Erkegin anneci olması ciddi bir sorun mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu arada geçen burada bir arkadaş vardı.
Onunda nişanlısı aile apartmanı istemişti.
Kız ayrılmıştı önce aşkından ağlayan adam halasının kızı ile nişanlanmıştı bir ay geçmeden. 😂 Arasanız bulursunuz o konuyu.
Valla yazık gerçekten kız aile apartmani istememiş ben aynı evde oturup senelerce beklemeyi düşünüyorum benim için 3 seneliğine bile başka yerde yaşamayı kabul etmeyen ailesinden gizleyen birini

Bin konu da açsanız aklı başında hiçbir kadın evlen canım, sevdikten sonra kaynana ile yaşanır demez. Hele sizin erkek arkadaşınız profilindeki adam altın s.csa yine olmaz. Onun anası var da sizin yok mu? Size 5-6 yıl diyor da iki yıla bir teyze/ hâlâ kızı yoksa konu komşu kızı ayarlayıp evlendirirler. Annesi gelin işini öyle şansa bırakmaz zaten. Boşuna vakit kaybediyorsunuz. Aşk çok matah bir şey değil. Karşıda tırt bir partner olduktan sonra...
Abisi de 30 da evlendi annesi evlendiremez çünkü zaten okulu var daha max 28 de evlenir yani okulu bitmeden evlenmez

Bu arada geçen burada bir arkadaş vardı.
Onunda nişanlısı aile apartmanı istemişti.
Kız ayrılmıştı önce aşkından ağlayan adam halasının kızı ile nişanlanmıştı bir ay geçmeden. 😂 Arasanız bulursunuz o konuyu.
Öyle yağma yok işte:) ben de kabul etmeyecektim buraya soemamin da bi manası yoktu onu kabul edebilmek için ruh hastası olmak lazım gerçekten sadece aynı evde yaşamak değil ki hiçbir şeye gelmiyor her ne sorsam olmaz diyen birisiyle niye yapayım ecelime susamadım

Valla yazık gerçekten kız aile apartmani istememiş ben aynı evde oturup senelerce beklemeyi düşünüyorum benim için 3 seneliğine bile başka yerde yaşamayı kabul etmeyen ailesinden gizleyen birini
O eve gelin girsen asla ama asla boşanmadan çıkamazsın. Herif asla o evden ayrılmaz.
İllaki bir anaya babaya bakılacaksa kendininkilere bak. Herifin ailesine yıllarca baksan Allah razı olsun demezler üstüne bir de yapmasaydın derler. Giden yılların, emeğin ve evlilik hayallerin hiç olur. Normal olan hiçbir erkek ailesinin yanında evcilik oynamaya çalışmaz. Bak benim dayimda bu kafadaydi iki evlilik bitirdi. Seven erkek sen fizanda olsan gelir sana uyum sağlar. Sen kadınsın erkek senin şartlarına göre kendini değiştirmeli. Sen onun şartlarına göre kendini değiştirirsen değersiz olursun. Daha çok gencsin. Karşına inan ki kimler kimler çıkar. Kendini üzme yorma. O adamın derdi ailesine hizmetçi + yasalara uygun seks hayatı bu kadar inan bana. Sevgi falan yok. Erkekler iyi numara yapar.

Öyle yağma yok işte:) ben de kabul etmeyecektim buraya soemamin da bi manası yoktu onu kabul edebilmek için ruh hastası olmak lazım gerçekten sadece aynı evde yaşamak değil ki hiçbir şeye gelmiyor her ne sorsam olmaz diyen birisiyle niye yapayım ecelime susamadım
Gezmek tozmak da istemiyor anladığım kadarıyla. Annesinin dizinin dibinde bi ot gibi yaşamak istiyor. Sinemaya gidelim deseniz hayır dicek, dışarda yemek diyelim deseniz ne gerek var diyecek. Tatile gitmek isteseniz ona asla yanaşmıcak. Kendi evinizde oturup bi akşam romantik bir film bile izleyemeyeceksiniz tv den baş başa. Babasının istediği haber kanalı açık olucak tv de hep. Salona gidip pijamanızla koltuğa rahatça uzanamıcaksınız. Banyodan bornozunuzla çıkıp rahat rahat odanıza gidemiceksiniz.

O eve gelin girsen asla ama asla boşanmadan çıkamazsın. Herif asla o evden ayrılmaz.
İllaki bir anaya babaya bakılacaksa kendininkilere bak. Herifin ailesine yıllarca baksan Allah razı olsun demezler üstüne bir de yapmasaydın derler. Giden yılların, emeğin ve evlilik hayallerin hiç olur. Normal olan hiçbir erkek ailesinin yanında evcilik oynamaya çalışmaz. Bak benim dayimda bu kafadaydi iki evlilik bitirdi. Seven erkek sen fizanda olsan gelir sana uyum sağlar. Sen kadınsın erkek senin şartlarına göre kendini değiştirmeli. Sen onun şartlarına göre kendini değiştirirsen değersiz olursun. Daha çok gencsin. Karşına inan ki kimler kimler çıkar. Kendini üzme yorma. O adamın derdi ailesine hizmetçi + yasalara uygun seks hayatı bu kadar inan bana. Sevgi falan yok. Erkekler iyi numara yapar.
Haklısınız şimdi buraya yazmaya kalksam seninde sinir sistemin bozulur artık dayanamıyorum şeytan diyor söv saydir engelle de yine kendimi bozuntuya vermek istemiyorum çok bencil aşırı bencil gotü o kadar değerli ki sonra ailesine en son ben beni hiçe sayıyor ben merak ediyorum bu nasıl evlenecek bu zamanda bunca şeye evet diyen kız nasıl bulacak ne zannediyor işine gelmezse kabul etmesin diyor öyle düşünüyor zannediyor ki bütün kadınlar o sarttlar da yaşayacak 😂 yaşamak isteyecek direkt atlayacaklar bu zamanda yok 4 5 sene sonra nasıl bulacak acaba 😄 neyse yaa gözüm açıldı en azından bu kadar pişkin bana değer vermeyen beni hiçe sayan benim için bi adm atma gereksiniminde bulunmayan biri cehennem olsun gitsin

Sonuç nedir? Yol verdiniz mi, yoksa bu muhteşem! erkek! hala sevgiliniz mi?

Kendinizi cok tekrar etmissiniz ama herhangi bir eyleminiz de yok
Bana ailemle ayni apartman diyen adamlara olmaz dedigimde annemden ayırıyorsun cevabiyla karsilasiyorum. Ben de annenle mutluluklar diyerek yoluma bakıyorum. Bunu neden diyemiyorsunuz? Tek cevabiniz seviyorum olmasin bence

Kendinizi cok tekrar etmissiniz ama herhangi bir eyleminiz de yok
Bana ailemle ayni apartman diyen adamlara olmaz dedigimde annemden ayırıyorsun cevabiyla karsilasiyorum. Ben de annenle mutluluklar diyerek yoluma bakıyorum. Bunu neden diyemiyorsunuz? Tek cevabiniz seviyorum olmasin bence
Bitirecektim bugün hep kaçtı benden

Kız olur mu hiç inanma olmaz diyenlere...
Erkek dediğin anneci olacak.
Annesinin evine birisini daha getirecek ki her zamanki konforunda seks yapabilsin bu sayede hem annesine de yardımcı olursun.
Sen böyle yardımcı olmak istemezsen ayrıldıktan 2 ay sonra başka yardımsever bir kurban bulurlar. Boş yere yorma sen bu paşazadeyi. O yüzden başka insanları heba etme gönlün varsa he de geç. Bu kadar açıklama yaptıysan 5-6 yıl sonra geçeriz dediysen belli ki ikna olmuşsun.

Ya baska adam mi kalmadi bacim ne ugrasiyosun. Sana ananla mutluluklar de yuru git hic cekilecek dert degil. Sadece erkekler icin degil anaci kadinlar da cekilmez. Ben de anneme cok duskunum gozumu kirpmam canimi veririm kurban olurum ama kendi aileni kurmak istiyorsan onceligini her zaman kocana cocuklarina vereceksin. Ya da karina farketmez. Bastan kokuyor zaten bosuna uzatmayin yazik
Yok ya bundan bi bok olmaz

Bin konu da açsanız aklı başında hiçbir kadın evlen canım, sevdikten sonra kaynana ile yaşanır demez. Hele sizin erkek arkadaşınız profilindeki adam altın s.csa yine olmaz. Onun anası var da sizin yok mu? Size 5-6 yıl diyor da iki yıla bir teyze/ hâlâ kızı yoksa konu komşu kızı ayarlayıp evlendirirler. Annesi gelin işini öyle şansa bırakmaz zaten. Boşuna vakit kaybediyorsunuz. Aşk çok matah bir şey değil. Karşıda tırt bir partner olduktan sonra...
Ablacım yok yaa bir bok olmaz bundan

Ya baska adam mi kalmadi bacim ne ugrasiyosun. Sana ananla mutluluklar de yuru git hic cekilecek dert degil. Sadece erkekler icin degil anaci kadinlar da cekilmez. Ben de anneme cok duskunum gozumu kirpmam canimi veririm kurban olurum ama kendi aileni kurmak istiyorsan onceligini her zaman kocana cocuklarina vereceksin. Ya da karina farketmez. Bastan kokuyor zaten bosuna uzatmayin yazik
Abilerimden hayır yok dedi ablasindan hayır yokmuş sürekli tartışıyormus ailesiyle bende dedim ki sürekli tartışması onları sevmediği merhamet etmeyeceği anlamına gelmez bi abisini yengesi almış 40 dakikalık mesafeye götürmüş halbuki onların evlerinin yanında evleri varmış yani anne babasının evlerine yakın evleri varmış abisinin tokiben evi onlarda orayı bırakmışlar gitmişler yengesi kendi ailesine yakın yere gitmiş yani düşünün 40 dakikalık mesafe bi de abisi yengesini düşünüyor bu karısını düşünmüyor şerefsiz dünde yine Allah söyletti buna ben ona dedim ki ben ailenle yaşamayız demiyorum ki dedim nasıl ailenle yasamayiz lafını bile yapamazsin dedi yani onun örneğini olumsuzunu öylesine bile veremezmişim hoşuna gitmedi işte yine konuşuyoruz ediyoruz mevzu uzuyor 2 aylığına bile annesini bırakıp gelemezmis ama sen ne zaman istersen gideriz size her hafta diyor araba mi var dedim her hafta otobüs hesapla ne kadar tutuyor iki kişi dedim sonra bana lafını yaparsan ne olacak cok gidiyor ya da yok derse o da işte Allah büyük maddiyata bakma çözülür Allah gönderir 🙄 bende biliyorum bunu ve ona dedim ki sen 2 ay dahi olmaz diyorsun sen 3 sene okul okuyacaksın 3 buçuk sene aylarca evine gitmiyorsun o zamanda annen tek kalıyor dedim o aynı sey degil deid bana şimdi yanlarında birileri varmış halbuki 17 yaşında kardeşi de var küçük daha yani o da ailesiyle abisi de ablası da ha deyince bugün evlenmeyecek ağzından da kaçırdı annesi erkek evlatlarına çok yüz vermiş şuan sallamiyorlar bize iş yaptirmazdi hep lendi yapardi odun kır odun taşı nasıl bırakayım onca emeği var falan dedi bende en sonunda dayanamayıp dedim ki sen beni hiçe sayıyorsun ailen sen senin istenlerin ama ben yokum o çerçeve de dedim her şeyini kendine ve ailene göre ayarliyorsun benim ne istediğim benim yaşayış tarzım asla umrumda degil dedim açıkça bugun anne mevzusunda da bahsedicem annesine madem bu kadar değer veriyor kalsın yanında ne okusun ne bi şey çalışsın onlara yedirisn

Ağlamak zırlamak ısrar etmek sevgi belirtisi değil, her ağlayana inanmayın. Herkes istediğini elde etmek için çok güzel rol kesebilir.
Eğer sizi gerçekten çok seviyor olsaydı sizinle orta yolda buluşmak için çabalardı. Bu ise sadece ühüüü ben dayanamıyorum barışalım demiş. Annesi ile yaşamaya devam.
Ay burda bile çocuk gibi ya ağlayarak bi şeyler elde etmeye çalışmış küçük çocuklar gibi ve başarmış. Yetişkin tek bir aksiyonu yok arkadaşın.
Tabi ki ayrılmak istemez, bu ezik haliyle başka birinin onu kabul etme şansı yok çünkü bu ısrar ondan. Bir kere bulmuş saftirik sizi bırakmıyor.
Lütfen ay kırılır ay yapamaz diye düşünüp güzelim gençlik yıllarınızı şunla harap etmeyin. Sonra geri dönüşü yok. Yirmili yaşlar su gibi geçiyor. Herkes biraz bencil olmalıdır önce kendinizi düşünün. Siz de bi annenin el bebek gül bebek büyüttüğü evladısınız.

Bazı insanların ruhu özgürlüğü kaldırmıyor ben buradan bunu anlayabiliyorum. Bu kadar hizmetçi ruhlu olunmaz. Neymiş bir de sevgilisi ağlıyormuş,uzun mesajlar yazıyormuş 😂 Benim eski sevgili de ayrıldıktan sonra ezik ezik uzun mesajlar atıyordu. Siz bunları sevgi mi sanıyorsunuz? Elindekini kaybettikleri için yazıyorlar bir süre yazar sonra o da sıkılır zaten. Ayrıldıktan sonra ağlayan, kadınları mesajla rahatsız eden erkekler bana çok loser geliyor. Bunun sevgiyle uzaktan yakından alakası yok. Artık 23 yaşına gelmişsiniz bir şeyleri anlayın. Bir tutturmuşsunuz gencim, deneyimim yok diye. Bu adamı beklerseniz hiç ilişki deneyiminiz olmayacak ki. İlk bulduğunuz adama ahtapot gibi yapışmışsınız. Bu tipi bırakın da başka insanlarla flört edin,konuşun böyle böyle deneyim kazanırsınız. Bu insan size sağlıklı bir ilişki bile sunamamış sağlıklı evlilik nasıl sunacak?🤷🏻‍♀️ İlk tanıdığınız erkekle evlilik hayali kurmaktan vazgeçin. Yaşınız 23 sizin şu an iş,güç,kariyer konuşmanız gerek. Yok hasta babası varmış, erkek kardeşi,kız kardeşi varmış. Millet buzlar kraliçesi olmak ister siz bildiğiniz külkedisi olmak istiyorsunuz. Gerçek hayat masallar gibi değil. O eve bir kez girerseniz beyaz atlı bir prens bile sizi oradan çıkaramaz.
Abilerimden hayır yok dedi ablasindan hayır yokmuş sürekli tartışıyormus ailesiyle bende dedim ki sürekli tartışması onları sevmediği merhamet etmeyeceği anlamına gelmez bi abisini yengesi almış 40 dakikalık mesafeye götürmüş halbuki onların evlerinin yanında evleri varmış yani anne babasının evlerine yakın evleri varmış abisinin tokiben evi onlarda orayı bırakmışlar gitmişler yengesi kendi ailesine yakın yere gitmiş yani düşünün 40 dakikalık mesafe bi de abisi yengesini düşünüyor bu karısını düşünmüyor şerefsiz dünde yine Allah söyletti buna ben ona dedim ki ben ailenle yaşamayız demiyorum ki dedim nasıl ailenle yasamayiz lafını bile yapamazsin dedi yani onun örneğini olumsuzunu öylesine bile veremezmişim hoşuna gitmedi işte yine konuşuyoruz ediyoruz mevzu uzuyor 2 aylığına bile annesini bırakıp gelemezmis ama sen ne zaman istersen gideriz size her hafta diyor araba mi var dedim her hafta otobüs hesapla ne kadar tutuyor iki kişi dedim sonra bana lafını yaparsan ne olacak cok gidiyor ya da yok derse o da işte Allah büyük maddiyata bakma çözülür Allah gönderir 🙄 bende biliyorum bunu ve ona dedim ki sen 2 ay dahi olmaz diyorsun sen 3 sene okul okuyacaksın 3 buçuk sene aylarca evine gitmiyorsun o zamanda annen tek kalıyor dedim o aynı sey degil deid bana şimdi yanlarında birileri varmış halbuki 17 yaşında kardeşi de var küçük daha yani o da ailesiyle abisi de ablası da ha deyince bugün evlenmeyecek ağzından da kaçırdı annesi erkek evlatlarına çok yüz vermiş şuan sallamiyorlar bize iş yaptirmazdi hep lendi yapardi odun kır odun taşı nasıl bırakayım onca emeği var falan dedi bende en sonunda dayanamayıp dedim ki sen beni hiçe sayıyorsun ailen sen senin istenlerin ama ben yokum o çerçeve de dedim her şeyini kendine ve ailene göre ayarliyorsun benim ne istediğim benim yaşayış tarzım asla umrumda degil dedim açıkça bugun anne mevzusunda da bahsedicem annesine madem bu kadar değer veriyor kalsın yanında ne okusun ne bi şey çalışsın onlara yedirisn

Ağlamak zırlamak ısrar etmek sevgi belirtisi değil, her ağlayana inanmayın. Herkes istediğini elde etmek için çok güzel rol kesebilir.
Eğer sizi gerçekten çok seviyor olsaydı sizinle orta yolda buluşmak için çabalardı. Bu ise sadece ühüüü ben dayanamıyorum barışalım demiş. Annesi ile yaşamaya devam.
Ay burda bile çocuk gibi ya ağlayarak bi şeyler elde etmeye çalışmış küçük çocuklar gibi ve başarmış. Yetişkin tek bir aksiyonu yok arkadaşın.
Tabi ki ayrılmak istemez, bu ezik haliyle başka birinin onu kabul etme şansı yok çünkü bu ısrar ondan. Bir kere bulmuş saftirik sizi bırakmıyor.
Lütfen ay kırılır ay yapamaz diye düşünüp güzelim gençlik yıllarınızı şunla harap etmeyin. Sonra geri dönüşü yok. Yirmili yaşlar su gibi geçiyor. Herkes biraz bencil olmalıdır önce kendinizi düşünün. Siz de bi annenin el bebek gül bebek büyüttüğü evladısınız.
Genişletmek için tıkla...

Diğer kardesleri hayırsızmis öyle diyor bana abileri ablaları daha doğrusu bi tane abisi yebgesini de almış onlara 40 dakikalık mesafeye gitmiş normalde abisinin anne babasının yakınında oturma şansı varmış evleri varmış tokiden amayengesi kendi ailesine yakın olsun diye uzağa götürmüş abisini bende dedim yengen götürmüş ama abinin de gidesi varmış dedim ayrıca abisi yengesini dusunmus o beni düşünmüyor hani 5 kardeşler ondan başka 4 5 tane daha var hepsi mi hayırsız hiç inandırıcı gelmiyor yok ablası her gün ablası annesiyle tartisiyormus ablasının annesiyle niye tartıştığını bilemeyiz çünkü normal konuşurken ağzından kaçırdı annem erkek çocuklarına çok düşkün dedi onlara hep yüz verir dedi o kızın da evde ne yaşadığını kimse bilemez ben ailemin yakınında en azından 2 3 sene kalayım dedim yok dedi 2 ay bile olmaz dedi kafayı annesiyle yemiş wustum sustum patliycam en sonunda sanki bi kendi ailesi var bende laf söyledim sen ailen annen sen benim senin cemberimde işim yok dedim ona sen benim yaşayış tarzıma benim aileme bana degl sadece kendin ailen başka kimse yok dedim ne alakası var diyor güya madem anneni çok düşünüyorsun niye okudun niye o evden ayrıldın calissaydin bi yerde anneni çok düşünüyorsan annenin soğuk sudan sıcak suya elini sokturmayacaksin yıllarca annesi çok çekmiş babasından bize iş bilw yaptirmiyordu dedi yok annem zaten ben ona söylesem bizimle kalmayı kabul etmez dedi ben zorlarım zaten küçükken söz verdim dedi annesi olmazsa huzur evine verin gibisinden konuşmuş halbuki evleri kendilerinin babası maaş alıyor anlamaidm cidden bu kadın o kadar hastaysa yapmaisn otursun evde

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X