Erken gebelik belirtisi mi

sedaa54

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2024
18
4
27
Merhaba kızlar,
Benim 10 şubatta adetim başladı 6 gün sürdü. Adet bitiminden yumurtlama dönemi sonuna kadar 4 kez birliktelik yaşadık ve kasık ağrılarıma göre 24 Şubatta yumurta çatlaması oldu ve 21 Şubat 25 şubatta ilişki oldu. 27 Şubat yani reglimin 18. Gününden beri kasık ağrısı bel ağrısı yaşıyorum. 1.5 yıldan beri korunmasız ilişki yaşıyoruz kadın doğuma gittim ve sebepsiz infertilite dendi kan testleri yapıldı herhangi bir sorun görünmedi cuma günü progestron testi yapılacak ve sonuca göre hsg çekimine gün verecekler. Progestron hormonu hamile olup olmadığını belirler mi ve bu şekilde kasık ağrısı yaşayıp hamile olanlar var mı yardımcı olursanız sevinirim

Canım progesteron yumurtlama olup olmadığını söyler bende de sebepsiz infertilite var tüp bebekle hamile kalmıştım ama nasip olmadı. Kendi kendimize deniyoruz ama Allah büyük.

inşallah denemeleriniz tutar. Benim bu ay ekstra kasık ağrılarım oldu normalde yumurtlama döneminde oluyordu ve bir kaç gün sonra geçiyordu bu ay hiç geçmedi adetime 4 gün kaldı kasık ve bel ağrılarım var inşallah olumlu sonuçlar alırız

Merhaba geçen ay reglim 5-6 gün gecikti. 19 şubatta regl oldum ama 1 gün sürdü. Bazen pıhtılı bazen pembemsi kanamam oldu. Sonraki 2 3 gün peçeteyle sildiğimde anlayacağım kadar kahverengi lekelenmem oldu. Birkaç gündür sabahları mide yanması ve bulanması oluyo. Sol göğüs ucumda daha fazla olmak üzere koyulaşma var. Kasıklarıma bazen iğne batıyormuş gibi oluyo. Alt karında sanki adet sökülmesi gibi ağrım var ve bacağıma vurmaya başladı. Bazen aşırı üşüyorum bazen(özellikle geceleri) aşırı sıcak basıyor. Normal şartlarda reglime daha 11-12 gün var. Belki geçen ay döllenme olmuştur diye 2gün önce test yaptım negatif çıktı. Bunları yaşayıp hamile olduğunu öğrenen var mı?

inşallah denemeleriniz tutar. Benim bu ay ekstra kasık ağrılarım oldu normalde yumurtlama döneminde oluyordu ve bir kaç gün sonra geçiyordu bu ay hiç geçmedi adetime 4 gün kaldı kasık ve bel ağrılarım var inşallah olumlu sonuçlar alırız
İnşallah canım benim rabbim yardımcımız olsun 9 gün var benimde

Merhaba arkadaşlar eşimle 6 aydır korunmuyoruz geçen ay enfeksiyon tedavisi gördüm fitil antibiyotik vs. Sonra korunmasız ilişki oldu eşimle ayrı şehirlerde yaşıyoruz işimiz gereği reglimden sonra 4 gün ilişki oldu ve ben reglimin 9.u günü yumurtaladim anladım çünkü yumurtlama akıntısı şeffaf yumurta akı gibiydi birdaha gelmedi zaten şuan belirtilerimde mide yanmasi var karnım şiş sarı akıntı var çok hafif birde mide ile göğüs altı karnımın şişliğin den dolayı kasılıyor batma oluyor çok uyku halim var birde sersem gibiyim 🥺 inşallah hamileyizdir çok istiyorum çünkü. Birde enfenksiyon tedavisinden sonra gebe kaliniyormus duydunuz mu hiç

Her gün işten gelince yemeğimi yerken açıp storilerini izliyorum resmen lokmalar boğazıma diziliyor. İnsana koyuyor gerçekten 🥴

Merhaba geçen ay reglim 5-6 gün gecikti. 19 şubatta regl oldum ama 1 gün sürdü. Bazen pıhtılı bazen pembemsi kanamam oldu. Sonraki 2 3 gün peçeteyle sildiğimde anlayacağım kadar kahverengi lekelenmem oldu. Birkaç gündür sabahları mide yanması ve bulanması oluyo. Sol göğüs ucumda daha fazla olmak üzere koyulaşma var. Kasıklarıma bazen iğne batıyormuş gibi oluyo. Alt karında sanki adet sökülmesi gibi ağrım var ve bacağıma vurmaya başladı. Bazen aşırı üşüyorum bazen(özellikle geceleri) aşırı sıcak basıyor. Normal şartlarda reglime daha 11-12 gün var. Belki geçen ay döllenme olmuştur diye 2gün önce test yaptım negatif çıktı. Bunları yaşayıp hamile olduğunu öğrenen var mı?
Pıhtılı olan kanamalarda gebelik olmuyor diye biliyorum yerleşme kanaması kahverengi akıntı şeklinde olduğunu biliyorum ama inşallah vardır canım.

sürekli olmasını düşündüğümüz için herşeyden bir anlam çıkarıyoruz sanırım, çok yorucu süreçler inşallah hepimiz bu ay hamiş oluruz

Pıhtılı olan kanamalarda gebelik olmuyor diye biliyorum yerleşme kanaması kahverengi akıntı şeklinde olduğunu biliyorum ama inşallah vardır canım.
Ben de öyle biliyorum ama regl döneminde çok sancım olmaz benim. Aşırı sancım oldu ve ilk kez 1 gün sürdü. Acaba düşük falan mı oldu diyorum ama öyleyse bile öğrenmek istemediğimden cesaret edip hastaneye de gidemiyorum. Hepimiz için güzel sonuçlar olur umarım 🥺

Canım göğüs ucunda koyulaşma ileriki haftalarda oldu bende o kadar erken oluyor mu bilmiyorum ama umarım hayırlı haberler alırsın. Söylediklerin evet hamilelik belirtisi ama aynı zamanda regl belirtisidir. Umarım güzel haberler alırsın.

Merhaba hanımlar✨
Ben iki yıllık evliyim adet düzensizliğim var ergenliğimden beri ilaç kullanmadan adet olan biri değilim. Çokca doktora gözüktüm bir problem olmadıgını yumurtalarımın sağlıklı vs oldugunu, adet olmak istersen ilaç kullanmam gerektiğini söylemişti. Bende bayadır ilaç kullanmıyorum adette olmuyorum.

** Şubatın 24. de yumurta akı akıntım geldi bazen bir kaç ayda bir geliyor öyle. Ben o akıntıdan öncesini ve sonraki günü değerlendirdin aklımda hamilelik yoktu öyle denk geldi. 25-26 şubat başlayan adet olucakmışım gibi ağrılar çektim fakat adet olmam çok zor cünkü ilaç kullanmıyorum dedim herhalde yumurta akı geldi yumurta agrısı. Şiddetlide olunca adet agrısı gibi bir haftanın sonra kan verdim en sonki ilişkiden bir hafta geçmişti beta 0.1 çıktı negatif. Birde normalde bu kadar agrı sızı çekmediğim için tuhaf geldi kan vermek istedim tabiki gebelik olsada negatif çıktı 7. Gündü.
Sonrasındaki bir iki gün hiç ağrım olmadı sadece gögüste hafif hassasiyet yaşadım. Dün 6. Mart çarşamba akşamı dün yani ilişkinin 10. Günü birden sol kalça kemiğime sancı girdi sol ayagım komple ağrıdı üzerine basmakta biraz zorlandım ayaklarım uyuştu karıncalandı miğdem hafif bulandı bel agrım kasık ağrım ve karnımda gaz oluştu. Gögsümde hassasiyet arttı. Sabaha kadar yine aynı yanmaları agrıları az çok çektim ve uykusuzluktan ölüyorum ama uykuya dalamadım sabaha kadar. Bugünde 11. Gün aynı şeyler devam ediyor. Fakat migde bulantım daha arttı kusma yok.
Sizde idrar test yapsam çıkarmı ? Sabah mı yapsam akşam mı ? Adeti bekle demeyin ben ilaç kullanmadan adet göremiyorum.
Lütfen yardımcı olurmusunuz🌸

X