Doğuma Hazırlık Epidural Normal Doğum Yapanlar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
merhabalar kizlar...

bende bugun iyiden iyiye epidurali dusunmeye basladim :KK31::KK31:

nette bi video izledim kadin gule oynaya dogum yapti epiduralle...

peki bu dogum seklinin yan etkisi yok mu???

Epidural Normal doğum yaparken az da olsa sancıyı hissetmeniz lazım ki doğru zamanda ıkınabilin diye. Bence o arkadaşınızın anestezinin etkisinin çok fazla geçmesinden dolayı o kadar sancısı olmuş. Sıfır hissizlik olmuyor zaten ama öyle dayanılmayacak kadar da hissetmiyorsun sancıları yani.

HANİ NORMALDE DE DAYANILMAYACAK ACI YOK DERLER. AMA BENİM CANIM ÇOK TATLI :kedi: ÖDÜM PATLIYO ZATEN Bİ DE ÇOK ACIYO DİYİNCE KORKUDAN ÖLCEM. ACIYA DAYANAMADIĞIM İÇİN AĞDA BİLE YAPTIRAMIYORUM DÜŞÜNÜN ARTIK GEERİSİNİyasakkelime AMA İÇİMDE KİST VAR MİYOM VAR BEBEK VAR:CüvCüv: BUNLAR ANCAK NORMAL DOĞUMLA TEMİZLENİRbilmiyorumkismile OFF ALLAHIM BANA YARDIM ET

Valla agdadan bile korkuyorsan bence sezeryan olman daha mantikli..epiuralde cok derin sanciyi hissediosun sanki orana ufaktan ufaktan igne oluyormus gibi bir basinc varmis gibi..ama dogum aninda yine ayni annemlerimizin acisi gibi..ama belki biraz daha azdir..ben iyiki normal yapmisim diyorum hem bebegimi jemen kucagima alabildim hemde kilolarimdan hemen kurtuldum..

Arkadaşlar hala formu takip ediyor musunuz bilmiyorum ama bir sorum olcak ben de tüm formu okudum merak ettiğim bir şey var doğrumu paylaşırsanız sevinirim ben de bebek bekliyorum ve normal epidural istiyorum fakat etrafımdaki insanlardan bu yöntem doğum esnasında rahat olduğu halde doğumdan sonra belden aşşasının birsüre tutmadığını ve belli bir süre sonrada bel ağrıları yaptığını söylediler aranızda böyle birşey yaşayan var mı ?

Arkadaşlar hala formu takip ediyor musunuz bilmiyorum ama bir sorum olcak ben de tüm formu okudum merak ettiğim bir şey var doğrumu paylaşırsanız sevinirim ben de bebek bekliyorum ve normal epidural istiyorum fakat etrafımdaki insanlardan bu yöntem doğum esnasında rahat olduğu halde doğumdan sonra belden aşşasının birsüre tutmadığını ve belli bir süre sonrada bel ağrıları yaptığını söylediler aranızda böyle birşey yaşayan var mı ?

Ben de böyle riskler olduğunu duymuştum,benim doğumuma daha çok var ama epudural normal doğum için de iyice düşünmem gerek,burda yazılanların hemen hemen hepsi güzel yorumlar,Rabbim hepimize güzel doğumlar versin hayırlısı ile :)

arkadaşlar gerçekten normal ve kolay doğum yapanları okumak insanı rahatlatıyor. lütfen bana da yardım edin. ben 38 haftayı bitirmek üzereyim ve epidural sezeryan düşünüyordum bunun da tek sebebi doktorun muayene esnasında bile çok tedirgin oluşum.. yani muayene bile olamıyorum bu yüzden normal doğumda bebeğime zarar verir miyim acaba diye korkuyorum.. ne tavsiye edersiniz bana?? çok korkak ve acı eşiği düşük biriyim ama yazdıklarınıza göre sezeryanda da nasıl olsa acı çekeceğim.. off bilmiyorum çok kararsızın.. şu muayenede rahat olabilsem kesin normal yapmak isterdim.:KK43:

Hastane hastane değişiyor tabi :) bende kısmetse 3 ay sonra ilk bebeişimi alacağım kucağıma :) bende normal ve epidural istiyorum araştırdım. Okmeydanında oturuyorum iş çevreme ve ev v çevreme yakın hastanelede doğum ve iğne farkı şöyle

dora hastanesi normal doğum 1660 (sgk) 550 iğne farkı:2:
Özel türkiye hasatensi normal doğum 840 tl (sgk) 475 iğne farkı
Özel okmeydanı hastanesi nomal doğum 240 (sgk) 150 iğne farkı :KK35:

merhaba özel okmeydanı hastanesinde mi doğum yaptınız ? eğer öle ise hangi doktor du ve memnun kaldınız mı ? bebek yoğun bakım odası ve küvözü var mı? hastanenin web sitesinde var deniliyor ama hasta yatıştaki bayan yok başka hastaneye sevk edilir riskli bir durumda diyor , lütfen bilgi verirmisiniz?:KK5:

merhaba arkadaşlar ben de hamileliğimin 21. haftası içindeyim epidural doğum yapmak istiyorum..arkadaşların paylaşımları çok güzel

merhaba kızlar..bende 27 haftalık hamileyim ve epidural normal doğum istiyorum. çanakkalede yaşıyorum ama burda bu doğum şekli yapılmıyor. en yakın bandırma özel hastanesinde varmış,bandırmalı olan varmı acaba..ya da burada epidural normal doğum yapmış olan? ya da bir duyumu bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim

epiduralın ilerisi için bir zararı var mı acaba?

Bir arkadaşım epiduralle kıl dönmesi ameliyatı olmuştu, ameliyattan sonra bir süre (birkaç hafta) bacaklarında uyuşma olduğu için korkmuştu biraz, ama sonra tamamen geçti.
Bir de bu yöntemin operasyon sonrası ağır baş ağrıları yaptığını söylüyorlar.
Başka da yan etki duymadım.

en kötüsü de o bence bende kendimi hep ona hazırladım ,epidural yapılmazsa dayanabilirmiyim bilmiyorumm:18:

Normal doğum yapan bir arkadaşım (epiduralsiz), sancıları kafamızda büyüttüğümüzü; açılma olana kadar biraz şiddetli ama dayanılabilir sancıların olduğunu, doğuma başlamaya karar verdiklerinde ise zaten ıkınınca sancının azaldığını ve aşama aşama rahatlama hissedildiğini anlattı bana. Açılmayı beklerken olan sancılarla da yanındaki refakatçilerle sohbet ederek veya tv izleyerek başedebiliyormuşsun. Beklerken de, doğururken de zaman çok çabuk geçiyormuş. Bence korkacak bir şey yok, pozitif hikayeleri oku, kediler bile doğuruyor yani...

Normal doğum yapan bir arkadaşım (epiduralsiz), sancıları kafamızda büyüttüğümüzü; açılma olana kadar biraz şiddetli ama dayanılabilir sancıların olduğunu, doğuma başlamaya karar verdiklerinde ise zaten ıkınınca sancının azaldığını ve aşama aşama rahatlama hissedildiğini anlattı bana. Açılmayı beklerken olan sancılarla da yanındaki refakatçilerle sohbet ederek veya tv izleyerek başedebiliyormuşsun. Beklerken de, doğururken de zaman çok çabuk geçiyormuş. Bence korkacak bir şey yok, pozitif hikayeleri oku, kediler bile doğuruyor yani...

böyle pozitif yorumlara ihtiyacımız var :KK16:
teşekkürler canım :KK19::KK16::KK16:

evet yaa pozitif hikayeler okumak ve normal doğuma hazırlanmak lazım..kafada büyütünce daha çok dayanılmaz ve ağrı eşiğinin düştüğünü düşünüyorum ben de.....

Arkadaşlar epudralle normal yada sezeryan doğum yapanlara sorum olacak acaba önce bel bölgesi uyuşturulup öyle mi epudral iğnesi vurulup o ince hortum gibi şey takılıyor yoksa uyuşturmadan mı?yani bunu çok merak ediyorum ben 22.haftamdayım ve canım çok kıymetli kan bile veremem o derece yani:KK43:

canımm ben doktorda mı dinledim yoksa nette mi okudum hatırlamıyorum çünkü o kadar çok araştırdım ki hepsi birbirine karıştı önce küçük bi iğneyle epidural yapılacak bölge uyuşturuluyor daha sonra epidural takılıyor diye biliyorum hatta nette videoları var onları bile izledim bende epidural yapmak istiyorum çünkü

Ben epidural normal doğum yapmak istiyordum, ama devam ettiğim hastanede tek anestezi uzmanı olduğundan epidural yapılmadığını söyledi doktorum. Bu aşamadan sonra başka hastane başka doktor bulmak istemiyorum zira bir alışkanlık oldu, doktorumdan da şikayetçi olduğum söylenmez, iyi güler yüzlü bir kadın. Yeni doktor bulsam bile bana iyi geleceğinin garantisi yok. Sanırım epiduralsiz doğum yapacağım, normal istiyorum ama son anda bunun kararını doktor verecek sanırım. Zira bebeğimin kilosu 2 hafta önden gidiyor, kilolu gelirse yavrum normale ben de doktor da cesaret edemeyiz sanırım.

Yine de doğum sancısının dayanılabilecek bir sancı olduğunu duymaya ihtiyacım var sanırım. :KK43:

doğum sancısı dayanılmayacak bir sancı değil arkadaşım
oğlum şuan 4,5 yaşında onu 39+3 de tamamen doğal yollarla doğurdum suni sancı almadım epiduralda istemedim zira o iğne beni doğum sancısından daha çok korkutuyor, bide o iğneyi vurunupta daha sonra bel ağrısı çeken hatta biri ameliyat oldu iki kişi tanıyorum, o yüzden normal yollardan sancı çektim 6 saat sürdü benim sancım 6 saatte 10 cm buldu açılmam, evet sancı çekerken allahım beni kurtat diye bağırmadımmı bağırdım yada beni sezeryana alın demedimmi dedim ama olsun yinede çekilebilecek bir ağrı bilmiyorum adet sancısı çekermisin o ağrının 10 katı falan bir ağrın oluyor işte, fakat bebek çıktığı an hiç birini hatırlamıyorsun bile o anki mutluluk mükemmel bişi :KK16::KK16::KK16:
şuan ikinciye gebeyim bunuda normal yapıcam inş. bunun daha kolay olacağını düşünüyorum
inşallah allahın izniyle herkes yavrusunu sağlıkla kavuşsun

Son düzenleme:
doğum sancısı dayanılmayacak bir sancı değil arkadaşım
oğlum şuan 4,5 yaşında onu 39+3 de tamamen doğal yollarla doğurdum suni sancı almadım epiduralda istemedim zira o iğne beni doğum sancısından daha çok korkutuyor, bide o iğneyi vurunupta daha sonra bel ağrısı çeken hatta biri ameliyat oldu iki kişi tanıyorum, o yüzden normal yollardan sancı çektim 6 saat sürdü benim sancım 6 saatte 10 cm buldu açılmam, evet sancı çekerken allahım beni kurtat diye bağırmadımmı bağırdım yada beni sezeryana alın demedimmi dedim ama olsun yinede çekilebilecek bir ağrı bilmiyorum adet sancısı çekermisin o ağrının 10 katı falan bir ağrın oluyor işte, fakat bebek çıktığı an hiç birini hatırlamıyorsun bile o anki mutluluk mükemmel bişi :KK16::KK16::KK16:
şuan ikinciye gebeyim bunuda normal yapıcam inş. bunun daha kolay olacağını düşünüyorum
inşallah allahın izniyle herkes yavrusunu sağlıkla kavuşsun

Adet sancısı yaşamam ben pek, çok çok hafif, anca adet olacağımı anlayacak kadar. O çektiğimin 10 katıysa dayanırım yav :KK53:

Kimisi etimden et kopartıyorlar falan diyor ya, abarttıklarını düşünüyorum biraz gerçi, ama korktukça ağrı da artıyormuş belki de abartmıyorlardır, sanırım korkmamak lazım.

X