Erkek arkadaşımla çok tartışıyoruz

11 ay uzun bir ilişki sayılmaz, daha cicim ayları diyebiliriz. Üstelik bu kısa sürede bile 3 aylık bir soğukluk yaşanmış.
Doğru bir ilişki gibi durmuyor. Fakat sịrf cinsellik yaşadığınız için muhtemelen bu kişiyle evlenirsiniz. Henüz genç olup, muhafazakar bir çevrede yaşayan insanların böyle kolayca cinsellik yaşamasını deli cesareti buluyorum. Bu tür sonuçlar doğurabiliyor çünkü.

Çok kötü bir dönem geçirdik onu aldattım sandığı bir dönem bu dönemde 3 ay nerdeyse güveni tazelensin öfkesi geçsin diye o kadar çok fedakarlık yaptım ki ben ben olmaktan çıktım resmen onu çok seviyorum ama onunlaylen olduğum hali sevemiyorum şu an

Bence bu durumda ayrilmaniz lazim.

Ne yapmalıyım tavsiyen var mı nasıl düzelecek
neden duzeltmek zorundasiniz ki?
Dunyadaki tek erkek bu mu? Cekip cekistirip kendinize gore ayarlamaniz mi lazim? Bugün konu "erkek arkadasimla cok tartışıyoruz", yarin konu "kocamla cok tartisiyoruz" size uymuyorsa vinlayin, vinnnn.
Ayni şey onun icinde gecerli, insanlar birbirine uymuyorsa vinlamali, kibarca bir bye bye.

11 ay uzun bir ilişki sayılmaz, daha cicim ayları diyebiliriz. Üstelik bu kısa sürede bile 3 aylık bir soğukluk yaşanmış.
Doğru bir ilişki gibi durmuyor. Fakat sịrf cinsellik yaşadığınız için muhtemelen bu kişiyle evlenirsiniz. Henüz genç olup, muhafazakar bir çevrede yaşayan insanların böyle kolayca cinsellik yaşamasını deli cesareti buluyorum. Bu tür sonuçlar doğurabiliyor çünkü.
Çünkü hersey çok güzel gidiyordu
Ondan başkasına ihtiyacım olmadığını düşündüm birbirimizi bu kadar severken de ilişkimizi bitirecek büyük bir problemle karşılaşmayacagımızı sanıyordum bizim asıl bir problem olduğumuzu yeni fark ediyorum tüm güzellikler azalınca aslında sorunları görmeye başladım yani bir hafta falan 2 yıl oluyor hayatlarımız kesişeli 11 oldu adını koyalı aileler de işin içinde olduğu için rahattım nişan için konuştuğumuz süre yaklaştıkça huzursuzluğumuz artıyor resmen

neden duzeltmek zorundasiniz ki?
Dunyadaki tek erkek bu mu? Cekip cekistirip kendinize gore ayarlamaniz mi lazim? Bugün konu "erkek arkadasimla cok tartışıyoruz", yarin konu "kocamla cok tartisiyoruz" size uymuyorsa vinlayin, vinnnn.
Ayni şey onun icinde gecerli, insanlar birbirine uymuyorsa vinlamali, kibarca bir bye bye.
Evet ilişki kötü ilerliyor Nişan nişanlıkık kötüleşiyor hadi evlenelim evlilik kötüleşiyor hadi bebek hep böyle başka bir şeyle üstünü örtüyoruz bu kısır döngüye girmek istemiyorum

Ne yapmalıyım tavsiyen var mı nasıl düzelecek

Düzeltmeniz gerektiğini, düzeltebileceğinizi düşündüğünüz biri ile evlilik yolun girilmez.
Ya olduğu gibi kabul edin ya da bitirin. Çünkü evlilikle birlikte sihirli bir değnek değmişçesine insanların kişilikleri düzelmiyor.
Evlilikten sonra ortaya çıkan bir durum olsa çabalayın derdim ama öncesinde açık bir şekilde durumu görüyorken zorlamak neden?

11 yıl da olsa nazlı kaprisli adamla olmaz. 11 aylık ilişki için düzelir mi diye sormak çok abes. Ne düzelteceksiniz ki? Sürekli rest mi çekeceksiniz? İlk fırsatta adam tripli haline geri dönecek. Daha sevgililik döneminde huzurunuz yok evlenip bir ömür bunu mu pışpışlayacaksınız? Olmaz o iş. Sevgililik döneminde her şey yolunda gitmeli, kafa karışıklığı olmamalı. Bir şeyler düzelsin diye taktik falan aramıyor olmanız lazım. Öyle biriyle hayatınızı birleştirin. Hayat elin oğlunu memnun etmeye, düzeltmeye çalışmak için çok kısa.

Bende artık öyle olduğunu düşündüm ve ayılmak istediğini söylediği an kabul ettim deprem bölgesindeyiz konteynerde kalıyoruz sabaha kadar gitmeyip yalvardı bu sefer anlamıyorum emin olamıyorum
Sizden kolayca vazgeçebilen bir insana değer vermek neden? Adamda kaybetme korkusu yok ayrılalalım demiş siz suçsuzken. Ya hiç geri barışmayı kabul etmeseydiniz o zaman nolacaktı? Sizi tamamen kaybetmek umrunda değil demek ki. Kavga edince barışmaya yanaşmıyor. Bu adam sizi sevmiyor bence önce kendinize değer verin. Ben kendinize değer verdiğinizi hiç düşünmüyorum. Bu adam da bunu fark etmiş. Eziyet ediyor size

Çok kötü bir dönem geçirdik onu aldattım sandığı bir dönem bu dönemde 3 ay nerdeyse güveni tazelensin öfkesi geçsin diye o kadar çok fedakarlık yaptım ki ben ben olmaktan çıktım resmen onu çok seviyorum ama onunlaylen olduğum hali sevemiyorum şu an
Yani ben bunu anlamadım.
Ortada bir aldatma yok değil mi ?
Ve sizin aldatmadiginiz kesin ispatladiniz yani bunu.
Ve yapmadığınız bir şey yüzünden 3 ay naz niyaz kapris cekmissiniz malesef çok taviz vermişsiniz.
Gerek yok kimse için böyle taviz vermeye.
Güven böyle inşa edilen bir şey değildir.

Merhaba arkadaşlar
11 aylık bir ilişkim var ve bir süredir işin içinden çıkılmaz bir seviyede çok kavga ediyoruz nişanlan yapmak istiyor evlenmek istiyoruz aileler işin içerisine girdi am biz sırtımızı doğrultamıyoruz
Eskiden ilişkinin en başında çok pozitif çok sabırlı sakin Güler yüzlü biriydim şu an çok daha agresif ve sabırsızım ve erkek arkadaşım bundan rahatsız o da anlayışlı sen yorulma ben yaparım diyen bi sesini duyayım diyen az agresifti şu an sorumluluk almıyor ve almaktan kaçınıyor çok agresif ve bi o kadar alıngan bide naz var nazlanıyor öpmek istedim geçen gün naz yaptı ilgilenmem hoşuna gitmiş ilgi bekliyormuş eskisi kadar ilgilenmiyormuşum çok basit şeyleri çok büyütüyor bir birimize çok öfkeleniyoruz bir öneri verin lütfen yardım edin ha bide üzüldüğüm bir şeyi söylediğimde bende diyip o da üzüldüğünü kırıldığını söylüyor insan sonuçta olabilir ama benden daha kırılgan olması bir erkek olduğu için o beni yoruyor diyorum ki ben doğursam sende doğurursun hep bir karşılık verme de var yarışıyoruz sanki
Bence geçmişten gelen birikmiş kırgınlıklar bu hâle getiriyor.bir de erkeğin nazlısı da çok sinirlendiriyor insanı.tüm kadın erkek dengesi bozuluyor.kim ne derse desin ilişkide kadın erkek rolleri her zaman vardır.bu roller kayınca bu tablolar ortaya çıkıyor.mesela kadın daha nazlı, alıngan, erkek daha yapıcı ve sakin olmalı her zaman.haa bir de maddi açıdan çok az da olsa önde olmalı.yoksa sizin gibi olunuyor.

Çünkü hersey çok güzel gidiyordu
Ondan başkasına ihtiyacım olmadığını düşündüm birbirimizi bu kadar severken de ilişkimizi bitirecek büyük bir problemle karşılaşmayacagımızı sanıyordum bizim asıl bir problem olduğumuzu yeni fark ediyorum tüm güzellikler azalınca aslında sorunları görmeye başladım yani bir hafta falan 2 yıl oluyor hayatlarımız kesişeli 11 oldu adını koyalı aileler de işin içinde olduğu için rahattım nişan için konuştuğumuz süre yaklaştıkça huzursuzluğumuz artıyor resmen
Eee demek ki ikinizden biri ya da ikiniz birden evlenecek kadar emin değilsiniz.kabul etmek size şuan çok zor geliyor anlıyorum ama gerçekleri yok sayamazsınız ki.bence siz çok sevmişsiniz eskiden.gözünüz olumsuz tarafları hiç görmemiş.adam işi iyice abartınca siz de kayıtsız kalamamışsınız ve bu hâle gelinmiş.o sizi yeterince sevmiyor.siz çok sevdiğiniz için kendinizi avutacak bahaneler bulmanın derdindesiniz.siz de adınız gibi biliyorsunuz aslında.kadınların hisleri hiçbir zaman yanılmaz.eski günlerin hasretiyle devam ediyorsunuz.bu ilişkinin ömrü tamamlanmış.kalp masajıyla geri döndürüp devam ediyorsunuz.ama tekrar kalbi duracak bence.

Sona yaklaştığınızın alameti. Daha 1 hafta önce böyle olduğum sevgilimden ayrıldım. Çekilmiyor artık. Beni mutsuz ve sürekli söylenen birine çevirmişti.

Merhaba arkadaşlar
11 aylık bir ilişkim var ve bir süredir işin içinden çıkılmaz bir seviyede çok kavga ediyoruz nişanlan yapmak istiyor evlenmek istiyoruz aileler işin içerisine girdi am biz sırtımızı doğrultamıyoruz
Eskiden ilişkinin en başında çok pozitif çok sabırlı sakin Güler yüzlü biriydim şu an çok daha agresif ve sabırsızım ve erkek arkadaşım bundan rahatsız o da anlayışlı sen yorulma ben yaparım diyen bi sesini duyayım diyen az agresifti şu an sorumluluk almıyor ve almaktan kaçınıyor çok agresif ve bi o kadar alıngan bide naz var nazlanıyor öpmek istedim geçen gün naz yaptı ilgilenmem hoşuna gitmiş ilgi bekliyormuş eskisi kadar ilgilenmiyormuşum çok basit şeyleri çok büyütüyor bir birimize çok öfkeleniyoruz bir öneri verin lütfen yardım edin ha bide üzüldüğüm bir şeyi söylediğimde bende diyip o da üzüldüğünü kırıldığını söylüyor insan sonuçta olabilir ama benden daha kırılgan olması bir erkek olduğu için o beni yoruyor diyorum ki ben doğursam sende doğurursun hep bir karşılık verme de var yarışıyoruz sanki
Demek ki farklı dünyaların insanısınız
Birde bu haller olsa da yine de evlenip etrafta dul ve çocuklu olan kadınlar var
Bile ,bile lades 😡

Aynı hayatı paylaşmaya başladığımızda anlaşılmazlıkların elde etme çabasının ve huzursuzluğun biteceğine inanıyor oluşumuz biraz kendimizi kandırmak mı bu durumda

Biraz değil tamamen öyle.
İnan bana denenmişi denemeyeceksin.
İyi veya kötü ne huy varsa artıyor evlenince.
Birde çocuk olursa tamam zaten.

Evet ilişki kötü ilerliyor Nişan nişanlıkık kötüleşiyor hadi evlenelim evlilik kötüleşiyor hadi bebek hep böyle başka bir şeyle üstünü örtüyoruz bu kısır döngüye girmek istemiyorum
girmeyin tabiki yahu, kendi degerinizi siz belirlersiniz, kimse onun ustune cikmaz, unutmayin. Sizi mutlu etmiyorsa kaçın yani, koşarak kaçın. Kim sizi mutlu ediyorsa, kim sizin gulumsemeniz icin uğraşıyorsa ona layiksiniz, bu tiplere değil.

Merhaba arkadaşlar
Bir çok kişi benim çok sevdiğimi bu yüzden böyle yaptığını onun beni sevmediğini ayrılmam gerektiğini söylemiş ben bazıları için şu an onu güzel göstermeye çalışıyor olabilirim ama sorunu ilk anlattığımda hep olumsuzluklardan bahsettim bir o kadar da güzel özellikleri var asla yanlız bırakmaz hangi durumda olursa olsun çıkar gelir şehir dışına bile yetişir evimin balkonu bir çiçek bahçesinden farksız buketler soluyor üzülüyorum diye her çiçekçi gördüğünde günümü güzelleştirmek için çiçekler alır hediyeler alır kalbimi kırdığını fark ettiğinde telafi etmek için uğraşır kendime ait bir arabam yok bu yüzden her yere o götürür getirirdi bırakır mısın demekten hoşlanmadığım için arabasının birini bana bıraktı rahat etmem için evde beraber yemek yapıp yiyorsak yemeği ben yaptıysam bulaşıkları o yıkar sofra kurmama yardım eder ailesine çok saygılı benim aile problemlerime de hakim ve beni sakinleştirir sinirlendiğimde dua eder çok sıkışıp çok sinirlendiğinde namaz kılıp sakinleşiyor alkol bırakma sürecine girmeme neden oldu ve beni destekledi tek erkek iki ablası var haliyle bu durum biraz beni korkutuyor sen olursa olsun hep seninleyiz senin tarafındayım diyor seni kimseye ezdirmem annem bile olsa diyor şu an çalışmıyorum eve oturup canın sıkılsın istemiyorum istersen sana bir iş kuralım teklifini sürekli yapar dolabımda hiç sevdiğim çikolata eksik olmaz azaldıkça alır bazen yalvarıyorum beni yalnız bırak yarım saat rahat rahat içimi dökeyim yalnız kalayım hala bu sinirimi bozuyor yalnız bırakmayışı ama bir iyi bir özellikmiş bazı kişilere göre ona aldığım gömleği çok beğendiğim ve çok yakıştığını söylediğim için bir yaz boyu neredeyse giydi onu sürekli şöyle yapalım böyle yapalım diye planlar yapar geleceğe dair de günümüze dair de iyisiyle kötüsüyle böyle belkide sevdiğim yanları çok olduğu için sevmediğim yanlarını çok geç farkettim en başta söylediğim şikayetler hala geçerli ama bu tarafını da bilmenizi istedim arkasından sadece kötü sözler söylemiş olmak istemedim

girmeyin tabiki yahu, kendi degerinizi siz belirlersiniz, kimse onun ustune cikmaz, unutmayin. Sizi mutlu etmiyorsa kaçın yani, koşarak kaçın. Kim sizi mutlu ediyorsa, kim sizin gulumsemeniz icin uğraşıyorsa ona layiksiniz, bu tiplere değil.
Mutlu anımız çok mutlu etmek için çok çaba sarfediyor hatta belki benden daha çok uğraşıyordur mutlu etmek için ben korkuyorum sanırım bazı duygularımı da çok bastırdığım için şimdi en ufak bir şey beni rahatsız ediyor

X