorlar normal doğum 200tl istek dışı sezeryandan da 300tl alıyorlar.

o hastaneyi tebrik etmek gerekli... şmdi kalmadı böyle hastane. hemen sezeryana alıyorlar para koparmak için normal istiyorsan bile kılıfına uydurup sezeryanı sıkıştırıyorlar. başlarında olsaydım ve de doktorumdan memnun olmasaydım denerdim bende orayı :KK70:

bütün yorumları okudum. bende 23 haftalık hamileyim normal doğum düşünüyorum, aklıma hiç kötü bişey getirmeyip pozitif olmaya çalışıyorum umarım doğum yaklaştıkça değişmez. sezaryan lafı bile midemi bulandırıyor sanırım izlediğim bi videodan etkilendim. epidural sezaryan nedense bini biraz itiyor bi arkadaşım sorun yaşadı bebeğinin kolu çıkmış sinirleri zedelenmişti. ağrıyı hissetmediğin için ıkınacağın zamanı bilimiyorsun diyorlar bu yüzdende kafam karışıktı ama buraya yazan arkadaşlar genelde olumlu olması hoşuma gitti. herkese hayırlı doğumlar sağlıkla kucağımıza alalım inşallah bebeklerimizi.

ben ilk bebegimi epiduralle normal dogum yaptim...bir sikayetim olmadi...aksam onda nisanim geldi ama igneyi oglen 1 gibi vurdurdum yani onca saat agriyi cektim ama rahim birturlu acilmadi....sonra aksam 9 da bebegim dunyaya geldi...bende hicbir sorun yaratmadi canim igne....ben 23 saatte dogum yaptim ve cok zor bir dogumdu..doktor en son sezeryana alicaktiki rahim acildi ama bu seferde vakkumla cektiler kafasi cikmadi...dusunsene akapunktur dahi yaptilar bana rahim acilsin diye ama acilmadi hemen...simdi ikinci bebegime hamileyim 39+5 gunluk yine igneyi dusunuyorum ama bu sefer okadar beklemem heralde hemen yaptiririm:]

ben ilk bebegimi epiduralle normal dogum yaptim...bir sikayetim olmadi...aksam onda nisanim geldi ama igneyi oglen 1 gibi vurdurdum yani onca saat agriyi cektim ama rahim birturlu acilmadi....sonra aksam 9 da bebegim dunyaya geldi...bende hicbir sorun yaratmadi canim igne....ben 23 saatte dogum yaptim ve cok zor bir dogumdu..doktor en son sezeryana alicaktiki rahim acildi ama bu seferde vakkumla cektiler kafasi cikmadi...dusunsene akapunktur dahi yaptilar bana rahim acilsin diye ama acilmadi hemen...simdi ikinci bebegime hamileyim 39+5 gunluk yine igneyi dusunuyorum ama bu sefer okadar beklemem heralde hemen yaptiririm:]

rabbim evlatlarımızı sağlıkla hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsinn,,,,karar vermek çok zor epidural normal doğumda ya ıkınamazsam ,ye bebeğin kafası sıkışırsa,ya bebeği vakumla çekmek zorunda kalırlarsa gibi sorular benimde kafamı kurcalıyor...hangi hastane de yaptırdınız doğumunuzu,istanbul anadolu yakasındayım ben ,burda önereceğiniz hastane varmı??

Merhaba arkadaşlar ben de bir şeyi merak ediyorum bu konuda.Ben de 4,5 aylık hamileyim ve kan pıhtılaşması nedeniyle kan sulandırıcı iğne kullanıyorum. Aynı zamanda bel fıtığı başlangıcı olduğu tespit edildi. Bu durumda eidural sezeryan yapıyorlar mı acaba?Bazıları bel fıtığına göre değişiyor, yapılabilir diyorlar. Genel anestezi de bilinç dışı bir şeyler söyleniyormuş uyanırken bir de uyandığında sancın oluyormuş. Uyanana kadar ağrı kesici vermediklerinden ağrılı uyanıyormuşsunuz. Bilgi verirseniz, durumu benzer olanlar, deneyimi olanlar seviniri

Herkese merhaba... Ben 13 haftalik hamileyim... Ama daha simdiden dogum korkusu sardi beni... Amerikada yasiyorum... Burda nasil oluyo tam bilmiyorum ama bende epidural dusunuyorum. Ama cok ciddi igne korkum var.. Ve dogumda kesilmesinden yada yirtilmasindan da dehset korkuyorum... 21 yasinsdayim ve ilk hamileligim.. sanirim korkmamda bunlarin etkisi var :KK43: Epidural olmasa yirtilmayi yada kesigi cok hisseder miyim ?? yada epidural igne olurken aci hissediliyo mu ??? Ama benimki asiri bi korku yani basit bi kan tahlilinde bile utanmadan hungur hungur agliyorum :KK43:((

Herkese merhaba... Ben 13 haftalik hamileyim... Ama daha simdiden dogum korkusu sardi beni... Amerikada yasiyorum... Burda nasil oluyo tam bilmiyorum ama bende epidural dusunuyorum. Ama cok ciddi igne korkum var.. Ve dogumda kesilmesinden yada yirtilmasindan da dehset korkuyorum... 21 yasinsdayim ve ilk hamileligim.. sanirim korkmamda bunlarin etkisi var :KK43: Epidural olmasa yirtilmayi yada kesigi cok hisseder miyim ?? yada epidural igne olurken aci hissediliyo mu ??? Ama benimki asiri bi korku yani basit bi kan tahlilinde bile utanmadan hungur hungur agliyorum :KK43:(([/QUOT

cnm benim sen fazla kafana takma bunları.öncelikle doğum zamanına yakın bebeğin pozisyonuna ve senin herhangi bi sağlık sorunun varmı yokmu ona göre doğum şekli belirleniyo.epidurali herkese yapmıyolar ama büyük ihtimal sana yaparlar.yani gebeiğin şimdiki gibi yolunda giderse bebişte doğumm pozisyonunu alırsa yaparlar herhangi bi ağrı acı hisetmessin.bunu türkiyede birçok kadın yapıyo.sonrasındada benim duyduğum kadarıyla bazılarında hafif bel ağrısı bazılarındada başağrısı yapıyomuş ama çok rahat olduğunu sölüyolar.yırtılma kesilme falan olursa bunları zaten anestezi vererek yaparlar seni.canlı canlı hissetmessin acısını.iğneyede mecbur dayanıcan artık.ağlasanda sızlasanda çaresi yok sonunda güzel meleğimizi alıcan kollarına.anne olarak o kadarcık acıyada dayanıcan artık.biliyosun ben ne iğneler yedim bu bebişlerin derdine.allah yeğenime sağlık versin sanada kolay doğumlar.öpüyorum seni güzellikk...

Son düzenleme:
4 cm açılma olmayana kadar iğneyi vurmuyorlar diye biliyorum
açılana kadar baya bi sancıyı çekmek gerekecek o zaman
arkadaşın da hastaneye gidene kadar 6 cm olmuş
onun da artık çok açıldı diye yapmamışlar iğneyi
yani epidurale hazırlayıp da kendini olmayadabilir

4 cm açılma olmayana kadar iğneyi vurmuyorlar diye biliyorum
açılana kadar baya bi sancıyı çekmek gerekecek o zaman
arkadaşın da hastaneye gidene kadar 6 cm olmuş
onun da artık çok açıldı diye yapmamışlar iğneyi
yani epidurale hazırlayıp da kendini olmayadabilir

en kötüsü de o bence bende kendimi hep ona hazırladım ,epidural yapılmazsa dayanabilirmiyim bilmiyorumm:18:

daha hamile bile değilim ama epudurali araştırıyorum deneyimlerinizi paylaşmanız benim gibiler için çok aydınlatıcı oluyor
herkese teşekkürler, peki epuduralde doğumdan sonra süt gelmemesi gibi bi sorun oluyor mu sancılar aslında var ama hissedilmiyor
süt sorunu da olmaz heralde bu durumda, sizler neler yaşadınız?

Herkese merhaba... Ben 13 haftalik hamileyim... Ama daha simdiden dogum korkusu sardi beni... Amerikada yasiyorum... Burda nasil oluyo tam bilmiyorum ama bende epidural dusunuyorum. Ama cok ciddi igne korkum var.. Ve dogumda kesilmesinden yada yirtilmasindan da dehset korkuyorum... 21 yasinsdayim ve ilk hamileligim.. sanirim korkmamda bunlarin etkisi var :KK43: Epidural olmasa yirtilmayi yada kesigi cok hisseder miyim ?? yada epidural igne olurken aci hissediliyo mu ??? Ama benimki asiri bi korku yani basit bi kan tahlilinde bile utanmadan hungur hungur agliyorum :KK43:(([/QUOT

cnm benim sen fazla kafana takma bunları.öncelikle doğum zamanına yakın bebeğin pozisyonuna ve senin herhangi bi sağlık sorunun varmı yokmu ona göre doğum şekli belirleniyo.epidurali herkese yapmıyolar ama büyük ihtimal sana yaparlar.yani gebeiğin şimdiki gibi yolunda giderse bebişte doğumm pozisyonunu alırsa yaparlar herhangi bi ağrı acı hisetmessin.bunu türkiyede birçok kadın yapıyo.sonrasındada benim duyduğum kadarıyla bazılarında hafif bel ağrısı bazılarındada başağrısı yapıyomuş ama çok rahat olduğunu sölüyolar.yırtılma kesilme falan olursa bunları zaten anestezi vererek yaparlar seni.canlı canlı hissetmessin acısını.iğneyede mecbur dayanıcan artık.ağlasanda sızlasanda çaresi yok sonunda güzel meleğimizi alıcan kollarına.anne olarak o kadarcık acıyada dayanıcan artık.biliyosun ben ne iğneler yedim bu bebişlerin derdine.allah yeğenime sağlık versin sanada kolay doğumlar.öpüyorum seni güzellikk...

Kararımı verdim sayılır canım benim... Eğer aksi bir durum olmazsa ve sezeryan olması gerekmezse normal istiyorum... Epiduralden vazgeçtim... Bebeğim büyüdükçe korkularda azalıyor gibi inşallah :) Ya Allah deyip bırakıcam kendimi doktorların eline heralde :) Rabbim sanada hayırlı kolay doğum nasip eder ve çok sağlıklı bi evladın olur inşallah... Zaten bi doğsun kucağıma alıp sevmek için sabırsızlanıyorum minik bebeğimizi... Bu arada bişey sorucam ya.. Bugün farkettim daha 19 haftalık olmasına rağmen karnımın sağ tarafında çıkıntı var, sol tarafı normal... Göbek deliğimin hizasında topak gibi... Bende korktum şimdiden bebek okadar yüksekte olurmu diye... Birde sürekli sağda... normal mi bu ??? İlk hamileliğim olunca biraz endişeleniyorum galiba ama tedirgin oldum....:2:

herkese merhaba
bende 14 şubat 2012de epiduralle normal doğum yaptım izmir kocaman hastanesinde doktorum mete tarcandı
bence epiduralin yapılma zamanı çok önemli
bende 7 cm açılma olunca yaptılar yani geç kaldılar ve ben bütün sancıyı çektim sadece doğumda sancı yoktu
epidural yapılırken belinden ayak parmaklarına kadar bi sıcaklık hissediyosun sonra karıncalanma başlıyo ama tamamen hissizlik gibi bişe yok
herşeyi hissediyosun çocuğun çıkışını alınışını dikişlerini ama acımıyo işte öyle bişe
bence normal doğum yapacaklar başka hiçbi yöntem düşünmesinler ben bi daha doğursam bi bidaha epidural normal doğum isterim

AMA epiduralinizi 4 cm açıklık olduğunda muhakkak bağırın çağırın yaptırın hastanedeki prosedürleri beklemeyin benim gibi çünkü 4 cm sonrasındaki sancılar asıl doğum sancıları yani diz üstüne çöktürenlerden madem ağrısız doğum yapıcaz zamanındayapsınlar epidurali ama di mi? bide doğum sonrası kuyruk sokumunda ağrı oluyo dik oturamıyosunuz dikişleriniz kasılıyo bi 10 gün dişinizi sıkacaksınız kendinizi yormucaksınız dinleneceksiniz.

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum bu siteye yorumları genel olarak takip ediyorum.36 haftalık hamileyim ümraniye erdem hastanesinde Epidural normal dogum yapan varmı kafam çok karışık hastane ile ilgili varsa lütfen yazarmı..

X