Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim. benden sonra yazılan mesajların tümünü okudum. başkasında görülen belirtiler sizde de olacak diye kesin bir şey yok. o yüzden bu belirtileri görmeyince umutsuzluğa düşmeyin. mesela benim kirpiklerimde hiçbir karışıklık ya da kıvrılma yok. göğüs uçlarımda renk koyulaşması da yok. ya da ne bileyim kokulara hassasiyet falan diyorlar bende o da yok. yani belirtiler çok değişken olmakla beraber malesef adet belirtileriyle benzerlik gösteriyor benim de son birkaç gündür bel ağrılarından sıkıntım var. Allah hepinizin gönlüne göre versin.

öncellikle merhaba...benim de regl olmama nerdeyse 1 hafta kala göğüslerde şişlik ağrıma kasıklarımda sanki regl olcakmışım gibi ağrı vardı hani sızlama gibi.daha sonra şişlik biraz daha arttı. ben regl olmadan sivilcelenirdim ama olmamıştım.bir his oluştu acaba mı diye ama biraz bekleyeyim dedim en son 25 ekim regl olmuştum bayramın 3.günü yani 8 kasımda normal test yaptım ılk once bısey cımadı sonra bıraz beklıyınce cok haıf ıkıncı cızgı cıktı.ertesı gun gene yapım gene cıktı.11 ya 12 kasımda regl olmam lazımdı cunku duzensız olabılıyorum bazen 11 kasımda doktora gıttık esımle ve hamıle oldugumu ogrendım sadece cok erken gıttıgım ıcın hvg 68.47 cıktı yarın tekrar gıtcem yukselme varmı dıye bakılcak umarım yukselır.sanırım ben 14 günlük falan hamıleyım herkese şimdiden hayırlısı olsun

tebrik ediyorum Allah daim etsin inşallah...benim son regl 16 ekim, ya bugün ya yarın olmam gerekiyor
şu an tam da regl sancısı çekiyorum tuvalete gidip bakıyorum birşey yok....
bu ağrıları çekerken ümitlenmek çok zor oluyor:KK43:

arkadaslar ben birsey sormak istiyorum bunu yaşayan var mı merak ettim su an kafam o kadar karıştı ki dayanamayip bugun test yaptım, once ikinci çizgiyi göremedim ve 2 saat sonra teste öylesine bi elime aldığımda ikinci çizginin olduğunu gördüm :S suan o kadar kafam karıştı ki adet gunume 7 gün var ve böyle bi durum olabilir mi? hamile miyim değil miyim bilemedim. bunu yaşayan var mı aranızda?

5 dk dan sonra teste bkmayın geçersizdir diye bir ibare olmalı canım benim aldıklarımda böyle yazıyor...
zaten adete 7 gün kala test yapılmaz daha rahme yeni düşmüştür tabi hamileysen ve hcg salgısı testte ancak adet 2 gün geciktikten sonra çıkar...

adetime 10 gün var. 3 gündür adet olacakmıiım gibi degişik bir agrı var kasıklarımda. acaba hamilemiyim kızlar? sizce nedendir?

siklusun son haftası rahme yerleşme ve hcg salgısıdır yani 10 gün kala hamilelik belirtileri olmaz...
ama adet gecikirse test yapabilirsin..:KK8:

tebrik ediyorum Allah daim etsin inşallah...benim son regl 16 ekim, ya bugün ya yarın olmam gerekiyor
şu an tam da regl sancısı çekiyorum tuvalete gidip bakıyorum birşey yok....
bu ağrıları çekerken ümitlenmek çok zor oluyor:KK43:

çok teşekkürler.bence şimdilik bekleyin ama tabı cok merak edıyorsanız bır test alıp bakın büyük ihtimalle cıkabılır sızınle regl tarıhlerımız nerdeyse aynı ve ben 8 kasımda yaptım cıkmıstı.ayrıca kirpiklerimde ve göğümsede koyulaşmada olmamıstı onlara bakmayın.şimdiden hayırlısı olsun...

çok teşekkürler.bence şimdilik bekleyin ama tabı cok merak edıyorsanız bır test alıp bakın büyük ihtimalle cıkabılır sızınle regl tarıhlerımız nerdeyse aynı ve ben 8 kasımda yaptım cıkmıstı.ayrıca kirpiklerimde ve göğümsede koyulaşmada olmamıstı onlara bakmayın.şimdiden hayırlısı olsun...

çok teşekkür ederim..inşallah iyi haberleri paylaşırım

arkadaslar ben birsey sormak istiyorum bunu yaşayan var mı merak ettim su an kafam o kadar karıştı ki dayanamayip bugun test yaptım, once ikinci çizgiyi göremedim ve 2 saat sonra teste öylesine bi elime aldığımda ikinci çizginin olduğunu gördüm :S suan o kadar kafam karıştı ki adet gunume 7 gün var ve böyle bi durum olabilir mi? hamile miyim değil miyim bilemedim. bunu yaşayan var mı aranızda?

Merhaba arkadaşım.Ben de adetimden bir iki gün önce test yaptım.aynen senin dediğin gibi önce tek çizgi vardı.yarım saatten daha fazla geçtikten sonra baktığımda boya gibi dağılmış ikinci çizgiyi gördüm.Ertesi gün sabah tekrarladığımda ikinci çizgiyi gördüm.Henüz kan tahlili yaptırmadım daha önce de ayısını yaşadığım için eminim gibi.Umarım sen de hamilesindir.Eğer öyleysen bi kaç güne kadar kasıklarından anlarsın zaten.Bi de ben deli gibi turşu yedim pek aram yok oysa ki.iyi haberlerini alırız inşallah.

sagIıkIa kucagına aImayı da nasip etsin rabbim... bizde bgn yeni dogum yapan bi arkadaşa ziyarete gittik hastaneye cok güseI bi duyguydu orda o minicik eIIeri görmek pamuk gibi cok tuhaf hissettim.. bende anne oImak istiyorum aIIahın izniyIe bana da bu duyguyu yaşamak nasip oIur inşaIIahh

merhaba hanımlar, 2 aydır bebek istiyoruz fakat geçen ay yumurtlama günümü kaçırdım regl günüme kadar yumurtalıklarımda ağrılar oldu sanırım üşütmeyle alakalıydı sonuç negatif çıktı... Bu ay yumurtlama günüm olduğunu düşündüğüm gün (adetimden 14 gün önce ) ve daha sonrasında 2 günde 1 denedik, acaba yine kaçırdım mı diye içimde bir korku var :/ arada bir kasıklarımda ağrı oluyor, miğdem tuhaf yanma oluyor, yorgunluk kısmını anlayamadım çünkü çok yoğun çalışıyorum işten eve gelip de yorgun olmamak mümkün değil benim için tüm gün ayaktayım ama yine de biraz daha fazla yorgunum gb geliyor belki de pskolojik, göğüslerimde pek bi değişiklik yok, bir de sivilcelerim arttı biraz... hamile miyim bilemiyorum aslında daha çok erken 1 haftada ne kadar belirti olabilir diye düşünüyorum ama forumda yazılanlara göre herkes erken gebelik belirtilerini bu dönemde yaşamaya başlıyor. benim gb olup hamile olan var mı aranızda ?

Merhaba arkadaşım.Ben de adetimden bir iki gün önce test yaptım.aynen senin dediğin gibi önce tek çizgi vardı.yarım saatten daha fazla geçtikten sonra baktığımda boya gibi dağılmış ikinci çizgiyi gördüm.Ertesi gün sabah tekrarladığımda ikinci çizgiyi gördüm.Henüz kan tahlili yaptırmadım daha önce de ayısını yaşadığım için eminim gibi.Umarım sen de hamilesindir.Eğer öyleysen bi kaç güne kadar kasıklarından anlarsın zaten.Bi de ben deli gibi turşu yedim pek aram yok oysa ki.iyi haberlerini alırız inşallah.

tesekkur ederim canim cevap icin cuma gunu kan tahliline gidicem. zaten haftasonu adet olmam gerekiyor ilk denemede basariya ulasabilecek miyiz bilmiyorum, esim vucudumun cok degistigini adet zamanimdan cok farkli oldugunu soyluyor ama sanirim bu hamilelige hazirlikta olabilir. Allah hayirlisiyla kucagina almak nasip etsin bebegini.

arkadaşlar, benim bat 15 ekim di. yani 12-13 kasım gibi adet olmam gerekiyodu, adet belirtilerim var aslında yani, göğüslerimde ağrılar var ve dolgunlaştı. lakin bu belirti hamilelikte de oluyor. birbirinden nasıl ayırt edebilirim, gidip kan testi vermeye de korkuyorum, 11 kasımda test yaptım negatifti, yani belirli belirsiz ikinci çizgi vardı ama ablam o çizginin gölge olduğunu söyledi, naapmam lazım bilemiyorum, offffffffff :KK5::KK5::KK5:

arkadaşlar, benim bat 15 ekim di. yani 12-13 kasım gibi adet olmam gerekiyodu, adet belirtilerim var aslında yani, göğüslerimde ağrılar var ve dolgunlaştı. lakin bu belirti hamilelikte de oluyor. birbirinden nasıl ayırt edebilirim, gidip kan testi vermeye de korkuyorum, 11 kasımda test yaptım negatifti, yani belirli belirsiz ikinci çizgi vardı ama ablam o çizginin gölge olduğunu söyledi, naapmam lazım bilemiyorum, offffffffff :KK5::KK5::KK5:

canım benım regl gecıkmemden 2 gun sonra cıft cızgı cıktı madem bır gun once sılık de olsa bırsey farkettın bugun ıdrar testı yap tekrar ama cıkmazsa uzulme cunku gec dollenmelerde hemen cıkmaya bılıyor ıdrarda

Maalesef hastalandım...dün çok sancı çekip hastalanmayınca ümitlenmiştim..test yaptırmak üzere lab. gittim, önce tuvalete bir gireyim dedim
bir ıslaklık hissettiğim için...maalesef hastalandım....

canım benım regl gecıkmemden 2 gun sonra cıft cızgı cıktı madem bır gun once sılık de olsa bırsey farkettın bugun ıdrar testı yap tekrar ama cıkmazsa uzulme cunku gec dollenmelerde hemen cıkmaya bılıyor ıdrarda

kan testinde çıkar mı ki??? gerçi onda da geç çıkanlar oluyo, ya nasıl umutlandırıyorum kendimi, kanda çıkmasa bile belki diyorum geç döllenme olur:KK1: offfff kan testi mi yaptırayım idrar testi mi yapayım bilemiyorum, hapsuu idrar testinde negatif çıkınca hani ikinci cizginin gölgesi görünüyomu normalde de, yoksa bunu gören tek benmiyim bilemiyorum arkadaşım. :KK5:

kan testinde çıkar mı ki??? gerçi onda da geç çıkanlar oluyo, ya nasıl umutlandırıyorum kendimi, kanda çıkmasa bile belki diyorum geç döllenme olur:KK1: offfff kan testi mi yaptırayım idrar testi mi yapayım bilemiyorum, hapsuu idrar testinde negatif çıkınca hani ikinci cizginin gölgesi görünüyomu normalde de, yoksa bunu gören tek benmiyim bilemiyorum arkadaşım. :KK5:

canım senin bat daha gecmedi bence gecmesini bekle. en az 2 gun. ondan sonra idrara ve kana baktırırsın ama tavsıyem bat gecmeden yapma.

canım senin bat daha gecmedi bence gecmesini bekle. en az 2 gun. ondan sonra idrara ve kana baktırırsın ama tavsıyem bat gecmeden yapma.

canım yani şunu mu demek istiyosun. ben şimdi 15ekim de adet oldum, 12kasım BAT olması gerekiyo, ama sen 15 kasımı bekle mi diyosun. aslında böyle diyosan haklısın, geçen ay da böyle gecikmişti benim:KK5:

canım yani şunu mu demek istiyosun. ben şimdi 15ekim de adet oldum, 12kasım BAT olması gerekiyo, ama sen 15 kasımı bekle mi diyosun. aslında böyle diyosan haklısın, geçen ay da böyle gecikmişti benim:KK5:

evet canım al bugun idrar testını yarın sabah ılk ıdrarla yap bakalım sonuc ne cıkacak . negatıdf cıkarsa uzulme bazılarında 10 gun gecıktıkten sonra cıkıyorr cunku beklemek ıstemıyorsan da kan testı yap

9 haftalık hamileyim merak eden arkadaşlar için hamilelik belirtilerimi yazmak istiyorum belki yardımcı olabilirim...

hamile kaldığım ay adetime 10 gün varken evde baygınlık geçirdim.Ve yine adetime 1 hafta varken komşular kısır yapmışlar söylemesi ayıp :) onu gördüğüm an tiksindim.

Derken göğüslerde hassasiyet,sabahları midemde yanmalar başladı.Bazı gebelerde adet gecikmesi olmadan da bu belirtiler olabiliyormuş doktorum söylemişti.

Ama en önemlisi psikolojik olarak belirtilerim oldu.O kadar ağlıyordum ki inanın komedi filmi oynuyor ama ben deli gibi ağlıyorum.hormonlarınızın değiştiğini gerçekten farkedebiliyorsunuz.Ve doktora gittiğimde mercimek tanesi taşıdığımı öğrendim :)

umarım yardımcı olabilmişimdir:KK36:

evet canım al bugun idrar testını yarın sabah ılk ıdrarla yap bakalım sonuc ne cıkacak . negatıdf cıkarsa uzulme bazılarında 10 gun gecıktıkten sonra cıkıyorr cunku beklemek ıstemıyorsan da kan testı yap

canım çok teşekkür ederim, ben en iyisi 15inden sonra yapayım testi, gecen ay da çünkü gecikmişti, internetteki ovulasyon günlerini hesaplama sayfasında bat 12 kasım çıkıyo, ben ondan umutlandım sanırım. ortalama 28günde bir olmam gerekiyo, ve ben her ay 5gün önce olurdum ortalama, ama geçen ay 32 gün sürmüştü arası, bu ay da belki öyledir. umutlanmak istemiyorum ama elimde de olmuyo işte, yaşayan biri olarak beni çok iyi anladığından eminim.

X