Epidural Sezeryan Olanlar

izmitte eipdural anesteziyle sezeryan olan hamişler varmı aranızdaaa??yada duydugunz tanıdıgnız??

slm arkadaşım ben 11 ekimde epidural sezeyanla dogum yaptım ben istemedim başta ama aşırı grip oldugum için narkoz weremediler mecbur yaptımyani ama iyikide öyle olmuş acı falan hissetmiyosun sadece bebegi alırken gögüs altından baskı uyguluyorlar o an hissediyosun. ignede normal igne gibi çok acı wermiyo yani sadece dogru durman önemli igne yapılırken. 2 saat sonra ayagı kalktım ilk gecem çok agrılı geçti ama şuan normal dpgum yapmış gibi rahatım çok şükür. bebeginin dogdugunu görmek çok çok güzel bi duygu bunu yaşaman lazım bence:))

bende zaten bebegimi dogar domaz gormek ve onu emzirmek istedigm için epidurtali dusunmeye başladım..inşallah hayırlısı olsun bakalım.. :)

ben 21 haftalık hamileyim cnmm:) daha çok var aslında ama insan şimdiden düşünüyoo iştee..ya inşallah epidural olucam bende..hiç kotu bi yorum dumadım bu konuda.

idrarını yapmak için birşey takıolar boru gibi...torbası oluo onun içine doluo.. belden aşağsı uyuşacağı için...

merhaba bende epidurfal ile doğum yaptım iğne yapılırken acı hissetmedim zaten sırtına ameliyathanede boya dediler ama ne tam olarak bilmediğim soğuk bir sıvı sürdüler o sıcak vucuda soğuk madde uğuşukluk veriyo...evet kestiklerini karnında yapılan işlemleri hissediyorsun...acı yok ama..ama ameliyat sonrası bacaklarındaki uğuşukluk geçinceye kadar ister istemez korktum ben..sonuç olarak korkulacak bişeyiin olduğunu düşünmüyorum ben 2. bir bebek içinde aynı doğum şeklini düşünebilirim canım tercih senin şimdiden hayırlı olsun...

Merhaba bende mayıs ayında epudral anestezi ile doğum yaptım. Kesinlikle sezeryan yapacak herkese bu yöntemi öneririm. Öncelikle tabiki herkes normal doğum yapsın dilerim ama sezeryan olmak zorunda olanlara kesinlikle epudral sezeryan tavsiye ederim. Ne yapılırken acıdı nede sonrasında herhangi bir problem yaşadım. Çok zor bir ameliyat geçirmeme rağmen (son dakika sezeryana alındım bebeği kanaldan geri çekmek zorunda kaldılar bu nedenle kızımın çıkışı oldukça uzun sürdü) herşey çok güzeldi. Doğuma eşimde girdi bu sayede bebeğimizi ilk ikimiz bir arada kucakladı herşey muhteşemdi hiçbir acı hissetmiyorsun sadece bir baskı hissediyorsun özellikle bebeği çıkarma anında onun dışında herhangi birşey hissetmiyorsunuz kesinlikle tavsiye ederim

merhabalar arkadaşlar ben de 1 aralıkta allah nasip ederse kızımıkucağıma alıcam epidural sezeryan yapıcam yazdıklarınızı okudum rahatladım bende iğneden korkuyordum allah hepimizin yardımcısı olsun

kesin kararımı verdim artık,inş. epiduralle dogum yapıcam bende..martta inşallah..yaa sonda idrar için ise canını yakan şey ne yni herkes yazıyo dogum degildeee o sonda yaktı canımı falan korktum bende o yuzdenn :/

Kendini kasmadan serbest bırakırsan neden acısınki. Derin nefes al acımıyor, sonda takılırken de
Sadece lağman yaptıklarında hemen wc'ye yollamıyorlar. İlaç iyice etkisini göstersin diye. Ortalığı batırıcam diye çok korkmuştum:18::KK17:
Ama yetiştim çok şükür ki:KK66:

merhaba ben 31 haftalık hamileyim ve bebişimde kordon dolanması var doktorum normal doğum yapabilirsin diyor ama ben bebişimi riske atmaktan korkuyorum.. sezeryan yapma kararı aldım ama genelmi epiduralmi kararsızım.. genelde ayılmak zor oluyomuş sanırım epiduraldede de bile bile kesilmek kötü:KK43: epidural olan anneler yardım edin doğum nekadar sürüyor tansiyon problemi yaşadınızmı??? cvplarınızı bekliyorumm:KK43:

Bebiş olursa bende inşallah epidurel sezeryan ıstıyorum,baska olan arkadaslar varsa yazsın lutfen ya

arkadaşlar ben 2 hafta önce epidural sezeryanla doğum yaptım korkulacak hiçbirşey yok ben o kadar çok korkuyordum ki sürekli araştırıyordum ama bir gram bile birşey hissetmiyorsunuz ameliyattan çıkınca süper oluyor çünkü 4 saat daha uyuşuk kalıyorsunuz dikiş acılarınızı hissetmiyorsunuz genel anestezinin olumsuzluklarını yaşamıyorsunuz en güzeli bebeğinizi ilk siz görüyorsunuz ben çok çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ederim bir tek epidurali takarken biraz garip hissediyorsunuz o kadar..

arkadaşlar ben 2 hafta önce epidural sezeryanla doğum yaptım korkulacak hiçbirşey yok ben o kadar çok korkuyordum ki sürekli araştırıyordum ama bir gram bile birşey hissetmiyorsunuz ameliyattan çıkınca süper oluyor çünkü 4 saat daha uyuşuk kalıyorsunuz dikiş acılarınızı hissetmiyorsunuz genel anestezinin olumsuzluklarını yaşamıyorsunuz en güzeli bebeğinizi ilk siz görüyorsunuz ben çok çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ederim bir tek epidurali takarken biraz garip hissediyorsunuz o kadar..

Teşekkürler canım,peki uyutma mecburi midir? vede koldan mı enjekte edıyor genel anestezi gibi,toplam bebegı cıkarması ne kadar surdukı uyutmak ıstediler?

Teşekkürler canım,peki uyutma mecburi midir? vede koldan mı enjekte edıyor genel anestezi gibi,toplam bebegı cıkarması ne kadar surdukı uyutmak ıstediler?

uyutma yok ki canım ben tüm operasyon boyunca ayıktım sadece göğüsten altın uyuşuk oluyor ama istersen bebeği çıkarınca seni 20 25 dk uyutabilirler ama ben istemedim hiç uyumadım yani ayrıca koldan enjekte falan değil belinden takıyorlar. önce belini iğne ile uyuşturuyorlar sonra epidural kataterini takıyorlar o da tel gibi birşey...bebeğin çıkması 5 dk sürüyor ilk 5 dkkada görüyorsun bebeğini..

uyutma yok ki canım ben tüm operasyon boyunca ayıktım sadece göğüsten altın uyuşuk oluyor ama istersen bebeği çıkarınca seni 20 25 dk uyutabilirler ama ben istemedim hiç uyumadım yani ayrıca koldan enjekte falan değil belinden takıyorlar. önce belini iğne ile uyuşturuyorlar sonra epidural kataterini takıyorlar o da tel gibi birşey...bebeğin çıkması 5 dk sürüyor ilk 5 dkkada görüyorsun bebeğini..

Hani anestezici soruyormus ya bıraz uyumak ıstemısın dıye? ben bırıncıyı genek anestezıyle yaptım felakettı amelıyattan cıkınca o yuzden su uyuma ısınden korkuyorum canım Teşekkürler..

Kesinlikle epidural sezeryanı öneriyorum, hiç bişiy hissetmedim en güzeli de bebeğimi ilk ben ve eşim gördük. sonrasında baş ağrısı olur diyorlar bende o da olmadı, bebeği aldıktan sonra anestesi dr'um bana da istersem uyutabileceğini söylemişti ama ben de istememiştim. Bebeği almaları ve benim odama çıkmam toplam 1 saat 5 dakika sürdü..

Allah doğum yapacak herkese kolaylık versin ama şunuda ekleyeyim benim kadar korkak biri olmayın yani, inanın hiç korkulacak bişiy yok :KK1:

Kesinlikle epidural sezeryanı öneriyorum, hiç bişiy hissetmedim en güzeli de bebeğimi ilk ben ve eşim gördük. sonrasında baş ağrısı olur diyorlar bende o da olmadı, bebeği aldıktan sonra anestesi dr'um bana da istersem uyutabileceğini söylemişti ama ben de istememiştim. Bebeği almaları ve benim odama çıkmam toplam 1 saat 5 dakika sürdü..

Allah doğum yapacak herkese kolaylık versin ama şunuda ekleyeyim benim kadar korkak biri olmayın yani, inanın hiç korkulacak bişiy yok :KK1:

tesekkürler canım..bakalım bı bebek olsada hayırlısıyla epidural ıstıcem bende canım..

X