Erkek bebek öcü mü?

Vallaha ailemde kadin dogum uzmani var ve cocuk doktoru esim. Duyduklarimdan sonra sadece sag selim elime geldiklerine sükrediyorum. Gerisi hep boş. 3 cocugum da erkek olsa böyle olurdu. Insanlar hep herseyin kendi istedigimiz gibi olsun istiyor, ama olabilecekleri hic düsünmüyorlar. Eskiden hep kizlari hor görüp annemin canini cok yakan oldu. Simdi ise herkes kendine baktirmak icin kiz cocuk istiyor, daha vefali diye. Süslü giydirmek isin bahanesi

Benim Kvdelerde erkek cocuk onemliymis. Bir ogullari oldugu halde iki oglu olsun diye peş peşe dogumlar yapmiş. Sonuç olarak kizlari bakiyor, her şeyleriyle kizlari ilgileniyor ama kvdem yine de kizlarindan olan torunlarina "benim degiller, oglumun cocuklari benim" diyebiliyor, tabi ki kizlarinin yaninda demiyor. 🙄

Benim Kvdelerde erkek cocuk onemliymis. Bir ogullari oldugu halde iki oglu olsun diye peş peşe dogumlar yapmiş. Sonuç olarak kizlari bakiyor, her şeyleriyle kizlari ilgileniyor ama kvdem yine de kizlarindan olan torunlarina "benim degiller, oglumun cocuklari benim" diyebiliyor, tabi ki kizlarinin yaninda demiyor. 🙄

Işte öyle sizofren bazilari. Benim ailemde de var. Kizlari bakiyordu, ama ogullarini övüp dururdu.

Bizim buralarda oğlun varsa yeşil kartlı kızın varsa SSK lisin derler onu animsattiniz 😂neyse hayırlı evlat olsun cinsiyetten bağımsız erkek çocuk evlenene kadar derler bunlar hep eski laflar ama kizlar biraz daha aileci oluyor erkekler kendi ilgilenmediği gibi bir çoğu geline pasllyor hepsi mi böyle hayır degil . Ama ben ben ananemi babanemden çok sevdim hep .ama emek vermek le ilgili buda ..yani bunlar olabiliyor ama cinsiyetten bağımsız dir hayırlı evlat sahibi olmak birde kız daha yakın oluyor sanki belkide zaman geçtikçe ne bileyim ben objektif yazmaya çalışıyorum ama benim pasaklı iş yemek bilmez ergen kızım geçen gün yaprak sarmış bize işten yorgun geldik supriz diye hoş yaprakları suda bekletme mış birde pisirememis hatır için ozensin hevesi kırılmasın diye çiğ yaprak yedik mesela 😂hayırlı evlat olsun bence en önemlisi bu emek değer veren evlat olsun ben bunu dilerdim Gül'ün geçin sizde hem hep erkekleri Kayıran insanlar artık kadın cinsiyetini iyi buluyorsa ne güzel işte sizde kadinsiniz iyi bir erkek yetiştirmek çok zordur çoğu kadın başaramaz olanlar ortada😂siz iyi yetiştirin helal olsun desinler

Hamile olduğumu öğrendiğim andan beri kız istedim yalan yok, allah da gönlüme göre verdi. Ama kimsenin çocuğunun cinsiyetine yorum yapma haddini kendimde görmedim hiçbir zaman. Bence cinsiyet hakkındaki düşüncelerden ziyade, bu tarz hadsizce yorumlar yapılabilmesi sorun. Herkes düşüncesini kendine saklasa daha güzel olurdu ama olmuyor işte. 😄

Tövbe ya Rabbi
Allahin yarattığını verdiğini bile beğenmemek ne demek
Trilyonun olsa tırnağını yaratamazsın bu neyin kibiri ey insanoğlu demek istiyorum bazen
Lafım size değil konu sahibi yanlış anlamayın size oyle konuşanlara
Ama bakın bir şey anlatayim gülün 3 kizim var benim 2. Bebeğin kız olduğunu öğrenince olsun ne yapalım Sağlık olsun demişlerdi sanki başıma bir felaket gelmiş Ben de ucuz kurtulmuşum gibisinden üçüncünün kız olduğunu öğrendiklerinde de olsun insanlar neler yaşıyor kimlerin ne dertleri var demişlerdi Ben böyle dehşet içinde ağzım açık kalmıştım Allah başka keder vermesin diyen olmuştu 😁😁😁
Aynısını bana da dediler yani vahhh vahhh neyse 2. De olur inşallah dediler vah vah demediler ama 2. Derken onu buram buram hissediyorsunuz😬 Allah evlatlarınızla size sağlıklı ömürler nasip etsin❤🥰

Ay ne değişik insanlar var ya. Siz de bence hayatınızın en heyecanlı güzel dönemlerini bu degisikleri dinleyerek bozmayın. Bebis kadar şirin bisey var mı ya? Erkek evlat kız evlat ne gerek var ayrima evlat işte.

Ama bu da cinsiyetçiliği besliyor.
Mesela kızlar illa pembe tütü giymek, süslenmek zorunda değil.
Benim en yakın arkadaşımın kızı asla prenses tütü bilmem ne giymez. Düz keten rengi bir elbiseye taktı bu ara. Başka elbise giydirmiyorlar. En sevdiği renk de mavi.
Şocukları genellememek lazım. Kız diye süslemek de doğru değil
Benim kız kardeşimde maviyi çok sever elsa elbisesi favorisidir.Pembe elbisesi var yüzüne bakmıyor .Keza bende küçükken arabalı tişörtümü çok severmişim kendimi yerden yere atmışım ıslak haliyle giymek için annem ütüyle kurutup giydirmek zorunda kalmış o kadar ağlamışım yani :KK70:
iki tane kuzenim var erkek ikiside her gittiğimde yeni bir şey öğreniyorum onlardan biri 7 diğeri 10 yaşında, oyunlarında da yaratıcı fikirler çıkartıyorlar asla sıkılmazsın oynuyorum onlarla valla.Kız kardeşimde anca lip balm istesin benden :spor:

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Amaan hiç takmaya değmez evlat bu kızı da erkeğide aynı. Kızlar için cici elbiseler tokalar süs bebek gibi süslemek vs vs bunlar cazip geliyo o yüzden böyle herkeste bi kızın olsun süslersin kızın olsun sana arkadaş olur bla bla. Ben kız annesiyim ve kızıma ne toka takabildim ne bandana hiç sevmedi asla taktırmadı (18 aylık) çok hareketli kız olur uslu olur bunlar fıtrat meselesi. Benim eşim bebekken o kadar uysal ve sakinmiş ki benim kızımın alakası yok 😄 ayrıca erkek bebekler anneci kızlar babacı oluyor 1-0 öndesin öyle düşün 😋

Amaan hiç takmaya değmez evlat bu kızı da erkeğide aynı. Kızlar için cici elbiseler tokalar süs bebek gibi süslemek vs vs bunlar cazip geliyo o yüzden böyle herkeste bi kızın olsun süslersin kızın olsun sana arkadaş olur bla bla. Ben kız annesiyim ve kızıma ne toka takabildim ne bandana hiç sevmedi asla taktırmadı (18 aylık) çok hareketli kız olur uslu olur bunlar fıtrat meselesi. Benim eşim bebekken o kadar uysal ve sakinmiş ki benim kızımın alakası yok 😄 ayrıca erkek bebekler anneci kızlar babacı oluyor 1-0 öndesin öyle düşün 😋
Evett bu durum aşırı tatlı🤪bazen diyorum kızım olsaydı da babasına düşkün olsaydı kıskanırdım valla 🫢

Benimki de terazi olucak yakın burçlar inşallah sizin bebiş gibi sakin huylu olur🥰
Sakin denemez aslında😆 ama zor da olsa sakin de olsa çok seviyorsun eğleniyorsun. Oğlan oyunlarının da keyfi ayrı.
Dediğim gibi çok hareketli. Baskın karakterli. Hep dediği olsun isteyen bir çocuk.
Ama tutturup ağlamaz. Hayır dediğinde mantıklı bir gerekçen varsa tamam der. Çok ağlayan bir çocuk da değil. Sabırlıdır ama dediğim dediktir de. Bir değişik çocuk işte. Çevremde Allah sabır versin zor diyen de çok yani şimdi 😆😆

Sakin denemez aslında😆 ama zor da olsa sakin de olsa çok seviyorsun eğleniyorsun. Oğlan oyunlarının da keyfi ayrı.
Dediğim gibi çok hareketli. Baskın karakterli. Hep dediği olsun isteyen bir çocuk.
Ama tutturup ağlamaz. Hayır dediğinde mantıklı bir gerekçen varsa tamam der. Çok ağlayan bir çocuk da değil. Sabırlıdır ama dediğim dediktir de. Bir değişik çocuk işte. Çevremde Allah sabır versin zor diyen de çok yani şimdi 😆😆
Bazen diyorum kız oyuncakları çeşidi daha fazla bebek oyunları ev oyunları yok mutfak yok çay saati çok fazla bizim ev küçük kaldıramazdı o kadar oyuncağı 😅😅 yok sizin çocuk tam kıvamında belli karakteri güzel olacak kızım olsaydı talip olurdum😬😬🤪

Ben de hamileyim ben de kız istiyordum. Baktığım bütün kıyafetleri eşyaları kız bebek için bakıyordum. Doktor %70 erkek diyince başta bir üzüldüm hep kız istediğim için ama sonra hızlı toparladım bu kez erkek annesi olmanın olumlu yönlerini düşündüm, her erkek canavar olacak değil herhalde. Gayet sessiz sakin erkekler olduğu gibi çok cadaloz kızlar da var. Sanırım ben kaynana olmak istemediğim ve kızı allayıp pullayıp süslemeyi çok istediğim için kız çok istemiştim ama önceliğim kesinlikle sağlık. Bana bu tarz laflar eden hiç olmadı ama etseler de ağızlarının payını verirdim

Bazen diyorum kız oyuncakları çeşidi daha fazla bebek oyunları ev oyunları yok mutfak yok çay saati çok fazla bizim ev küçük kaldıramazdı o kadar oyuncağı 😅😅 yok sizin çocuk tam kıvamında belli karakteri güzel olacak kızım olsaydı talip olurdum😬😬🤪
Kız oyuncakları daha pahalı geliyor bana.
Barbienin rüya evi var mesela en son 10 bine dayanmıştı. Doğuran hamster oyuncağı var mesela uçuk bir meblağ yine. Sonra sihirli kazan var. Bizim oğlan arkadaşımın kızının o hamsterını gördü a doğurdu aman dedi döndü. Kızlar görünce kriz halinde istiyor onu 😂😂
Bizde en çok Lego para yiyor o da 500- 1000 bandında en kötü. Bir de nerf mermisine gidiyor onun da çakmasını alıyoruz anlamıyor 😆😆
Yani kızım oyuncak masrafı tam bel büküyor bence. Daha iyi o açıdan oğlan.

Ben de hamileyim ben de kız istiyordum. Baktığım bütün kıyafetleri eşyaları kız bebek için bakıyordum. Doktor %70 erkek diyince başta bir üzüldüm hep kız istediğim için ama sonra hızlı toparladım bu kez erkek annesi olmanın olumlu yönlerini düşündüm, her erkek canavar olacak değil herhalde. Gayet sessiz sakin erkekler olduğu gibi çok cadaloz kızlar da var. Sanırım ben kaynana olmak istemediğim ve kızı allayıp pullayıp süslemeyi çok istediğim için kız çok istemiştim ama önceliğim kesinlikle sağlık. Bana bu tarz laflar eden hiç olmadı ama etseler de ağızlarının payını verirdim
Aynı şeyleri hissetmişiz🥰 o kadar çok konuşuldu ki erkekler fena sanki canavar dediğiniz gibi işte öyle yetişen çocukları da böyle boş tipler yetiştiriyor. Allah sağlıklı bir şekilde bebişinizle kavuşmayı nasip etsin🥰❤️

Aynı şeyleri hissetmişiz🥰 o kadar çok konuşuldu ki erkekler fena sanki canavar dediğiniz gibi işte öyle yetişen çocukları da böyle boş tipler yetiştiriyor. Allah sağlıklı bir şekilde bebişinizle kavuşmayı nasip etsin🥰❤️
Evet sosyal medyada da lafları çok dönünce ister istemez insan erkek annesi olmaktan korkuyor evi başımıza yıkacak diye düşünüyoruz 😅 ama öyle değil aslında eğitime terbiyeye de bakıyor biraz ve hareketli kızlar da var
Amin cümlemiz inşallah ☺️

Kız oyuncakları daha pahalı geliyor bana.
Barbienin rüya evi var mesela en son 10 bine dayanmıştı. Doğuran hamster oyuncağı var mesela uçuk bir meblağ yine. Sonra sihirli kazan var. Bizim oğlan arkadaşımın kızının o hamsterını gördü a doğurdu aman dedi döndü. Kızlar görünce kriz halinde istiyor onu 😂😂
Bizde en çok Lego para yiyor o da 500- 1000 bandında en kötü. Bir de nerf mermisine gidiyor onun da çakmasını alıyoruz anlamıyor 😆😆
Yani kızım oyuncak masrafı tam bel büküyor bence. Daha iyi o açıdan oğlan.
Katılıyorum ama lego önemli ya müthiş bir oyuncak gelişim için ama değer 🥰🥰🥰

Evet sosyal medyada da lafları çok dönünce ister istemez insan erkek annesi olmaktan korkuyor evi başımıza yıkacak diye düşünüyoruz 😅 ama öyle değil aslında eğitime terbiyeye de bakıyor biraz ve hareketli kızlar da var
Amin cümlemiz inşallah ☺️
Ayyy çok fena kızlar da var evet Allah çocuklarımızı fena kızlardan korusun. Kaynanalık loading…😅😂😂

X