Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

canım senin adet tarihin neydi ben 5 nisanda adet oldum ve 28 günde bir oluyorum yani buğün olmadı yarın olmam gerekiyor ama karın ve bel ağrım dışında hiçbir belirti yok ama daha önce adet olmadan önce belim ağrımazdı,karnım ise kanamadan sonra kanardı..offf gerçekten beklemek çok zor test yapmamak için kendimi zor tutuyorum.
siz daha yeni başlamışsınız bizde yeniyiz ama 2 ay oldu bizim.evet canım ilk şutta gol olmuyor:)ama inşallah seninki olur.bende bu aylarda hamile kalıp ikinci dönem doğum iznine çıkıp doğum iznini yaz tatili ile birleştirme niyetindeydim ama hemen olmayacağını herşeyin planlandığı gibi olmayacağını acı bir şekilde anladım.

Selam benim de 5 nisandı ve ben de hiç şazmaz Allah ın izni ile 28 günde bir regl olurum yanı yarına sökülmem gerek bugün daha bir şey yok sayılır lekelenme hariç . Ağrılarım ( karın ve bel ) şiddetli olurdu şu an ağrı da yok belim biraz .. Bu ay bir gariplik var ya psikolojik ya gebelik :KK66:) bir kaç gün daha sabır , gerçi yarın sökükürsem işin rengi belli olur az çok hayırlısı Allah tan. Olmadı gelecek maçlara nasip :KK66:) inşaallah size de hayırlı ve tez vakitte pozitif haberler alırsınız :KK66:)

Herkese merhaba.bizde yavas yavas dusunmeye basladik bebek isini.ikimizde asiri duskunuz cocuklara ama bu yazi cocuksuz atlatalim niyetindeyiz.karar verince doktora gittiniz mi.gittiyseniz kac ay oncesinden gitmek gerekiyo.bi de doktor test mi yapiyo yoksa muayene ediyo mu :s

Mehaba öncelikle hayırlı vakitte hayırlı bir evlat dilerim size Allah tan. Dr a gitmenizde fayda var genel bir kontrolden geçersiniz ve daha önce gitmediyseniz jinekolojik muayeneye de alışmanız açısından önemli :KK66:) belki dr un fark edeceği sizin bilmediğiniz bir durumunuz olabilir enfeksiyon veya küçük bir yara :s ve gebelikten önce tedavi olmuş olursunuz sağlıklı bir şekilde gebe kalırsınız. Size önereceği bir şeyler olabilir. Gitmeden son 3-4 aya ait regl takviminizi de çıkarıp dr a bilgi vermenizde fayda var.
Folik asit öneriyorlar fakat ben gereksiz ilaç kullanımına karşıyım ağrı kesici dahil vitamin dahil kullanmadan atlatmaya çalışırım sıkıntılı durumlarımı ve beslenmeye dikkat ederek. Folik asit almıyorum yerine günde 5-7 tane hurma yemeye dikkat ediyorum ve yeşil sebze tüketmek de önemli. Hurmanın gebelikte ne kadar önemli olduğu Meryem suresinde bie izah edilmiştir . Bence Allah cc ın hanımlara lütfettiği bir nimettir hurma. Araştırın ve faydalanın derim ( tavsiye ederim ).
Genel kan sayımı yaptırmakta da fayda va ben de yakın zamanda yaptıracağım inşaallah. Sağlıklı günler dilerim. Allah kalbinizdeki hayırlı muratlarınızı versin :))

Selam benim de 5 nisandı ve ben de hiç şazmaz Allah ın izni ile 28 günde bir regl olurum yanı yarına sökülmem gerek bugün daha bir şey yok sayılır lekelenme hariç . Ağrılarım ( karın ve bel ) şiddetli olurdu şu an ağrı da yok belim biraz .. Bu ay bir gariplik var ya psikolojik ya gebelik :KK66:) bir kaç gün daha sabır , gerçi yarın sökükürsem işin rengi belli olur az çok hayırlısı Allah tan. Olmadı gelecek maçlara nasip :KK66:) inşaallah size de hayırlı ve tez vakitte pozitif haberler alırsınız :KK66:)

amin canım inşallah en kısa zamanda güzel haberler alırız bende karın ve bel ağrısı hariç hiçbir belirti yok lekelenme bile yok tertemiz yani bu arada ben akşam arkadaşların zorlamasıyla test yaptım tek çizgi birde yarın ilk idrarımla deneyeceğim eğer yine çıkmazsa ve pazartesiye kadar regl olmazsam kan testine gideceğim dua edelim birbirimize çok heyecanlıyım:))

Merhaba deniz hanım benim de ovulasyon günüm 18 nisandı biz de ilk defa bu ay korunmadık artık bebek niyetindeyiz diye. Bende de beyaz akındı ve bahsettiğiniz ağrılar oldu dün ve bugün lekelenme var yarın regl günüm olmam lazım olmazsa test yapabilirim . Bu lekelenmelerin adet olmaması ve rahime tutunmaya çalışan embriyoya ait olmasını hayırlısı ile istiyorum. Gerçi sabırsız davranıp erken vakitt yaptığım üç test negatifti. Öyle ilk şutta gol olmuyor anladığım kadarıyla. Dualarınıza amin diyorum yürekten. Allah nerede evlat isteyen varsa hayırlısı ile versin bizlere de inşaallah.
Buradan haberleşelim ben de bir hafta kadar önce üye oldum tek başına sabretmek zor oluyor burada paylaşınca rahatladığımı gördüm.
Tekrar görüşmek üzere, selametle :))

dora slm nedir son durumunmerak ettımarkadasım :)

dora slm nedir son durumunmerak ettımarkadasım :)

cümleten merhaba arkadaşlar hayırlı cumalar dilerim rabbim bugün güzel haberler almanıza yardımcı olsun aranızdan bir arkadaş bugun hamile olduğunu öğrenicek:))) bizimlede paylaşırsa sevınırız:))

Son düzenleme:
cümleten merhaba arkadaşlar hayırlı cumalar dilerim rabbim bugün güzel haberler almanıza yardımcı olsun aranızdan bir arkadaş bugun hamile olduğunu öğrenicek:))) bizimlede paylaşırsa sevınırız:))

kim o arkadaş inşallah benimdir:)ama bu sabah yine test yaptım tek çizgi ama olmam adetimde geçti pazartesiyi bekliyorum heyecanla:)

bisde bebk arayışlarına başlayalı 11 ay oldu artık akıntı var benımde reglme 10 gun olmasına rağmen regle yaklaştıkca akıntının kesilmesi lazım değil mi arkadaşlar. artık feleğim şaştı 10 aydır ole mı bole mı normalını bıle unuttum artık adet belirtilerinin uımarım bu ay hamiş kalırıs kızlar :) cok özlem duyuyoruz.

Merhaba Arkadaşlar,
uzun zamandır girmiyorum foruma nolmuş ne yapılmış hiç haberim yok..
yeni arkadaşlar var,
yeni hamileler var...
bi özetleyen olurmu acaba durumu??

:)

inş canım sen nasılsın nasıl gidiyor hamilelik :))

Bende bayadır yoktum şu 1 haftadır girebiliyorum. Şükür hamilelik iyi gidiyor. Ağrılarım ve bulantılarım dışında Salı günü kontrolüm var. İnşallah sorunsuz geçer herşey.

Sizler nasılsınız nasıl gidiyor? Yok mu hamilelik haberleri? :KK16:

Bu arada yeni gelen arkadaşlar olmuş hepiniz hoşgeldiniz ve yeni hamile arkadaşlar var hepinize hayırlı olsun diliyorum. İnşallah hepiniz bebeklerinizi sağlıkla kucaklarınıza alırsınız?

Gizemlisea sen bana kızın olcak demiştin ya :) ben rüyamda kız bebek gördüm Allah hayırlara getirsin :KK16:

Bende bayadır yoktum şu 1 haftadır girebiliyorum. Şükür hamilelik iyi gidiyor. Ağrılarım ve bulantılarım dışında Salı günü kontrolüm var. İnşallah sorunsuz geçer herşey.

Sizler nasılsınız nasıl gidiyor? Yok mu hamilelik haberleri? :KK16:

Bu arada yeni gelen arkadaşlar olmuş hepiniz hoşgeldiniz ve yeni hamile arkadaşlar var hepinize hayırlı olsun diliyorum. İnşallah hepiniz bebeklerinizi sağlıkla kucaklarınıza alırsınız?

Gizemlisea sen bana kızın olcak demiştin ya :) ben rüyamda kız bebek gördüm Allah hayırlara getirsin :KK16:

inş canım rabbim hepimize hayırlısını versin

arkadaşlar bu kadar kasmayın kendinizi. bende hamile kalmadan önce sizin gibi bu foruma girip o belirti bu belirti kafayı yiyordum. yok ovulasyon testleri, ateş ölçmeler falan filan derken evliliğimin 1. yılına gelmek üzereydim. prolaktinin yüksek dedi doktor. hap verdi. ve psikoljim şu yöndeydi 'nasılsa prolaktinim yüksekmiş bu ay zaten olmaz' ve o ay hamile kaldım. belirtilere gelince ovulasyondan 3-4 gün sonra ayağımda uyuşukluk. öyle ki oturamıyorum bile. bel fıtığı oldum zannettim uyuşukluk nedeniyle. adetime 4 gün falan vardı sanırım silik çift çizgiyi gördüm. adet dönemim geldiğinde ise yaşadığım sancıya dayanmak çok zordu.birde adet dönemimle birlikte sık idrara çıkma başladı. adet dönemine denkgelen günler bittikten sonra hiçbir belirti kalmadı. mide bulantısı ise 6. haftada başladı.ancak Allah kısmet etmedi 3. ayım dolduğunda bebeğimin kalbi durdu. şimdi kürtaj sonrası ilk adetimi oldum ve korunmayı bıraktım. ilişkiden sonra sağ tarafınıza cenin pozisyonunda yatın. birde bir doktor şu tavsiyeyi etti. biraz açık konuşacağım ama malum söz konusu bebekse herşey konuşulmalı dedi. ilişkiden önce hem kadının hemde erkeğin zevk suyu ilişki öncesinde biraz akmalı dedi. nedeni ise erkeğin zevk suyu başlangıcında bir salgı salgılıyormuş bu ise spermleri öldürüyormuş. vajinanın ise kesinlikle ilişkiye girmeden önce sulanmış ve kayganlaşmış olması lazım mış. ilişki esnasında vajina sulanır diyerek girilmesi başka sorun yoksa hamileliği engelliyormuş çünkü bu durumda vajina içi hassaslaşıyormuş ve spermleri öldüren bir salgı salgılıyormuş. üroloji doktorunun önerisi ise sadece çocuk sahibi olmak için ilişkiye girmeyi bırakmadığın müddetçe hamile kalamazsın dedi. birde eşinde sende fındık fıstık taze meyve yiyin demişti. bunlarda yumurtanın kalitesini arttırıyormuş spermin dayanıklılığını arttırıyormuş. kısacası bana önce saçma gelen bu önerileri uyguladığım an hamile kaldım. hiç bir sorun yokken hamile kalamıyorsanız buna dikkat edin derim. inşallah sağlıklı ve hayırlı bebişlerin annesi oluruz hepimiz birgün.

evetttttt o şanslı benim geçen hafta sizlerle belirtilerimi paylaşmıştım sabah idrar testi arkasındanda kan testi yaptırdım ve hamileyim çok ama çok mutluyum çok tuhaf bir duygu gerçekten Allah herkese nasip etsin inşallah

evetttttt o şanslı benim geçen hafta sizlerle belirtilerimi paylaşmıştım sabah idrar testi arkasındanda kan testi yaptırdım ve hamileyim çok ama çok mutluyum çok tuhaf bir duygu gerçekten Allah herkese nasip etsin inşallah

Tebrik ederim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin darısı tüm evlat isteyenler Aminnnn

Tebrik ederim. Rabbim hayırlı etsin. İnşallah bebişini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın :nazar::nazar::nazar:

arkadaşlar bu kadar kasmayın kendinizi. bende hamile kalmadan önce sizin gibi bu foruma girip o belirti bu belirti kafayı yiyordum. yok ovulasyon testleri, ateş ölçmeler falan filan derken evliliğimin 1. yılına gelmek üzereydim. prolaktinin yüksek dedi doktor. hap verdi. ve psikoljim şu yöndeydi 'nasılsa prolaktinim yüksekmiş bu ay zaten olmaz' ve o ay hamile kaldım. belirtilere gelince ovulasyondan 3-4 gün sonra ayağımda uyuşukluk. öyle ki oturamıyorum bile. bel fıtığı oldum zannettim uyuşukluk nedeniyle. adetime 4 gün falan vardı sanırım silik çift çizgiyi gördüm. adet dönemim geldiğinde ise yaşadığım sancıya dayanmak çok zordu.birde adet dönemimle birlikte sık idrara çıkma başladı. adet dönemine denkgelen günler bittikten sonra hiçbir belirti kalmadı. mide bulantısı ise 6. haftada başladı.ancak Allah kısmet etmedi 3. ayım dolduğunda bebeğimin kalbi durdu. şimdi kürtaj sonrası ilk adetimi oldum ve korunmayı bıraktım. ilişkiden sonra sağ tarafınıza cenin pozisyonunda yatın. birde bir doktor şu tavsiyeyi etti. biraz açık konuşacağım ama malum söz konusu bebekse herşey konuşulmalı dedi. ilişkiden önce hem kadının hemde erkeğin zevk suyu ilişki öncesinde biraz akmalı dedi. nedeni ise erkeğin zevk suyu başlangıcında bir salgı salgılıyormuş bu ise spermleri öldürüyormuş. vajinanın ise kesinlikle ilişkiye girmeden önce sulanmış ve kayganlaşmış olması lazım mış. ilişki esnasında vajina sulanır diyerek girilmesi başka sorun yoksa hamileliği engelliyormuş çünkü bu durumda vajina içi hassaslaşıyormuş ve spermleri öldüren bir salgı salgılıyormuş. üroloji doktorunun önerisi ise sadece çocuk sahibi olmak için ilişkiye girmeyi bırakmadığın müddetçe hamile kalamazsın dedi. birde eşinde sende fındık fıstık taze meyve yiyin demişti. bunlarda yumurtanın kalitesini arttırıyormuş spermin dayanıklılığını arttırıyormuş. kısacası bana önce saçma gelen bu önerileri uyguladığım an hamile kaldım. hiç bir sorun yokken hamile kalamıyorsanız buna dikkat edin derim. inşallah sağlıklı ve hayırlı bebişlerin annesi oluruz hepimiz birgün.
Allah ın selamı üzerinize olsun. Çok teşekkür ederim bilgiler için deneyimlemiş olmak çok önemli. Allah size de hayırlı valitte hayırlı bir evlat nasip etsin inşaallah.
Benim durumumu da merak eden sevgili arkadaşlarım tam günümde regl oldum. Bu ay çalışmalara devam Allah ın izni ile. Sultan arkadaşımın bahsettiği konu benim de çooook kafamı kurcalayan bir durum şöyle ki ; mesela insanlar evlilik dışı bir ilişki yaşıyorlar , Allah korusun tecavüz veya hiç istenmeyen bir durumda bir kerelik ilişkide pat diye hamile kalıyorlar. Biz hesap kitap aman ona dikkat et aman buna dikkat yok sen ne yaptın yok kocahanım teyzeler neler yapmışlar vs vs hepsini uygula eee ne oluyor günün geliyor hiç bir şey olmamış gibi regl oluyorsun. Kuzenim birgün geldi bana aman abla kaza oldu hiç sırası değil bebeğin korktum test yaptırdım Allah tan hamile değilmişim bişey olmamış dedi hatta o vakit benim kına gece tarihimdi bana taktik verdi bak bunun günü var ona göre falan .. Ne oldu sonra ben Bir haftalık evliydim aradı beni abla 5 haftalık hamileymişim :)) şimdi dünyalar tatlısı bir oğlu var Allah bağışlasın :))) yani Allah ın takdir ettiğine engel olunmaz etmediği için de ne yaparsanız yapın. Hayırlısı için dua edip teslim olmak en güzeli. Allah cc kolaylaştırsın hepimize :))

Tebrikler canım, Allah sağlık versin ikinize de :)

Allah sağlıklı bir hamilelik ve kolay bir doğum nasip etsin. Ne mutlu size bizlerinde inşaallah güzel haberlerini alırsınız yakında :))

Allah ın selamı üzerinize olsun. Çok teşekkür ederim bilgiler için deneyimlemiş olmak çok önemli. Allah size de hayırlı valitte hayırlı bir evlat nasip etsin inşaallah.
Benim durumumu da merak eden sevgili arkadaşlarım tam günümde regl oldum. Bu ay çalışmalara devam Allah ın izni ile. Sultan arkadaşımın bahsettiği konu benim de çooook kafamı kurcalayan bir durum şöyle ki ; mesela insanlar evlilik dışı bir ilişki yaşıyorlar , Allah korusun tecavüz veya hiç istenmeyen bir durumda bir kerelik ilişkide pat diye hamile kalıyorlar. Biz hesap kitap aman ona dikkat et aman buna dikkat yok sen ne yaptın yok kocahanım teyzeler neler yapmışlar vs vs hepsini uygula eee ne oluyor günün geliyor hiç bir şey olmamış gibi regl oluyorsun. Kuzenim birgün geldi bana aman abla kaza oldu hiç sırası değil bebeğin korktum test yaptırdım Allah tan hamile değilmişim bişey olmamış dedi hatta o vakit benim kına gece tarihimdi bana taktik verdi bak bunun günü var ona göre falan .. Ne oldu sonra ben Bir haftalık evliydim aradı beni abla 5 haftalık hamileymişim :)) şimdi dünyalar tatlısı bir oğlu var Allah bağışlasın :))) yani Allah ın takdir ettiğine engel olunmaz etmediği için de ne yaparsanız yapın. Hayırlısı için dua edip teslim olmak en güzeli. Allah cc kolaylaştırsın hepimize :))

arkadaşım hormonlarında falan bir problem yoksa hiç kasma kendini. düzenli adet oluyorsan zaten yumurtlama var demektir.10. gün ile 20. gün arasını iyi değerlendir. sen stres olmadan elinden geleni yap gerisini Allaha bırak. o içten yapılan duaları asla geri çevirmez. önemli olan aslında hamile kalmakta değil hamileliğin devam etmesi. hala unutamıyorum ultrasonda en son baktığımızda parmağını emiyordu bebeğim. ama kısmet olmadı o da Allahtan geldi. eşine de kesinlikle haraç kürü uygula. Allah kimseyi evlatla sınamasın. hamile olduğumu ilk öğrendiğimde dünyalar benim olmuştu. doktor yüzüme bakıp kalbi durmuş dediğinde ise sanki tüm dünya üzerime yıkılmıştı. karışık duygular Allahtan hayırlısını dile. kendini kasma. ancak hormonlarına baktır. bir de şunu kesinlikle uygula ilişkiden önce vajinanın içini yıkama.önce ayaklar havada 1 saat sonra cenin pozisyonunda sağ tarafa doğru 1 saat. bu üroloji doktorunun tavsiyesiydi.sperm hareketliliği yavaş olabiliyormuş inşallah Allahın izniyle sonuç alacaksın

X