Erken gelen dogum sancisi( lütfen hamileler olumasin üzülüp günahiniza girmek istemem)

Aykusu

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2019
11
7
34
Nasil basliycam nasil anlaticam bilemedim derdimi nereye kime döksem acim ne diner nede unutulurdu bu yaziyi affiniza siginarak yaziyorum eminim nicemiz vardir kötü dogum hikayeleri ve nicemiz vardir hamile olup korkanlar hamileler okumasin bence kendine burdan ders cikarmi cikmazmi bilemem. Ben 2020 temmuz annesi adayidim hep takip eder 12 hafta dolunca yazicaktim bilgi alisverisi güzel birsey diye düsünürdüm ama bastan beri hamilelikte hep bi sorun vardi bebek gayet iyi kalbi atiyor gelisimi güzel ama bitmeyen kanama. Kanama dememde öle oluk oluk degil sadece damla bazen kirmizi bazen penbe bazen kahve ( kusuruma bakmayin biraz kabaca hitap ediyorum) ama doktor bunda sorun olmadigini 12 haftaya kadar olu gecebilecegini ve zaten 12 haftaya kadar her gebelik tehlikelidi. 4 yasindaki kizima sölemistim hemen cünkü cok istiyordu okadar cok sevinmistiki hergün gelip karnimi seviyordu. Sonra 8.6 hafta kontrolleri cok güzel gecti dört hafta sonra yine gel dedi büyük heycanlano günü bekledik cünkü ailelere haber edicektik. Ve tam 4 hafta oldu kontrolümden bir gün önce agir kanamayla gittim aslinda parcayla gece 12 doktorumu aradim hemen gel bakalim dedi gitti bebegimin saglikli kalbi atiyor oynuyor iyidi bir hafta yatak istitahati verdi. Zaten progesteron kullaniyordum günde iki gere vajinadan sonra doktor güne üce ve agizdan almami söledi kanamalarda agizdan alinmasi daha iyimis. Magnezyum verdi neyse bir gün oldu iki gün bu sefer daha cok parca yine alsam doktor yolu göründü doktor bebegin esinin asagida oldugunu ve bir hafta wc haric kalkmamami söledi bebegin esi asagida ve kanama alani var en önemlisi kanama bitmesi lazim sonra benim icin yatak süresi basladi toplamda bes gün yattim esim elim ayagim kizim bu duruma cok üzülüyordu ama elden ne gelir karnimda kipirdayan bebegi tutmak icin cabaliyordum. Ben belki cinsiyetini ögrenirim heycanini beklerken kaybetme korkusuyla bas basa kaldim. Sonra besgünün sonu 30.12.19 tariginde gece yatakta sancim basladi nasil bi sanci bilemedim ama doktor normal agri olabilir parca düsebilir dedi o sancilar biraz sürdü ona ragmen uyumaya calistim. Sabah kalktigimda cok fazla kan ve yatagima bulasak sekilde sonra agrim azalmisti sabah yine koltuguma gectim bir günü daha beklemeye basladim ve 31.12.19 esimin dogum günü yatiyor olmama ragmen aile yanimizdaydi hamile oldugumu ögrenip hayirli olsun diyenler gecmis olsun sag salim bebegine kavus diyenler ama icimde bir aci anlatamam karnim sanki acidan yirtilcak bütün gün bütün gece saat 12:30 a kadar dayandim ve artik hastahaneye gitmeye karar verdim kizimi babanesine emanet edip ciktik yola hastahane 20 dk lik yoldu ama bana cok uzun geldi arabaya biner binmez gece olan sancilarin aynisi basladi sonra devamli gelince zaman tuttum iki dk bir geliyor benim canimi okuyordu hastahaneye vardi sancilar gecmiyo doktoru bekliyoruz. Sonra karnimdannkontrol etti bebek saglikli kalbi atiyor ama problem asagiya inmis sonra alttan muayne yapildi ve asiri kanama sanci megerse dogum sancisi cekiyormusum( daha önce sezeryanlanoldugu icin hic sanci cekmesigim icin anlamamistim) ve doktorlar 13 haftada dogum sancisini durdurcak birsey olmadigini damardan agri kesici vericeklerini söledir odaya aldilar benim icin bekleme vakti ve idrar torbasi doluydu ama ben sanci cekiyordum. Doktor geldi ve olucagindan degil ama herhangibirsey olursa ameliyata alinacagima dair kagit imzaladi doktor anlamiski imzalatti ama bize birsey demediler. Sonra sancim gecti gibi ve lavaboya gittim (01.01.20 saat gecenin 3 ü)ilk basta parca düstü ama sonra uzun bir parcaydi hemen kalktim o parca degil benim bebegimdi kafasi ve yari bedenine kadar cikmisti bebegimi ne yazikki kaybettim daha bir saat önce kalbi atan benegim artik yasamiyordu hemsireler bebegimi aldi ve bir beze saro tasin icine koyup ayak ucuma koydular aglamalarimdan hastahane inliyordu iki hemsire benimle ilgileniyor biri agliyor biri destek veriyor hersey yoluna girocek esim sok gecirmis yanima yaklasamuyor bebegin ellerinin bascaklarinin kafasinin olustugu bir bebekti ve ben son vedami edemedim bebegimi kaybettim. Benim icin agir bir tramva böle bisi basina gelir diye düsünemiyor insan suan saat 12:30 ve 04.01.20 ve eyerki bana tutunabilseydi bugün 14 haftalik olucakzi ve saat 11:45 de olan randevumuzda belki cinsiyetini ögrenicektik bunu nasil yazdim ne duygula yazdim bilemiyorum eyerki birisinin hakkina girdiysem af ola. Ve yüce rabbimin ban verdigi evladimi yine yüce rabbim yanina adi hayirlisi allahimdan tutunmaknisteseydi belki tutunurdu onu kurtarma cabalarim hep bosa cikti serde hayir ariycam allahima tevekkül edip sabir edicem. Biliyorumki beni cenet kapisinda bekleyen bir melegim var.

Sadece acimi paylasmak istedim ben daha nedenini bile ögrenemedim kanamanin nedeni neden durdurulamadi ve dogum sancisi nedir 13 haftada bebek nasil asagiya iner esinden kurtuluo doga bilir bilemiyorum ögrenmeye calisicam umarim kimse beni yanlis anlamaz en basta yazdim hamileler olumasin diye üzülmelerini istemem

Allah yardımcınız olsun umarım bu psikolojiyi atlatırsınız 🤲🏻 Hiç korkmayın en azından bir evladınız daha var rabbim nasip ederse bir daha olur umarım aynı şeyleri yaşamazsınız hayatta hep yüzünüz gülsün 🤲🏻

Allah yardımcınız olsun umarım bu psikolojiyi atlatırsınız 🤲🏻 Hiç korkmayın en azından bir evladınız daha var rabbim nasip ederse bir daha olur umarım aynı şeyleri yaşamazsınız hayatta hep yüzünüz gülsün 🤲🏻
Allah razi olsun insallah😔

Çok geçmiş olsun Allah sizi kızınıza bağışlasın ona sarılın acılarınız hafiflesin inşallah.
Benim anlamadığım nokta şu hamileliğin başından itibaren aşırı kanamanız varmış. Doktor her seferinde neden normal olduğunu söyledi ? Neden hayır bu hiç normal değil bak düşük olabilir diye hazırlamadı sizi ? Yani bazen doktorlara kızıyoruz ama genelde doktorlar ilk 12 hafta düşük riski çok yüksektir psikolojik olarak hazırla kendini diye uyarırlar.
Yani o kadar sancı çekiyosun kii ben bile düşük yaptığını anladım çektiğin sancıdan. Doktor yine hiç bir şey söylemiyo oturup anlatmıyo. Bilmiyorum çok sinir oldum sizi hiç hazırlamamış konuşmamış.
Bu arada ben böyle bi kaç olay duydum. Zaten kanamalı geçen gebelik varsa düşük olasılığı çok yüksek biliyorsunuz. Benim eşimin ananesi tam 4 kez düşük yapmış ve dediğiniz gibi çocuk düşermiş eli ayağı kafası hatta pipisi bile belliymiş. Oluyor yani böyle. Sağlıksız gebelikleri vücut kabul etmiyor işte

Çok geçmiş olsun. Ben de 14 haftalıkken her şeyin yolunda olduğunu düşünerek kızımla birlikte bebeğin cinsiyetini öğrenmek için gittiğimde bir hafta önce kalp atışının durmuş olduğunu öğrenmiştim. Sizinki daha sancılı ve düşük şeklinde olduğu için daha travmatik olmuş. Ama çok yıpratmayın kendinizi sizin, bizim elimizde olan bir şey değildi. Ömrü olsaydı devam ederdi. Şükredeceğimiz o kadar çok şey var ki. Rabbim kızlarımıza sağlıklı uzun ömür versin inşallah. Benimkinin üzerinden 40 gün geçti. Daha gidip patoloji sonucunu bile almadım. Neden oldu kısmını da çok sormuyorum açıkçası. Öyle olması gerekiyordu oldu. Hayatı akışına bırakmak gerektiğini düşünüyorum. Sonrası için elbette sebebinin bilinmesi önemli ama siz de sürekli neden niçin diye kendinizi yıpratmayın lütfen. Bu iyileşme sürecini uzatıyor bence. Ben daha raporum bitmeden kalkıp işe gittim. Herkes şaşırdı birkaç hafta çalışmasaydın dedi. Hayata tutunmak lazım. Oturup düşününce daha çok kafasında kuruyor insan. Allah şifa versin.

Başın sagolsun Allah sabır versin :KK43:
Umarım en kısa zamanda saglıkla yeniden gene kalırsın

Çok geçmiş olsun Allah sizi kızınıza bağışlasın ona sarılın acılarınız hafiflesin inşallah.
Benim anlamadığım nokta şu hamileliğin başından itibaren aşırı kanamanız varmış. Doktor her seferinde neden normal olduğunu söyledi ? Neden hayır bu hiç normal değil bak düşük olabilir diye hazırlamadı sizi ? Yani bazen doktorlara kızıyoruz ama genelde doktorlar ilk 12 hafta düşük riski çok yüksektir psikolojik olarak hazırla kendini diye uyarırlar.
Yani o kadar sancı çekiyosun kii ben bile düşük yaptığını anladım çektiğin sancıdan. Doktor yine hiç bir şey söylemiyo oturup anlatmıyo. Bilmiyorum çok sinir oldum sizi hiç hazırlamamış konuşmamış.
Bu arada ben böyle bi kaç olay duydum. Zaten kanamalı geçen gebelik varsa düşük olasılığı çok yüksek biliyorsunuz. Benim eşimin ananesi tam 4 kez düşük yapmış ve dediğiniz gibi çocuk düşermiş eli ayağı kafası hatta pipisi bile belliymiş. Oluyor yani böyle. Sağlıksız gebelikleri vücut kabul etmiyor işte
Doktorumun uyarmasi 12 haftaya kadar gebelik ler hep tehlikelidir her gebelikte düsme tehlikesi vardir ben zaten bilincindeydim ama bu sekilde agir olacagi degil zaten cok kanama olursa bebegi kaybedecegimizi söledi ama sizin ordaki gibi hap fitil veya igne olayi bir arada olmadi sadece hap verildi baska birsey yok. Atlaticaz insallah bunuda

Sizin
Çok geçmiş olsun. Ben de 14 haftalıkken her şeyin yolunda olduğunu düşünerek kızımla birlikte bebeğin cinsiyetini öğrenmek için gittiğimde bir hafta önce kalp atışının durmuş olduğunu öğrenmiştim. Sizinki daha sancılı ve düşük şeklinde olduğu için daha travmatik olmuş. Ama çok yıpratmayın kendinizi sizin, bizim elimizde olan bir şey değildi. Ömrü olsaydı devam ederdi. Şükredeceğimiz o kadar çok şey var ki. Rabbim kızlarımıza sağlıklı uzun ömür versin inşallah. Benimkinin üzerinden 40 gün geçti. Daha gidip patoloji sonucunu bile almadım. Neden oldu kısmını da çok sormuyorum açıkçası. Öyle olması gerekiyordu oldu. Hayatı akışına bırakmak gerektiğini düşünüyorum. Sonrası için elbette sebebinin bilinmesi önemli ama siz de sürekli neden niçin diye kendinizi yıpratmayın lütfen. Bu iyileşme sürecini uzatıyor bence. Ben daha raporum bitmeden kalkıp işe gittim. Herkes şaşırdı birkaç hafta çalışmasaydın dedi. Hayata tutunmak lazım. Oturup düşününce daha çok kafasında kuruyor insan. Allah şifa versin.
de basiniz saolsun allah yardimciniz olsun
sizinde basiniz saolsun Allah yardimciniz olsun yüce rabbim cocuklarimizi bize bagislasin sükürler olsunki evlatlarimiz yanimizda insallah sizinde en kisa zamanda olur yeniden bebeginiz evet ben biraz zorlaniyorum iyilesme konusunda ama iyilesicem zorundayim daha dört gün oldu beden ruh iyilesmesi beni yoruyor hayirlisi buymus demekki yüce rabbim bunu uygun görmüs kaderime boynumuz kildan ince napalim

X