Erkek İnfertilitesi Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım çoookkkk geçmiş olsun ve Allah sağlıcakla tamamlatsın hamileliğini.eşinde de inşallah bişey çıkmaz.yaşadıklarına çok üzüldüm.kuzularımızında inşallah hiç bişeyciği yoktur.rabbime emanet onlar.canım seni ve yaşadıklarını çok iyi anlıyorum.belki hatırlarsın benimde çok zor geçmişti hamileliğim ve neredeyse seninle aynı haftalarda başlamıştı.lütfen yarından itibaren bir doktor bul kendine.evde kaldığın süreyi sakın uzatma.bizlerin durumu tek gebeliğe göre çok farklı.bak kaçıncı haftalara geldin.sakın yanlış anlama korkutmak istemiyorum ama her doktor riskli hasta kabul etmeyebiliyor bile.yaşadığın yerde riskli gebelik uzmanı varsa lütfen ona git.gördüğün tedaviyi ve sana uygulanan ilaçları içeren dosyanı mutlaka iste diğer doktorundan.canım yazdıklarını görünce çok üzüldüm inan.her an dua edicem size.evde sakın ayakta kalma.inşallah sana bakan birileri vardır.gerekirse tuvalete bile kalkma hasta bezi kullan.ben kendimi suçluyorum bazı kanularda keşke bu kadar çok cengaverlik yapmasaydım.kızlarım küvözde daha az kalırdı diye.senin göbüşündeki 1 dakika bile çok önemli gelişimleri için.sende biliyorsun bunları ama hatırlatmak istedim işte
mercan öncelikle çok teşekkür ederim hepiniz dualrınızda bize yerverdiniz Rabbim kızlarına sağlıklı sıhhatli ömürler versin size bağışlasın ,yazdıklarında çok haklısın dikkat etmem gerekiyordu ama iş yerinde personel sıkıntısı vardı bende kendime hiç dikkat etmedim sonunda kanammam oldu,bende kendimi suçlayıp duruyorum .evde hiç birşey yapmıyorum zaten şu anda yapacakta hiç gücüm yok.hep hepimiz için karnımdaki günahsızlar için dua ediyorum inş.Rabbim onları bize bağışlar buraya kadar gelmişken elinin boş kalması büyük bir yıkım olur .....senin sıkıntılı günlerini hatırlıyorum canım ayrıca çok erken doğuma girdiğini okuduğumda şok olmuştum ama o sıralar yine ben bunalımlardaydım azoyla savaşıyorduk yani anladımki hayatın her evresinde başka başka sıkıntılar başka başka süprizler saklı hepimiz için hayırlısı olsun .desteklerin için ALLAH razı olsun bir iki gün içinde üniv. hastlerinin birisinde tekrar başlıyacağım tedaviye burada çok seçenek var ,Rabbim hayırlı insanlar çıkarsın karşımıza inş.kızlarını teyzeleri için öp :KK16:

cnm çokkkk geçmiş olsun Allah acil acil şifalar versin.Eşinin sonucu da temiz çıkar inş.Dualarımız seninle cnm
inş.canım Allah razı olsun işte yeni yeni şeyler geliyor başımıza dün çok kötü bir gündü hayırlısı olsun bakalım ,Rabbim hepimizin gönül muradını versin ....
canım çokk geçmiş olsun Allah cc acil şifalar versin. moralini bozma eşinin sonuçları iyi çıkar inşAllah bebişlerde de bir sorun olmaz. Lütfen çok stres etme Allah cc meleklerini korur sorun çıkmaz inşAllah iyi düşünelim iyi olsun. İnşAllah iyi bir doktorla karşılaşırsınız. İyi haberlerini bekliyoruz canım. Allaha cc emanet ol:KK25::KK25::KK25:
canım sendende Allah razı olsun çok teşekkürler Rabbim sizlere sorunsuz hamillekler sorunsuz doğumlar nasip etsin inş.iyi insanlar çıkar karşımıza
Canimmm benim cok cok cok gecmis olsun kan transfuzyonu öyle basit birsey degil ki nasil boyle bir hata yapilir anlamiyorum...Allahim korusun seni ve meleklerini bitanem senin gonlun oyle temiz oyle guzel ki gecenlerde yazini okudugumda cok duygulandim gece bizler icin dua ettiğini yazzmistin Rabbime sukrettim sizin gibi insanlarla beni karsilstirdigi icin Allah bebislerini sag salim kucagina almayi naslp etsin canim....
canım benim çok teşekkürelr Allah razı olsun inş.hayırlısıyla yavrularımıza kavuştursun .canım benim herzaman dualrımdasınız bir tanecik sperm için mücadele veren tüm kardeşlerim Rabbim yardımcısı olsun.ben sizleri hiç unutmam ki ,bende burada çok temiz kalpli sizleri tanıdım ve beni hepinizde çok duygulandırdınız,utandırdınız ben size sizin bana destek olduğunuz kadar olabiyormuyum acaba:KK19:
Allah tez vakitte temize ve feraha çıkarsın sizi. Gerçek adını bilmiyorum ama hep dua ettim sana ve bebişlerine. Herşeyin iyisiyle karşılaşmanız dileğimle...
ayyyyy canım benim Allah razı olsun bende burada çoğu arkadaşa rumuzuyla dua ediyorum Rabbim inş. kabul eder Allah razı olsun yaptığınız dualar sizinde gönül muratlarınıza da tesir etsin inş.

durudenizderya.canımcım geçmiş olsun.sana özelden gönderim dedim ama sanırım posta kutun dolu ve gönderemedim.hiç bir şeyi kafaya takma canım.allahın dediği olur.en büyük emanetçimiz allah.en iyi doktorda.dualrım sizinle genç annecik.:KK55::nazar:
eyinas canım bede seni çok merak ediyordum herşey yolundadır inş.canım sorma yeni yeni şeyler geliyor hergün başımıza yani bu azodan hala kurtulmadık anlıyacın ama yazdığın gibi Rabbim neyi nasip ettiyse onu görecez herşey onun elinde o inançla sabrediyor insan zaten,hast.tüm hamileler sorunluydu ya hamile olabilmek çoçuk doğrmak artık zor zor bir şey olmuş kiminle konuşsak tanışsak bir sorunu var Rabbim hepimze hayırlısını versin öpüyorum seni.
cnm evlilik yıldönümüz kutlu olsun cnm inşlhh bidaha ki sene evlatlarınla kutlarsınızzzzzzz:KK16:

a.s cnm ahh cnm ya neler çekmişsin sen böle alalhım bi an önce şifa versin sana güzelim uff hem dikkatsizler hemde uğraş dur inşlhh eşinde çıkmaz güzelim cnm bende kansızlık var zaten dr. tahlillerde akdeniz anemisiden şüphelenmişti o kadar değerlerim düşüktü ki şükür temiz çıktı akdeniz anemisi değilmişim ne taşıyıcı nede taşıyan inşlh sende atlatırsın hayırlısıyla meleklerini kucağın aldığın günler gelir sağlıkla...

mercan cnm sağolevet ben katlanırım yeter ki gelsinlerrrrrrrr
cnm yazını okudum kızma ama inan ki okurken güldümm :KK1: çünki olunca da insanı delirtiyorlar hemen demek ah cnm seni şimdiden çileden çıkartıyorlar helede ikiz oluncaa allah yardımcın olsun güzelim sana boll enerjiii ve sabır dilerimmm:KK9::KK9:
cemreciğim Allah razı olsun canım ya evet beta akdeniz anemisi çıktı ileri seviyeymiş ,senin kansızlığın bundan değilmiş çok sevindim çünkü tedavisi yok gbi birşeymiş yada beni öyle korkuttular anlamadım ama şu gerçek ki bebekler çok tedirgin hiç durmuyorlar ,herşey onlara yansıda kaç günüdr tüm stresi benimle onlarda çekti,tüp bebek tedavinizde herşey yolunda gider ve sende sağlıklı sıhhatli bebeğine kavuşursun sanki çok yaklaştınız gibi geliyor bana ....ha birde eşinde son tahlilde çıkış olmamış ama lütfen üzülme çünkü daha önce çıkış oldu bende bir sürü daha çıkacak devamı gelecek inş.imam hatibe başlıyormuşsun okula hamile hamile gidersin inş.:KK19::KK49:

canım nasılsın nerelerdesin benim için ya şafi okumuşsun ALLAH RAZI OLSUN ,sende benim herzaman dualrımdasın inş.herşey yoluna girer lütfen kendini yıpratma canım benim.Allahım mutlulukların en güzeliğle sevinmenizi nasip etsin inş.

Benim de canım sıkılmıştı biraz 2 aydır. adetlerim çok az gelmeye başladı. Kemoterapi süresince menopaza girdiğim için, bir korku oldu. Allah'ım bir de ben çıkmıyım lütfen dedim. Neyse ki bu ay hamd olsun normal gelmeye başladı :) Allah'ım herşey spermdi, hamilelikti hemencecik bitmiyor işte. Allah sizi de beterinden saklasın. Herşey yoluna girer Allah'ın izniyle. Seni de maaşallah çok güçlü görüyorum rabbim kuvvetini veriyor.

canım nasılsın nerelerdesin benim için ya şafi okumuşsun ALLAH RAZI OLSUN ,sende benim herzaman dualrımdasın inş.herşey yoluna girer lütfen kendini yıpratma canım benim.Allahım mutlulukların en güzeliğle sevinmenizi nasip etsin inş.

Canım benim iyi olduğuna çok sevindim.
Merak etme siz bu günleride atlatacaksınız
Bu azminizle her şeyin üstesinden geleceksiniz.
Her zaman dualarımızdasınız.
Ben sizin için okumayacağımda kimin için okuyacağım.
Ben bu aralar çok yoğunum.İşler de çok yoğun her gün 6-7 de çıkıyoruz.
Bi de taşınma telaşlarımız var.İzin dahi alamıyorum.Eşim artık merkeze tayin oldu.Şükürler olsun rabbime.
20 aydır ayrı yaşıyorduk eşimle.Artık işime evimden gidip geleceğim.
Ev tuttuk boyandı dün annemler evi temizledi.Yarın da taşınacağız.Bu yüzden mutluyum.
Bir huzur var içimde.Eşim seviniyo annem üzülüyor.Annemin yanında kalıyordum ya iyi oluyordu onun için.

Bi de taşınma telaşlarımız var.İzin dahi alamıyorum.Eşim artık merkeze tayin oldu.Şükürler olsun rabbime.
Ev tuttuk boyandı dün annemler evi temizledi.Yarın da taşınacağız.Bu yüzden mutluyum.
Bir huzur var içimde.Eşim seviniyo annem üzülüyor.Annemin yanında kalıyordum ya iyi oluyordu onun için.
ayyyyyyyyyy tülay çok sevindim inan ,artık aynı çatı altında olacaksınız inş.hemencik bebeklerinizde gelir en yakın zamanda evin çoçuk sesleriye şenlesin.duların için Allah razı olsun :KK16:

ayyyyyyyyyy tülay çok sevindim inan ,artık aynı çatı altında olacaksınız inş.hemencik bebeklerinizde gelir en yakın zamanda evin çoçuk sesleriye şenlesin.duların için allah razı olsun :KK16:

inşallah amin canım.
Rabbim nasıl hayırlı gördüyse artık o şekilde olacak artık
bir kez daha her şer de bir hayır olduğunu anlamış oldum.

gittiğim doktor y mikrodelesyon testi istedi 1 ay sonra belli olacak. bu testi yaptırıp sonucu iyi ya da kotu olanlar var mı aranızda? test sonucuna göre izlenen yol nedir ?

herkese hayırlı akşamlar s.a canlar öncelikle hepinizden Allah razı olsun dualarınızla bebeklerimide benide yanlız bırakmadınız çok teşekkürler ettiğiniz dualar bin misliğle sizlerede tesir etsin inş.
bu gün çok zor bir gün geçirdim halada etkisi üzerimde bugün hast.10 .günümüzdü kan sonuçlarımın geldi ileri derecede akdeniz anemisi olduğumu öğrendim moralim çok bozuldu çoçuklarda çıkma olasılığı çok yüksekmiş,sonra kan hazırladılar iki ünite kan verecez dediler damar yolu açtılar sonra kan damarlardan gitmeye başladı derken ben fenalaştım oraya bayılmışım sen son heryer kararmıştı sonra başıma bütün doktorlar hemşireler başıma birikmişler uyandırdılar oksijen tüpüne bağladılar ben ağlama krizine girdim hast.koşarak kaçmak geldi içimden bir süre ağladım kendime geldim doktorların dediği şey :kanı inceltmeden vermişiz vücudun kabul etmemiş eşin kanları alsın falan hast.götürsün inceltirip gelsin tekrar kanı verelim yani kendi ihmalleri beni mahvetti sonra bizde çıkmak istiyoruz dedik kabul etmedik şimdi evdeyiz yeni doktor ve hast.arıyoruz muhtemelen donanımlı bir devlet hast.gideceğiz bunlar özel hast.başıma geldi çünkü,karnımda iki canla 10 gündür neler geçtik bir Allah bilir :KK43:şükürler olsun şimdi evdeyiz biraz kendimize gelelim tekrar farklı bir hast.tedavime devam edeceğiz sizlere bir önerim olacak tüp bebek yaptırmadan önce mutlaka karı koca akdeniz anemisi testi yaptırın çünkü hem annede hem babada varsa o çiftler çoçuk sahibi olmamalıymış çünkü çoçuk mutlaka sorunlu oluyormuş,şimdi bende çıktı eşimde kan verdi onun sonucunuda korkuyla bekliyoruz inş.temiz çıkar .
destekleriniz dualrınız için tekrar tekrar teşekkürler ALLAH bin kat razı olsun.
Raabim sana güç kuvvet versin inşallah arkadaşım öncelik sana versin ki sen bebeklerin için daha iyi mücadele edesin
evlatlarını yüce mevlam sana bağışlasın kısa sürede şifa bulursunuz inşallah hep dualarımızda olacaksın çok geçmiş olsun

yeni eviniz hayırlı olsun eşinle de aynı evde yaşamaya başlamışsın yeni eve inşallah bebekler de gelir:emir_bebek::emir_bebek:

inşAllah canım kısa zamanda Allah cc nasip etsin. canım nasılsın iş yoğunluğundan hiç arayamıyorum seni. bu saatte uykum kaçtı hemen kk yı açtım. Test sonuçlarınız iyi çıkmış çok sevindim. fazla zaman geçmeden hamile haberlerini de alırız inşAllah. Okul hayatında başarılar dilerim canım. Fotoğrafını gördüm pamuk diyorlar ya sana hakikaten pamuksun canım ya çok tatlısın :KK16::KK16::KK16:
sağol güzelim sonuçlar çıktı bundan sonra daha temkinli olurum tedavi de
okulumda inşlh güzel devam eder cnm ya teşekkür ederim beni görmüş ve beğenmişsin kız utandım evet biraz fazlaca beyaz tenliyim:KK1:olsun ne zaman istersen konuşuruz:KK34:
cnm ne zamandır yoktun hoşgeldin çokkk sevindim artık eşinle aynı evde kalacaksın ohhhh
yeni evin yeni umutlar ve yeni aile fertlerini getirsin size inşlhhhhhhh:KK16::KK16:

DURUDENİZDERYA İÇİN YASİN LİSTESİ

PITIRCIK_43…………………… 5……..= OKUDU (1 ADET OKUYACAK)
UCUBIRARADA ………………. 3 …….=OKUDU
CEMREM29 ……………………… 5 …….=OKUDU
KADER60 ………………………… 1 …….=OKUDU
PAPATYAYARİM ……………….. 1
İLKBAHAR İLKBAHAR ……… 2…….=OKUDU
ECRİN23 ……………………………1
NURUSİMA81…………………..1
Ese44 ……………………………….1 …..= OKUDU
Yeşi0l34 ……………………………1 ……= OKUDU
Seval0817…………………………. 5
Eda09 …………………………….. 2 ……=OKUDU
Esmerimyarim ………………… 1
Aruna ……………………………… 3
Enfall ……………………………….. 1
Sayes ……………………………… 1 ………….=okudu
Flzask2003 ……………………… 1
Derya06 ……………………………. 1……….=okudu
Gözdemmm …………………… 1………..=okudu
Mercan2011 ………………….. 3

ARKADAŞLAR DURUDENİZDERYA İÇİN 41 YASİN sayısı TAMAMLANDI.
YASİN İ ŞERİF HÜRMETİNE RABBİM ARKADAŞIMIZA VE BEBİŞLERİNE SAĞLIK SIHHAT VERİR.
HAYIRLI HABERLERLE DÖNER ARAMIZA.AMİN.
HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN.
s.a dua kardeşlerim beni çok duygulandırdınız ve utandırdınız acaba ben size bu kadar destek olabiliyormuyum:KK43:41 yasini şerifi başlatan pıtırcık kardeşimden ve yasini şerifleri okuyan tüm kardeşlerimden ,yasini şerife katılamayıp dua eden gönlünden iyi dileklerde bulunan gönül ve dua kardeşlerimden Allah razı olsun çok teşekkür ederim inş.sizlerinde evleri kendi çoçuk seslerinizle çınlasın ,bütün sıkıntılarınız dertleriniz geride kalsın ,kolay bir hamilelik kolay doğumlarınız olsun.bir tanecik sperm değil binlerce spermler gelsin .isimlerinizi not alıyorum herzaman dualrımdasınız meryemle muhammedimin teyzeleri :emir_bebek::emir_bebek::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

herkese hayırlı akşamlar s.a canlar öncelikle hepinizden Allah razı olsun dualarınızla bebeklerimide benide yanlız bırakmadınız çok teşekkürler ettiğiniz dualar bin misliğle sizlerede tesir etsin inş.
bu gün çok zor bir gün geçirdim halada etkisi üzerimde bugün hast.10 .günümüzdü kan sonuçlarımın geldi ileri derecede akdeniz anemisi olduğumu öğrendim moralim çok bozuldu çoçuklarda çıkma olasılığı çok yüksekmiş,sonra kan hazırladılar iki ünite kan verecez dediler damar yolu açtılar sonra kan damarlardan gitmeye başladı derken ben fenalaştım oraya bayılmışım sen son heryer kararmıştı sonra başıma bütün doktorlar hemşireler başıma birikmişler uyandırdılar oksijen tüpüne bağladılar ben ağlama krizine girdim hast.koşarak kaçmak geldi içimden bir süre ağladım kendime geldim doktorların dediği şey :kanı inceltmeden vermişiz vücudun kabul etmemiş eşin kanları alsın falan hast.götürsün inceltirip gelsin tekrar kanı verelim yani kendi ihmalleri beni mahvetti sonra bizde çıkmak istiyoruz dedik kabul etmedik şimdi evdeyiz yeni doktor ve hast.arıyoruz muhtemelen donanımlı bir devlet hast.gideceğiz bunlar özel hast.başıma geldi çünkü,karnımda iki canla 10 gündür neler geçtik bir Allah bilir :KK43:şükürler olsun şimdi evdeyiz biraz kendimize gelelim tekrar farklı bir hast.tedavime devam edeceğiz sizlere bir önerim olacak tüp bebek yaptırmadan önce mutlaka karı koca akdeniz anemisi testi yaptırın çünkü hem annede hem babada varsa o çiftler çoçuk sahibi olmamalıymış çünkü çoçuk mutlaka sorunlu oluyormuş,şimdi bende çıktı eşimde kan verdi onun sonucunuda korkuyla bekliyoruz inş.temiz çıkar .
destekleriniz dualrınız için tekrar tekrar teşekkürler ALLAH bin kat razı olsun.

cnmmmm çooook geçmiş olsun tekrar...neler olmuş öyle.eğer o hastane de öyleyse başka yerlere nasıl güvenicez ? ne biçim insanlar bunlar ?neyi nasıl yapacaklarını nasıl olur da bilmezler ? Allah'ım beterinden korusun.neyse ki evine gelmişsin.biraz kafanı toplar,moral depolarsın.insanın evi gibisi yok.burası da büyük bi yer.bir sürü seçenek var Allah'tan.bu süreçte doktorumuz da orda yoktu dimi ? inşallaaaaahh test sonucu da temiz gelicek Allah'ın izniyle cnm...içini ferah tut. dualarımız seninle.burdaki güzel yürekli arkadaşlarımızın duaları hepimize yeter...

cnmmmm çooook geçmiş olsun tekrar...neler olmuş öyle.eğer o hastane de öyleyse başka yerlere nasıl güvenicez ? ne biçim insanlar bunlar ?neyi nasıl yapacaklarını nasıl olur da bilmezler ? Allah'ım beterinden korusun.neyse ki evine gelmişsin.biraz kafanı toplar,moral depolarsın.insanın evi gibisi yok.burası da büyük bi yer.bir sürü seçenek var Allah'tan.bu süreçte doktorumuz da orda yoktu dimi ? inşallaaaaahh test sonucu da temiz gelicek Allah'ın izniyle cnm...içini ferah tut. dualarımız seninle.burdaki güzel yürekli arkadaşlarımızın duaları hepimize yeter...
oradaydı hiç ilgilenmedi doğumdan önce bunları görmem iyi oldu.Allah bir daha onlara muhtaç etmesin.bu konuda çok sinirliyim.

arkadaşlar. azosperm tedavisinde akupunturdan destek alan yada bununla ilgili bilgisi olan arkadaslar var mi?her duyduguma umit bagliyorum rabbim emeklerimizi bosa cikarmasin bizede anne baba olma duygusunu tattirsin insallah.(amiiiiin)

canım nasılsın .bazı kötü olaylar yasamışsın rabbim sizi korusun canım.dert etme sakın. hersey coook güzel olacak .Allahın izniyle

canım sükür testlerin sonucu cok güzel cıkmış coook sevindim inan.rabbim her zaman sana kolaylıgını göstersin en kısa zaman müjdeli haberi vereceksin insallah

arkadaşlar. azosperm tedavisinde akupunturdan destek alan yada bununla ilgili bilgisi olan arkadaslar var mi?her duyduguma umit bagliyorum rabbim emeklerimizi bosa cikarmasin bizede anne baba olma duygusunu tattirsin insallah.(amiiiiin)
canım merhabalr öncelikle rabbim şifasını versin ben akapunktur destek almadım ama bildiğim kadarıyla enbiryo transfer yapılırken anne adayına uygulanıyor anne adayı transferi hissetmiyor enbiryoda daha rahat tutunuyormuş galiba .erkege nasıl uyguluyorlar bilmiyorum ama kadın açısından bu şekildeymiş tv de doktordan dinlemiştim

X