Erken doğumdan sonra bebeğini kaybedenler

ah canım beniimm.. ilkönce korkularını içinden at olur mu, bebeğini kucağına alacağın günlerin hayalini kurarak atlat bu sıkıntılı günlerini..
ilk bebeğimi 6 aylık hamile iken erken doğum nedeni ile kaybettim..
seninki gibi değil daha farklı rahatsızlıklarım vardı, ikinci hamileliğimdede aynı rahatsızlıklar başgösterdi fakat hiç umudumu yitirmeden bekledim bebeğimi, 15 gün hastanede yattım, 36. haftada sezeryan ile bebeğim dünyaya geldi..
bende senin gibi birazdaha büyüsün, en azından 36. hafta bitsin sağlıklı olsun diye dua ediyordum..
allahım sanada isteyen herkesede sağlıklı bebişler nasip etsin in şallah, güzel haerlerini okumak dileği ile..

saol cnm... zaten hep iyi şeyler düşünmeye çalışıyorum bgn odasını hazırlattım annemlere... dolabı, beşiği vs... içimde kıpırdadığı sürece ferahım,rahatım!
hem sevindim hem üzüldüm senin adına ama olsun Allah'ım bebişinle uzun ömürler versin sana... ve dediğin gibi herkesede sağlıklı bebişler nasip etsin!
mutlaka haberdar ederiz sizi...

Bende de İUGR vardı. 6. aydan sonra başladı ama çok hızlı ilerledi. Maşallah senin bebeğinin haftası da kilosu da gayet iyi. İUGR'li bebekler genelde 1 kilonun altında doğuyorlar. Benim doktorum kritik hafta 32. hafta demişti o haftayı geçtikten sonra riskler büyük ölçüde azalıyor ama maalesef biz o haftaları göremedik. Ben son haftamda hastanede yattım hergün düzenli NST'ye bağlanıyordum son gün NST'de oğlumun kalp atışları düşmeye başladığı için beni yarım saat içinde acil sezeryana aldılar. Hep acil sezeryan falan derlerdi de ben yine de bir gün önceden bana haber verecekler artık doğum yapman gerekir diyecekler sanıyordum. Hiç böyle olabileceği aklıma gelmemişti. Yani her an hazırlıklı ol, böyle durumlarda olabileceğini şimdiden düşün ki Allah korusun acilen sezeryana alınman gerekirse benim gibi şok geçirme. Bu hastalığın tek tedavisi anneyi de bebeği de riske atmayacak en doğru zamanda sezeryan. Yani zamanalama çok önemli. İUGR'li bebekler anne karnında stres yaşamaya alışkın oldukları için çok güçlü bebekler oluyorlar. İnşallah sağlıkla alacaksın yavrunu kucağına yalnızca birazcık ufak bir bebeğin olacak. Aman varsın ufak olsun annesi sen onu öpe koklaya büyütürsün

mrb seblev çok üzgünüm senin adına sıkıntılı ve endişeli günler geçiriyorsun...tecrübelerime dayanarak sana söyleyeceğim hastaneye yatmandır..istanbul dasın sanırım özele gitmeyi bırak bence ve hemen çapa tıp fakultesi perinatoloji bölümüne yatmandır zaten gidersen oraya yatıracaklardır..inşallah zamanında doğar kuzun ve küvöze girmeye gerek kalmaz...

hem çapa daki küvözler çok iyi...hakkında ne hayırlı ise o olsun. :KK43:

inşallah premete dediğin gibi sağlıklı olsunda minnacık olsun razıyım! ben herseyimden verir bakarım ona! Dr aynısını söyledi IUGR li olmasına rağmen gelişim kaydediyormuş ve yine dediğin gibi 32.hafta çok önemli demişti... bakalım biz sınırı geçtik gibi ama işte o zamanlama meselesi çok endişelendiriyor insanı... dr unda söylediği üzerinde durduğu ve açık açık korktuğunu söyslediği şey zamanında müdahale edememek!

mrb serife... sanada tşkkrler güzel dileklerin için! tecrübeleriniz bnm için çok önemli paylaşmana çok mutlu oldum inan!
evet ist.dayım ama anadolu yakasında çapa çok uzak bize!!! bu pazartesi kontrole gidiceğim dr'uma,, gerekirse yenidoğan yoğun bakımı olan bir hastaneye yatırması için sevk etmesini söylicem bakalım ne önerecek ne dicek!... etmese bile kendim araştırdım hospital türk varmış sanırım üsküdarda drları ve yenidoğan ünitesi iyi diyorlar oraya gitmeyi düşünüyorum,,hayırlısı hakkımızda... öpyrm çok sizi melek anneler-i!

hiççççç gitmiyor hemde hep o yara açılıyor kapanmıyor içinde. biliyorsun metenin y anına gittiğin zamanlarda bile iş yerimde sorunlarım olmasa koşup gelmek istedim hep yanınıza. tepeciğin o bekleme salonunda neler yaşandığını en iyi bilenlerdenim 48 gün nöbet tuttum o kapıda kendi sağlığımı hiçe sayarak kızımdan bir haber alabilirmiyim diye bekledim çoğunda kovuldum bu gün size bilgi verilmiycek salı perşembe gelin dendi aldırmadım çıkan temizlik görevlisinden hemşireye kadar yalvarırdım çok zorrrrrrr. canının parçası bir kaç metre ilerde ve sana görme hakkı bile tanımıyorlar haftada 2 gün 2 dk. nasıl dayanmışım hiç bilmiyorum. Berenim de ayrı hangisine yanayım hangisine üzüleyim bilemedim. doğuma gidiyoruz dediğinde hem korkmuştum hemde çok heycanlandım 4 kişilik aile oluyoruz birazdan diyerek gittim. ama az kalsın eşim tek başına kalıyordu. şükür yaradanıma berilimi bize bağışladı şimdide şifa vermesi için her an yalvarıyorum.

Gercekten yürek sızlatan, dayanması güç şeyler yaşamışsın ama Allah'a şükür Beril hayatta ve sende sağlığına kavusmussun ve inşallah en kısa zamanda o da sağlığına kavusur ve acıların azda olsa son bulur!

Gercekten yürek sızlatan, dayanması güç şeyler yaşamışsın ama Allah'a şükür Beril hayatta ve sende sağlığına kavusmussun ve inşallah en kısa zamanda o da sağlığına kavusur ve acıların azda olsa son bulur!

çok teşekkürler iyi dileklerin için . sende kendine ve bebeğine çok dikkat et. yenidoğan araştırırken özel hastanelere de artık hiç güvenmiyorum açıkçası mutlaka ventilatör cihazlı kuvözleri varmı acil müdahalelerini başarıyla yapabiliyorlarmı diye didiklemeni tavsiye ederim. hassasiyetinide dr nun beynine kazı lütfen

açıkçası risk sınırı sadece sağlıkla kucağına aldığında bitiyor

merhabalar 2ay önce 6 aylık bebeğimi normaldoğum yaptım ve 12 saat sonra kaybettim....meleğim aklımdan gitmiyor hiç...toparlanmak için yardımaldım...
ilk adetimi doğumdan 1 ay sonra oldum şimdi 2. adetimi olmak üzereyim...ilk adetten sonra dr vücudun toparlanmış ama psikolojik olarak iyi hissettiğinde hamile kalabilirsin dedi...
ama internet sitelerinde doğum yapan anneler 1-2 yıl sonra hamile kalmalı diyor .aynı şeyleri tekrar yaşamak istemiyorum ama bir anönce de bebek sahibi olmak istiyorum.
sizinde fikirlerinizi almak istiyorum...

merhabalar 2ay önce 6 aylık bebeğimi normaldoğum yaptım ve 12 saat sonra kaybettim....meleğim aklımdan gitmiyor hiç...toparlanmak için yardımaldım...
ilk adetimi doğumdan 1 ay sonra oldum şimdi 2. adetimi olmak üzereyim...ilk adetten sonra dr vücudun toparlanmış ama psikolojik olarak iyi hissettiğinde hamile kalabilirsin dedi...
ama internet sitelerinde doğum yapan anneler 1-2 yıl sonra hamile kalmalı diyor .aynı şeyleri tekrar yaşamak istemiyorum ama bir anönce de bebek sahibi olmak istiyorum.
sizinde fikirlerinizi almak istiyorum...

Merhaba canım.Bende yaklaşık 5,5 ay önce bebeğimi 37+5 te karnımda kaybettim , kalp atışları durmuş , nedeni bilinmiyor :KK43: Ben çalışmalara başladım sezeryan olmama rağmen ...Sezeryan için en az 6 ay beklemem gerekirmiş ama ben 4 ayı doldurduktan sonra çalışmalara başladım...İlk denememizde olmadı , bu ikinci denememiz , İNŞAALLAH GELİR BEBİŞİM HAYIRLISIYLA VE SAĞLIKLA...

Canım sen normal doğum olmuşsun , normal doğumda en 3 ay beklemek yeterli bence , yinede sen bilirsin tabi...Ne zaman bebeğimi kucağıma alırsam o zaman iyi olucam , o yüzden acele ediyorum ...

Seni çok iyi anlıyorum canım , Allah bir daha böyle bir şey yaşatmaz inşaallah ( hepimize )...

Her yerde 1-2 yılda hamile kalınmalı deniyor ama o durum bebeğini kucağına alan anneler için bence.Çünkü onlar emzirdikleri için vitaminlerini tekrar depolamaları gerekiyor...Ben kendime çok iyi baktım .Benden sana tavsiye canım , folik asit almaya başla ve beslenmene şimdiden dikkat etmeye başla...Kendini ruhen hazır hissettiğinde , bedenende hazır olursun böylece...Sağlıkla kal canım...

melekcim teşekkürler canım....bende adet olayım hemen başlıcam bugünden itibaren de folic aside başladım hayırlısı artık....
allahım seninde acını azaltacak yeni bebeğini bir an önce gönderir..
bedenen toparlanmışım dr sölediğine göre..ruhende tam olmasa da( ki bebeğim mezarında olduğu sürece bu acım kalbimin köşesinde olacak)yardım aldığım için toparlandım...

melekcim teşekkürler canım....bende adet olayım hemen başlıcam bugünden itibaren de folic aside başladım hayırlısı artık....
allahım seninde acını azaltacak yeni bebeğini bir an önce gönderir..
bedenen toparlanmışım dr sölediğine göre..ruhende tam olmasa da( ki bebeğim mezarında olduğu sürece bu acım kalbimin köşesinde olacak)yardım aldığım için toparlandım...

Canım inşaallah seninde bebeğin en kısa zamanda gelir...Ben yardım almadım , 1 kez gittim sadece psikoloğa...Sonrasında Allaha dua ettim hep ve bu kendimi daha iyi hissetmemi ve daha çabuk toparlanmamı sağladı...Bende ruhen hiç bir zaman iyi olmayacakmışım gibi hissediyorum , bebeşiimin kardeşi gelince daha rahat olacak içim .Çünkü hem yeni bir yavrum olacak hemde diğer yavrumun yarısı gelmiş gibi olacak...En kısa zamanda iyi haberlerini alırım inşaallah...Tabi diğer arkadaşlarımında...Hoşçakalın...

mhtp ve melek76 acınızı yüreğimden hissediyorum aynı şeyleri yaşamış biri olarak bu acı yeni bi bebek gelene kadar dinmiyor maalesef ...istersek dünyanın en güzel yerinde ve mekanında olalım geçmiyor ancak yeni bi melek geçirir diye düşünüyorum...Başınız sağolsun arkadaşlar kendinizi ne zaman hazır hissederseniz o zaman olsun ...benimde 13 ay oldu bi umut bekliyorum...

mhtp neden kaybettin araştırma yapıldımı genetik vs...

şerifecim saol..

bir sebep bulamadılar tam olarak aslında ama o sıralarda bir olay nedeniyle aşırı korkum olmuştu ona bağladılar...bebeğimde bişey yoktu..canlı doğdu ama akciğeri gelişmediği için 12 saat yaşayabildi kızım...:KK43:

Melek76 ve mhtp Allah sabırlar versin. Etrafımda ilk bebeğini kaybetmiş pek çok anne var Allah onlara tekrar anneliği nasip etmiş. Bana hep hemen bir bebek yap başka türlü dayanamazsın diyorlar. Benim doğumun üzerinden 5 ay geçti sezeryan olmuştum. ılk 3 ay süt verdiğim için adet olmadım. Bu ay ikinci adetimi oldum. Eylüldeki adetimden sonra çalışmalara başlayacağım. ınşallah Allah hepimize tekrar anneliği nasip eder.

mhtp ve melek76 acınızı yüreğimden hissediyorum aynı şeyleri yaşamış biri olarak bu acı yeni bi bebek gelene kadar dinmiyor maalesef ...istersek dünyanın en güzel yerinde ve mekanında olalım geçmiyor ancak yeni bi melek geçirir diye düşünüyorum...Başınız sağolsun arkadaşlar kendinizi ne zaman hazır hissederseniz o zaman olsun ...benimde 13 ay oldu bi umut bekliyorum...

mhtp neden kaybettin araştırma yapıldımı genetik vs...

Canım söylediklerin çok doğru ...Seninde başın sağolsun canım...İnşaallah daha fazla beklemeden ( hatta bu ay ) bebeişin gelir sağlıkla...

Melek76 ve mhtp Allah sabırlar versin. Etrafımda ilk bebeğini kaybetmiş pek çok anne var Allah onlara tekrar anneliği nasip etmiş. Bana hep hemen bir bebek yap başka türlü dayanamazsın diyorlar. Benim doğumun üzerinden 5 ay geçti sezeryan olmuştum. İlk 3 ay süt verdiğim için adet olmadım. Bu ay ikinci adetimi oldum. Eylüldeki adetimden sonra çalışmalara başlayacağım. İnşallah Allah hepimize tekrar anneliği nasip eder.
Canım benim , sen görmüşsün bebeğini , bilmiyorum ama görüpte bırakmak çok daha zordur belkide...Ben dayanamadım , bakamadım bebeğime...Onu öyle görmek istemedim ki...

Beklenen adet tarihim 11 Eylül...İnşaallah gelmiştir bebeşiim bu ay...

Canım sezeryan sonrası hamile kalmak için sanada mı en az 6 ay demişlerdi...Benim çevremde sezeryan sonrası 2,5 ay sonrasından kazara hamile kalıp bebeğini sağlıkla kucağına alan bir arkadaş var...4 ay sonra alanlarda var...Eğer erken hamile kalırsak Allahın izniylede her şey yolunda gidecek inşaallah...

İnşaallah hepimiz sağlıkla bebeklerimizi kucaklarımıza alırız...

Sevgili premete , yanlış hatırlamıyorsam kan pıhtılaşması için genetik testler yaptırmıştın...Benimde yapıldı. mthfrc677 heterozigot çıktı...Ankarada bu konunun uzmanı bir doktora gittim...Kan pıhtılaşmasından dolayı bebeğini kaybettiğini sanmıyorum , eğer olsaydı düşük olurdu , bebek bu zamana kadar gelmezdi , folbiole ve coraspin 100 mg a başla önlem olarak , hamile oluncada gel , iğneye gerek kalacağını sanmıyorum , o zaman değerlendiririz iğne konusunu dedi...

Bu konuda çok karışığım...Allah bizleri doğru tedaviyi verecek doktorlarla karşılaştırır inşaallah...

mhtp ve melek76,,Allah sabırlar versinn ...zor bir süreç ,, dediğiniz gibi acımızı ancak başka bir bebek azaltabilir ,bu acının başka bir tesellisi yok ,,sezeryanlılar için 6 ay yeterli diye biliyorum bana doktorum öyle demişti fakat benim 13 ay oldu ve anca anca kendimi hazır hissetmeye başlıyorum, aslında çok istiyorum yeni bir bebeği ama tedavi ile olduğu için çok stresli bir süreç beni bekliyor,,,Aklıma kötü şeyler getirmek istemiyorum ama ya aynı şeyleri birkez daha yaşarsam düşüncesinide kafamdan atamıyorum,,senağlama,,Herşey Rabbimden ,bizden aldıklarının daha hayırlılarını nasip etsin inş.,Rabbim sen yardım edenlerin en hayırlısısın sen ol yardımcımız...:Saruboceq:..Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inş...:Saruboceq:

Sevgili premete , yanlış hatırlamıyorsam kan pıhtılaşması için genetik testler yaptırmıştın...Benimde yapıldı. mthfrc677 heterozigot çıktı...Ankarada bu konunun uzmanı bir doktora gittim...Kan pıhtılaşmasından dolayı bebeğini kaybettiğini sanmıyorum , eğer olsaydı düşük olurdu , bebek bu zamana kadar gelmezdi , folbiole ve coraspin 100 mg a başla önlem olarak , hamile oluncada gel , iğneye gerek kalacağını sanmıyorum , o zaman değerlendiririz iğne konusunu dedi...

Bu konuda çok karışığım...Allah bizleri doğru tedaviyi verecek doktorlarla karşılaştırır inşaallah...

Evet canım zaten mthfr heterozigot folik asit eksikliğinden kaynaklanıyormuş. Ben de bir tek bu nedenle bebeklerimizi kaybettiğimizi sanmıyorum. Çünkü pıhtılaşma sorunu olanlarda erken dönemde düşükler meydana geliyor. Ben de onun yanı sıra PAI 4G/4G var. Bu mutasyon damar içinde tıkaçlar oluşturuyormuş. Folik plusla, coraspine başladım. Yalnız hala güvenebileceğim bir doktor bulamadım. Haklısın doktor konusu çok karışık. Bu gidişle ilk güzel haberi senden alacağız galiba. İnşallah senin cesaretin hepimize örnek olur da buradan sırayla hamilelik haberlerimizi paylaşırız.

mhtp ve melek76,,Allah sabırlar versinn ...zor bir süreç ,, dediğiniz gibi acımızı ancak başka bir bebek azaltabilir ,bu acının başka bir tesellisi yok ,,sezeryanlılar için 6 ay yeterli diye biliyorum bana doktorum öyle demişti fakat benim 13 ay oldu ve anca anca kendimi hazır hissetmeye başlıyorum, aslında çok istiyorum yeni bir bebeği ama tedavi ile olduğu için çok stresli bir süreç beni bekliyor,,,Aklıma kötü şeyler getirmek istemiyorum ama ya aynı şeyleri birkez daha yaşarsam düşüncesinide kafamdan atamıyorum,,senağlama,,Herşey Rabbimden ,bizden aldıklarının daha hayırlılarını nasip etsin inş.,Rabbim sen yardım edenlerin en hayırlısısın sen ol yardımcımız...:Saruboceq:..Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inş...:Saruboceq:

Neslihancım hepimizin içinde o korku var ama şöyle bir düşünürsek ilk hamileliğini sorunsuz geçirmiş birinin de ikinci hamileliğinin sorunlu geçme olasılığı var. Zaten bütün bunları yaşadıktan sonra sorunsuz bir hamilelik geçirip de sağlıklı bir bebek dünyaya getirmiş bir kişi bana çok büyük bir mucize gerçekleştirmiş gibi geliyor. Bir de insanlar hamileliklerinde yaşadıkları problemleri anlatmadıkları için biz sanıyoruz ki herkesin hamileliği güllük gülistanlık geçiyor. Mesela çok yakın bir arkadaşım var 4 aylıkken bebeğinin kalbi durmuş ve kürtaj olmak zorunda kalmış ama bana bunu ancak ben oğlumu kaybettikten sonra söyledi. Şimdi ise 2 yaşında dünya tatlısı bir afacanın annesi. Yalnızca biraz cesarete ihtiyacımız var. Elele verip bütün zorlukların üstesinden geleceğiz arkadaşım.

sağol canım , Allah sana da sabır versin ... Allah büyük tatlım , inşaallah kısa sürede hamile kalırsın...KK da bir arkadaş vardı , O da 2 yıl sonunda hamile kalabilmiş fakat 35. haftada bebeğini karnında kaybetmiş...Sezeryan olmuş ve 4 ay sonra korunmayı bırakmış , nasıl olsa hemen olmaz diye...Ve o ay hamile kalmış...Bebeğini haziran 2008 de kaybetmişti , haziran 2009 da da 2 . bebeğini sağlıkla kucağına aldı...O yüzden tedaviyle olduğu için zorlu bir süreç seni bekliyor diye düşünme bence...Bu yaşadıklarımızın mutlaka güzel bir ödülü olacaktır diye düşünüyorum ...

Evet canım zaten mthfr heterozigot folik asit eksikliğinden kaynaklanıyormuş. Ben de bir tek bu nedenle bebeklerimizi kaybettiğimizi sanmıyorum. Çünkü pıhtılaşma sorunu olanlarda erken dönemde düşükler meydana geliyor. Ben de onun yanı sıra PAI 4G/4G var. Bu mutasyon damar içinde tıkaçlar oluşturuyormuş. Folik plusla, coraspine başladım. Yalnız hala güvenebileceğim bir doktor bulamadım. Haklısın doktor konusu çok karışık. Bu gidişle ilk güzel haberi senden alacağız galiba. İnşallah senin cesaretin hepimize örnek olur da buradan sırayla hamilelik haberlerimizi paylaşırız.

Canım inşaallah güzel haberlerimizi hep birlikte paylaşır ve hepimiz birbirimize umut oluruz...Güzel günlerimizide burada konuşuruz inşaallah...

Neslihancım hepimizin içinde o korku var ama şöyle bir düşünürsek ilk hamileliğini sorunsuz geçirmiş birinin de ikinci hamileliğinin sorunlu geçme olasılığı var. Zaten bütün bunları yaşadıktan sonra sorunsuz bir hamilelik geçirip de sağlıklı bir bebek dünyaya getirmiş bir kişi bana çok büyük bir mucize gerçekleştirmiş gibi geliyor. Bir de insanlar hamileliklerinde yaşadıkları problemleri anlatmadıkları için biz sanıyoruz ki herkesin hamileliği güllük gülistanlık geçiyor. Mesela çok yakın bir arkadaşım var 4 aylıkken bebeğinin kalbi durmuş ve kürtaj olmak zorunda kalmış ama bana bunu ancak ben oğlumu kaybettikten sonra söyledi. Şimdi ise 2 yaşında dünya tatlısı bir afacanın annesi. Yalnızca biraz cesarete ihtiyacımız var. Elele verip bütün zorlukların üstesinden geleceğiz arkadaşım.
ewet haklısın canım risk hep var ,, eğer mevlam nasip etmesse hiçbir şekilde nasip etmez,,bir daha ki adet dönemimde nasip olursa tedaviye başlayacam inş.. görelim mevla ne eyler ne eylerse güzel eyler...
sağol canım , Allah sana da sabır versin ... Allah büyük tatlım , inşaallah kısa sürede hamile kalırsın...KK da bir arkadaş vardı , O da 2 yıl sonunda hamile kalabilmiş fakat 35. haftada bebeğini karnında kaybetmiş...Sezeryan olmuş ve 4 ay sonra korunmayı bırakmış , nasıl olsa hemen olmaz diye...Ve o ay hamile kalmış...Bebeğini haziran 2008 de kaybetmişti , haziran 2009 da da 2 . bebeğini sağlıkla kucağına aldı...O yüzden tedaviyle olduğu için zorlu bir süreç seni bekliyor diye düşünme bence...Bu yaşadıklarımızın mutlaka güzel bir ödülü olacaktır diye düşünüyorum ...

sağol canım ,,Allah razı olsun ... inşallah sorunsuz bir tedavi dönemi ve hamilelik dönemi geçiririmm...:Saruboceq:..Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inş.. tüm evlat hasretiyle yüreği yanan annelere...:Saruboceq:

X