Epidural Sezeryan Olanlar

merhaba arkadaşlar
2 kez epidural sezeryan oldum
ilk doğumumda hiç bişi anlamamıştım ama 2. çok zordu
üstelik iyileşme süreci de çok uzun oldu 2.nin
o yüzden diyorum ki kesinlikle normal yapabilecekseniz yapın
epidural normal doğum da var
sadece korkudan sezeryan olmayın iyileşme süreci çok uzun
zaten artık sağlık bakanlığı bile bu konuda titiz davranmaya başlamış
zorunlu olmadıça hiç tavsiye etmiyorum
üstelik süt de hemen gelmiyor birkaç gün bekliyosun mamayla besleniyor bebekler

Canım ben spinalle sezeryan oldum ve inan bana hiç bişey hissetmedim. Bi daha doğursam yine sezryan olurum. İğneyi normal kan aldırırken ne kadar hissediyosan onuda öyle hissediyosun.Kesiyi falan hiç hissetmiyosun. Sonra bi anda bebişini görüyosun müthiş bi duygu. Sonrası ise e tabi ameliyat nede olsa biraz ağrın oluyo ama ağrıkesicilerle filan idare ediyosun.

arkadaşlar,epidural sezeryan işlemi ne kadar sürüyor? uyuşma olduktan sonra bebek ne kadar bir süre içinde doğuyor,dikiş süresi uzun mu? kafamçokkarıştı

bu soruların cevabını bende merak ediyorum. haydin hanımlar anlatın bize.. cahil kalmayalım :1ninca:

benim en fazla canımı acıtan şeydir sondaaa:KK43:( malesef önce taktılar ve 45 dakika falan o şekilde onun acısı ve heyecanla bekletildim canım..ta kiii iğnem vurulana kadar doğumun başlamasına değil,sondanın acısının geçtiğine sevindim resmen..ama her bünyede aynı değil sanırım yada takanlar yanlış taktı bilmiyorum ben sevmedim bu sonda işini..
sen doktorunla yada hemşirelerle önceden bu işi çözüme kavuştur bence ve mutlaka iğneyi vurduktan sonra taksınlar sondayı hiç bir şey hissetmezsin..

Ankarada hangi hastanede yaptınız doğumu?

tatlım inan ki çevrende benim kadar dogumdan korkan birisini göremezsin
ben epidural sezeryan oldum, 40 kez dogursam 40 kez epidural sezeryan olurdum
belden yapılan iğne kalçandan yapılan iğneden 20 kat hafif bir iğne, hiç acımıyor desem yalan
ama kan aldırırken yapılan iğne kadar acıyorr
ben dogum anında acı agrı his hiçbirsey hissetmedim
epiduralin bir avantajı da : dogumdan hemen sonraki şiddetli dikiş ağrılarını uyusuklugun 4-5 saat devam ettiği için hissetmiosun
4-5 saat sonra da zaten agrılar hafiflemiş oluyor
kesinlikle tavsiye ederim

Yok yok senden beter biri daha var.Benim... Ödleğin tekiyim.Her iki doğum şeklindende inanılmaz korkuyorum.Ne yapcam diye kara kara düşünüyorum şimdiden....

epidural çok süper bir yöntem. doğumdan sonra epiduralin etkisi geçemeden ağrı kesici iğne vuruyorlar. onun acısı bile duyulmuyor. anestezinin etkisi geçince dahi şiddetli ağrı hissedilmiyor. genel anestezide ise ilk uyandığınız zaman şiddetli ağrı duyup sayıklama , ağlama ihtimali yüksek fakat onda da hemen ağrı kesici iğne vurdukları için ilk 15 dakika dayanırım dersen o zaman genel anestezi ol derim. fakat kanıtlanmış bir gerçek var o da genel anestezinin bebeği etkilediği ama epiduralin bebeğe hiç bir etkisinin olmadığıdır. ben epidural oldum çok memnundum.

Merhaba Anneler ben de 8 ay önce epidural anestezi ile sezeryan doğumu yapmış bir anneyim.Doğumumu Şanlıurfada yaptım burada öğretmenim.Açıkçası sezeryandan çok korkuyordm normal doğum istiyordm.Ancak son haftalarda bebeğimde gelişme geriliği olduğu için sezeryan olmak zorunda kaldm üstelik bebişim 2500 kilo idi doğumda.Şimdi iyiki sezeryan olmuşum diyorum doğumdan sonra 10 kilo hemen verdm(hastaneden geldiğimde)Doğumdan sonraki hafta evimin temizliğini dahi yaptım inanmazsınız.Çok rahattı doğumum ama herkes aynı olmuyormuş kişiden kişiye fark ediyor tabii.Yine doğum yapsam yine bu şekilde sezeryan olurum herhalde...

evet acı olmuyor ancak herkezin dayanma gücü farklıdır bence en güzel tarafı acısız ve bebeğini ilk gören kişi sen oluyorsun bundan daha güzel birşey yok .ama dayanma gücün zayıfsa canın tatlıysa doğum sonrası biraz zorlanabilirsin.

öncelikle merhaba ben epidural sezeryan oldum 2 ay önce dünyalar tatlısı kızım oldu bende önce cok tereddüt yaşıyordum ama şimdi hiç pişman değilim iğnenin acısını hiç duymadım iğneden sonra hemen uyuştu zaten doktorların yaptıklarını hissediyorsun zaten görmüyorsun ama sadece acı hissetmiyorsun bide kendındesın en güzeli bebeğinide görüyorsun tavsiye ederim ama iki gün acı cekeceksın dikişinden dolayı o kadar şimdiden Allah hayırlı doğum nasip etsin

bende 4 gun oldu epidurel sezeryan olalı çok şukur hiç agrı ve acı hissetmedim en guzelide hemen oglumu gordüm ve koluma koydular ilk opücük harika bir duygu sakın olman yeterli

bebeği cıkarmaları sanırım kısa sürüyor degilmi, çıkarırken bir acı yada benzeri birşey hissediyormusunuz
bende pazartesi epidural sezeryan olucam ama hep hissedecekmişim gibi geliyor:) sakinleştirici falan önce yapıyorlarmı, birde sondayı iğneden sonramı takıyolar? ve ne zaman cıkarıyolar:) bıraz fazla soru sordum arkadaslar ama

bebeği cıkarmaları sanırım kısa sürüyor degilmi, çıkarırken bir acı yada benzeri birşey hissediyormusunuz
bende pazartesi epidural sezeryan olucam ama hep hissedecekmişim gibi geliyor:) sakinleştirici falan önce yapıyorlarmı, birde sondayı iğneden sonramı takıyolar? ve ne zaman cıkarıyolar:) bıraz fazla soru sordum arkadaslar ama

3 ay önce epidural sezeryanladogum yapmıs biri olarak cevap veriyim sana canım :)
bebek yaklaşık 10 dk içinde çıkmış oluyor.
çıkarırken hafif bi sallanıyorsun değişik bi his anlatamıcam tam olarak :) kesinlikle acı hissetmiyosun bebeğin çıkışında. ben fazla panik olduğum için epidural iğnesinden sonra bi de sakinleştirici yaptılar bana. bi süre uyumuşum karnımın çalkantısıyla uyandım :) bebeğimi çıkarıyolardı. sonda işine gelince.. herşeyden zoru o sonda ve lagma mı ne zıkkımsa o.. sondayı herşeyden önce taktılar yavrum :KK70: sondayı taktırdıktan sonra ameliyatı hiç düşünme sonda acıtıo ameliyat acıtmıo ehueh Allah yardımcın olsun neler yaşadıgını çok ii biliyorum. fazla panik yapma tahmininden cok daha kolay emin olabilirsin.

28 haftamda doktorum bebegimin ters durdugunu sölemisti 32. haftamin icindeyim ve yarin gitcem eger bidahaki geldiginde dönmezse yavas yavas dogumu kararlastiririz dedi..icime doguyor sezeryan olcam sanki dönmiycek bebek..cok korkuyorum ve hic istemiyorum..o igneden cok huzursuzum eltim yaptirmis yiilar önce ve 1 ay kendine gelememis ve halada beli agrir...felc falan kalinabiliyomus...düsündükce bebegime sevinmeyi unutuyorum....bu son iki ay nasi geccek,,,karar veremiyorummmm

arkadaşlar anestezinizi spinal olarak sorup istesenize,
hem özel hastanelerde devlet ödemesi kapsamında,
hem de çok konforlu gerçekten,
sonuçta ikisi de birbirine benziyor uygulama olarak spinal daha kolay hatta faka ne kadar kötü düşünürseniz düşünün olay çoookk kolay,acısız ve sonrasında da sıkıntısız arkadaşlar,
bende sondayı da anesteziden sonra taktılar,hiçbişey hissetmemiştim bu arada..
sallanma olayı da sanki uçakta hafif sallanır gibi bir his ama asla acı yada ağrı yok..
herkese kolay sağlıklı doğumlar diliyorum..

bende 10 gn önce epidural sezeryan oldum
onun öncesinde acı hissedermiyim,panik olurmuyum
sakinleştirici yapıyorlarmı vs.. brsürü sorularla boguştum ..
ama herşey cok güzel gitti ALLAHA şükür,kafamda büyüttügüm gibi degilmiş
spinal olanlar ameliyattan belli bi süre sonra acı cekmeye başladılar,
ama epidurali tavsiye ederim vucudunuzda takılı kaldıgı için gerekli agrı kesicileri verdiklerinde direk etki edior
bebek ilk 5 dk içinde cıkıyor sadece sarsılma hissediyorsunuz abartılacak bişey degil
ondan sonra yine uyutuyorlar,dikiş esnasında uyanık degildim yani..
geneldeki gibi uyanma faslıda yaşamıyosunuz
bel agrısı,baş agrısı yaşamadım şükür
düşünenlere tavsiye ederim,en ufak bi acı cekmedim
eve geldikten sonra gece biraz agrım oldu oda cok önemli degiLDı
ALLAH herkese kolaylıklar versin

X