Erkek İnfertilitesi Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
benim eşimde azosperm di m.tese ile sperm elde edildi bu ay.embriyolarımız donduruldu.transfer 15-20 gün sonra.kısmet te varsa olur inşallah herkesin duaları kabul olsun

selam arkadaslar sizlere kötü bir haberim var,bildiginiz gibi esime micro tese yapildi ve sperm bulunmustu,dün hastaneye gittikbundan sonra nasilolcak diye konusmaya amakötü bir haber aldik,esimden bulunan spermler kötü cikmis ve tüp bebek yapilmazmis i spermlerle ,1%tutma sansi var,size tavsiyemiz sperm bankasindan sperm alip yapabilirmisiniz yoksa baska imkan yok cocuk sahibi olmaya dedi,ne yapcagimizi sasirdik,bunu beklemiyorduk dünya basimiza yikildi,esim cok kötü durumda dün nasil agladi anlatamam onu böyle görmek benide üzdü,dr 2 hafta düsünün telefonlasalim dedi egerki sperm bankasindan alirsak düsseldorf uni klinike gitcez,kafam okadar karisikki ne yapcaz bilmiyorum bide bugün bi arkadasim hamile oldugunu söyledi,dogrusu sevinemedim bile

selam arkadaslar sizlere kötü bir haberim var,bildiginiz gibi esime micro tese yapildi ve sperm bulunmustu,dün hastaneye gittikbundan sonra nasilolcak diye konusmaya amakötü bir haber aldik,esimden bulunan spermler kötü cikmis ve tüp bebek yapilmazmis i spermlerle ,1%tutma sansi var,size tavsiyemiz sperm bankasindan sperm alip yapabilirmisiniz yoksa baska imkan yok cocuk sahibi olmaya dedi,ne yapcagimizi sasirdik,bunu beklemiyorduk dünya basimiza yikildi,esim cok kötü durumda dün nasil agladi anlatamam onu böyle görmek benide üzdü,dr 2 hafta düsünün telefonlasalim dedi egerki sperm bankasindan alirsak düsseldorf uni klinike gitcez,kafam okadar karisikki ne yapcaz bilmiyorum bide bugün bi arkadasim hamile oldugunu söyledi,dogrusu sevinemedim bile

canım cok uzgunumm senin adına çünkü aynı durumu bende yaşadım ama benim %1 ihtimalde olsa dr um transferi denemek istedi ve sonuç malesef negatif oldu..sperm bankasına bizide kıbrastan getirtebiliriz falan dedi ama ben kimden olduğu belli olmayan bi sperm i nasıl kabullenirim hiç bilyorum o yuzden aklımdan bile geçirmedim henüz ...neler yaşadığını ve hissettiğini çok iyi anlıyabiliyorum allah sana sabır versin demekten başka malesef bir söz bulamıyorum canım :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Allah sabır versin arkadaşlar,Allah çok büyük hiç belli olmaz bu tür şeyler..:Saruboceq:

allah allah bulundu diye de sevinmemek lazım yani..bunu yeni duyuyorum :KK43:(( biz de onumuzdeki hafta micro tese olucaz.demek ki bulunması da yetmiyor...çok uzuldum yaaa..
onu bulduklarında niye soylemediler ki? bulundu ama sağlıksız denebilirdi.bence inanma yaa eğer var madem yine bulunur..acaba dondurulup cozuldugu ıcın mı oldu onu sordun mu? oyleyse bi daha dondurmazsın dıcektim..çok geçmiş olsun.umidinizi yitirmeyin

canımm bizimkisi bir önceki ay normal yolla bulundu ama tam benim yumurta toplanırken ondan aldıkları spermde hiç bulunamadı..ve acilen tese ye aldılar cunku yumurtalıkları 6 saatten fazla bekletemiyolar...en sonunda 4 tane sperm bulundu 3 tanesi dölelndi ama çok kalitesizdi ...yani sperm bulunsa bile kalitesi cok önemli....benim dondurulcak kadar bile cıkmadı malesefff ve o yuzden transfer edildi %1 tutma ihtimaline karşı ama malesef olmadı..........:KK43:(

canımm sen hiç moralini bozma her insan aynı durumda olacak değil yaa inş senin olur tatlımm..ama bazı gerçeklere kendini hazırlaman lazımm..ben transferde cok hazırdımm negatif cıkacagına dair...o yüzden transfer gunu cok ağlamıştım yıkılmıştım resmen ama negatifi aldığımda bu sonucu bekliyordumm ....ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUNN HİÇ STRES YAPMA İNŞ HERŞEY COK GÜZEL OLURR ........

Kızlar bir azolu eşi olarak böyle haberler alınca ne kadar üzülüyorum anlatamam.
Melisa ve civciv sizin yasadıklarınızı sanki ben yasamıs gibi oldum. senağlama
Zaten eşimin bu rahatsızlığını öğrendiğimden beri göz yaslarımı tutamaz oldum.
Bir umutla her gün siteye geliyorum.İyi bir gelişme varmııdr diye.Ama böyle haberleri alınca tekrar yıkılıyorum.
Melisanın eşinin ameliyatında sperm bulunduğunu duyunca ne kadar sevinmiştim anlatamam.Eşime de söledim o da umutlandı.Ama Allah nasip etmiycekse etmiyor işte.
Ben yinede her işte bir hayır olduğunu düşünüyorum.Allah hosnutluğnu kazanacak evlat versin yoksa hiç vermesin diyorum.
Benimde eşim martta ameliyat olacak.Artık sonuctan dahada korkar oldum.Donör olayına gelince , sanırım ben önce kök hücrede ki gelişmeleri beklemeyi tercih ederim.
Sanki eşime haksızlık gibi geliyor sperm bankası.Sen de yoksa bende baskasından alırım der gibi. :uhm:kafamçokkarıştı

bişy çok merak ediyorum..eşi azospermi olup da bebek sahibi olan var mı??? fsh değeri 11 eşimin.doktor sınıra yakın olduğu için tıkanıklık olma ihtimali çok dusuk dedi.muhtemelen genetik ve yapacak bişy yok o zman dedi..yıkıldım :KK43:((( yuksek olsa dert olmasa dert..anlamadım ben bu işi yaaa.sizinkiler nasıl???

Merhaba esmeralda, benim eşimde de değerler normal çıkmıştı, ama doktor genetik olarak düşünmedi ve bize %50 şans verdi. 7 nisanda mikro tese yapıldı eşime, o günü hala yazarken yaşıyor gibiyim. bende tüp bebek için hazırlandım. yumurta çatlatma iğnemin süresi öğlen 12:00 de doluyordu. eşimi 11 e doğru mikro teseye aldılar, saat 11:25 de hastanenin sekreteri beni çağırdı, lütfen formu doldurunuz, eşinizin ameliyatı başarılı geçmiş sizi alacağız hemen diye. o an ne yaptım hatırlamıyorum, o formu nasıl doldurdum, nasıl yumurta toplamaya girdim bilmiyorum, şu anda bebek bekliyoruz. hiç kimse umudunu yitirmesin. hiç kolay birşey değil ama sabretmek ve Allah a dua etmekten başka elimizden birşey gelmiyor. umarım herkes bebek sahibi olur.

Merhaba esmeralda, benim eşimde de değerler normal çıkmıştı, ama doktor genetik olarak düşünmedi ve bize %50 şans verdi. 7 nisanda mikro tese yapıldı eşime, o günü hala yazarken yaşıyor gibiyim. bende tüp bebek için hazırlandım. yumurta çatlatma iğnemin süresi öğlen 12:00 de doluyordu. eşimi 11 e doğru mikro teseye aldılar, saat 11:25 de hastanenin sekreteri beni çağırdı, lütfen formu doldurunuz, eşinizin ameliyatı başarılı geçmiş sizi alacağız hemen diye. o an ne yaptım hatırlamıyorum, o formu nasıl doldurdum, nasıl yumurta toplamaya girdim bilmiyorum, şu anda bebek bekliyoruz. hiç kimse umudunu yitirmesin. hiç kolay birşey değil ama sabretmek ve Allah a dua etmekten başka elimizden birşey gelmiyor. umarım herkes bebek sahibi olur.

Allah sağlıkla kucağına almayı nasib etsin arkadaşım.:nazar:Darısı başımıza

Selamlar Arkadaslar,
ayni problemlerle bizde ugrasiyoruz, esimde tese yapildi ve sperm bulundu ama cogu hareketsizdi. Dolayisiyla basarisiz Mikroenjeksiyon tedavileri yasadik. Sonunda esime Androlog kontrolü altinda "Clomifen" ilaciyla 3 ay tedavi uygulandi. Bu ilac Testastorunu yükseltiyor ve sperm sayisini ve kalitesini yükseltiyor. 3 ayin sonunda ameliyatsiz kaliteli sperm elde edilebildi. Allah hepimize yardimci olsun!

çok sevindim canım..allah tamamına erdirsin inşallah. bizim de bugün micro tese var.uyku tutmadı beni :KK43: çok gerginim..dua edin bizim için lütfeeeen ..:bbo:

ne yazikki hala cocugumuz yok! 4 kez mikroenjeksiyon 3 kez kryo denememiz oldu ama hic hamile olamadim. Simdi Istanbul'a (Memorial Hastanesine) tedaviye gelmeyi düsünüyorum. unutmamiz gerekiyorki sperm bulunmasi bu yolun cok basi, yada yola cikmamiza vesile oluyor ama bu kesinlikle bir bebek sahibi olacagimiz anlamina gelmiyor. Bence hepimiz Allah'tan bizim icin en hayirlisini isteyelim.

ne yazikki hala cocugumuz yok! 4 kez mikroenjeksiyon 3 kez kryo denememiz oldu ama hic hamile olamadim. Simdi Istanbul'a (Memorial Hastanesine) tedaviye gelmeyi düsünüyorum. unutmamiz gerekiyorki sperm bulunmasi bu yolun cok basi, yada yola cikmamiza vesile oluyor ama bu kesinlikle bir bebek sahibi olacagimiz anlamina gelmiyor. Bence hepimiz Allah'tan bizim icin en hayirlisini isteyelim.

Canım kryo denemesi nedir?
Dualarımız hepimiz için..

Kryo denemesi: döllenmis yumurtalarin (embiryolarin) transfer sonra artanlarini dondurarak 3-4 ay falan sonra yada istege bagli transfer edilmesidir. Bunun icinde hormon ilaclari falan veriliyor ama mikroenjeksiyon gibi cok degil. ve mikroenjeksiyondan kolay bir yöntem. hamile kalma oranida mikroenjeksiyona nazaran daha düsük oluyor.

sonuc belli oldu ne yazık ki bulunamadı :KK43: tahmimden daha kısa sürdü. 1 saat kadar .çok uğraşıldığını sanmıyorum. hastane de berbattı. allah oraya kimseyi düşürmesin. olmadığına inanamıyoruz hala..neden deyince doğuştandır dedi doktor. herşey havada kaldı. sanırım daha sonra tekrar denicez. 2.mikroyu önermiyorlarmış ama yapan bulucaz inşallah.ne bi teşhis ne bi çözüm hiçbişy söylemedi doktor. hatta klonlamadan falan söz etti. boğuverecektim resmen. beni okuyan ve henüz mikrotese olmayan arkadaşlara bişy söylemek istiyorum. çok güvenilir bir merkez ve başarı grafiği yuksek olan bir erkek inf uzmanı tarafından yapılsın mutlaka..bizim ki normal sıradan bir ürologtu. belki emre beyi ya da kaan beyi tercih etseydik böyle olmazdı. ya da olurdu ama en azından sonucu kabullenmek daha kolay olurdu. belki onlar daha düşünceli konuşurlardı en azından..bunu bile arıyor insan çünkü. bir de bize hiç tanı konmadı. direkt micro da bulucaz dendi. önce tanı konsun.onun ilaçla tedavisi var mı o araştırlsın.en son iş micro tese arkadaşlar. biz yolun sonunda yapılacak şeyi en başında yaptık. herkes parayı cebe atma derdinde ne yazık ki. ve bu yüzden hayallerimiz umutlarımız çabuk tüketildi. ama nedense içimde bir umut hala var. tüm bu olumsuzluklara rağmen..bi gün mutlaka 1 tanecik de olsa o spermi bulucaz ve inşallah evladımıza kavuşucaz.

X