Erkegin anneci olması ciddi bir sorun mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hala mı aynı konu ?
Daha ne kadar ikaz edeceğiz seni ?
23 yaşında başka derdin mi yok ?
Bu heriften olmazzz.

Hala mı aynı konu ?
Daha ne kadar ikaz edeceğiz seni ?
23 yaşında başka derdin mi yok ?
Bu heriften olmazzz.
Niye bu kadar agresifleşiyorsunuz bende ilişkiler konusunda tecrübesizim ne yapacağımı ne doğru ne yanlış bilemiyorum zaten olmaz da ben aramız açılıp ayrılınca o tekrar üzülüp yazınca belki de değişmiştir diye düşünmüştüm ama değişmemiş

Erkegin anneci olması ciddi bir sorun mu?​

Size diğer konunuzda da yeterince yorum yapıldı. Neyi oldurmaya çalışıyorsunuz anlamıyorumki. Evlenin de görün o zaman yaşayıp. Allah Allah. İnsanın kafasının içinde beyin var. Çalıştırması için mantıklı hareket etmesi için kullanmak lazım.

Niye bu kadar agresifleşiyorsunuz bende ilişkiler konusunda tecrübesizim ne yapacağımı ne doğru ne yanlış bilemiyorum zaten olmaz da ben aramız açılıp ayrılınca o tekrar üzülüp yazınca belki de değişmiştir diye düşünmüştüm ama değişmemiş
Agresifleşiyorum çünkü 23 yaşında değil 13 yaşında çocuk gibi yazıyorsun.
Tecrübesiz isen tecrübeli olanların lafını dinle.
Bozuk plak gibi davranıyorsun.
Ne demek ne doğru ne yanlış bilemiyorum saf mısın sen ?
Evlenip elalemin ailesine hizmetçi olacaksın bunu göremeyecek kadar mı körsün ?
Yok medreseye gidiyormuş yok ilmihal okuyormuş. 😂 Gözünü boyayan şeylere bak.
Evlilik öyle birlikte ördek ailesi gibi yaşanacak şey değil.
Sen o ailede ezik gelinden öte bir şey olamazsın. Zaten belli sessiz bir şeysin.
Oyuncak olursun o ailenin eline.
Aklını başına al. Hayatını karartma.
Annemden beni ayırma diyen herifi nasıl koynunuza alacaksınız hiç mi düşünmüyorsunuz ?
Böyle ezikleri koca yapacağım diye hiç ediyorsunuz kendinizi...

Erkegin anneci olması ciddi bir sorun mu?​

Size diğer konunuzda da yeterince yorum yapıldı. Neyi oldurmaya çalışıyorsunuz anlamıyorumki. Evlenin de görün o zaman yaşayıp. Allah Allah. İnsanın kafasının içinde beyin var. Çalıştırması için mantıklı hareket etmesi için kullanmak lazım.
Arkadaş bizim ikna olmamızı bekliyor herhalde.
O konusuna da yazdım bu olmazsa başkasıyla başını yakar bu kafayla.
Kendisi de normal değil bence çünkü.
Bu kadar saf ve kör olmanın sonu iyi değil.

Arkadaş bizim ikna olmamızı bekliyor herhalde.
O konusuna da yazdım bu olmazsa başkasıyla başını yakar bu kafayla.
Kendisi de normal değil bence çünkü.
Bu kadar saf ve kör olmanın sonu iyi değil.
Hadi saf ol kör ol. Akıl danışıyorsun bari yazanları dinle. Biraz gözünü aç. Ama yok illaki atlayacak uçurumdan. Beni annemden ayırma diyen adamın neresine vurgun olursun, neresine saygı duyarsın da evlenirsin? Şaka gibi.

Önceden de sormuştum bu soruyu erkek arkadaşım evlenince ailesiyle yaşamak istiyordu şimdi tekrar geldim çünkü en son artık onun sürekli kendisi için çaba bekleyip benim için çaba göstermesinden sıkılmıştım onu 5 6 sene ben bekliycem 27 28 yaşında da gelip ailesinin yanında ben yaşayacam annesine sözü varmış oysa 6 kardeşler abileri ablaları var kaldı ki ailesinden de çok fazla çekiniyor ve benden bahsetmiyor ailesine arkadaşlarına dahi ama öyle huyu bu çekingen çok utangaç ve benim için cabaalamiyorsun deyip ayrıldım kendisi geldi yazdı çok kötüyüm dedi dayanamıyorum dedi tekrar konuşuyoruz aynı mevzular aramızda ara sıra çıkıyor ama ne yapacağım bilmiyorum benim için biraz çabası yok beni annemden ayırma diyor annemsiz yapamam diyor sonra annesine değer veren sana daha çok değer verir diyor anneme söz verdim bırakamam hasta o saatten sonra kendisine bakamaz yemek yapamaz gibisinden konuştu bende çekiniyorum ayrı yaşayalım diyemiyorum ama babası da zaten rvden kolay kolay çıkmayan biri sanırım adım atmaya hali yoktur çok tembellik yapar dedi çünkü insan kendi babasına güvenemiyor sürekli evde durursa hele 5 6 sene sonra nasıl olacak ne yapmam lazım ve ailesinin oturduğu ev kendilerinin babası maaş alıyor psikolojik rahatsızlığından dolayı çalışamadığı için acaba o yüzden mi başka eve çıkma cesareti mi yok kaldı ki benim ailem için bakıma muhtaç hale gelecekler birkaç seneye yakın oturayım en azından 5 6 sene sonra ailenle yaşarız dedim annemden beni ayırma annemsiz yapamam gibisinden konuştu arkadaşımda bence ev gecincirmekten korkuyor ondan onlarla yaşamak istiyor dedi bilmiyorum ne yapmalıyım
Annesinden ayrılmayacaksa evlenmeyecek de. Kendi kendinize yazık edersiniz

Hadi saf ol kör ol. Akıl danışıyorsun bari yazanları dinle. Biraz gözünü aç. Ama yok illaki atlayacak uçurumdan. Beni annemden ayırma diyen adamın neresine vurgun olursun, neresine saygı duyarsın da evlenirsin? Şaka gibi.
Öz değer eksikliği var bence konu sahibinde.
Yoksa ısrarla bu herifi sorgulaması normal değil.
Yaşayarak görsün de pestili çıkınca aklı başına gelir belki. 🙄

Ailesi ne der diye çok fazla düşünüyor. 24 yaşında bir insan birey olamamış, bu saatten sonra da olması zor gibi. Sürekli buna benzer durumlarla karşılaşıcaksınız farkında mısınız? Örneğin tatile gitmek isteyeceksiniz, annesi babası borçları var nereye gidiyor diyecekler. Aynı evde yaşıcaksınız, gece çişe kalkma seviştiğimizi sanarlar. Özgürce münasebete bile giremeyeceksiniz. Her kararınız onun ailesi ne düşünüyora göre şekillenicek. Uç örnekler veriyor gibi görünüyor olabilirim ama bunların olması çok olası.
Ben artık sizin bu konuyla ilgili laftan anlayacağınızı düşünmüyorum. İnsanlardan iyi bir şeyler duymak için bu konuyu açmışsınız ama burda birçok kişi görüp geçirmiş ve bilerek size bir şeyleri söylüyor.
Gerçekleri acı yoldan uzun vadede öğrenecek gibi duruyorsunuz.
Umarım bi gün kucağınızda çocuğunuzla sürekli kaynananızla ortak yaşadığınız bir evlilikten illâllah edip boşanmazsınız. Bu yoldan tez zamanda dönüp hayatınıza daha düzgün bi insan girmesine izin verirsiniz.
Yok gözlerim açıldı başlarda öyle değildi ama şuan gerçekten bunca şeyi ben salak gibi kabul edemem götünü bile kaldırmayan çabasız o ne isterse ben adım atayım o oldugu yerde dursun aman birazcık kendi alanından çıkmasın öyle şey mi olur ya kafayı o kadar yemedim gerçekten yemedim
Öz deger eksikliği mi var bilemiyorum ama bu zamanda gerçekten seven ısrar eden erkek zor bulunuyor en basiti ayrıldığımız da bh meselelerden dolayı bana uzunca satir yazmıştı çok korkuyordu sesi titriyordu konuşurken kaybetmek istemiyordu ağlamaklı gibiydi yani sürekli bana bi daha ayrılırım seni bırakırım gibisinden konuşma konusu bile açma diyordu e şimdi bi anda bırakmak kolay değil ama tabiki ona karşı kendimeduvar ördüm kapilmadım akışına gelecekti yanıma gelmesini istemedim bazı şeyleri bahane ettim çünkü mantığima uymayan çok sey olmuştu ben kendini bilmez biri değilim sadece onu da kırmak istemiyorum ama tabiki böyle bencilce davranınca sürekli ben ben ben ailem ailem yapınca tabiki de istemem

Aynısını düşündüm. Kendisini ancak buna layık görüyor, daha iyisini ya da bi başkasını bulamayacağını düşünüyor.
Yoksa normal şartlarda benim ne işim var bu annesinin dizinin dibinden ayrılamayan ezikle demesi gerekir.
Girmiş bir kere adam hayatına oldurmak için yırtınıyor. En kötü yalnızlık şu sütten kesilmemiş ezikle olmaktan bin kat iyidir.

Yok gözlerim açıldı başlarda öyle değildi ama şuan gerçekten bunca şeyi ben salak gibi kabul edemem götünü bile kaldırmayan çabasız o ne isterse ben adım atayım o oldugu yerde dursun aman birazcık kendi alanından çıkmasın öyle şey mi olur ya kafayı o kadar yemedim gerçekten yemedim

Öz deger eksikliği mi var bilemiyorum ama bu zamanda gerçekten seven ısrar eden erkek zor bulunuyor en basiti ayrıldığımız da bh meselelerden dolayı bana uzunca satir yazmıştı çok korkuyordu sesi titriyordu konuşurken kaybetmek istemiyordu ağlamaklı gibiydi yani sürekli bana bi daha ayrılırım seni bırakırım gibisinden konuşma konusu bile açma diyordu e şimdi bi anda bırakmak kolay değil ama tabiki ona karşı kendimeduvar ördüm kapilmadım akışına gelecekti yanıma gelmesini istemedim bazı şeyleri bahane ettim çünkü mantığima uymayan çok sey olmuştu ben kendini bilmez biri değilim sadece onu da kırmak istemiyorum ama tabiki böyle bencilce davranınca sürekli ben ben ben ailem ailem yapınca tabiki de istemem
Seni ailesinin evine hizmetçi olarak götürmeye çalışan herif herif sesi titriyor diye sevdiğini zannetmen bile ne kadar saf olduğunu gösteriyor.
Senin devrinde aklı başında kimse bu herifle vakit kaybetmezdi. Muhtemelen direkt ghost yerdi.
Seni kaybetse başkasını kafalayamam diye korkuyordur o. 😂
Yok onu kırmak istemiyorum falan geç buraları.

Aynısını düşündüm. Kendisini ancak buna layık görüyor, daha iyisini ya da bi başkasını bulamayacağını düşünüyor.
Yoksa normal şartlarda benim ne işim var bu annesinin dizinin dibinden ayrılamayan ezikle demesi gerekir.
Girmiş bir kere adam hayatına oldurmak için yırtınıyor. En kötü yalnızlık şu sütten kesilmemiş ezikle olmaktan bin kat iyidir.
Hem benim için çabalamıyor diyor hem de telde sesi titredi falan diyor. 😂
Değişik yani.

Valla size tavsiyem birliktelik yaşayipta evlenmezsem olmaz diyecek raddeye gelmeyin. Ztn daha evlenmicekmsnz. Sizin sevigilinizle sorununuz anneci olmasi degilde 26 degilde 27 yaşinda söylemesi sorun. Benim eşim 23 yaşinda ve 3 senelik evliyiz. Annesiyle ayni evdeyiz. Yakinda taşincaz.
Nasil tanistigmizi soyleme ne ya. Çocukmu bu bundan korkuyorsa. Emin ol kendi başina karar bile alamaz. Özeliniz kalmaz. Kendinize bisey alirsanz annesi babasi bilicek. Resmen kocanizi büyütmekle degiştirmekle geçicek ömrünüz. Size şöyle soyleyim sex yapipta eline koz vermeyin. Ztn siz 27 yaşa gelene kadar bu çocugun ne oldugunu anlar ayrilirsnz evlenmezsnz. Şimdiden ayrilirsnazn kendinize artı iyilik yapmis olacaksnz
Ablacım daha bunlar ne ki biraz daha tanısam aslında neler neler çıkacak biliyorum eminim buna biraz daha bu konular uzasa gitmeyeceğime emin olsa öyle şeyler soyleyecek ki en basiti bir ara sadece ev konusunda konuşurken ona evde abisi ablası vardı daha evlenmemiş sadece şunu kurdum şu cümleyi annen baban neyse de abin ablan var onlar evlenmemiş daha nasil olacak bana kızdı annesine babasına niye neyse de demişim nasil öyle dermisim bende sen şimdiden beni yanlış anlayıp kızıyorsun ileride ben ağzımı açamam o zaman

Seni ailesinin evine hizmetçi olarak götürmeye çalışan herif herif sesi titriyor diye sevdiğini zannetmen bile ne kadar saf olduğunu gösteriyor.
Senin devrinde aklı başında kimse bu herifle vakit kaybetmezdi. Muhtemelen direkt ghost yerdi.
Seni kaybetse başkasını kafalayamam diye korkuyordur o. 😂
Yok onu kırmak istemiyorum falan geç buraları.
Şimdi şöyle bilip bilmeden insanlara saf bilmem ne yaftası yapmayın babası psikolojik rahatsız ve o evde öncesinde sürekli kavga çıkaran annesine hayatı zindan eden birisiydi sürekli polis cagiriyorlarmis babası yüzünden annesi de zaten senelerdir çalışmış onlara bakmış ozguvensizligini korkakligini buna bağladım başlarda ekonomiden korkuyor kendisine ait bir yere çıkmak istemiyor ona da sordum ekonomik açıdan mi korkuyorsun dedim yemin etti kolay kolay yemin etmeyen birisi her ne kadar bu konularda kıt olsa da dinine bağlı yalandan da yemin etmiştir bilemiyorum ama ben biraz da o yüzden gaddarlik yapamadım çünkü sevince o sevdiğim kişiye çok acıyorum üzülüyorum eğer benim için o da bir çok şeyde çaba etmeyi kabul etseydi ben olur derdim ama baktım ki ne dersem istemiyor ayrılmam gerektiğini anladım işte

Ağlamak zırlamak ısrar etmek sevgi belirtisi değil, her ağlayana inanmayın. Herkes istediğini elde etmek için çok güzel rol kesebilir.
Eğer sizi gerçekten çok seviyor olsaydı sizinle orta yolda buluşmak için çabalardı. Bu ise sadece ühüüü ben dayanamıyorum barışalım demiş. Annesi ile yaşamaya devam.
Ay burda bile çocuk gibi ya ağlayarak bi şeyler elde etmeye çalışmış küçük çocuklar gibi ve başarmış. Yetişkin tek bir aksiyonu yok arkadaşın.
Tabi ki ayrılmak istemez, bu ezik haliyle başka birinin onu kabul etme şansı yok çünkü bu ısrar ondan. Bir kere bulmuş saftirik sizi bırakmıyor.
Lütfen ay kırılır ay yapamaz diye düşünüp güzelim gençlik yıllarınızı şunla harap etmeyin. Sonra geri dönüşü yok. Yirmili yaşlar su gibi geçiyor. Herkes biraz bencil olmalıdır önce kendinizi düşünün. Siz de bi annenin el bebek gül bebek büyüttüğü evladısınız.

Ya ben her şeyi geçtim. Hadi diyelim kayınvalideyle oturulur hadi diyelim beraber yaşanır hepsi doğru diyelim, olur diyelim. Beni annemden ayırma diye zırlayan adamdan gram soğumadın mı be kardeşim?

Ablacım daha bunlar ne ki biraz daha tanısam aslında neler neler çıkacak biliyorum eminim buna biraz daha bu konular uzasa gitmeyeceğime emin olsa öyle şeyler soyleyecek ki en basiti bir ara sadece ev konusunda konuşurken ona evde abisi ablası vardı daha evlenmemiş sadece şunu kurdum şu cümleyi annen baban neyse de abin ablan var onlar evlenmemiş daha nasil olacak bana kızdı annesine babasına niye neyse de demişim nasil öyle dermisim bende sen şimdiden beni yanlış anlayıp kızıyorsun ileride ben ağzımı açamam o zaman
Ailesine bol bol sizi ezdirecek belli ki…

Şimdi şöyle bilip bilmeden insanlara saf bilmem ne yaftası yapmayın babası psikolojik rahatsız ve o evde öncesinde sürekli kavga çıkaran annesine hayatı zindan eden birisiydi sürekli polis cagiriyorlarmis babası yüzünden annesi de zaten senelerdir çalışmış onlara bakmış ozguvensizligini korkakligini buna bağladım başlarda ekonomiden korkuyor kendisine ait bir yere çıkmak istemiyor ona da sordum ekonomik açıdan mi korkuyorsun dedim yemin etti kolay kolay yemin etmeyen birisi her ne kadar bu konularda kıt olsa da dinine bağlı yalandan da yemin etmiştir bilemiyorum ama ben biraz da o yüzden gaddarlik yapamadım çünkü sevince o sevdiğim kişiye çok acıyorum üzülüyorum eğer benim için o da bir çok şeyde çaba etmeyi kabul etseydi ben olur derdim ama baktım ki ne dersem istemiyor ayrılmam gerektiğini anladım işte
Ne yaşadığı ne yaşamadığı beni bağlamıyor.
Beni sonuçlar ve gelinen nokta bağlıyor.
Zaten bu ezik herifi içinizde aklaya aklaya anca siz evlenirsiniz. 🙄
Dışarda dönüp bakmazlar buna muhtemelen.
Tekrar yazıyorum siz bu kafayla bu herifle olmazsa başınıza başka bir saf bulur onu bela edersiniz. Ayriyetten orada saf dediğim herif değil sizsiniz. 🙄
Böyle sünepeleri bulup yıllarınızı harcayıp yok 27ye bekleyecekmişsiniz de yok anasını bırakamazmışta yok çocukluğu zormuşta bilmem ne.
Geçin buraları. Sizi ilgilendirmiyor oralar.
Kurtarıcı mi zannediyorsunuz kendinizi ?
Acıyacağım diye acınacak hale düşmüşsünüz haberiniz yok.

Niye peki ama niye o kadar küçük bahaneler ki insan gerçekten sevince neler yapmaz yaa neler yani gözü kara olur çabalar bu istiyor o otursun ben be derse yapayım nereye isterse geleyim asla g*tü başı oynamasın aslahareket etmesin çabalamasın ter dökmesin madem öyle niye biz ayrılınca yazdı yapamıyorum edemiyorum yemek bile yiyemiyorum dedi dedim hani kendi yurdundan ayrikmaman maddi açıdan endişelerin var diye mi yemin etti büyük yemin ondan değil annesindenmiş daha küçük kardeşleri var 17 sinde o kız var abileri ablaları var 2 sene 3 sene yaa xok mu cidden çok mu değil hadi onu geçtim bir insan 27 sinde de ailesine söyler yaa 26 25 24 çocuk değilsin o yaşlarda koca adamsin ona da dedim çünkü o 27 olduğunda söyleyecekmiş okulu var okul bitince eğer okulu bitmeden söylerse ailesi laf edermiş derslerine bak dermiş 26 yaşında adama bunu derler düşünün böyle saçma bahane olur mu ya çok m utangaç çekingen ama benim ne çekingen babasından korkan arkadaşlarım ilişkilerini söylüyor
varlığından korkan adamla evlenip kalabalık bir aile kurmak senin hakkın devam

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X