Erkekte cinsel isteksizlik... ve boşanma düşüncesi...

yuva kolay kurulmuyor da cinsellik yaşamadıktan sonra karı koca da olunmuyor
yuva denen şey karı ve kocadan oluşur
eşimizi sevgilimizi arkadaşlarımızdan ayıran en önemli şey arada cinselliğin olmasıdır
hatta cinsellik o kadar önemli bi konu ki, kötü giden ilişkilerin bile aradaki cinsellik çok iyi olduğu için devam etmişliği var

Merhaba arkadaşlar öncelikle hayırlı ramazanlar umarım hepiniz iyisinizdir... 28 yaşındayım eşim 33 yaşında. 5 yıllık da evliyiz. yaklaşık 3 yıl eşim azospermi tedavisi gördü. son iki yıldır da tedaviyi bıraktı. çocuğumuz bu yüzden olmadı.

şimdi asıl mesele şu. bizim 4-5 ayda bir cinsel birlikteliğimiz oluyor. o da taş çatlasın 5 dk falan sürüyor eşimin erken boşalma problemi de var. bir kaç kez ben eşimle bu konuyu ciddi anlamda konuştum. yani bizde bu sorun aslında yeni değil 5 yıldır var ama ben eşim tedavi görüyor diyerek üzerine gitmedim alttan aldım anlamaya çalıştım. şimdilerde ise artık bu mesele iyice kafamı kurcalamaya başladı.

sonuçta daha ikimizde çok genciz ben bir 5 sene daha bu şekilde geçirebileceğimi düşünemiyorum. duruma bakarsak belki de 70-80 yaşındaki adamlardan farkımız yok. evliliğin bazı şartlarını oturtamadığımızı düşünüyorum ve son zamanlarda artık kafamı boşanma mevzusu kurcalıyor.

bu konuları karşıma alıp adam akıllı konuşmama rağmen kendini en ufak düzeltmedi. dışardan eşimi incelediğimde sanki her şey dört dörtlük yolundaymış gibi davranıyor. ikimiz aynı iş yerinde çalışıyoruz bunun bir etkisi olabilir mi bilmiyorum.

eşim gerçekten kötü biri değil ailesi de o şekilde. ama evde biz bacanak modunda takılıyoruz. yemek yedikten sonra koltukta genel olarak uyuya kalıyor. ne yapacağımı bilmiyorum. bir yuva kolay kurulmuyor evet ama bu şekilde de ilerlemiyor. her geçen gün boşanma düşüncesi daha da çok artıyor.
Haklısınız bence ...

5 yıllık evliyiz. ilk bir yıl çocuk istemediğimiz için korunduk o ara normaldi yani normaldi derken en azından ayda 2 - 3 oluyordu. daha sonra eşimin hastalığını öğrendik. sonrasında bu şekilde oldu. eşim birazcık da çocuk sahibi olursak bu konuların düzeleceğini düşünüyor.
Sakın çocuk yapmayın aman aman asla kurtulamazsın sonra...

Merhaba bende 4 yıllık evliyim bizimde buna benzer bir sorunumuz var şuan, eşim türlü türlü tedaviler ilaçlar kullanıyor sperm kalitesini arttırmak için ama bunun etki etmesi içinde düzenli ilişki şart doktorlarda 2 günde bir gün aşırı dedi ama biz de asla uyamıyoruz gün aşırı ilişkiye çünkü eşim çok yoğun çalışıyor bende yoruluyorum bazen zaman zaman kızıyorum bak tedavi görüyoruz elimizden geleni yapıp allaha bırakalım diye ama bazen olmuyor daha çok yumurtlama zamanlarına denk getiriyorum öyle de çocuk odaklı oluyor ve keyif alamıyoruz saçma sapan bir hal alıyor bazen ayda 3-4 kez oluyor bizim de ama bu başlı başına bir boşanma sebebi olmamalıdır diye düşünüyorum, iyi insanlar herzaman karşımıza çıkmıyor ve şunu bilmelisin ki kadınlar için tedavi imkanları çokken erkekler için çok az seçenek var onlar için piskolojik açısından çok daha zor. Ve onu bu yüzden Terk etmen çok üzücü olurdu farz etki çok kötü amansız bir hastalığa kapıldı yine mı terk edecektin? Böyle şeyler düzelebilir çift terapistine hiç gitmemişsiniz ve kendi aranızda sürekli aynı döngüyü yaşıyorsunuz .. herşeyi geçtim hayatta herşey çocuk değil gerçekten zamanla anladım 2 kişi de olunca Aile oluyorsunuz şuan da siz 2 kişi Ailesiniz zaten. Sizin duygularınızı da anlıyorum yanlış anlamayın.. düşünsenize sizin bir probleminiz olsa ve eşiniz bu yüzden sizi terk etse boşansa nasıl hissederdiniz ? Kolay değil asla ama bi anda yapılabilecek şey de değil
Çocuk olmayınca aile olunuyor ama cinsellik sıfırlanınca çok zor bence ...

Merhaba bende 4 yıllık evliyim bizimde buna benzer bir sorunumuz var şuan, eşim türlü türlü tedaviler ilaçlar kullanıyor sperm kalitesini arttırmak için ama bunun etki etmesi içinde düzenli ilişki şart doktorlarda 2 günde bir gün aşırı dedi ama biz de asla uyamıyoruz gün aşırı ilişkiye çünkü eşim çok yoğun çalışıyor bende yoruluyorum bazen zaman zaman kızıyorum bak tedavi görüyoruz elimizden geleni yapıp allaha bırakalım diye ama bazen olmuyor daha çok yumurtlama zamanlarına denk getiriyorum öyle de çocuk odaklı sıkioluyor ve keyif alamıyoruz saçma sapan bir hal alıyor bazen ayda 3-4 kez oluyor bizim de ama bu başlı başına bir boşanma sebebi olmamalıdır diye düşünüyorum, iyi insanlar herzaman karşımıza çıkmıyor ve şunu bilmelisin ki kadınlar için tedavi imkanları çokken erkekler için çok az seçenek var onlar için piskolojik açısından çok daha zor. Ve onu bu yüzden Terk etmen çok üzücü olurdu farz etki çok kötü amansız bir hastalığa kapıldı yine mı terk edecektin? Böyle şeyler düzelebilir çift terapistine hiç gitmemişsiniz ve kendi aranızda sürekli aynı döngüyü yaşıyorsunuz .. herşeyi geçtim hayatta herşey çocuk değil gerçekten zamanla anladım 2 kişi de olunca Aile oluyorsunuz şuan da siz 2 kişi Ailesiniz zaten. Sizin duygularınızı da anlıyorum yanlış anlamayın.. düşünsenize sizin bir probleminiz olsa ve eşiniz bu yüzden sizi terk etse boşansa nasıl hissederdiniz ? Kolay değil asla ama bi anda yapılabilecek şey de değil
Sıkıntılı evliliklere çocuk yapmasanız olmayacak.evet her zaman karşımıza olması gerektiği gibi kişiler çıkmıyor ama şartlar uygun değilse de oturursun k...nın üstüne.gördüğün gibi çok da mükemmel hayatlar yaşamıyoruz.başı dert sonu dert.illa başka kurbanlar getirmeye yemin etmişsiniz.kaderinizle inatlaşmayın arkadaş ya.olgunlaşın biraz.

Sıkıntılı evliliklere çocuk yapmasanız olmayacak.evet her zaman karşımıza olması gerektiği gibi kişiler çıkmıyor ama şartlar uygun değilse de oturursun k...nın üstüne.gördüğün gibi çok da mükemmel hayatlar yaşamıyoruz.başı dert sonu dert.illa başka kurbanlar getirmeye yemin etmişsiniz.kaderinizle inatlaşmayın arkadaş ya.olgunlaşın biraz.
Neden öfkelisiniz anlayamadım sıkıntılı evliliklere çocuk yapılmasına ben karşıyım bu arada herşey çocuk olmadığını belirtmiştim aslında sıkıntılı ve tek taraflı çaba verilen evlilik de devam etmemeli kolay değil boşanmak onca yaşanmışlık var aldatma olmadığı sürece ben şahsen biraz daha zaman verirdim fakat hanımefendi bayadır sabır ediyor kendisi de kendine göre haklı.

sizinle tartışma konusu yaratmak istemem ama üslubunuzu aştığınızı düşünüyorum. her önümüze gelenle de ilişkiye girmiyoruz. bundan sonrasında yorumlarınızı kendinize saklayın. teşekkürler.
Ne alaka ben sizden yaşça küçüğüm mesela evli bile değilim ama ayda 2 3 ün normal olmadığını biliyorum ? tecrübesizsiniz ve bunun için illa seks yapmaya gerek yok akıl olarakta öylesiniz bence.Ne demek her önümüze gelenle ilişkiye girmiyoruz kadın size onu mu demiş ? lafı nerenizden anlıyorsunuz şaşkınım doğrusu.Bi 5 sene daha beklersiniz bu kafayla siz koca bile sallamamış sizi.

Simdi ayip olmasin ama sadece 🍆 tam olmuyor diye tamamen cinsellikten vazgecmeye gerek yok ki. Esini tatmin etmenin baska yoluna bakabilirdi. Ama yapmiyor. Belki de hic istegi yok. Bence asıl soru su: ilerde cocuk istiyormusunuz? Istiyorsaniz o zaman bu evliligin sürmesi anlamsiz. Tabi sevgi felan varsa insan cocuk olmadan devam edebilir yalnis anlasilmasin. Ama burda kadin-erkek iliskisi nerdeyse yok olmus

Merhaba arkadaşlar öncelikle hayırlı ramazanlar umarım hepiniz iyisinizdir... 28 yaşındayım eşim 33 yaşında. 5 yıllık da evliyiz. yaklaşık 3 yıl eşim azospermi tedavisi gördü. son iki yıldır da tedaviyi bıraktı. çocuğumuz bu yüzden olmadı.

şimdi asıl mesele şu. bizim 4-5 ayda bir cinsel birlikteliğimiz oluyor. o da taş çatlasın 5 dk falan sürüyor eşimin erken boşalma problemi de var. bir kaç kez ben eşimle bu konuyu ciddi anlamda konuştum. yani bizde bu sorun aslında yeni değil 5 yıldır var ama ben eşim tedavi görüyor diyerek üzerine gitmedim alttan aldım anlamaya çalıştım. şimdilerde ise artık bu mesele iyice kafamı kurcalamaya başladı.

sonuçta daha ikimizde çok genciz ben bir 5 sene daha bu şekilde geçirebileceğimi düşünemiyorum. duruma bakarsak belki de 70-80 yaşındaki adamlardan farkımız yok. evliliğin bazı şartlarını oturtamadığımızı düşünüyorum ve son zamanlarda artık kafamı boşanma mevzusu kurcalıyor.

bu konuları karşıma alıp adam akıllı konuşmama rağmen kendini en ufak düzeltmedi. dışardan eşimi incelediğimde sanki her şey dört dörtlük yolundaymış gibi davranıyor. ikimiz aynı iş yerinde çalışıyoruz bunun bir etkisi olabilir mi bilmiyorum.

eşim gerçekten kötü biri değil ailesi de o şekilde. ama evde biz bacanak modunda takılıyoruz. yemek yedikten sonra koltukta genel olarak uyuya kalıyor. ne yapacağımı bilmiyorum. bir yuva kolay kurulmuyor evet ama bu şekilde de ilerlemiyor. her geçen gün boşanma düşüncesi daha da çok artıyor.
Ben çocuk olmuyor diye boşanmayı doğru bulmuyorum ama bir çaba var ise esinizde böyle bir çaba yok istek yok siz evlilikte mutlu değilsiniz elbette herkes çocuk ister şimdi değilse ilerde bunun eksikligini çekeceksiniz yani bu sebepten bosanabilirsiniz

Evlilik birazda bacanak modu oluyor,nadirdir benim eşim her yönden romantik rüya gibi evliliğim var diyen.Gerçek evlilikte maalesef hüsrana uğramalar oluyor diye düşünüyorum.Benimde cinsellik yönünden eşimde erken bosalma,önemsememe var. Ben konumu ayrı açtım zaten. Boşanma mevzusu kafanızı kurcalıyorsa iyice düşünüp karar verin bosanip pişman olmayacaksınız eğer. Eksilerini artılarini düşünün derim. Sizin sorununuz cinsellik vs başkalarının sorunu eşim şiddet uyguluyor bosanmali miyim olabiliyor. Ben herzaman mâkul düşünmekten yanayım. Tabikide sizin konunuz hafif demiyorum boşanmak içinde geçerli bir sebep oluyor zaten. Aslında durumun benzerini yasadigim icin sizi anlayabiliyorum bende fakat bu kadar ileri boyut değil. Mesele cinsellikten daha çok cinsellikle başlayan önemsiz hissettirilmeniz de aslında

boşanma konusunu eşinize siz mi açtınız süreci nasıl yönettiniz. ben eşime bu aramızdaki konuyu açtığımda bana her seferinde ne yapayım nasıl biri olayım diye bana sordu. bazı şeyleri ben söyledikten sonra ne faydası var.
Sizin söylemenize gerek yok ki. Bu konularla ilgili dünya kadar film, kitap var. Yani birinden faydalanmasa bile digerinden örnek alır insan. Demek ki icinden gelmiyor. Simdi durumunuz nasıl insallah iyidir

Bence eşinizin hormonlarında sıkıntı var, en başta erkeklik hormonu testosteronuna baktırın. Tabiki bunu az çok sizde tahmin edebilirsiniz, vücudundaki bazı belirtilerden ama öncelikle tedavi konusunda kararlı ve istekli olması lazım.

X