Erkek bebek öcü mü?

Böyle cinsiyet ayrımı yapan kimseye cidden Allah çocuk vermesin ya.
Ne kız çocuk ayırana ne ığlan çocuk ayırana vermesin Allah.
Bu kafanın ne hayrı olacak çocuğuna
hem kime ne sanki milletin bebegine bunlar bakacak bazi insanlarin gerçekten işleri yok kiz erkek hangisi olsa bislşey diyecekler illa

Erkek çocuktan ağzı yanan konuşuyor. Benm de ilk evladım erkek. İkinciye hamileyim o da erkek olacak.
İnsallah uslu uysal bi çocuk olur

Kesinlikle öyle.
Kızlar da bez bebek gibi koy evcilik oynasın değiller.
Çevremde kızlar var. Onlar da pek çok farklı noktada ağlıyorlar, krizler yaşıyorlar.
Oğlanlar evet biraz daha fiziksel açıdan zor yoruluyor hareketliler. Ama manevi açıdan da daha uzlaşmacılar bence. Yani oğluma ne versen giyer, düşse canı cidden yansa da ağlamaz. Ama kızlar daha çok ağlamaya meyilli ve teselli arıyorlar. Bir elbise için bir saat ağladığını bilirim arkadaşının kızının. Çığlık çığlığa
Kızın da ayrı yoruculuğu var oğlanın da. İkisinin de farklı avantajları dezavantajları var.
mesela benim oğlum zor yorulan hareketli bir çocuk. Baskete gidiyor her haftasonu 1,5 saat. Dönüşte bazen 20 dk eve yürüyoruz. Bazen yine de bahçede arkadaşıyla hava kararana kadar oynuyor. Ama başka bir arkadaşımın oğlu var asla parka gitmez, fiziksel aktivite sevmez. Spordan nefret eder. İkisi de oğlan ama bambaşkalar
Arkadaşım oğlunun sakinliğine güvenip ikinci çocuğu yaptı, şimdi kızı yaramazlık ve ağlamalarıyla duvardan duvara atıyor anne babayı. Hiç belli olmuyor her çocuk birbirinden çok başka.

Arkadaşım oğlunun sakinliğine güvenip ikinci çocuğu yaptı, şimdi kızı yaramazlık ve ağlamalarıyla duvardan duvara atıyor anne babayı. Hiç belli olmuyor her çocuk birbirinden çok başka.
Aynen öyle.
Benim oğlum da kolay bir çocuk değil.
Ama bazı çocuklardan daha kolay yanları da var.
Her çocuğun bambaşka zorluğu var.
Kiminin kolay olduğu yerde başka çocuk çok çektiriyor.
Çocuk yetiştirmek cinsiyetten bağımsız bir şekilde zor.
Geçenlerde bir arkadaşım oğluyla geldi. Dediğim gibi çocuk köşe minderi gibi oturuyor. Sesi çıkmıyor. Parkta oyun oynamaz, bisiklet paten scooter hayatında kullanmamış. Sınıf arkadaşlarıyla oyun alanına gitseler annesiyle oturan bir çocuk. Uzaktan harika geliyor ama bu da sorun olduğu için çocuk düzenli oyun terapisine gidiyor mesela.
arkadaşıma göre de keşke bizimki gibi zor hareketli bir çocuk olsa keşke. Sürekli öyle diyor mesela.
Ondan diyorum her çocuğun anneye derdi
Zorluğu başka.
Annelik zor başlı başına

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Kesinlikle zamanında kız çocuklarına yapılan ayrımcılık şu an erkek çocuklarına yapılıyor bende çok duyuyorum 2 oğlum var duymadiğim şey kalmadı ben gayet mutluyum evlat evlattir ya cinsiyeti mi olur şimdi oğullarımı bin kıza değişmem,kızım da olsaydı aynı şekil bağrıma basacaktım

Bu gibi insanlar yüzünden oğlum olacağını öğrenince çok ağladım ertesi gün Allah karşıma down sendromlu kız bebek çıkardı tövbe ettim 🙏🏻 cahillik yapmışım saçmalamısım dedim oğlum 2.5 aylık şimdi aşkla bakıyor bana bakışını yediğim 🤭🤭

Bu gibi insanlar yüzünden oğlum olacağını öğrenince çok ağladım ertesi gün Allah karşıma down sendromlu kız bebek çıkardı tövbe ettim 🙏🏻 cahillik yapmışım saçmalamısım dedim oğlum 2.5 aylık şimdi aşkla bakıyor bana bakışını yediğim 🤭🤭
İşte ben de aynı sizin gibi hissetmiştim ama 1 saat sürdü. 1 saat sonra erkek bebek kıyafetlerine bakıp aşk yaşamaya başlamıştım. Allah analı babalı büyütsün bebişinizi :KK200:

Aynen öyle, ben tek çocukluyum ama çevremdeki herkesin 2-3 çocuğu var buna rahmetli annem de dahil, yazdığın şey cinsiyetten de bağımsız, mesela ben çok haydut bir çocukmuşum ama ortanca kardeşim çok uysal bir çocuktu rahmetli, küçüğümüz yaramaz değildi ama küçük olmanın şımarıklığı vardı hepimiz de kız çocuktuk 😂
Her çocuğun hamileliği bile farklı oluyor, ilk gebelikte rahat bir hamilelik geçiren kadın 2. gebelikte mahvolabiliyor ya da ilk çocuğu uslu oluyor 2. düz duvara tırmanıyor, oğulları olup illallah eden de var kızları olup aman düşman başına diyen de var, çocuk işi piyango gibi, eşim de ben de düz duvara tırmanan cinstenmişiz, kızımız bizim yaramazlıkların yanında zemzem suyuyla yıkanmış gibiydi 😂

Ben bol giyinmiyodum aksine henüz olmayan memelerime sutyen giyiyirdum icini pamuk doldurup. 🤭 Annem yakalamişti bi defa. 😄😄😄😄 Oyle bor degişik dönemleri oluyor farkli farkli.
Ay bu cok iyiymiş😄 Benim kızım hala süslü aslında saçina özenir, azıcık potluk olsun toplarken,örerken bozdurur yeniden yaptırır,örüyorum gidiyor aynada sağını solunu inceliyor didik didik o saçın ama bu sene sardı yani acayip bol bol şeylere. Geçen sene de crop giyeceğim diye deliriyordu değişik 😁
Testi bende yaptırdım yaş riskim sebebiyle. Söylediler cinsiyeti sözlü olarak ve evet Türkiye'de yasal değil bu bilginin paylaşımı. Ismarlama çocuk olmaz hele de cinsiyet konusunda. Gebelik kolay bir süreç değil insanın tek düşüncesi aman bebeğim iyi mi oluyor zaten 🙏 detayli ultrasonda bebeğimin sağ böbreğinde kist çıktı da valla aklım cikti
Evet söylemiyorlar,yaşanmış doktor yalan söyleyecek değil. Çok şaşırıp dehşete kapılsamda hak verdim söylememelerine. Bebeginiz iyidir umarım şu an.
Öyle şeyler sadece Afrika ülkelerinde kalmadı mı ya? Haa kendi görüşümü yazayım.cinsiyet için aldırmak isteyen de aldırsın.bize ne kime ne ki? Herkesin kendi hayatı.bana ne yani onların tercihi.çocuk yapmaya da onlar karar vermiş, birbirleriyle birlikte olmaya da.bir hesap verilecekse eğer başka bir evrende onlar verecek hesabını.onu da mı başkaları düşünecek?
Ne Afrika ülkesinden bahsediyorsun arkadaşım. Bu konuda bile kendi annesinden örnek verip kız oldu ilk çocuklar,erkeği bulana kadar tekrar tekrar doğurdu diyen arkadaşlar var. 20-40 sene öncesinden bahsediyorlar ortalama,belki imkanları olsa 5-6 tane doğurmak yerine pekala aldırıp yeniden hamile kalırlardı(konudaki kişileri tenzih ediyorum ,genelleme yapıyorum yanlış anlaşılmasın)Afrika ülkesinde kim bulacak bilmem kac dolarlık testi de yaptıracak cinsiyeti beğenmeyecek birde çocugu aldıracak,henüz dogum kontrolünden bi haberler muhtemelen. Ben 2017 senesinde 2.500tl verdim o teste dolar bazındaydı fiyatlar,Türkiye'de yapılmıyordu zaten yurtdışına gidiyordu bizden alınan kan,şimdi kimbilir ne kadardır.
Ayrıca cinsiyet öğrenip bu da kız,kocam beni boşar diye üfürükçülere gidip karışımlar içerek,yada merdivenaltı yerlerde çocuk aldıranlar da oluyordu eskiden ülkemizde hala da vardır belki de biryerlerde. Çok uzaklara gitmeye de gerek yok.
Bu normal değil ki zaten yasaklanmış. Normal şartlarda bakamayacaksa bir insan kürtaj gayet mantıklı bir seçenek ama oğlum olmadı,bu da kız olacak diye çocuk aldırmak ahlaki açıdan uygunsuz. Kimseye sevisme doğur dogurma tabi ki diyemeyiz bize ne ama hamile kalırken ısmarlama yapamayacağımızi bilecek kadar olgun olmamız gerek zira ne çıkarsa bahtıma denecek bir durum bu. 2 seçenek var zaten,secme sansımız da yok. Bunu bilisek gereksiz kürtaj olmamız gerekmez.
Bence buna ne sebeple yasaklama getirildiğine odaklanmak daha insancıl bir yol. Keşke bu tip cinsiyetçi tavırla kürtaja giden bir yolu kimse seçmese de yasaklanmasa zaten normali o.
Kimse kusura bakmasın ama şımarıklık artık bu kadarı, çok iyi de olmuş yasaklanması.

Benim arkadasimin ilk cocugu kiz, down sendromlu bir bebek
Bir gun Ortak arkadasimiz ile gorustum, keske onuda cagirsaydik dedim dogum yapti dedim nasil ya, nasil yetisecek. Mecbur yapacakti ilkine kim bakacak oda buyur iste bir sekilde dedi. Sacmalamayin 2. Nin hic ihtiyaci olmayacak mi o nasil is dedim
Gecen gun gordum cocuk neredeyse yasina girecek buyudu oda down sendromu tasiyor.
Insanlar konusur hep konusur, ya asiri sert cevap ile keseceksiniz ya dalgaya vuracaksiniz. Kimseyi o kdr ciddiye almayin Allah sasirtmasin bakin sonunda neler oluyor. Saglikla mutlulukla buyutun.

Aynen öyle, ben tek çocukluyum ama çevremdeki herkesin 2-3 çocuğu var buna rahmetli annem de dahil, yazdığın şey cinsiyetten de bağımsız, mesela ben çok haydut bir çocukmuşum ama ortanca kardeşim çok uysal bir çocuktu rahmetli, küçüğümüz yaramaz değildi ama küçük olmanın şımarıklığı vardı hepimiz de kız çocuktuk 😂
Her çocuğun hamileliği bile farklı oluyor, ilk gebelikte rahat bir hamilelik geçiren kadın 2. gebelikte mahvolabiliyor ya da ilk çocuğu uslu oluyor 2. düz duvara tırmanıyor, oğulları olup illallah eden de var kızları olup aman düşman başına diyen de var, çocuk işi piyango gibi, eşim de ben de düz duvara tırmanan cinstenmişiz, kızımız bizim yaramazlıkların yanında zemzem suyuyla yıkanmış gibiydi 😂
Zaten küçükken sakin olanlar bile ergenlikte kök söktürüyor ailelere, yeğenimden biliyorum 🥶 anne baba olmak her türlü kolay değil cinsiyet gözetmeksizin.

Merak etmeyin tam tersi de oluyor, bir tane kızım var dışarıda teyzeler bile kız olduğunu duyunca "olsun" diyor 😂

Aman elalemi takma Allah ne güzel nasip etmiş evladın kızı erkeği olmaz biz 3 yıldır istiyoruz bir kere de kaybettik hala da yok Allah vermeyince vermiyor demek ki ne cinsiyette olursa olsun vermiş ya ona şükür deyin

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Çocuklarımın cinsiyetini söylediğimde aynı tepkileri almış ve aynı şeyleri hissetmiş bir anne olarak tavsiyem he he diye gülüp geçin . Siz demişsiniz zaten hayırlı ve sağlıklı evlat olsun diye en güzel temenni ve dua bence. Sağlıkla kucağınıza alın. 3 erkek annesi olarak ben halimden gayet memnunum. Şükürler olsun.

Herkese merhaba,

Tövbe ya Rabbi
Allahin yarattığını verdiğini bile beğenmemek ne demek
Trilyonun olsa tırnağını yaratamazsın bu neyin kibiri ey insanoğlu demek istiyorum bazen
Lafım size değil konu sahibi yanlış anlamayın size oyle konuşanlara
Ama bakın bir şey anlatayim gülün 3 kizim var benim 2. Bebeğin kız olduğunu öğrenince olsun ne yapalım Sağlık olsun demişlerdi sanki başıma bir felaket gelmiş Ben de ucuz kurtulmuşum gibisinden üçüncünün kız olduğunu öğrendiklerinde de olsun insanlar neler yaşıyor kimlerin ne dertleri var demişlerdi Ben böyle dehşet içinde ağzım açık kalmıştım Allah başka keder vermesin diyen olmuştu 😁😁😁

Herkese merhaba,

ben hamileyken de cinsiyetine kız dediğimde olsun oda evlat diyolardı 😂 olsun derken neye bu kadar üzüldün ablacım sende dişi bir varlıksın ya hani hayata gelmiş olmanı niye bu kadar tuhafsiyosun demiştim bir kac kişiye.
yani kısacası kız olsada aynı şeyi yaşayacaktın sorun senin bebeğinin cinsiyeti değil insanların aptal oluşu

Zaten küçükken sakin olanlar bile ergenlikte kök söktürüyor ailelere, yeğenimden biliyorum 🥶 anne baba olmak her türlü kolay değil cinsiyet gözetmeksizin.
Allah tüm anne babaların yardımcısı olsun, bizim zamanımızda iyi kötü aileler arası bir eşitlik yakalanıyordu çocuklar birbirinden çok da eksik yetişmiyordu, internet yok avm yok haliyle özenecekleri çok bir şey de olmuyordu arkadaşlar arasında, şimdi her şey var ama alım gücü aşırı düştü, çocukların arkadaş çevresi profili de değişti dünya parmaklarının arasında bir tıkla önlerine seriliyor fakat özendikleri şeylere erişimleri kısıtlı, bu da ergenliği daha çetin geçirmelerine neden oluyor, eskiden de anne baba olmak zordu belki ama şimdi daha zor zira hem maddiyat hem çevre hem uyuşturucu gibi çocukları mahveden şeylere erişimin kolaylaşması ve kullanımının ilkokul yaşına kadar düşmesi, cinsel ilişkiye girme yaşının düşmesi gibi birçok tehlike günümüz ebeveynlerini çok zorluyor.

Allah isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin🙏 yalnız ben bu zamanda birkaç çocuk düşünenleri çok cesur buluyorum, eskilerin söylediği bir laf var ki o asla güncelliğini yitirmedi, her çocuk ömrünüzden ömür götürüyor, her birine ayrı yanıyorsunuz.

Herkese merhaba,

Saçmalamışlar işte. Bizimkilerde erkek olsun isterler. Hayırlı evlat olur inşallah

Yorumlarda bile cicili bicili kıyafet giydireceğim diye kız isteyen koskoca kadınlar var.

Vallaha ailemde kadin dogum uzmani var ve cocuk doktoru esim. Duyduklarimdan sonra sadece sag selim elime geldiklerine sükrediyorum. Gerisi hep boş. 3 cocugum da erkek olsa böyle olurdu. Insanlar hep herseyin kendi istedigimiz gibi olsun istiyor, ama olabilecekleri hic düsünmüyorlar. Eskiden hep kizlari hor görüp annemin canini cok yakan oldu. Simdi ise herkes kendine baktirmak icin kiz cocuk istiyor, daha vefali diye. Süslü giydirmek isin bahanesi

Kızı olanlara da erkek baskısı var bu yüzden takılmayın... yaşım 40 çocuk defterini kapattım iki kız evladım var ama annem bile ara ara bide oğlun olsaydı der... boşverin,duymayın bebeğinizi sağlıkla keyifle büyütün inşAllah...

X