Erkek kardeşimin estetik sonrası burnudaki kemer mi?

yagmur568

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2023
3
0
34
kızlar merhaba , erkek kardeşim bundan yaklaşık 3 ay önce burun estetiği oldu. burnu çok kemerli ve kalın deriliydi. doktordan kalkık ve kavisli burun istedi. ameliyattan sonra burnu oldukça kavisliydi ve kemeri gitmişti. son günlerde burnunda dikkatimizi bişey çekti. burnun sırt kısmı kavisli şekilde aşşağı doğru inerken ucunda hafif bir kemer oluşmuş gibi. internetten araştırdık burun ameliyatı sonrası 2.5 ay yada 3. ayında ödem burun ucunda toplanıyor gibi bişey okuduk. acaba bu burnundaki ödem mi kemer mi? morali çok bozuldu günlerdir. erkek olduğu için birinede soramıyor derdini anlatamıyor. buraya konu açtım o yüzden. bakın burun sırtı düz inerken uç kısmına doğru hafif çok az bir kemerimsi bişey var. ödem mi yoksa azcık kemer mi oluşmuş emin olamadık. ilk ay böyle bişey yoktu çünkü.

biliyorum erkek , o kadar kusur göze batmaz gibi yorumlar gelecek ama gerçek yorumları merak ediyoruz. kardeşim burnuna aşırı takıntılı ve bu konuda oldukça hassas.

Eklentiler

• 4.png
    4.png
    54,3 KB · Görüntüleme: 751
Gaga burun deformitesine benziyor ayni, kemik kemerde degil aksine kikirdak kemerde sikinti var. Kalin cilt yogunlugu da olabilir. 1 yila dogru belki 1 tik iner ama pek degisecegini sanmam

Gaga burun deformitesine benziyor ayni, kemik kemerde degil aksine kikirdak kemerde sikinti var. Kalin cilt yogunlugu da olabilir. 1 yila dogru belki 1 tik iner ama pek degisecegini sanmam
merhaba , bu gün o kısmı elimle kontrol ettiğimde sanki içinde vıcık vıcık bir sıvı var gibi geldi. yani aşırı yumuşak bir doku ve bastırınca içe doğru düzeliyor. sanırım kemer olsa sert olurdu ve bastırınca içine doğru çökerek düzelmezdi. hani estetik sonrası göz altı torbalarımız şişiyor ya dokununca yumaşık oluyor aynı onun gibi bişey.

merhaba , bu gün o kısmı elimle kontrol ettiğimde sanki içinde vıcık vıcık bir sıvı var gibi geldi. yani aşırı yumuşak bir doku ve bastırınca içe doğru düzeliyor. sanırım kemer olsa sert olurdu ve bastırınca içine doğru çökerek düzelmezdi. hani estetik sonrası göz altı torbalarımız şişiyor ya dokununca yumaşık oluyor aynı onun gibi bişey.
Bu oyle degil malesef burun bu. Burnu kotu sekillendirmis, sirt ve ucun baglantisi yok. Oraya ya kikirdak dokulari ezerek dolgu yaptı ya da kendi derisi. Deri alti dokusu boyle oldu. Oraya kortizon yapiliyor ama riskli. Burun sirt, burun ucunu tasimiyor

Merhaba şimdi nasıl? Benim 3cü ve 4cü ayımda olmuşdu. Çok korkuyordum qaqa deformitesi oldu diye. Amma hergün 3 4 defa her defasında 100 kere aşağıdan yukarıya doğru masaj yapdım. Amma ucuna basmasın ucundan bir parmak yukarıdan tam yukarıya doğru masaj yapsın. Krem sürsün masaj yaparken. Ben öyle yaptım geçdi.

Merhaba su bir aylık süreçte durum şöyle ilerliyor bazen bu şekilde oluyor ve 3-4 gün burun bu şekilde kalıyor. Kardeşim bu 3-4 günde masaj dediğiniz şekilde yapıyor tekrar eski haline gelip kavisli oluyor bu süreçte 2-3 gün sürüyor. Cidden ilginç bir durum. Mesela dün sabah burnu bundan bile kemerli gibiydi. Bu sabah kalktiginda ise bayağı kaydırak gibi kavisliydi o kısım sanki sönmüş gibiydi. Burnunun uc tarafi ameliyattan sonra sivilce kabuğu kapladı yaglandikca. Bu sivilceler geçtikçe daha iyi görünüyor sivilceler çıkınca ortaya bu görüntü çıkıyor. Şuan 3 ay oldu bakalım etkisini 6-1 yıl içinde gösterecek. Her gün masaj yapıyor. Bu arada deforme dediğimiz olayda o kisimin kıkırdak yada kemik gibi sert olması gerekiyor sanırım. Kardeşiminki bundan ziyade sanki içinde sıvı var gibiydi. Bastirinca dümdüz oluyordu.

Benim de sonradan böyle bir doku birikmesi oldu ancak çok daha küçük ve sertti. İyileşme dokusu birikmiş ve kalıcı olmuş orada. Ucundan daha yukarıda duruyordu. Salı günü revizyon oldum. Umarım kardeşinizinkine gerekmez. Ama dedğiniz gibi cıvık ve değişkense doktorunuza gidip gösterin çünkü bana doktorum erken fark etseydik müdahale edebilirdik dedi.

Benim de sonradan böyle bir doku birikmesi oldu ancak çok daha küçük ve sertti. İyileşme dokusu birikmiş ve kalıcı olmuş orada. Ucundan daha yukarıda duruyordu. Salı günü revizyon oldum. Umarım kardeşinizinkine gerekmez. Ama dedğiniz gibi cıvık ve değişkense doktorunuza gidip gösterin çünkü bana doktorum erken fark etseydik müdahale edebilirdik dedi.
Sizde doku birikmesi neden olmuş doktor herhangi bir şey demiş miydi

Merhaba bende bir şey sormak istiyorum kıkırdak kemeri yada kemik her neyse Orta kısımdaki yükseklik lokal aneztesi ile halledilebilir mi sizce.

Merhaba bende bir şey sormak istiyorum kıkırdak kemeri yada kemik her neyse Orta kısımdaki yükseklik lokal aneztesi ile halledilebilir mi sizce.
Bence hayır. Konforsuz bir işlem olur. Çok zorlanırsınız. Ben minik kemik için ve supratipteki doku alımı için girdim genel anestezi ile ameliyat yaklaşık 2 saat sürdü.

X