Eş ailesinin para isteme ihtimali

Hicbir sey saklamak zorunda degilsiniz. Yalan soylemek de… biz ne zorluklarla borclarimizi odedik, evlendik. Onlar da ayni sekilde evlenebilir. Bu saatten sonra evliligimizin tadini cikarip birikim yapacagiz annecigim. Dersiniz. Bonus olarak da cok merakliysaniz siz evlendirin az yiyin de siz borc odeyin deyin🤣 ben gercekten anlamiyorum yaa… abim evlenirken annemlerin bes kurus birikmisi yokken gelinin istedigi takilari almak icin kredi cekip kac yil borc odediler. Emekli olmalarina ragmen calismaya devam ettiler borclari bitirebilmek icin. Evleniyosaniz kimseye guvenmeyeceksiniz bu kadar basit. Kimse kimsenin masraflarini karsilamak zorunda degil kac yasinda insanlar… yaniii bos verin hiiic dert bile etmeyin kimseye para vermek zorunda degilsiniz✌🏼
Abinizin de gelininizin deyaptığı da hiç normal değil. Emekli insanlara kredi çektirecek kadar altın istenmez. Ailen gücü yeten kadarını yapıp kalanını abin ya da gelin kendi arasında halletmeliydi.

Abinizin de gelininizin deyaptığı da hiç normal değil. Emekli insanlara kredi çektirecek kadar altın istenmez. Ailen gücü yeten kadarını yapıp kalanını abin ya da gelin kendi arasında halletmeliydi.
Oo keske gelinin yaptiklari bununla sinirli kalsaydi, maddiyi gectim manevi olarak tum aileyi cokertti ruh hastasi🫠 bizimki normal bi ornek degildi zaten…

Merhaba arkadaşlar çok uzun zamandır dışardan okuyup yorum yapmıyordum, ama konu açmaya karar verince şifremi hatırlayıverdim:))
Biz eşimle 1.5 yıl önce tamamen kendi imkanlarımızla evlendik; düğündü, arabaydı, eşyaydı, kimseden yardım almadan çalışarak ödedik ve çok şükür borçlarımız bitti. Çok zor günler geçirdim, daha ilk yılımızda maddi çok sıkıntı çektik. Annemlerin aldığı hatıra bileziğim hariç tüm altınlarım bu süreçte gitti.
Eşim de ben de yıllardır çalışıyoruz ve çevreye göre gelirimiz de çok şükür iyi.
Eşimin ailesi bu süreçte bir kilo meyve alıp gelmek dışında maddi olarak geçtim manevi olarak bile bulunmadılar, misafir gibi gelip gittiler, zaten ben de böylesini daha uygun buluyorum. Sadece bu durum ben de geçmeyen bir önyargı yarattı kendilerine (manevi destekte bulunmamaları).

Sorun şu ki eşimin erkek kardeşi var ve evlenmeyi planlıyormuş, annesi laf arasında "evlenme teklifi hazırlığı yapıyorlar, yok yüzükler çok pahalı vs." deyip bana konuyu açmaya çalıştı. Ben de "yaa öyle tabii artık her şey pahalı" deyip geçiştirdim. Geçmişte eşimin yurt dışında çalıştığı dönemde de ailecek telefondan tutun da tatillerine kadar eşime ödetmişler. Hatta ikimizin de iş aradığı bir dönemde de eşimden, benden habersiz para istemişlerdi ve verdiğini öğrendim. Bunun üzerine eşime benden habersiz bir daha böyle bir şey yapamayacağını açıkça belirttim.
Ancak bu kardeşin evlenme mevzusu ile tekrar benden gizli eşimden üç beş üç beş para almaya çalışacaklarını düşünüyorum. Eşime tekrar böyle bir şey olamayacağını, herkesin çalışıp bütçesine göre evini vs yapması gerektiğini söyledim, o da tamam dedi.

Şimdi dert nerede diyeceksiniz, ama kimseyle bu konuda yüzgöz olmak istemiyorum, sadece takımı alıp üç saat düğüne gidip dönmek istiyorum. Dırdırcı paragöz eş olmamak adına sizce eşime bu konuyu bir daha açmamalı mıyım? Ortalığı da boş bırakmak istemiyorum.

Not: eş ailesi düğünde bana eşimin aldığı bilezikleri taktı. Umrumda mı değil sadece ben bir şey beklemedim kimseden, onlar da benden beklemesin diye önlem almak istiyorum.
onlar ağlıyormu para konusunda sen dha açok ağlayacaksın eğer yardım etmek istemiyorsan borç harç hatta borç bile isteyebilirsin abartılı olması için ümitlerini bıçak gıbı kesersın :KK70: bizim böyle bir aile dostu var ondan bılırım

bizde eşimin tarafı yardım etmeyeceği için ben de ailemden yardım almak istemedim eşim kabul etmezdi çünkü. ama annemler de kırılmasın diye buzdolabını ve çamaşır makinasını almalarına izin verdim. beyaz eşyaya destek oldular sadece.

Zaten durmazlardı, durmamışlarda sizinkilerde 🙈
Ah bu kız aileleriyle, erkek aileleri nasıl bu kadar zıt olabiliyorlar anlamıyorum. İnsanın oğlu olunca tapusu filan mı oluyor başka türlü. Hem kız hem erkek annesiyim ikisi içinde tek isteyeceğim şey mutlu olsunlardan başka bişey olmaz.

Zaten durmazlardı, durmamışlarda sizinkilerde 🙈
Ah bu kız aileleriyle, erkek aileleri nasıl bu kadar zıt olabiliyorlar anlamıyorum. İnsanın oğlu olunca tapusu filan mı oluyor başka türlü. Hem kız hem erkek annesiyim ikisi içinde tek isteyeceğim şey mutlu olsunlardan başka bişey olmaz.
Haklısınız valla bazıları böyle işte. Destek olan da çok. İnanın ben zaten bana bir şey almadıkları için kinlenmedim. Zor durumumuzda bir de üstüne para istedikleri için aramız soğuk oldu hep

Yapabilirseniz eğer düğüne kadar gözlemleyin bence. Baktınız sizden para çıktı ve çıkmaya devam ediyor takı falan takmazsınız onlarda apışıp kalsınlar takıya saysınlar. Madem öyle alın size böyle demiş olursunuz.

Bence onlara takı bile fazla eşinizin aldığı altinlari takmışlar üstüne bide hediye beklemesinler.bende sizin gibi aynı şeyleri yaşadım kuruş yardımları olmadı.yarin öbür gün kaynım evlense kesin böyle şeyler isterler tabi vermem.enayi miyiz biz

Arkadaşlar konuyu akşam yemekten sonra tekrar açtım eşime, burda yazılanlardan da söz ettim. Beni haklı bulduğunu ve istersem ailesiyle görüşmek zorunda olmadığımızı söyledi. Para konusunda yardım etmeyeceğini tekrar yineledi. Daha önce kardeşiyle bu konuyu konuştuğunu ve ailesinin gazına gelip hazır olmadan evlilik teklifi etmemesi gerektiğini ve bizim yaşadığımız zor süreci anlattığını söyledi. Kısaca şimdilik konu kapandı, aksi gerçekleşene kadar inanmak durumundayım. Biriken parayı da altına çevirceğim. Herkese yorumları için de teşekkürler 🙏🏻

X