Eş kişisinin parasına karışmak veya karışmamak?

Kaynınıza kızıyorsunuz ama eşiniz onlara nasıl bir kapı açtı ki sizin yanınızda bile bu kadar rahat konuşuyorlar? Yani bu fırsatı ve güveni veren eşiniz. Kazanılan parayı ortak görür bu tipler.

Genelde her ailenin bir semerlisi vardır. Sizdeki de eşiniz.

Makul ölçüde yardım edebilir tabi ki ama dayanma şeklinde olursa hoş değil ve bu duruma engel olabileceğinizi de hiç düşünmüyorum.
Sabahtan beri sormak istediğim cevap almak istediğim konu sadece buydu. Çok teşekkür ederim ilk paragrafınıza istinaden sizce ne yapmalıyım? Aslında o akşam eşime hayırdır kardeşin sana mı güveniyor diye sorabilirdim çünkü direkt paylaşmak sormak yönünde bir karar aldık eşimle. Fakat o an sesi çıkmayınca hani hiç oralı olmayınca bende bir şey demedim ama içine dert oldu

Şok oldum gerçekten yorumlara . Kadınların düşünceleri bile böyleyse erkeklerin tavırlarına sasmamali . Çalışmayan hemcinslerim çalışın zira çalışmadığınız zamanlarda ikinci sınıf vatandaş görülüyorsunuz . Yani ben hep eşimin ailesinin görüşlerinin geri olduğunu söylerdim ama ben onlarda bile böyle bir bakış açısı görmedim . Iyi ki çevremde böyle düşünen insanlar yok

Eşek olana semer vuran çok olur. Adam kendine araba alsın yeni senin kocanda o benim ailem diye düğününü yapsın . Ne diyeyim kazik yemeden akillanmaz. Ben anlamıyorum yani gerçekten bazı insanlar bence aile kurmamali . Şu ekonomide milyonlar kazanmiyorsan aylık bir çocuk sahibi olunca onun geleceği için de iki kuruş ayırmalısın . Kendini ailesine ispatlamaya çalışan insanlarla evlenmemek lazım . Eşinizin bu düzelmiş haliyse çok yazık .
Gerçekten düzeldi planlar programlar yapıyor birikim için gelecek için ama kaynımın tavrı hâlâ o rahatlığı verenin eşim olduğunu hissettirdi bana

Öyle yapıcam inşallah altın sevmeyen karım aşka geldi demez🥵
Google a gurmet bileklik yazıp bir bakın çok güzel modeller var. bir de bence ajda bilezikler yada kibrit çöpü bilezikler güzel. bende kibrit çöpü modelinden var. 5 tane. yan yana takılıyor hem günlük hem spor kullanılabiliyor. alın takın seversiniz 🥲 gremse altınlar var (yatirimlik o)10 adet çeyreğe eş değer. alın aldırın takın takistirin. yemeyenin malını yemesinler. altin uzun vadede asla pişman etmez. begendim bunları dersiniz.

Şok oldum gerçekten yorumlara . Kadınların düşünceleri bile böyleyse erkeklerin tavırlarına sasmamali . Çalışmayan hemcinslerim çalışın zira çalışmadığınız zamanlarda ikinci sınıf vatandaş görülüyorsunuz . Yani ben hep eşimin ailesinin görüşlerinin geri olduğunu söylerdim ama ben onlarda bile böyle bir bakış açısı görmedim . Iyi ki çevremde böyle düşünen insanlar yok
Sormayın çalışmıyorum diye para senin değil dendi. Bende evimde çalışıyorum yemeği ütüsü temizliği bunları yapmak basit mi gözüküyor, 4-5 yıllık çalışma geçmişim oldu bende para kazandım eşimin bu kadar çalışmasına karşılık sömürülmesi dert oldu bana sadece

Sabahtan beri sormak istediğim cevap almak istediğim konu sadece buydu. Çok teşekkür ederim ilk paragrafınıza istinaden sizce ne yapmalıyım? Aslında o akşam eşime hayırdır kardeşin sana mı güveniyor diye sorabilirdim çünkü direkt paylaşmak sormak yönünde bir karar aldık eşimle. Fakat o an sesi çıkmayınca hani hiç oralı olmayınca bende bir şey demedim ama içine dert oldu
Mesela altın sevmediğini biliyor olabilir ama Cartier bileklikler var beyaz altın onlardan alın . Marka saatlerden alın . Size verdiği paradan bir köşeye muhakkak atın . En güzeli de doğacak çocuğunuz için bir hesap açın ve aylık en az orada bir çeyrek biriktirin . Yazın gideceğiniz tatil mekanını şimdiden ayarlatin güzel şöyle beş yıldızlu herşey dahil bir yer .
Yemeğe çıkmıyor musunuz mesela değişik şeyler deneyin. Mesela çok merak ettiğiniz dünya mutfaklarına gidin .

Gerçekten düzeldi planlar programlar yapıyor birikim için gelecek için ama kaynımın tavrı hâlâ o rahatlığı verenin eşim olduğunu hissettirdi bana
Yazdıklarımı bir okuyun . Birde dediklerimi yapsrken birden istemeyin . Öncelikle ah aşkım bir tatile mi gitsek . Tatil yerlerine bakın iyice onu da gaza getirin . Ah şurası soyleymis burası böyleymiş . Bileziği de gezerken bulun mesela AAA bu ne kadar şık ya diyin . Birgün özel okul fiyatlarına , emzik , kıyafet fiyatlarına bakın ve bundan sonra her ay çeyrek atalım çocuk için deyin . Yani direk adama gidip ben senin tüm paranı harciyacagim ki ailene harciyama demeyin

En az bir milyon lira masraf nerede yazıyor?
Pek çok sayfa okudum, gördüğüm tek şey gevşek erkek kardeşin düğün işinde abisinden medet umduğunu ima etmesi.
Çiraganda düğün mü yapacakmış abisi?
"Sen yeter ki evlen sana benden ev" mi demiş? "Beyaz eşyalar,mobilyalar benden bir de Maldivlerde balayı aslan kardeşime" mi demiş?
bunlar zenginlik anlayışı airfriyer almak olan, kaynanayla altlı üstlü yaşamayı normal gören, elticilik oynayan tarzda bir aile. Muhtemelen konu sahibinin kaçtığı kaynana apartmanina gider diğer gelin de. Biri diğerinden farklı olmayan orta halli bir düğün salonunda yemekli bir düğün verirler, onun da bir kısmını konu sahibinin kocasına kitlerler. Hiç sanmıyorum bahsi geçen rakamın bir milyonun onda biri olacağını
Konu sahibinin eski konularını bilmiyorum yaşam şartlarını da. Ben ortalama eli yüzü düzgün “düğün paketi ” olarak yorumladım ev düzmek,kız isteme,düğün,eşya her şey. bu devirde gider mi gider o para.hadi bir milyon yarısı olsun madem orta gelirli sade yaşantısı olan insanlar için az para mı 500
Çiraganda düğün mü yapacakmış abisi?
yaa get yengeccim 😂Çırağan’da istesende o paraya yapamazsın 1 milyon 3 sene önceki 100 bin alo

Yazdıklarımı bir okuyun . Birde dediklerimi yapsrken birden istemeyin . Öncelikle ah aşkım bir tatile mi gitsek . Tatil yerlerine bakın iyice onu da gaza getirin . Ah şurası soyleymis burası böyleymiş . Bileziği de gezerken bulun mesela AAA bu ne kadar şık ya diyin . Birgün özel okul fiyatlarına , emzik , kıyafet fiyatlarına bakın ve bundan sonra her ay çeyrek atalım çocuk için deyin . Yani direk adama gidip ben senin tüm paranı harciyacagim ki ailene harciyama demeyin
Hanımefendicim bugün siz dahil yorum yapan tüm arkadaşlarımın dediğine kulak vereceğim elimden geleni yapacağım ama inanın mesele bu değil ben zaten istediğim zaman kendisine şuraya buraya gidelim diyorum bunu yiyelim içelim de diyorum beğendiğim kıyafeti de alıyorum yani istediğim her şeyi yapıyorum bu zamana kadar maliyeti çok çok yüksek bir şey almadım beğendiğim şeyleri istedim ben eşimle tek göz odada yaşayacak kadar güveniyorum kendime ve kendisine benim sorunum bu geniş ailede en çok çalışıp parayı kazanan eşime hala ve hala sorumluluk verilmesi dayatılması

Sormayın çalışmıyorum diye para senin değil dendi. Bende evimde çalışıyorum yemeği ütüsü temizliği bunları yapmak basit mi gözüküyor, 4-5 yıllık çalışma geçmişim oldu bende para kazandım eşimin bu kadar çalışmasına karşılık sömürülmesi dert oldu bana sadece
E madem canı bile sıkılmadan kardeşine düğün yapacak araba alacak parası var kocanızın, neden ara sıra da olsa yardımcı almıyorsunuz eve, haybeye kendinizi yoruyorsunuz?

Hanımefendicim bugün siz dahil yorum yapan tüm arkadaşlarımın dediğine kulak vereceğim elimden geleni yapacağım ama inanın mesele bu değil ben zaten istediğim zaman kendisine şuraya buraya gidelim diyorum bunu yiyelim içelim de diyorum beğendiğim kıyafeti de alıyorum yani istediğim her şeyi yapıyorum bu zamana kadar maliyeti çok çok yüksek bir şey almadım beğendiğim şeyleri istedim ben eşimle tek göz odada yaşayacak kadar güveniyorum kendime ve kendisine benim sorunum bu geniş ailede en çok çalışıp parayı kazanan eşime hala ve hala sorumluluk verilmesi dayatılması
Zaten sorun tam olarak bu sizin maliyeti çok çok yüksek olan şeylerden kacmaniz . Eşinizin borcu olsa nasıl yardım edecek . Ev borcu , araba borcu gibi yatırımlar yapmalısınız . Bakın adam arabasini yükseltiyor size corekleniyor biraz kayninizdan ornek alın . Her zaman duygusallık ise yaramiz. Tek göz odada neden yasiyacaksiniz. Bırakın bu duygusalliklari bunlar bizim fedakar , cefakar analarin bakış acisiydi böyle yaptilar ne oldu ? Kimse madalya takmadı onlara. Gidin saçınızı boyatin ayol . Bir boya olmuş 1700 TL. Fon çektirin . Erkekler sandığınız gibi cefakar kadın sevmezler. Kendine bakan kadın severler

E madem canı bile sıkılmadan kardeşine düğün yapacak araba alacak parası var kocanızın, neden ara sıra da olsa yardımcı almıyorsunuz eve, haybeye kendinizi yoruyorsunuz?

Altlı üstlü oturduğumuzda öyle bir şey mümkün müydü 😂 şimdi öyle birini bulacağım inşallah ama belki doğu kültürünü bilirsiniz dünyalar kadar para olsun ama aa evini kendi temizlemiyor derler o sebeple eşimi kıstırıp bu işi halledeceğim

Zaten sorun tam olarak bu sizin maliyeti çok çok yüksek olan şeylerden kacmaniz . Eşinizin borcu olsa nasıl yardım edecek . Ev borcu , araba borcu gibi yatırımlar yapmalısınız . Bakın adam arabasini yükseltiyor size corekleniyor biraz kayninizdan ornek alın . Her zaman duygusallık ise yaramiz. Tek göz odada neden yasiyacaksiniz. Bırakın bu duygusalliklari bunlar bizim fedakar , cefakar analarin bakış acisiydi böyle yaptilar ne oldu ? Kimse madalya takmadı onlara. Gidin saçınızı boyatin ayol . Bir boya olmuş 1700 TL. Fon çektirin . Erkekler sandığınız gibi cefakar kadın sevmezler. Kendine bakan kadın severler
ilk konularımda demiştim benim gibi safı yoktur daha para bitince yeni yeni istemeye başladım yoksa sorana kadar ses etmezdim..
Kendimi geliştirmem gerekiyor sizlerin yorumlarıyla bunu anladım

yeri geldiğinde sizin ölmenize dahi karar verebilen, atnı yastığa baş koyduğunuz eşinize aklınızı kurcalayan soruları sormaktan ne sebeple kaçınıyorsunuz?

Altlı üstlü oturduğumuzda öyle bir şey mümkün müydü 😂 şimdi öyle birini bulacağım inşallah ama belki doğu kültürünü bilirsiniz dünyalar kadar para olsun ama aa evini kendi temizlemiyor derler o sebeple eşimi kıstırıp bu işi halledeceğim
Müstakil eve çıkın zaten, zenginler aile apartmanında mı oturur?

ilk konularımda demiştim benim gibi safı yoktur daha para bitince yeni yeni istemeye başladım yoksa sorana kadar ses etmezdim..
Kendimi geliştirmem gerekiyor sizlerin yorumlarıyla bunu anladım
Konunuza hakim değilim . Siz kendinizde hak görmedikçe o para doğal olarak başkasına akar. Bu yola bas koyduysaniz nasıl bilmiyorsunuz maaşını . O ev sizin ortak eviniz . Bu hayatı yaşamayı öğrenin ve eşinize öğretin . Hatta havalar ne kadar güzel bir Kapadokya kaçamağı yapmanın zamanı bir ay sonra hele çok güzelleşiyor . Size ne engel olacak ? Siz kendinize harcamayı hak gormezseniz siz kendinizi önemli gormezseniz kimse görmez . Bence işe de girmelisiniz .

X