Eş kişisinin parasına karışmak veya karışmamak?

Evleniyoruz diye kendi ailemizi unutmuyoruz ama. Yani ben unutulmaması gerektiğini düşünüyorum en azından. Şimdi ben annemin her ihtiyacına koşarım. Eşime ne? Ağzını açıp da fikir bile söyleyemez.

Sizin evlendiğiniz ailenin kültürel durumunu bilmiyorum, benimki sadece tahmin şu an. Bazı alt kültür ailelerde,aile en büyük erkek çocuğa çoğu parayı harcar. Ev alır,evlendirir. Bazıları iş bile kurar veya kendi aile işini emanet eder. Sonraki kardeşlerin ihtiyaçlarını bu büyük kardeşin karşılamasını ister dolayısıyla. Bu,aile içinde sorun olmaz, taa ki gelin hanımlar gelene kadar 😊eğer ailece yaşadığınız şey böyle bir durumsa ben karışmamanızı tavsiye ederim. Siz ihtiyaçlarınızı çekinmeyin söyleyin. Devamı ile ilgili olarak önceki paragrafımın arkasındayım :KK66:

Eğer eşiniz sizden bir şey kısmıyorsa,harcamalarınıza laf etmiyorsa bence bırakın ailesine ne yapıyorsa yapsın.
Demek ki kullanılmak istiyor ailesi tarafından ya da bunu kullanılmak olarak görmüyor demek ki. Onun bileceği iş.

He yok ben birikim yapsın,ileride çoluğa çocuğa bir şey kalsın istiyorum diyorsanız eşinize şöyle diyin.
"Tamam çok güzel kazanıyorsun,benimde,aileninde hiç bir şeyini eksik bırakmıyorsun ama hayat bu her şey olabilir zor günler için ya da çocuklarımız için birikim yapsak,yatırım yapsak sence de daha güzel olmaz mı? "

Belki kardeşi şaka yapmıştır o an, ben de bazen abime öyle takılırım ama asla bir şey istediğimden değil durumum da daha iyi zaten sadece o abi güveni hoşuma gidiyor.
Şaka değilse de kocan önce sana araba alsın sonra kardeşi gitsin arabasının modelini değiştirsin. Eşinin Çok çok zengin olduğunu düşünmüyorum muhtemelen orta sınıftır çok zengin tanıdıklarım var eşleri özel plakalı lüks araçlardan inmiyor o yüzden kocana söyle parasını çar çur etmesin yarın birgün sizin ihtiyacınız olursa hiçbiri dönüp bakmaz

Para onun mu

Evlılıgi sizin gıbı tanımlayanlar patır patır bosanıyor yedıgınız kazıkları bavulınuza kar dıye alırsınız evdenn giderken artık, hahaha

Sizin gibilere Mutlu son budur, oh
Konu sahibi kök aile mevzuları yüzünden boşanma eşiğinden döndü ama, baya protokolü yırtmışlar dediğine göre. Her şeyini veren, karısına estirip yağdıran adam da 10 yıl sonra ben aşık oldum diye dötünü dönüp gidebiliyor, benim memlekette oldu öyle biri. Adam gitti evlendi aşık olduğu kadınla, bir miktar tazminat verdi, bitti gitti yani. Ha ne oldu yoldukları kâr kaldı iyi oldu hoş. Adam veriyorken alıcan önüne ardına bakmıcan.

Pardon ne münasebet? Yıllardir burdayım @Kazen @Mune ye sor bakalım Jameya mıyım 😂😂 bir kadını toplu linç edenlere katılmayınca kişinin kendisi oluyorsun öyle mi haah? 😂

Evet canım toplu linç ettik Allah Allah binlerce üye arasından neden o acaba?
Jameya hiç yalan söylemedi zaten ya biz kendi kendimize günah keçisi belirledik Allah'ın işine bak kendisi hiç saldırmıyor zaten gayet düzgün cevap veriyor.

Bu sitede kadına suç bulursak hemen kadın kadının düşmanı, siz erkek kafasındasınız. He he öyleyiz tabi kadın eski sevgilim güvenlik sorunu diye başladı süpürgeeeem kıymetlimiiisssss e döndü hala biz linç ettik :KK70:

Edit: Bana ilk saldıran kendisidir ben ona gayet normal cevap vermiştim.

Son düzenleme:
Bunu da hıc beklemediğim
Özgürlükçü kadın erkek eşittirci FREE takılan uyeler yapmıs şok ıcındeyim
Bence kadın çalışmadığı için böyle yaklaşıldı konuya.
Kadının çalışması bence de çok çok çok önemli. Ama kadın diyelim çalıştı, e yine adamın yanında önemsiz bir meblağ kazanabilir. O zaman da aman esas kazanan adam mı diyeceğiz? Söz hakkını paraya göre mı elde edeceğiz?

Bebegın kordon kanında annenın sac boyasındakı kimyasallara saptanmıs
Az miktarda ama saptanmıs sonuc olarak, bundan ötürü hamileyken sac boyatan ben Sımdı emzırıyorum dıye emzırmenın sonlanacagı zamanı bekliyorum asla boyatmayacagım

Bilmeden kotuluk etmısım
Ne bıleyım ombre diplere degmıyor sorun olmaz demıstı doktorlar🤷
Ay evet hatta saçlarını kırmızıya boyayan kadınlarda sütü de kırmızı oluyormus bazen çocukların dilleri kırmızı oluyor. Bazı doktorlar bitkisel boyayı kabul ediyor kadınların psikolojisi açısından .

bilezik takı makı merakım yok maalesef isteğimde yok, evi aldı yakında arabam olacak alışverişe çıkıyorum yiyorum tatillere gidiyoruz da hanımefendi bir şeyi almanın istemenin sonu bende var daha ne isteyebilirim ki airfrey istedim gittik en iyisini aldık geldik ben ne yapabilirim daha fazla
Yok ya ülke zengini değil birden fazla işi var çok hareketli bir adam her yerden iş çıkarabiliyor.
Evli olduğumdan beri elektrik doğalgaz ne gelmiş bilmem bu da kötü birşey işte takip edemiyorum maaşlı bir adam değil ki.
Eşinin demekki durumu var sana herşeyi alıyor bu durumda kardeşlerine harcamasinda sorun göremedim. Senden kıssaydı sadece onlara yedirseydi yada durumu olmayıp elde avucta ne varsa verseydi o zaman tepki gösterin derdim ama burda adamı eleştirecek birşey yok.

Arkadaşlar tekrar merhabalar, bir sorunum için geldim fakat biliyorum ki eski konularıma bakıp güncelleme isteyen elbette olacak..

Kv ile ilgili sorunlarım vardı boşanma protokolünden dönülen bir evlilik oldu bizimkisi.
Güncel durum başka bir semte ( kvden olduğunca uzak) taşındık, eşim artık çekirdek ailesinin farkında ana kuzusu olmayı bıraktı. Kv ile birbirimizin mezarına gidebilecek kötü bir durumda birbirimize “bir ihtiyacın var mı?” diyebilecek ve bayramlar da görüşecek kadar anlaşmalı bir mesafemiz var çok şükür her şey yolunda. Benim bu olayımla tüm geniş aileyi mutlu eden yük altından kurtaran kararlar da aldık, elticilik oynamayı bıraktık zorunlu gitmeler gelmeler yok keyfimizin canımız nasıl isterse öyle. Eşimle aile terapistine gitmeye devam ediyoruz. Fikirlerimi isteklerimi eşimden asla saklamıyorum bazen acıtıyor incitiyor ama benim incindiklerime sayıyor sağolsun😊☺️

Hanımlar bugün ki sorunum şu her şeyi rayına koyduk koydum fakat eşimin para musluğunu nasıl kısabilirim yada nasıl kapatabilirim bilmiyorum. Önceki konulardan hatırlayan vardır belki ben eşimin maddi durumunun bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum sonradan öğrendim diğer aile bireylerini iş sahibi eden hep eşim oldu çok yapmış ailesine hâlâ yapıyor yapsın ama kardeşlerinin benim yanımda bu konuları rahat konuşması canımı çok sıktı..
diyalog şudur,

Sohbet esnasında…
Evlilik konusu açılıyor büyük kaynımda evlenmek üzere şu an nişanlı
Kaynım: yenge arabayı sattım bir üst model alacağım
Ben: evleneceksin bırak arabayı birikim yap eheheheh
Kaynım: (eşimi göstererek) kendimi sessize aldım bekliyorum patron burada

Eşimden cevap tepki yok…

Neden bir tek benim eşimden bekleniyor? Bekliyorsun bari yüzüme bakıp kocandan yardım bekliyorum deme abilerimden ablalarımdan yardım bekliyorum de.
Maddi durumu çok iyi olan bir tek eşim diye senin tüm düğün masrafını eşim mi karşılayacak çoluğum çocuğum olmayacak mı benim?
İnanın bir tek eşimi göstermese genel konuşsa evet derim herkes üstüne düşeni yapsın…

Eşimle çok eski zaman konuşurken bana “senin tüm ihtiyaçlarını karşılayıp bir dediğini iki etmiyorsam sonra ki harcamalarıma karışma lütfen senin ihtiyaçlarını isteklerini halletmediğim zaman gel karşıma çık yapmadın de” demişti evet doğru bir dediğim asla iki olmuyor ama birikim yapmak yerine evin babası gibi kardeşleri evlendirip borç altına eşim mi girecek?

Yardımınızı aklınızı istiyorum teşekkür ederim 🙏🏻
Esinin kardeslerine harcamalara kalmasin diye fizuli harcama yapmalisin emin ol el üstünde tutulursun. Araban yoksa araba iste veya baska bisi iste ev ihtiyaclari vs vs iste 😂 esine kis parayi vs deme asla bu konuda laf konusu bile acma. Telefon eski ise en üst model 256gb veya 513 gb mi ne iste de iste tablet iste 😂😂

Evet canım toplu linç ettik Allah Allah binlerce üye arasından neden o acaba?
Jameya hiç yalan söylemedi zaten ya biz kendi kendimize günah keçisi belirledik Allah'ın işine bak kendisi hiç saldırmıyor zaten gayet düzgün cevap veriyor.

Bu sitede kadına suç bulursak hemen kadın kadının düşmanı, siz erkek kafasındasınız. He he öyleyiz tabi kadın eski sevgilim güvenlik sorunu diye başladı süpürgeeeem kıymetlimiiisssss e döndü hala biz linç ettik :KK70:

Edit: Bana ilk saldıran kendisidir ben ona gayet normal cevap vermiştim.

Sapla samanı karıştıranlar var eskileri tüm geçmişini döken var insan fikri, ruh hali değişken bir varlık an anda kalıyor sadece konusuna fokuslandım gizlice girmesini doğru bulmadım bende oda buna takılmış eğer yalan söylüyorsa onun vebali kendisine zarar netice olarak tanımıyorum bana birşey olmaz yorum yapar geçerim eski konulara çok bakma huyum yok, eski konuları eğer konu ile bağlantısı varsa hatırlatmak iyi değilse gereksiz buluyorum mesela yeni sevgilisinden bahsediyor eski kocasından bize ne yada ne alaka eski kocası falan.
Konuda ki tüm yorumları okuyamayız değil mi kim saldırdı bilemem. Kişisel kendi aranızda ki mevzu. Ama ben katılmadım diye acaba sen o musun diyen oldu 😂 ne diyeyim, herkes aynı düşünmek zorunda galiba. 🤷

Arkadaşlar tekrar merhabalar, bir sorunum için geldim fakat biliyorum ki eski konularıma bakıp güncelleme isteyen elbette olacak..

Kv ile ilgili sorunlarım vardı boşanma protokolünden dönülen bir evlilik oldu bizimkisi.
Güncel durum başka bir semte ( kvden olduğunca uzak) taşındık, eşim artık çekirdek ailesinin farkında ana kuzusu olmayı bıraktı. Kv ile birbirimizin mezarına gidebilecek kötü bir durumda birbirimize “bir ihtiyacın var mı?” diyebilecek ve bayramlar da görüşecek kadar anlaşmalı bir mesafemiz var çok şükür her şey yolunda. Benim bu olayımla tüm geniş aileyi mutlu eden yük altından kurtaran kararlar da aldık, elticilik oynamayı bıraktık zorunlu gitmeler gelmeler yok keyfimizin canımız nasıl isterse öyle. Eşimle aile terapistine gitmeye devam ediyoruz. Fikirlerimi isteklerimi eşimden asla saklamıyorum bazen acıtıyor incitiyor ama benim incindiklerime sayıyor sağolsun😊☺️

Hanımlar bugün ki sorunum şu her şeyi rayına koyduk koydum fakat eşimin para musluğunu nasıl kısabilirim yada nasıl kapatabilirim bilmiyorum. Önceki konulardan hatırlayan vardır belki ben eşimin maddi durumunun bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum sonradan öğrendim diğer aile bireylerini iş sahibi eden hep eşim oldu çok yapmış ailesine hâlâ yapıyor yapsın ama kardeşlerinin benim yanımda bu konuları rahat konuşması canımı çok sıktı..
diyalog şudur,

Sohbet esnasında…
Evlilik konusu açılıyor büyük kaynımda evlenmek üzere şu an nişanlı
Kaynım: yenge arabayı sattım bir üst model alacağım
Ben: evleneceksin bırak arabayı birikim yap eheheheh
Kaynım: (eşimi göstererek) kendimi sessize aldım bekliyorum patron burada

Eşimden cevap tepki yok…

Neden bir tek benim eşimden bekleniyor? Bekliyorsun bari yüzüme bakıp kocandan yardım bekliyorum deme abilerimden ablalarımdan yardım bekliyorum de.
Maddi durumu çok iyi olan bir tek eşim diye senin tüm düğün masrafını eşim mi karşılayacak çoluğum çocuğum olmayacak mı benim?
İnanın bir tek eşimi göstermese genel konuşsa evet derim herkes üstüne düşeni yapsın…

Eşimle çok eski zaman konuşurken bana “senin tüm ihtiyaçlarını karşılayıp bir dediğini iki etmiyorsam sonra ki harcamalarıma karışma lütfen senin ihtiyaçlarını isteklerini halletmediğim zaman gel karşıma çık yapmadın de” demişti evet doğru bir dediğim asla iki olmuyor ama birikim yapmak yerine evin babası gibi kardeşleri evlendirip borç altına eşim mi girecek?

Yardımınızı aklınızı istiyorum teşekkür ederim 🙏🏻
Hepsini okuyamadım ama ne zaman eşim ailesine yardım etmeye kalksa önce birşey diyecek oluyorum, sonra kendi aileme yardım yapacagım geliyor susuyorum yani durumlar öyle değişiyor ki bu hayatta gerçekten ne oldum değil ne olacagım demek gerekiyor, tecrübe ile sabit. Kendi ailenize yeri geldiği zaman yardım etmek istiyorsanız biraz eş ailesi konusunda da esnek olmak gerekiyor

Ama ben katılmadım diye acaba sen o musun diyen oldu
jameyanın konusunda sorardım sen Jameyanın 2 hesabımısın diye sırf katılmadığın için öyle düşünmüş olsaydım. senin dışında da destek veren üyeler de vardı tek değilsin hiç biri hakkında acaba bu Jameya olabilir mi diye düşünmedim.
başka birinin alakasız konusunda seni görünce şüphelendim “artık türk erkekleri de yabancı eş istiyor türk kadınlarını istemiyor “ tam net hatırlamıyorum ama bu minvalde yazınca sormak istedim sende ben değilim dedin neyini uzatıyorsun

artık türk erkekleri de yabancı eş istiyor türk kadınlarını istemiyor

Bu yorum çok yapılıyor hatta çok yapıldığı için yazdım özellikle erkekler tarafından o sebeble türk olsam da bilemiyorum bizim bazı kadınların öyle istekleri oluyor ki evlenirken kendilerine maddi bir değer biçlemeleri çok cringe. Bir iş arkadaşım bilmem kaç mt zincir almalı altın almalı vs vs adamın durumu iyi değil ama deyince bilemem almak zorunda bizde adetler böyle dedi. 🤷😀
Neyi uzatmışım isim vermedim ya da etiketlemedim ya daa kötü birsey demedim ne var bunda. Olabilir yani. 😊

Hepsini okuyamadım ama ne zaman eşim ailesine yardım etmeye kalksa önce birşey diyecek oluyorum, sonra kendi aileme yardım yapacagım geliyor susuyorum yani durumlar öyle değişiyor ki bu hayatta gerçekten ne oldum değil ne olacagım demek gerekiyor, tecrübe ile sabit. Kendi ailenize yeri geldiği zaman yardım etmek istiyorsanız biraz eş ailesi konusunda da esnek olmak gerekiyor

Benim eski erkek arkadaşım baya iyi kazançlı bir mesleğe girmişti ablasına mesela en pahalı telefonlar alır ailesine destek verir onu tanıdığım için neden böyle yaptığını anlıyorum ablası yıllarca kantinler de lokantalar da çalıştı kardeşleri okurken vs. Hepsinde katkısı var. Benim ablam da mesela benden birsey istese veririm çünkü oda benim çoğu borcum da yardımcı oldu. Eşime asla laf düşmez ya da etmemesi adına ona esnek olurum. Ama kalkıp bir düğünü tamamen de kendisi yapmamalı tabi ki saçma ailesi var diğer kardeşleri var vs. Bir düğün şuan çok pahalı kendi bütçesini sarsacak şeyler yapmamalı.

Sapla samanı karıştıranlar var eskileri tüm geçmişini döken var insan fikri, ruh hali değişken bir varlık an anda kalıyor sadece konusuna fokuslandım gizlice girmesini doğru bulmadım bende oda buna takılmış eğer yalan söylüyorsa onun vebali kendisine zarar netice olarak tanımıyorum bana birşey olmaz yorum yapar geçerim eski konulara çok bakma huyum yok, eski konuları eğer konu ile bağlantısı varsa hatırlatmak iyi değilse gereksiz buluyorum mesela yeni sevgilisinden bahsediyor eski kocasından bize ne yada ne alaka eski kocası falan.
Konuda ki tüm yorumları okuyamayız değil mi kim saldırdı bilemem. Kişisel kendi aranızda ki mevzu. Ama ben katılmadım diye acaba sen o musun diyen oldu 😂 ne diyeyim, herkes aynı düşünmek zorunda galiba. 🤷

Yok o konuda da sana neden yükleniyorlar kadın kadının düşmanı demişsin( alta ekledim bahsettiğim mesajını) ama beni konudan engellediği için yazamamıştım. Konuşmalarının içinde çok fazla tutarsızlık barındıran kişiyi savununca ben de bir garipsemiştim çünkü. O yüzden sana o musun demiştir.

Buradaki üyeleri çok sık konu açmazsa aklımda tutmuyorum ama o konunun sahibi kısa aralıklarla konu açtı birinde işim kötü birinde işi büyütüyorum birinde evli gibi yaşadığım adam diğerinde sevgilim yoktu vardı muhabbetleri dönünce insanların aklı bulandı. Doğal olarak insan hayatı da bir bütün olduğu için ona göre yorum yapıyoruz. Herkes aynı düşünmek zorunda değil, bütün yorumları da okuyamayız ama o zaman işte konunun başını sonunu bilmeden kadın düşmanı gibi laflar etmemek lazım.

Bence konu açma. Her türlü haksız çıkarsın burada ya eski eşinde gözün olur ya esyalar daa canım gizlice girmesini eleştirdim diye git araştır suç sayılabilir dedim diye dislike alıyorum ya 😆 şaka gibi 24 saat içinde 8 kadın öldürülüyor ama kadın kadının düşmanı iken gerek yok dışarda düşman aramaya. Herşeyi normalleştirmiş bunlar. !

Son düzenleme:
Yok o konuda da sana neden yükleniyorlar kadın kadının düşmanı demişsin ama beni konudan engellediği için yazamamıştım. Konuşmalarının içinde çok fazla tutarsızlık barındıran kişiyi savununca bir ben de garipsemiştim çünkü. O yüzden sana o musun demiştir.

Buradaki üyeleri çok sık konu açmazsa aklımda tutmuyorum ama o konunun sahibi kısa aralıklarla konu açtı birinde işim kötü birinde işi büyütüyorum birinde evli gibi yaşadığım adam diğerinde sevgilim yoktu vardı muhabbetleri dönünce insanların aklı bulandı. Doğal olarak insan hayatı da bir bütün olduğu için ona göre yorum yapıyoruz. Herkes aynı düşünmek zorunda değil, bütün yorumları da okuyamayız ama o zaman işte konunun başını sonunu bilmeden kadın düşmanı gibi laflar etmemek lazım.

Anladım canım okey biraz çok yüklenildi gibi geldi aldatılmış , boşanmış kızı ile hayatta kalmaya çalışan biri yani bilemiyorum ondan galiba. O tansiyon ile öyle birşey yazmış olabilirim anlık duygular ve tepki işte. Hepimiz böyleyiz anlık yazıyoruz kalp kırmaya gerek yok haklısın 🤷😊

X