Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

9 haftalık hamileyim merak eden arkadaşlar için hamilelik belirtilerimi yazmak istiyorum belki yardımcı olabilirim...

hamile kaldığım ay adetime 10 gün varken evde baygınlık geçirdim.Ve yine adetime 1 hafta varken komşular kısır yapmışlar söylemesi ayıp :) onu gördüğüm an tiksindim.

Derken göğüslerde hassasiyet,sabahları midemde yanmalar başladı.Bazı gebelerde adet gecikmesi olmadan da bu belirtiler olabiliyormuş doktorum söylemişti.

Ama en önemlisi psikolojik olarak belirtilerim oldu.O kadar ağlıyordum ki inanın komedi filmi oynuyor ama ben deli gibi ağlıyorum.hormonlarınızın değiştiğini gerçekten farkedebiliyorsunuz.Ve doktora gittiğimde mercimek tanesi taşıdığımı öğrendim :)

umarım yardımcı olabilmişimdir:KK36:

hayırlı uğurlu olsun arkadaşım. Allahım sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin, hayırlı bi evlat olur inşallahh,darısı bütün bekleyenlerin başına olsun, benim de ara ara baş dönmelerim oluyo aslında ama tansiyon düşmesine bağlıyorum, hapsuu arkadaşla da yazıştık bu konuyla ilgili iki güne kadar ben de test yapcam. bizim için dua et olurmu, tekrar tebrikler, :KK3:

canım çok teşekkür ederim, ben en iyisi 15inden sonra yapayım testi, gecen ay da çünkü gecikmişti, internetteki ovulasyon günlerini hesaplama sayfasında bat 12 kasım çıkıyo, ben ondan umutlandım sanırım. ortalama 28günde bir olmam gerekiyo, ve ben her ay 5gün önce olurdum ortalama, ama geçen ay 32 gün sürmüştü arası, bu ay da belki öyledir. umutlanmak istemiyorum ama elimde de olmuyo işte, yaşayan biri olarak beni çok iyi anladığından eminim.

canım seni çok ıyı anlıyorum inşallah gelmez de guzel haber verırsın buarada bas ağrın oluyor mu arada ?

canım seni çok ıyı anlıyorum inşallah gelmez de guzel haber verırsın buarada bas ağrın oluyor mu arada ?

baş ağrısı arada gelip gidiyo canım, ama son bir haftadır baya bi başım döndü. ablam baş dönmemden çok şüphelenmişti, dengemi kaybediyodum resmen, omega3eksikliğim var heralde dedim kendikendime, hala bazen oluyo baş dönmem, ama işte göğüslerim günüm yaklaştıkca acımaya şişmeye başladı, ben ondan diyorum sanırım adet olcam, bilemiyorum ki canım yaaaa, turşu falan çok yedim ama normalde de çok yiyodum. evde beni öyle gören herkes şüphelendi çok komikti yaaaaaaa:KK1: ben normalde de seviyorum desem de kimseyi inandıramadım :KK1: bu gün adetimin üstünden 31gün geçmiş oldu, yarın da olmazsam ki inşallah olmam hemen koşa koşa test alıp yapcam inşallahhhh,:KK3:

baş ağrısı arada gelip gidiyo canım, ama son bir haftadır baya bi başım döndü. Ablam baş dönmemden çok şüphelenmişti, dengemi kaybediyodum resmen, omega3eksikliğim var heralde dedim kendikendime, hala bazen oluyo baş dönmem, ama işte göğüslerim günüm yaklaştıkca acımaya şişmeye başladı, ben ondan diyorum sanırım adet olcam, bilemiyorum ki canım yaaaa, turşu falan çok yedim ama normalde de çok yiyodum. Evde beni öyle gören herkes şüphelendi çok komikti yaaaaaaa:KK1: Ben normalde de seviyorum desem de kimseyi inandıramadım :KK1: Bu gün adetimin üstünden 31gün geçmiş oldu, yarın da olmazsam ki inşallah olmam hemen koşa koşa test alıp yapcam inşallahhhh,:KK3:

nasıl 31 gün geçti ve sen hiç test falan yapmadın nasıl :nazar:

slm canım . benim durumda seninkinden farksız değil sanırım :) bebek sahibi okadar çok istiyorumki resmen hasretim. erken doğum yaptım 25 haftalık bebeğim 16 gün yaşadı ve vefat etti:KK43: benimde ekim 18 de sat başlangıcımdı. bende dayanamadım 12 kasımda gittim sabahtan kan testi yaptırdım. 4,9 çıktı tabi negatif gösterdi :KK43: normalde 5-50 arası pozitif oluyor. acaba yaklaşmış olabilirmiyim ki? çok mu erken yaptırmış oldum. senin değer ne çıktı mesela? şimdiden çok teşekkürler cnm..
arkadaşlar, benim bat 15 ekim di. yani 12-13 kasım gibi adet olmam gerekiyodu, adet belirtilerim var aslında yani, göğüslerimde ağrılar var ve dolgunlaştı. lakin bu belirti hamilelikte de oluyor. birbirinden nasıl ayırt edebilirim, gidip kan testi vermeye de korkuyorum, 11 kasımda test yaptım negatifti, yani belirli belirsiz ikinci çizgi vardı ama ablam o çizginin gölge olduğunu söyledi, naapmam lazım bilemiyorum, offffffffff :KK5::KK5::KK5:

slm canım . benim durumda seninkinden farksız değil sanırım :) bebek sahibi okadar çok istiyorumki resmen hasretim. erken doğum yaptım 25 haftalık bebeğim 16 gün yaşadı ve vefat etti:KK43: benimde ekim 18 de sat başlangıcımdı. bende dayanamadım 12 kasımda gittim sabahtan kan testi yaptırdım. 4,9 çıktı tabi negatif gösterdi :KK43: normalde 5-50 arası pozitif oluyor. acaba yaklaşmış olabilirmiyim ki? çok mu erken yaptırmış oldum. senin değer ne çıktı mesela? şimdiden çok teşekkürler cnm..

canım ben kan testi yaptırmadım. evde test yaptım çok hafif bi çizgi çıkmıştı, ama ablam değilsin eğer olsaydın diğeri gibi kıpkırmızı çıkması gerekiyodu dedi . çok üzüldüm caktırmamaya çalıştım ama:KK25: diğer yandan da silik cizgi de pozitif sayılıyo diyo burdaki arkadaşlar, ama ben emin de değilim silik cizgimiydi, yoksa o alttaki cizginin gölgesimiydi bilemiyorum:18:2gün daha bekleyip 16sında kan testi vercem kırmızılarım gelmezse inşallah... sana gelince sen biraz erken yaptırmadın mı kan testini, bak benim ilk adet günümün üstünden yarın itibariyle tam bir ay geçmiş oluyo ben ertesi gün yaptırmayı düşüünüyorum. yani ne biliyim çok da umutlandırmak istemem ama kan testi için erken gibi geldi bana, geç döllenme olduğunda kanda da geç çıkabiliyomuş çünkü

mesela ben il hamileliğimde yaptırmıştım kan testi hastanlanmama 3 gün vardı 85 çıkmıştı. pozitif doktorda 2 gün sonra bidaha yaptır demişti değer 2 katı olcak ve 500 küsürlerde çıkmıştı. hatta ilk kan sonucunda test almıştım tek çizgi çıkmıştı. 2.sinde sonucu alınca tekrar eczaneden aldım ve sonunda çift çizgiyi görmüştüm ve 1 hafta geçince belli oluyor demek. kana saha çabuk karışıyor gebelik olup olmaması. bence git hemen kan ver . zaten 40 dakkada bilemedin 1 saat sonra veriyorlar.
canım ben kan testi yaptırmadım. evde test yaptım çok hafif bi çizgi çıkmıştı, ama ablam değilsin eğer olsaydın diğeri gibi kıpkırmızı çıkması gerekiyodu dedi . çok üzüldüm caktırmamaya çalıştım ama:KK25: diğer yandan da silik cizgi de pozitif sayılıyo diyo burdaki arkadaşlar, ama ben emin de değilim silik cizgimiydi, yoksa o alttaki cizginin gölgesimiydi bilemiyorum:18:2gün daha bekleyip 16sında kan testi vercem kırmızılarım gelmezse inşallah... sana gelince sen biraz erken yaptırmadın mı kan testini, bak benim ilk adet günümün üstünden yarın itibariyle tam bir ay geçmiş oluyo ben ertesi gün yaptırmayı düşüünüyorum. yani ne biliyim çok da umutlandırmak istemem ama kan testi için erken gibi geldi bana, geç döllenme olduğunda kanda da geç çıkabiliyomuş çünkü

Hanımlar merhaba...öncelikle hamile olanları allah sağlıkla kurtarsın,anne olmak isteyenlere de en kısa zamanda hayırlı bebişler nasip etsin...kızlar ben geçen ay 13 ekim gibi regl oldum...bu ay 10 kasımda çok hafif kahve rengi geldi..her ay başladığı gibi yani..ama sökülecek diye beklerken, bugün ayın 14 ü kala sildikçe kahve ve dünde azıcık pembemsi kanamam geldi..pedi sadece lekeliyo yani. sizce bu bi belirti olabilir mi...

arkadaşlar selam leyla ben yeniüye oldum bende aşılama yaptırdım 10 gün önce umarım tutar
devamlı akıntım var beyaz beyaz nedir bilemiyorum sadce bekliyorum

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhabalar, ben de aranıza yeni katılmış sayılırım... Bende de burada yazan belirtiler var adetim yaklaşık 8 gün gecikti ama adet olacakmışım gibi hafif karın ağrılarım oluyo çok hafif mide bulantıları ve sancılarım var idrar testi yaptım negatif çıktı acaba bu belirtileri olup da hamile olduğunu öğrenen arkadaşlar oldu mu yanıtlarsanız çok sevinirim :KK43: ( bu arada eşim korunuyordu)

Arkadaşlar merhabalar, ben de aranıza yeni katılmış sayılırım... Bende de burada yazan belirtiler var adetim yaklaşık 8 gün gecikti ama adet olacakmışım gibi hafif karın ağrılarım oluyo çok hafif mide bulantıları ve sancılarım var idrar testi yaptım negatif çıktı acaba bu belirtileri olup da hamile olduğunu öğrenen arkadaşlar oldu mu yanıtlarsanız çok sevinirim :KK43: ( bu arada eşim korunuyordu)

sendeki belirtilerin aynısı bendede oldu canım ama ben hamiş değildim

Hanımlar merhaba...öncelikle hamile olanları allah sağlıkla kurtarsın,anne olmak isteyenlere de en kısa zamanda hayırlı bebişler nasip etsin...kızlar ben geçen ay 13 ekim gibi regl oldum...bu ay 10 kasımda çok hafif kahve rengi geldi..her ay başladığı gibi yani..ama sökülecek diye beklerken, bugün ayın 14 ü kala sildikçe kahve ve dünde azıcık pembemsi kanamam geldi..pedi sadece lekeliyo yani. sizce bu bi belirti olabilir mi...

canım ne diye bekliyorsun test yapmak için korkutnak istemem ama aynısını geçen yıl ben yaşamıştım hamile olmaya ihtimal bile vermemiştim çünkü korunuyordum ve o ay çok ağır ilaçlar kullanmıştım midemden dolayı ondan dolayıdır diye düşündüm ancak sorunlu bir hamilelikmiş meğer ve gerçek anlamda kötü şeyler yaşadım canım korkutmak istemiyorum ama erken teşhis çok önemli ben dış gebelik geçirdim 1 ay hastanede yattım ve en sonunda tüpüm alındı umarım seninki havalardan falandır kötü şeyler yaşamanı istemem ama lütfen ihmal etme Allaha emanet ol

canım ne diye bekliyorsun test yapmak için korkutnak istemem ama aynısını geçen yıl ben yaşamıştım hamile olmaya ihtimal bile vermemiştim çünkü korunuyordum ve o ay çok ağır ilaçlar kullanmıştım midemden dolayı ondan dolayıdır diye düşündüm ancak sorunlu bir hamilelikmiş meğer ve gerçek anlamda kötü şeyler yaşadım canım korkutmak istemiyorum ama erken teşhis çok önemli ben dış gebelik geçirdim 1 ay hastanede yattım ve en sonunda tüpüm alındı umarım seninki havalardan falandır kötü şeyler yaşamanı istemem ama lütfen ihmal etme allaha emanet ol

çok geçmiş olsun canım benim...allah bi daha sıkıntı yaşatmasın...çok haklısın...yarın bi test alıp yapayım hemen..çok sağol...sen de allaha emanet ol

canım ne diye bekliyorsun test yapmak için korkutnak istemem ama aynısını geçen yıl ben yaşamıştım hamile olmaya ihtimal bile vermemiştim çünkü korunuyordum ve o ay çok ağır ilaçlar kullanmıştım midemden dolayı ondan dolayıdır diye düşündüm ancak sorunlu bir hamilelikmiş meğer ve gerçek anlamda kötü şeyler yaşadım canım korkutmak istemiyorum ama erken teşhis çok önemli ben dış gebelik geçirdim 1 ay hastanede yattım ve en sonunda tüpüm alındı umarım seninki havalardan falandır kötü şeyler yaşamanı istemem ama lütfen ihmal etme allaha emanet ol

çok geçmiş olsun canım benim...allah bi daha sıkıntı yaşatmasın...çok haklısın...yarın bi test alıp yapayım hemen..çok sağol...sen de allaha emanet ol

merhaba hanımlar, 2 aydır bebek istiyoruz fakat geçen ay yumurtlama günümü kaçırdım regl günüme kadar yumurtalıklarımda ağrılar oldu sanırım üşütmeyle alakalıydı sonuç negatif çıktı... Bu ay yumurtlama günüm olduğunu düşündüğüm gün (adetimden 14 gün önce ) ve daha sonrasında 2 günde 1 denedik, acaba yine kaçırdım mı diye içimde bir korku var :/ arada bir kasıklarımda ağrı oluyor, miğdem tuhaf yanma oluyor, yorgunluk kısmını anlayamadım çünkü çok yoğun çalışıyorum işten eve gelip de yorgun olmamak mümkün değil benim için tüm gün ayaktayım ama yine de biraz daha fazla yorgunum gb geliyor belki de pskolojik, göğüslerimde pek bi değişiklik yok, bir de sivilcelerim arttı biraz... hamile miyim bilemiyorum aslında daha çok erken 1 haftada ne kadar belirti olabilir diye düşünüyorum ama forumda yazılanlara göre herkes erken gebelik belirtilerini bu dönemde yaşamaya başlıyor. benim gb olup hamile olan var mı aranızda ?

umarım herkes bir an önce bebişine kavuşur :)

X