Erkek İnfertilitesi Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
selam arkadaslar dualarinizi eksiketmeyin lütfen,esim cuma günümicro tese olacak dualariniza cok ihtiyacim var,sizden baskasiyla paylasmadim bunu simdi spermbulunmazsa o yüzden.

a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.canım allah yardımcınız olsun...allah yüzünüze baksın....umarım sperm çıkar hem siz de bu güzel duyguyu yaşarsınız hem de bize umut olur olanlar....kalbim aklım sizinle.....başarılı geçsin umarım mikro tese....:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

kizlar bir mücize oldu esimde 2 tane sperm bulunmus,dr bunu bile beklemiyorduk dedi halen soktayim,rabbime sükürler olsun ilk sinavi gectik hayirlisiyla geri kalanlarida geceriz insallah

kizlar bir mücize oldu esimde 2 tane sperm bulunmus,dr bunu bile beklemiyorduk dedi halen soktayim,rabbime sükürler olsun ilk sinavi gectik hayirlisiyla geri kalanlarida geceriz insallah

Tebrikler canım :hooray::hooray::hooray: İlk aşamayı güzel geçmişsiniz. :nazar::nazar: İnşallah mikroenjeksiyon da başarılı olur ve bebişlerinize kavuşursunuz. a.s.

Dualarımız kabul oldu demek ki..Oleyyyyyyyyyyyyy
Allaha çok şükür:hooray::hooray::nazar::nazar::nazar:a.s.a.s.a.s.:1hug::1hug:

sm_cool::1hug::1hug::1hug::1hug::teytey::teytey::teytey::teytey:
canımmm çok tebrik ederim...öyle mutlu oldum ki anlatamam....içime neşe doldu şuan....inan o kadarsevindim ki...yazını görünce sevinçle şaşkınlığı aynı anda yaşadım:1shok:dilerim ikinci aşamada da her şey böyle güzel geçsin vebebeklerini kucağına al...tekrar tebrik ederim balımmmm:smiley-cool::nazar:

selamm canımm ben de sevindimm senin adına inş herşeyy gönlünce olurr

gözünaydın canım.hangi hastane ve hangi dr.a micro tese oldunuz.bu haftasonu bizimde micro tese ameliyatımız var hayırlısı inş:teytey:

ne zor değil mi arkadaşlarr ne zorlukları aşıyorsunuzz am diğer yandann çok kolayy elde edenlerr kıymetini bilmiyorr yavrularınınn hayatt çıkk ilginçç yaşamakkk zorr bazenn amm biliyoruzz bu gelip geçici alemmm inşş yaşadıklarımıza karşılıkk rabbimm güze4ll ecirlerrr verirrr sabredenn kullarınaaa benimm kaynımınn ilk evliliğinden bi kızı varr kayınvalıdemm ve bizz yanı amcası ve benn baba tamamenn ilgisizz komşu kızı sankii ama bulamasaydı eminimm dört elle sarılırr öperdi hiç sarılıp kokladığını görmedimmm inş rabbım hakedenn arzu edenlere yüregi yananlara kısa zamanda verirrrrr

ne zor değil mi arkadaşlarr ne zorlukları aşıyorsunuzz ama diğer yandann çok kolayy elde edenlerr kıymetini bilmiyorr yavrularınınn hayatt çokk ilginçç yaşamakkk zorr bazenn ama biliyoruzz bu gelip geçici alemmm inşş yaşadıklarımıza karşılıkk rabbimm güze4ll ecirlerrr verirrr sabredenn kullarınaaa benimm kaynımınn ilk evliliğinden bi kızı varr kayınvalıdemm ve bizz yanı amcası ve benn baba tamamenn ilgisizz komşu kızı sankii ama bulamasaydı eminimm dört elle sarılırr öperdi hiç sarılıp kokladığını görmedimmm inş rabbım hakedenn arzu edenlere yüregi yananlara kısa zamanda verirrrrr

selam violetx canim ben almanyada bonnda uni klinikde yaptirdik,dr adini bilmiyorum cünkü muayenede bi kac dr vardi ama bas hekimde girdi ameliyata egrki almanyadaysan dr.adini bulmaya calisirim canim,insalla sizde allahin yardimiyla hayirli haberler alirsiniz canim,bizim icin mucize oldu cünkü esimde klinefelder sedromu var,dr hic ümitlenmeyin demisti ama allahima sükürler olsun hayirli haberler aldik

cok haklisin canim bazilari ellerindekinin degerini bilemez,bizim gibilerde evlat hasretiyle yanip tutusur,benim kaynimda beni sinir etti,esime bu aciyi cekmeye ne gerek var yuvadan bi bebek alin dedi,tabi hem sevap hem evlat özlemimiz son bulur ama neden önce her yolu denemeyelimki,esimin morali bozuldu halbuki sonucu ögrenince sevincinden hemen onu aradi,bende sen bizi anlamazsin seninde basina gelsin o zaman bu duyguyu anlarsin dedim,ona demesi kolay 3 tane cocugu var,rabbim isteyen herkese evlat nasip etsin

arkadaslar bi arkadas daha vardi klinefelder sedromlu ben nikini unutdum bileniniz varsa yazarmisiniz,yada o bu yazimi okuyorsa cevap versin,onada umut olmak istiyorum,hic moralini bozmasin insallah onlarda hayirli haber alir,bende özel msj istedi ama nikini unutdum

merhabalar benim eşimde azosperm geçen yıl mikrotese yaptırdık sonuç olumsuz sperm bulunamadı :KK43:( tek umudumuz kök hücre ama onunda ne aşamada olduğu belli değil..bu derdi çeken herkese allah sabır versin

--------------------------------------------------------------------------------

kızlar merhaba dün transferim yapıldı...ama transfer sırasından bu yana hala ağlamaktayımm çünkü doktorumun ve embiryologumun hiç ümidi yokk sadece iş olsun diye transfer yapıldı inannınn şu anki ruh durumumu anlıyabilecek kimsemm yokk ..içimden dinlenmek bile gelmiyorr ...uyanır uYanmaz dr um beni odasına aldı ve konuştukk daha transfer bi kaç saat olmasına ragmen eşimi başka doktorlara yönlendirdi...hatta kıbrıstaki sperm bankalarını bile önerdii.. yani anlayınki durumum ne kadar ümitsizz kendimi şu an okadar kötü hissediyorum ki anlatamammm o 12 günlük heyacanı bile yaşayamayacagım maleseff... ben bu kötü günlerin acısını yaşıyorum şu an...ALLAH HİÇBİRİNİZE YAŞATMASINNN SAG SAĞLİM BEBİŞLERİNİZİ KUCAĞINIZA VERSİN İNŞ....

Son düzenleme:
civciv embriyolar sağlıklı değilmiymiş.üzülme canım allah büyük neden olmasın üzmitsizliğe kapılma çokta kendini kaptırma hayırlısı olsun

15 yıldan beri denemediyim ot ilaç kalmadı sıfıra sıfır elde var sıfır el ele baş başa otları ilaçları içip 3 ay sonra acaba bi faydası oldumu diye tahlil yaptırıryoruz sonuç fiyasko:1no2:umudumu tamamen yitirdim arkadaşlar
o otlar ilaçlar var ya..hiçbir işe yaramadı bizde.her seferinde sperm sayısı daha da düştü eşimin.hatta keçiboynuzu kürüne öyle umut bağladık ki burda çocuğu olmayan bir arkadaşın eşi de kullandı benim eşim de.sabırla 6 ay devam ettiler.sayı arttı ama hareket sıfırda kaldı.sperme hareket veren bir bitki yok.bu bir bakıma hücre canlandırma ve sanırım bunun çözümü bulunursa ölüler de diriltilebilir.:1no2:
son olarak bir kür daha denedik 1 kg bal, ve içine değişik bitkiler... yine sonuç kötü.yine tahlil sonucu yıkım..
en iyisi umut bağlamamak diyorum kendime..her seferinde yıkılmak çok kötü.son tahlil sonucumdan sonra kendime gelemedim halen ağlayıp duruyorum.oysa ne güzel unutmuştum bu kadar üzülmüyordum tevekkül etmiştim bizim kaderimiz de buymuş demiştim..yine başa döndüm..senağlama

sevgili melisa78 bizde tedaviye temmuz un ilk haftasında başladık .eşimde 5 yaşında geçirmiş olduğu inmemmiş testis ameliyatı ve 17-18 yaşlarında geçirmiş olduğu kabakulak hastalığının sonuçları olarak azospermia hastası olarak başvurduk..2 gün önce ameliyat geçirdi.ve çok şükür sperm çıktı ben de aynı yerde tedavideydim ameliyat günü banada yumurta toplama işlemi uygulandı.40 ın üzerinde yumurta elde edildi.22 embriyo oluştu.şaşkınız hiç böyle bir sonuç beklemiyorduk.hayırlıısı.embriyolar dondurulacak.transfer ağustosta olacak.çok yumurtadan dolayı karnım davul gibi oldu.dr.um normal halime dönmemi bekliyor.bakalım bundan sonra ne olacak

X