erken gebelik belirtileri ile menstural dönem arasındaki farklılıklar nelerdir?

canım 2 haftalık hamilelik diye bişey yok son adet tarihinden itibaaren hesaplanıyo adet zamanın geldiğinde en az 4 haftalık hamile oluyosun şöle söliyim beklediğin adet günün gelmeden batma falan filan hiç birisi olmuyo 2 gün kala falan oluyo
4haftlaik ken aslinda bebek 2 haftalij oluyor

Arkadaslar merhaba aylarca kk platformunda çikolata kistini araştırdım cünkü sağ kasığımda 7 cm çk bulunuyor. Yaklaşık bir senelik evliyim ama evliliğimin başından beri korunuyorduk çikolata kistiyle alakalı doktorum ya ameliyat yada aşılama demesine rağmen korunmayı bıraktıgım ilk ay kendi kendime yaptıgım yumurta takibimin de etkisiyle hamişim elhamdülillah son 10 gündürde bu sayfalarda gebelikle regl dönemi arasındaki farkları arastırıyordum çok şükür ki şüphelerimde haklı cıktım :) simdi aradaki farkları anlatıcam inşallah birilerine faydam olur regl tarihimden yaklasık on gün kadar önce aşırı derecede üşümeye başladım ve cok sevdigim balıktan tiksindim görmek istemedim. Aradan birkac gün gectikten sonra özellikle geceleri şiddetli bel ve kasık ağrılarım başladı regl olacagımı sandım fakat bi türlü regl olmuyordum normalde regl zamanımda bu agrılar bi gün önceden baslardı ve bu kadar yogun olmazdı, göğüslere gelecek olursak asırı derecede şişti ve üstümü değiltirirken kolum bile çarpsa acıyordu bunun regl döneminden cok bi farkı var diyemem, en büyük belirtime gelecek olursak regl tarihimin on gün kadar öncesinde baslayan aşırı wc ihtiyacımdı halada öyle ayıptır söylemesi max yarım saatte bir küçük tuvaletimi yapma ihtiyacı duyuyorum, inşallah rabbim tüm isteyenlere bebiş nasip etsin banada dua edin inşallah sağlıkla sıhhatle bebişimi kucagıma alacagım günlerde gelir

Benim de adet olacakmışım gibi kasıklarım ağrıdı hamile olduğumu öğrenince birkaç hafta daha sürdü ve bu normal bir durummuş sonra aynen çok sık tuvalete gitme ihtiyacı duyuyor insan. Akıntı oldu şeffaf bir şekilde. Bende sivilce adet döneminde de çıkıyordu hamile olduğum zamanda çıktı. Bir de ağız kuruluğu oldu çok. Adetim geçtikten iki gün sonra test yaptım silik bir şekilde çıktı beş gün geçince doktora gittik dört haftalık hamileymişim :nazar: Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallah...

merhabalar bi kaç aylık takipten sonra bende aranıza katılmaya karar verdim. 5 aylık evliyim bebiş düşünüyoruz inş. Hamilelik belirtisiyle adet öncesi sendrom arasında ince çizgi yok mu acaba?
ben bu ay 10 gündür göğüs ağrısı çekiyorum. kasıkta kasılmalar var, su içme isteği sürekli, özellikle sol göğsüm anormal şişti ve ucu daha bi belirginleşti. dün akşam eşimle mutfakta yemek hazırlarken acaip koku geldi burnuma eşim inatla hissetmedim diyor. bugünde işe geldim her her zaman ki oda temizliği burnuma farklı koktu. bat 14 ocak. psikolojiktir diye düşünüyorum. bekleyecem bakalım. Allah isteyen herkese bebiş nasip etsin

Canım koku almanın bu kadar erken baslıycagını sanmıyorum ben 6 haftalık oldum hala öyle bi problem yasamıyorum gerci kişiye göre degistigi bi gercek bu belirtilerin benim mide bulantımda olmuyor cok sükür :) göğüsler regl dönemi öncesine göre daha fazla şiştiyse o bir belirti olabilir işte, inşallah hamilesindir :)

günaydın hanımlar.

güzel bir konu olmuş gerçekten,

şimdi. erken hamilelik belirtisi diye bir şey yok aslında. adet belirtisi yaşıyoruz tamamen, çünkü vücut kendini adet olmaya hazırlamış ve adet olacak. eğer hamile kalmışsak yani yumarta döllenmişse bunu bebek engelliyor, burda bir şey var gidemezsin diyor. bu yüzden de adet sancıları ve belirtilerini tamamen yaşıyorsunuz, kendimizi dinlemememiz gerekiyor aslında ama duramıyor tutamıyor işte insan kendini,

ben şu an 17 haftadayım görüldüğü gibi, hamile olduğumu yeni yeni anlıyorum sayılır. benim de adet olacakmışım gibi ilk hafta sanıcılarım oldu. sadece benim farklı olarak görebildiğim. adet öncesinde ve adet günümde olan sulu gibi akıntım beyaz yoğurt kesiği gibi bir akıntı haline dönüşmüştü. hala da bu akıntı devam ediyoru ara da o da vücudun normaldan fazla hormon salgılamasından dolayı oluyormuş.

işin özü şu aslında. adet öncesinde blirtilere takılmayın çünkü hamilelik belirtisi olmuyor. adetiniz 4-5 gün geçtiyse ve gebelik testinde silik de olsa ikinci çizgi varsa hayırlı olsun hamilesiniz demektir. çok da takılmayın testlere falan da boşuna para vermeyin. benim eşim hala bana söyler senin şu testler verdiğin parayla bir yerli araba alırdık diye, ayrıca bu erken gebelik testlerine de güvenmeyin çok yanıltıcı oluyor. ucuz testler çok daha güvenli ve kesin

Selamlar bayanlar
4 yillik evliyim cocugumuz olmuyor 2 asilama denedik olmadi.bu ay doktorumuzu degistirdik bir prof a muayene olduk.doktor bana yaptigi genel muayenede insallah bu ay sende bise vardir dedi.sonra vajinal muayenede rahim agzi cok guzel morarmis sen buyuk ihtimal hamilesin dedi.17 ocakta adet olmam lazim.yani yarin.ama cok sancim var.her zamankinden farki cok sivilcem cikarken bu ay cikmadigi gibi cildim duzelmeye basladi..sancilandikca tum moralim alt ust oluyor.koskoca prof neden bana boyle dedi.neden duygularimi istismar etti.yarin olacak miyim olmayacak miyim..rabbim hepimizin yardimcisi olsun.

Canım benim gebelik belirtileri aynı regl belirtileri gibi zaten benimde asırı bel agrım olmustu tarihim gectikten sonrada devam etti hatta ağrılar o yüzden hemen ümitsizliğe kapılma inşallah hamilesindir

Merhaba yeni katıldım araniza. Bişey danışmak istedim. Umarım yardımcı olursunuz :)) Sat 8 ocak.düzenli olarak 28 günde bir adet olurum. Esimle ayın 18-23 ü arasi gün aşırı ilişkiye girdik. Bat 5 şubat. Şu an sadece sağ kasikta hafif bi sızı var. Gebelik şansım nedir sizce

Hamile kalanlar gebelik belirtisi ile adet belirtsii srasındaki farkları yazamaz mı

Hamile kalanlar gebelik belirtisi ile adet belirtsii srasındaki farkları yazamaz mı
valla hayatım hiçbir fark yok, benim adet olacakmışım gibi kasıklarım sancımıştı. çok az bir açık kahve leke de gelmişti. adet olacağım sandım. bendeki tek fark akıntm adet olacağım zaman su gibi olurdu. hamile kaldığım ayda adet günüm den bir gün öncesinde ve şimdiye kadar da yoğurt kesiği gibi koyu beyaz bir akıntım oldu. halen de devam ediyor ara ara, başka da bir fark yoktu. kendini takip etmemek gerekiyor maalesef ben hamile kaldığım ay hiç umudum yoktu. beklemiyordum.

İyi geceler kızlar nasılsınız. Bi sorum olacak adet olmama 12 gün var ama göğüslerim çok fena halde ağrıyor südyeni çıkarınca aklım çıkıyor sanki yere düşecek gibi ağrıyor göğüslerim uçları da çok kötü acıyor yanıyor ayrıca afedersiniz gazım oluyor sürekli kasıklarım da da batma var son adet tarihim eylül 17. 35 günde bir adet oluyorum bu ayında 20 sinde adet olacağım sizce böyle erken belirti olurmu? Cevap yazarsanız sevinirim rabbim hepimizin kucağını bebişle doldursun inşallah.

herkes kendi penceresinden anlatmış yaşadıklarını. bazılarınızla çok benziyor bazılarınızla alakası yok yaşadıklarımın. ben hiç plan yapmadan başladım bu hamilelik telaşına. yani hiç bebek düşünmüyorken, ilişkiye girdikten sonra biraz kurcaladım internette yazılanları ve o günden beri kendimi dinliyorum resmen. tam 9 gün oldu. ayrıca ilişkiye girdiğim tarih tam iki adetimin ortasına denk geliyor, böyle tesadüfte beni endişelendiren en büyük şey oldu çünkü bildiğiniz gibi hamile kalma ihtimalimin en yüksek olduğu gün! şimdiyse adetime sadece bir kaç gün var ve yaşadığım belirtileri adet belirtilerinden nasıl ayırt edebileceğimi bilmiyorum ben de birçoğunuz gibi. test yapmıyorum çünkü negatif çıkacağını düşünüyorum henüz adetimde gecikme olmadığı için. kasıklarımda kramp, mide yanması, kabızlık, bi iki yiyecekten tiksinti, aşırı uyuma ve yorunluk hali, sık idrara çıkma bir hafta içinde yaşadığım şeyler. bulantı, kusma hiç olmadı. şu ana kadar lekede gelmedi, akıntım var ama çok şeffaf. adetime yaklaştığım için belki bundan sonraki günlerde akıntı gelebilir diyorum kendi kendime. ama bu sancı aynı adetimdeki sancı bunu yaşadıkça hamilelik fikrinden uzaklaşıyorum. diğer belirtileri toplayınca da şüphelerim tekrar artıyor. psikolojik olarak ben etkilenmiş olabilir miyim acaba, sonuçta yazdığım belirtiler hamile olmayan insanlarında günlük hayatında yaşayacağı şeyler. böyle bi ikilemde kalmak bizi yıpratıyor :KK43: hamile olup da bu şekilde belirtileri yaşayanlar deneyimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim, en azından bu belirtileri kıyaslayarak içimize bi nebze su serperse süper olur...

Mrb 10gun hastaligim gecikti,geçen aylarda da böyle bir gecikme olmuştu hormonda düşüklük çıktı.bu ay hasta olmam gereken tarihte kahverengi akıntı oldu az miktarda 3gun sürdü,bazen saniyelik hafif kasiklarlarimda kasılma oluyor adet olacakmisim gibi test yaptım negatif çıktı,başka belirtide yok.hastaneye gidip negatif diyecekler diye korkuyorum sizce bu umut var mı,hiç bir belirtim yok adet olacağım zamanda belim ağrır ama hiç agrim yok,yine hormonal bi durum mudur acaba yada başka birşey olabilir mı bu kadar gecikmede normal değil negatif diye duymakta istemiyorum artık kahverengi lekelenmeden ne kadar sonra idrar testinde çıkar

X