Erkek Arkadaşımla Sohbet Edemiyoruz

asicicek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2023
16
10
38
Merhaba kızlar benim şöyle bir sorunum var: Sevgilimle 2-3 film izliyorsak ettiğimiz sohbet yarım saati geçmez o da kalitesiz film açıkken havadan sudan şeyler arada sırada cümleler 1-2 öyleli…

Ben onun ofisine ilk kahveye gittiğimde flörtte sürekli bir şeyler anlatmıştı ve Whatsup’da da uzun uzun ses kayıtları atardı konuşurken ordan burdan geçmişten gelecekten. Hatta şunu bile demişti “ben çok konuşurum, insanlar çok konuşuyorsun der” Şimdi neredeyse hiç sohbet etmiyor. Öyle ki birkaç gün görüşmesek bile buluştuğumuzda tek yaptığı arka arkaya film açmak, bir şeyler izlemek. Göz göze olmak ve sohbet etmek yerine yan yana sarılarak bir şeyler izlemeyi tercih ediyor. Bunu dillendirdiğimde de arkada ses olsun diye açıyorum ya da o zaman ilk zamanlarımızdı diyor. Bu arada topu topu 3,5 aylık ilişkimiz. Kendisi 42 yaşında, ben 37. Benim için iletişim ve birlikte olduğun insanla sohbet etmek hatta öyle ki sohbetten sabahı etmek çok önemli. Yani o anın nasıl geçtiğinin farkına bile varmamak… Bir de dipnot bu ara borçları ve epey sıkıntıları da var. Sevgisinden de şüphem yok ama ne olduğunu anlamaya çalışıyorum ya da hep böyle gitsin istemiyorum. Ben Kova o Yengeç, yükselenlerimiz ikimizin de Boğa. Bu problemi nasıl çözebilirim kızlar?

3.5 aydır ilişki yaşadığınız adamın sevgisinden nasıl emin oluyorsunuz? Ben bin yıllık kocamın sevgisinden emin değilim de 🙄 hatta kendi sevgime bile garanti veremem. Üç gündür tanıdığınız adamlara bu güven bu eminlik nerden geliyor?

Niye birlikte yaptığınız tek şey film izlemek? Bi yemeğe, kıra bayıra, deniz kenarına, konsere vs niye gitmiyorsunuz? Film izlemek için buluşulur mu sürekli?

Birlikte yaptığımız tek şey film izlemek demedim okumamışsınız. Evde buluştuğumuzda yaptığımız tek şey bu. Kıra bayıra, patene, talk show’a, kampa, bara vs vs de gitmişliğimiz var ve oluyor maddi manevi fırsat buldukça.

Sevgiden şöyle emin oluyorsun zamandan ziyade paylaşılan şeyler önemli ve tutarlılık. Gönlünüzle baksanız siz de görürsünüz belki sevgiyi, akılla baktığınızdandır o hesap kitap meselesi 3 ay 3 yıl. Öyle düşünürseniz değil 3 yıl 30 yılda da tanıyamazsını kimseyi.

Benim şu anki problemim; eskiden bıkbık bık bir şeyler anlatan adamın şu an daha da içine kapanması ve evde görüşürsek sohbet etmek yerine ne izleyelim moduna geçmesi.

Lütfen buna göre yorum yapınız 🙏

Birlikte yaptığımız tek şey film izlemek demedim okumamışsınız. Evde buluştuğumuzda yaptığımız tek şey bu. Kıra bayıra, patene, talk show’a, kampa, bara vs vs de gitmişliğimiz var ve oluyor maddi manevi fırsat buldukça.

Sevgiden şöyle emin oluyorsun zamandan ziyade paylaşılan şeyler önemli ve tutarlılık. Gönlünüzle baksanız siz de görürsünüz belki sevgiyi, akılla baktığınızdandır o hesap kitap meselesi 3 ay 3 yıl. Öyle düşünürseniz değil 3 yıl 30 yılda da tanıyamazsını kimseyi.

Benim şu anki problemim; eskiden bıkbık bık bir şeyler anlatan adamın şu an daha da içine kapanması ve evde görüşürsek sohbet etmek yerine ne izleyelim moduna geçmesi.

Lütfen buna göre yorum yapınız 🙏
Eskiden dediğiniz de 3 ay 😂😂

E siz her şeyi biliyormuşsunuz zaten bize ne soruyorsunuz ki şu an? Ne yazmamızı istiyorsanız söyleyin onları yazalım bari.

Burçlara göre yorum yapmak ne kadar doğru olur ama benim sevgilim de yengeç burcu ilişkinin ilk zamanları roman gibi msjlar yazardı şimdi ondan eser yok ama yüz yüze konuşuruz bir de evden dışarı çıkmak istemez

Yahu siz de can sıkıntısından klavyeye sardınız herhalde. Çözüm bulmak için yazdım buraya siz benim inancımı sorguluyorsunuz farkında mısınız?

Vaziyet bu, bu durumu nasıl düzeltebilirim diyorum özetle abidik kubidik bir perspektife taşıdınız mevzuyu allam ya.

Burçlara göre yorum yapmak ne kadar doğru olur ama benim sevgilim de yengeç burcu ilişkinin ilk zamanları roman gibi msjlar yazardı şimdi ondan eser yok ama yüz yüze konuşuruz bir de evden dışarı çıkmak istemez
Teşekkürler bu nazik yorumunuz için. Acaba gerçek karakteri mi bu acaba konuşkan olmayan yani 🙄 O da olabilir…

Filmden sonra bir yakınlaşma oluyormu arkadaşım eğer oluyorsa sorun yok eğer oda olmuyorsa sadece film seyrini paylaşmak ortada bir sorun olduğunun göstergesi gibi geliyor bana çünkü sohbette yok bence bu durumdan caninizin sıkıldiginizi söyleyin bence

Birlikte eğlenebilmeniz hiç mühim değil. Saatlerce sohbet edilebilmeli bence. Saatlerce susulan zamanlar da olur ama çok konuşulabilmeli. Fikir ayrılığı olsun sohbeti pekiştirir ama çok çok konuşulmalı.

Burçlardan çok anladığım yok ama milattan önce bir sevgilim vardı yengeç burcu, birkaç ay gezdik tozduk yedik içtik sabahlara kadar muhabbet falan. İş ne zaman ev muhabbetine döndü her şey bitti. Evden zorla çıkarıyordum hatta çıkaramıyordum, hep dipdibe olalım istiyordu ama sohbetler falan azaldı. Çok içe dönük, evcimen ve basit şeyleri bile kendine çok sorun edip istemeden de olsa huzursuz haliyle beni de mutsuz ederdi. Tabi benim ilişkim kıstas olamaz ama sadece ilişkinizle yaşadığım ilişki çok benzer geldi bu sebeple paylaştım. Biraz enerji emici bir tip olabiliyorlar sanki genellemiyeyim ama :)

Bazen oluyor, bazen olmuyor direk uyuyoruz. Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Açtığımda konuyu ses olsun diye film açıyorum izlemek zorunda değiliz ya da konu başlat konuşlum filan diyor. E öyle olunca da hık diye ben kalıyorum. Bir kere de işte o zaman daha yeni tanıyorduk birbirimizi demişti. E ben de sürekli bir şeyler soran taraf olmak istemiyorum, iletişim karşılıklıdır çünkü. E bu sefer sıkıldı ya da ayrılmak istiyor sanıyorum o da yok. Hatta konusunu açınca bile kızıyor ben hiç açmıyorum ayrılık lafını farkında mısın filan diyor. Ben de acaba sessiz bir tip mi diye düşünmeye başladım ama bazen çıldırcak gibi oluyorum filmden kopuyorum tavanı izliyorım filan. Bu yaşıma kadar da hiç böyle bir şey yaşamadım yani ne bilim. Bu arada mani maddi aşırı zor bir süreçten geçiyor şu an. Ben de diyorum heralde kafasını bu şekilde dağıtabilio anca mutlu olsun diye ayak uyduruyorum vs ama bu durumu da kırmak, 1-2 ay önceki gibi car car car sohbet etmek filan istiyorum.

İşte buna bir yol yöntem fikir öneriniz var mı?

Bence konuskan biri degil sevgiliniz sadece sizi tavlayana kadar konustu simdi sizi cepte goruyor. Esimde yengec burcu, telefonda falan konusmayi sevmez, evcildir. konusmasi icin onu cok saran bir konu olmasi lazim mesela.

O istiyor diye film izlemek zorunda mısınız?
Söyleyin kapatın televizyonu, bakın duruma , değerlendirin iletişiminizi.

Bence konuskan biri degil sevgiliniz sadece sizi tavlayana kadar konustu simdi sizi cepte goruyor. Esimde yengec burcu, telefonda falan konusmayi sevmez, evcildir. konusmasi icin onu cok saran bir konu olmasi lazim mesela.
Sanırım öyle olabilir evet ama cepte görmesi için de erken ne bileyim.. Yapısı öyle o zaman…

3 aylık ilişkide maddiyatı dile getirerek borçları olduğundan bahsetmesi bana biraz Müge Anlı’ da izlediğim dolandırılma hikayelerini hatırlattı. İlk zamanlar güven sağlayıp ardından da paraları alarak kayıplara karışan adamlar. Ve o kişilere aşık olmuş kadınlar… Bu konuya da dikkat ederek ilişkinizi şekillendirmenizi tavsiye ederim

O istiyor diye film izlemek zorunda mısınız?
Söyleyin kapatın televizyonu, bakın duruma , değerlendirin iletişiminizi.
Onu da yapıyorum bazen ama işte konu bu değil tıkanmak sanki 20 yıllık evli çiftler gibi daha yolun başında. Sadece ben anlatmak ya da soru sormak istemem, o da dibine kadar konuşsun sorsun anlatsın iletişelim isterim.

İşte buna bir yol yöntem fikir öneriniz var mı?
Yapısı bu bence. Başlangıçta benim ex gibi davrandı muhtemelen, tüm enerjisini verip sonra özüne döndü heralde. Dediğim gibi herkes bir değil ama gerçekten onu aşağıya çeken şeylerden besleniyor gibiydi melankolik gibi bir tuhaftı. Ben çok uğraşamadım erken tükendim inşallah yardımcı olabilecek birileri olur ama bence mizacı bu ve eğer öyleyse iyi ama zor insanlar bıcır bıcır gezelim uçalım konalım tarzında biriyseniz katlanması biraz zor olur. Uyduruyorum hadi yamaç paraşütü yapalım kitap yazalım gibi uçuk fikirler onu kımıldatabiliyordu yerinden ancak.

3 aylık ilişkide maddiyatı dile getirerek borçları olduğundan bahsetmesi bana biraz Müge Anlı’ da izlediğim dolandırılma hikayelerini hatırlattı. İlk zamanlar güven sağlayıp ardından da paraları alarak kayıplara karışan adamlar. Ve o kişilere aşık olmuş kadınlar… Bu konuya da dikkat ederek ilişkinizi şekillendirmenizi tavsiye ederim
Bu noktada dillendirmesinden ziyade kuzenimin arkadaşı olması, borçlarını bilmem ve sordukça anlatması iş yerine de arada ziyarete gitmem ve ister istemez konuları duymam vs de var. Ben biraz meraklı bir tipim sordukça da öğrendim. Yani oturup bana ilk günden borçlarını anlatmadı aslında bir şekilde hayatlarımız iç içe geçti ve dahil olduk özel konulara o da aynı şekilde.

Erkekler tavlayana kadar car car car konuşur tavladıktan sonra gık çıkmaz öyle olabilir benim eşim öyleydi yani şimdi de konuşur da ben daha çok konuşuyorum. Konuşmazsa dürterim neler neler yaparım tepesine çıkarım :KK70:

Merhaba kızlar benim şöyle bir sorunum var: Sevgilimle 2-3 film izliyorsak ettiğimiz sohbet yarım saati geçmez o da kalitesiz film açıkken havadan sudan şeyler arada sırada cümleler 1-2 öyleli…

Ben onun ofisine ilk kahveye gittiğimde flörtte sürekli bir şeyler anlatmıştı ve Whatsup’da da uzun uzun ses kayıtları atardı konuşurken ordan burdan geçmişten gelecekten. Hatta şunu bile demişti “ben çok konuşurum, insanlar çok konuşuyorsun der” Şimdi neredeyse hiç sohbet etmiyor. Öyle ki birkaç gün görüşmesek bile buluştuğumuzda tek yaptığı arka arkaya film açmak, bir şeyler izlemek. Göz göze olmak ve sohbet etmek yerine yan yana sarılarak bir şeyler izlemeyi tercih ediyor. Bunu dillendirdiğimde de arkada ses olsun diye açıyorum ya da o zaman ilk zamanlarımızdı diyor. Bu arada topu topu 3,5 aylık ilişkimiz. Kendisi 42 yaşında, ben 37. Benim için iletişim ve birlikte olduğun insanla sohbet etmek hatta öyle ki sohbetten sabahı etmek çok önemli. Yani o anın nasıl geçtiğinin farkına bile varmamak… Bir de dipnot bu ara borçları ve epey sıkıntıları da var. Sevgisinden de şüphem yok ama ne olduğunu anlamaya çalışıyorum ya da hep böyle gitsin istemiyorum. Ben Kova o Yengeç, yükselenlerimiz ikimizin de Boğa. Bu problemi nasıl çözebilirim kızlar?

Bazılarının hevesi 3 ayda bazılarının 6 ayda geçebilir. O çok konuşup size dair sorular sordukça ne yaptınız mesela, sizde mi çok konuştunuz? Eğer kendinize dair hiç gizem bırakmadıysanız adam sıkılmış olabilir haliyle…

Astroloji mevzusuna gelince temel seviye eğitimim var. İlişkilerde sinastri haritası dediğimiz eş/sevgili haritalarına bakılır böyle direkt güneş burcu/yükselen burcu üzerinden yorum yapılmaz. Sadece güneşleriniz üzerinden diyeceğim şu ki;Kova, yengeci görmez! Yani siz onun çoğu duygu iniş çıkışlarını anlayamazsınız. Yükselenlere göre birbirinize tensel vs büyük bir çekim hissediyor olabilirsiniz ama uzun vadeli zor…
Dediğim gibi merakınız varsa bir astrologdan sinastri danışmanlığı alın. En azından iletişim gezegeni merkür üzerinden yorumlasın sizin yapmanız/almanız gereken kararları önceden söylesin.

X