Gebelikte Kalp Atışının Durması

Kürtaj sonrası ikinci reglde dün geldi bu ay başlarım çalışmalara hepinizden dualar istiyorum daha sağlıklı gebelikler bebekler gelsin bizlere
ay hadi bismillah , bende 2. reglimi bu aralar bekliyorum 5-6 güne , düzenim şaşacak diye çok endişeliyim sonrasında bende çalışmalara başlayacağımm

Çok benzer şeyler yaşamışız.
Benimde patoloji sonucum temiz geldi.
Sonrasında genetik testleri istedi yaptırdık temiz çıktı. Kürtaj sonrası 1bucuk yıl geçmesine rahmen adet kanamam eskisine dönmedi acaba bi yapışıklık mı oldu vs diye en başından beri kuşkum vardı. Çünkü kürtajda narkoz verip bayıltmalarına rahmen ben çok kıpırdamışım zor geçmiş onuda kürtajdan sonra inanılmaz agrım olup geçmediğinde doktor söyledi belki rahmin hasar görmüştür dedi. Adetim azaldı,1 bucuk yıl düzelmeynce hsg yapıldı o da temiz çıktı. Hicbir problem bulamadılar ve biz bu durumlarda da tüp bebek öneriyoruz dediler. biz şaşırdık kabul etmedik. 1-2 ay sonrasında gebe olduğumu öğrendim. Kürtajdan 1 yıl 9 ay sonra doğal gebelik yaşadım yani. O süreçte genetik testlerini 3 farklı hastanede yaptırdık. Eşimede yapıldı. Sürekli her gittiğim yeni hastanede tekrar yaptı ve süreç uzadı da uzadı. Hicbiri birşey bulamadılar sonuç olarak. Genetik testlerinin çıkma süresi uzun yaptırın içiniz rahat olur en azından. Kafanıza çok takmayın. Ben gebeliğimde yaşadığım olumsuzlukların sebebinin üzüntü ve yoğnlupum olduğunu biliyordum. Doktorları ikna edemiyordum. Testler temiz cıkınca yine kabullenilmedi ısrarla tüp bebek önerdiler. Şuan doğal yollardan hamileym ve herşey yolunda. Umarım sizinde gönlünüzce göre olur🙏🏻✨

Bende bugün kontrolde öğrendim kalbi durduğunu. Canım kürtaj oldun dimi, ne kadar süre sonra gebe kaldın?
Canim merhaba ben bugun 7+3 teyim bebegi ve kalp atisinu duyduk ama doktor kalp atisinin zayif oldgnu soyledi dakikada 94 atiyormus.. bebek 4mm gorunuyor su an. Endiselendirdi doktor beni sonradan kalbi duranlar genelde boyle yavas atanlar mi diye sormak istedim? rabbim kucagini bos birakmasin.

Canim merhaba ben bugun 7+3 teyim bebegi ve kalp atisinu duyduk ama doktor kalp atisinin zayif oldgnu soyledi dakikada 94 atiyormus.. bebek 4mm gorunuyor su an. Endiselendirdi doktor beni sonradan kalbi duranlar genelde boyle yavas atanlar mi diye sormak istedim? rabbim kucagini bos birakmasin.
bende 7+3 te yavaş atım duymuştum inşallah sonuç aynı olmaz , dua edip içinizi ferah tutmaya çalışın

canım hiç öyle düşünme, yavaşa atıyorsa duracak diye bir şey yok. sen dikkat etmen gereken ne varsa onlara önem ver. dinlen ıstırahat et.

Hala olmadım , en geç eski düzenime göre gebelikten kürtajdan önceki düzenime göre yarın 2. reglimi olmam gerekiyor
kürtajdan sonra düzen bozulmuyor mu?

ilk reglini ne kadar süre sonra olmuştun, tam hatırlamıyorum kusuruma bakma :)

ben ilk reglimi bekliyorum. 22 gün oldu bugün.

kürtajdan sonra düzen bozulmuyor mu?

ilk reglini ne kadar süre sonra olmuştun, tam hatırlamıyorum kusuruma bakma :)

ben ilk reglimi bekliyorum. 22 gün oldu bugün.
ben ilk reglimi 24 gün sonra oldum
2. yi bekliyorum 27. gün bugün ilkine göre
eskidende 28 günde bir olurdum ara sıra 1-2 şaşardı o kadar

ben ilk reglimi 24 gün sonra oldum
2. yi bekliyorum 27. gün bugün ilkine göre
eskidende 28 günde bir olurdum ara sıra 1-2 şaşardı o kadar
ben kürtajdan 10 gün sonra enfeksiyon kaptım, doktor fitil verdi. fitil kullanım sonrası kanama başladı. ama sanki regl gibi değil. anlamadım.

ben kürtajdan 10 gün sonra enfeksiyon kaptım, doktor fitil verdi. fitil kullanım sonrası kanama başladı. ama sanki regl gibi değil. anlamadım.
geçmiş olsun , bence doktora danışın çok daha iyi karar verecektir , bende tekrar görünmeyi düşünüyorum geçen idrar tahlili yaptırdım enfeksiyon çıkmadı kan pozitif çıktı , dün yeniden idrar tahlili verdim bu sefer hafif bi enfeksiyon var gibi sonuçlarım bu dabah çıktı hiçbir şey anlamadım

geçmiş olsun , bence doktora danışın çok daha iyi karar verecektir , bende tekrar görünmeyi düşünüyorum geçen idrar tahlili yaptırdım enfeksiyon çıkmadı kan pozitif çıktı , dün yeniden idrar tahlili verdim bu sefer hafif bi enfeksiyon var gibi sonuçlarım bu dabah çıktı hiçbir şey anlamadım
ağrınız vs var mı? betanız ilk adettte sıfırlandı değil mi? enfeksiyonlarda yanma ağrı daha sıkıntılı.

ağrınız vs var mı? betanız ilk adettte sıfırlandı değil mi? enfeksiyonlarda yanma ağrı daha sıkıntılı.
kan vermedim ama gebelik testi yaparak negatifi görmüştüm kendim , ki ben adet gördüm zaten 1 kez , betam sıfırlanmasaydı sanırım görmezdim bu 2. kez olacak beklemedeyiz:)

X