esi sigara icen ve hamile olmaya calisan arkadaslar buraya...

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
arkadaslar hickimseye soylenmiyor bazi seyler. hatta esine bile soyleyemiyorsun ama beni ancak benim gibi olan anlar.

ben hic sigara icmedim. icki vs kullanmam. saglikli yasamaya calisirim kendi capimda. ama esim gunde 1 paketten fazla icer.1 paket bir de ceyrek civari. ne dediysem ne yaptiysam vezgeciremedim. cocugumuz olmaz diyorum. etrafta sigara icip cocugu olan cok kisi var. hickimsenin olmazdi diyor. beni zehirliyorsun diyorum. uzuluyor o an icin ama gene ayni. yani aklina her geldiginde yakiyor. biz cikarken bana evlenene kadar birakacagina soz vermisti ama birakamadi. bagimli.

burada annelerin bile sigarayi birakamadiklarini okuyunca biraz anliyorum ne bela birsey ve ha deyince birakilmiyor.

biraz olsun azaltsin istiyorum. hic olmazsa gunde yarim pakete dusse. hem kesemize hem sagligina zarar.

cildirmak uzereyim. ne dediysem ters tepiyor. ben de asla soylemekten vazgecmiyorum cunku soylemezsem hic umrunda degil.

babasi kalp hastasi ve genetik. yani olecegini bilse birakmiyor. iradesi cok zayif.

gelelim diger konuya. biz bir yildir evliyiz. 6 aydir cocuk istiyorum ama olmuyor. benim adet duzensizliklerim basgosterdi stres dolayisi ile. tutturamadik bir turlu. ama sorun o degil. cinsel hayatimiz sigara yuzunden berbat. anladiniz ne demek istedigimi. daha cok yeni evliyiz. yaslandik artik diyor. hayir sigaradan diyorum, isine gelmiyor. en buyuk sebebi yaslanmak diyor. daha 32 yasinda. sigaraya 22 sinde falan baslamis.
burada bahsediliyor her gun cinselligi yasayanlar vs. ne mumkun. zorla. hic cani istemiyor. 14 gun olmasa gene de zorla oluyor. ben zevk almayi gectim. Almiyorum zaten. on sevisme vs yok. zaten on sevisme olursa iliski olmuyor. bu kadar acik ve net yaziyorum artik bogazima kadar geldi. cok sinirliyim. cocugumun olmasi icin gerekli bu sik iliskiler. cildirmak uzereyim. yurt disindayim. evlilik danismanina falan gidemeyiz yani. spern testi yaptirmasini isteyecegim nugun konusacagim.
konusuyorum olmuyor. gururunu kirmadan anlatiyorum' olmuyor. gururunu kiriyorum, evet benim problemim var diyor, burada doktora gidemem diyor. arkasini donup uyuyor. bak diyorum sigaradan bu. daha cok gencsin. bak cocugumuz olmayacak diyorum. olmazsa olmasin diyor. su an o kadar sinirliyim ki uyansa parcalayacagim neredeyse. bu kadar ugrasiyorum,didiniyorum adam sigarasindan vazgecmiyor.

Allah'tan dolayi cocugun olmaz onu anlarim. yani istese de elinden gelen birsey yok. ama bu koru korune bir inat. nasil bir illettir nasil bir bagimliliktir. nefret ediyorum kokusundan tiksiniyorum.

keciboynuzu vs yedirmeye calisiyorum. sanki cok saglikliyiz ya. yemiyor.

Her sey Allah'tan/ bunu biliyorum yani ne kadar saglikli olursan ol bazen olmaz veya ne kadar hastalikli olursan ol.masallah zonk diye hamile kalirsin. aids olanlar alkol bagimlilari kanser hastalari yani bunlar mucize ama bile bile insanin kendini atese atmasini aklim almiyor.

arkadaslar ne yapmam lazim. kimseye soyleyemiyorum. artik bogulmak uzereyim, cocuk cocuk diye kac aydir kafayi yiyorum.Ozellikle esi sigara icenler, benimle deneyimlerinizi paylasin lutfen.

Arkadaşım derdinizi anlamaya çalıştım..fisfisfis
Ama cinsel isteksizlik ve bebeğinizin olmamasını sigaraya bağlayamadım.
Belki eşinizin sigara tiryakisi olması sperm kalitesini biraz etkiler. Ama sizin bahsettiğiniz kadar doğrudan bağlı olduğunu sanmıyorum..:sm_confused:
Çevremdeki tüm babalar sigara kullanıyor..

canım... benim eşimde günde 1 paket içiyor benim 20 aydır olmuyorr.bende vazgeçiremiyorum....takılıyorum ona bazen senin yüzünden olmuyor diyorum çok sigara içiyorsun azalt yada bırak diyorum yokkk dinleyen yok ki devamm içmeye bende sigara alkol kesinlikle kullanman..ama kesinlikle sigaranın spermlere etkisi var..herşey kısmet allah verecek zamanı gelince bekliyoruz sabırla...6 ay az bir zaman canım olacaktır muhakkak sabırla ve şükrederek beklemekten başka çare yok...gerisi yüce allahıma kalmışş.

canım ya seni çok iyi anlıyorum daha çok yenisin olur üzülme elbetteki sigara çok kötü bir illet burada sigaranın iyi birşey olduğunu savunmuyorum ama çocuğun olmamasını bukadarda sigaraya bağlama benim eşim kullanmıyor hiç ağzına sürmüş değil ama sorun eşimde çıktı sizin olayın tersine eşim değilde ben kullanıyorum oda hep beni suçlardı sen sigara kullanıyorsun ondan dolayı çocuğumuz olmuyor derdi taki sorun ondan çıkıncaya kadar şimdi içmeme karışmıyor

Arkadaşım derdinizi anlamaya çalıştım..fisfisfis
Ama cinsel isteksizlik ve bebeğinizin olmamasını sigaraya bağlayamadım.
Belki eşinizin sigara tiryakisi olması sperm kalitesini biraz etkiler. Ama sizin bahsettiğiniz kadar doğrudan bağlı olduğunu sanmıyorum..:sm_confused:
Çevremdeki tüm babalar sigara kullanıyor..

Laalecim, sigara cinsel organa giden damarlardaki kan basincini azaltarak, o organin saglikli calismasini engeller. cinsel isteksizlik ile sigara arasinda inanilmaz bir baglanti var.

etrafinda baba olanlar kac yildir sigara iciyorlar ve ne kadar iciyorlar kac yasinda cocuklari olmus? yanlis anlama bunu yargilamak icin soylemiyorum. sadece cikarim yapmak istiyorum bizim de sansimiz var mi diye. etrafta baba olmus esim gibi bagimli insanlarin olmasi beni umutlandirir acikcasi.

canım... benim eşimde günde 1 paket içiyor benim 20 aydır olmuyorr.bende vazgeçiremiyorum....takılıyorum ona bazen senin yüzünden olmuyor diyorum çok sigara içiyorsun azalt yada bırak diyorum yokkk dinleyen yok ki devamm içmeye bende sigara alkol kesinlikle kullanman..ama kesinlikle sigaranın spermlere etkisi var..herşey kısmet allah verecek zamanı gelince bekliyoruz sabırla...6 ay az bir zaman canım olacaktır muhakkak sabırla ve şükrederek beklemekten başka çare yok...gerisi yüce allahıma kalmışş.

canim sizin de cinsellik konusunda isteksizlik var mi? yani kimis icer ama bu cinsel hayatini etkilemez. bizde oyle degil.

kibelecim seni cok cok iyi anlıyorum.insan bebek olmayınca illa bunu birşeylere baglamak istiyor.mesela ben de yok daha once kurtaj oldugumdan olmuyor yok adetim duzensiz diye olmuyor yok kilo aldım o etkiliyor yok eşimin sigarasından dedim durdum kendi kendime..benim eşim de cok içiyor bu konuda cok ısrarcı bırakmak istemiyorum diyor acık acık:1shok: ben 6.ayımda hamile kalabildim ama bu sure cok sıkıntılı geçti gerek benim adet duzensizligim yuzunden gerekse eşimin sigara içmesi,keciboynuzu pekmez vs takviyeleri almak istememesi...sonra ilişkinin gorev haline donuşmesi isteksizlik vs....aynı süreclerden geçtim yani...cok sıkıldım hep boyle mi olacak diye kac kere vazgectim bile:mymeka: eminim benzer sıkıntıları bebek isteyen cok cift yasıyordur:uhm:
bir de erkekler kendilerine toz kondurmuyorlar benim ihtiyacım yok gibi birtakım söylemlere giriyorlar bu da bir gercek..
ama sen kendini bu kadar yıpratma,gercekten de hic ilgisi yok.olacagı varsa her turlu oluyor..ama Rabbim ol demeden de olmuyor buna inan kendini strese sokma lütfen..kendine edersin canım:teselli:

Samiracim ayni durumdaymisiz. o kadar bogazima kadar geldi ki anlatamam. cok tesekkur ederim. dedigim gibi etrafta tanidigim kanser hastalari var kadin 5. yi dogurdu. ama sigara icmesine zaten sinirleniyorum. bir de cocuk olmayinca sigaraya baglamiyorum tek sebebini ama neden ben bu kadar ugrasirken o kilini kipirdatmiyor. ya da neden benim zorlamamla iliski oluyor? yani su genc yasimda cinsel hayatimiz bitti. yani cocuk icin ben istemesem 1 ay aklina gelmeyecek. o kadar kotu durumdayiz yani.

canım isteksizlik yokk yaa.hatta aşırı var yanii..sigara o konuda bir etki yapmadı eşime

Laalecim, sigara cinsel organa giden damarlardaki kan basincini azaltarak, o organin saglikli calismasini engeller. cinsel isteksizlik ile sigara arasinda inanilmaz bir baglanti var.

etrafinda baba olanlar kac yildir sigara iciyorlar ve ne kadar iciyorlar kac yasinda cocuklari olmus? yanlis anlama bunu yargilamak icin soylemiyorum. sadece cikarim yapmak istiyorum bizim de sansimiz var mi diye. etrafta baba olmus esim gibi bagimli insanlarin olmasi beni umutlandirir acikcasi.

sana madem umut olucak abimi örnek vereyim abim günde bir paket sigara içiyor yengem evliliğinin ilk ayı hamile kaldı hemde ikizleri oldu daha sonra tekrar çocuk istediler ve yine ikizleri oldu şimdi dört çocuğu var darısı başınaa.s.

canım ya seni çok iyi anlıyorum daha çok yenisin olur üzülme elbetteki sigara çok kötü bir illet burada sigaranın iyi birşey olduğunu savunmuyorum ama çocuğun olmamasını bukadarda sigaraya bağlama benim eşim kullanmıyor hiç ağzına sürmüş değil ama sorun eşimde çıktı sizin olayın tersine eşim değilde ben kullanıyorum oda hep beni suçlardı sen sigara kullanıyorsun ondan dolayı çocuğumuz olmuyor derdi taki sorun ondan çıkıncaya kadar şimdi içmeme karışmıyor

canim dedigim gibi elinden geleni yaparsin ama olmaz. yani bu Allah'tandir. duadan baska yapacak sey olmaz. yani iki tarafinda sucu yoktur. ama goz gore gore icmeye devam etmesi ve bunu kabul etmek istememesi beni cok uzuyor.

belki de sorun bendedir.bu Allah tandir yani elimden gelkeni yapiyorum saglikli yasiyorum ixccki sigara yok. yapacvak birseyim fedakarlik edecek birseyim yok. ama neden herkes gibi 2 gunde bir deneyemiyoruz biz.
eger cocugum olursa bundan sonra hic cinsel hayatimiz olacagini sanmiyorum.

canim dedigim gibi elinden geleni yaparsin ama olmaz. yani bu Allah'tandir. duadan baska yapacak sey olmaz. yani iki tarafinda sucu yoktur. ama goz gore gore icmeye devam etmesi ve bunu kabul etmek istememesi beni cok uzuyor.

belki de sorun bendedir.bu Allah tandir yani elimden gelkeni yapiyorum saglikli yasiyorum ixccki sigara yok. yapacvak birseyim fedakarlik edecek birseyim yok. ama neden herkes gibi 2 gunde bir deneyemiyoruz biz.
eger cocugum olursa bundan sonra hic cinsel hayatimiz olacagini sanmiyorum.

sana keçi boynuzu kürünü öneririm ben sırf spermlere iyidir diye başladım ama cinsel anlamdada bayağı faydası varmış zaten ibrahim saraçoğlu da dedi cinsel gücü arttırıyor diye

Muhakkak bağlantı vardır ama doğrudan ilgisini bilmiyorum..
Örnek istemişsin..Babam ilkokuldan beri içiyormuş 3 kardeşiz.
Eniştem 20 yıldır içiyor,2. defa baba olacak yakında..
Eşimin tüm arkadaşları 10 yıldan fazla içiyor hemen hepinin 2 evladı var sadece biri yeni baba oldu.
Allahım yakın zamanda senin de gönlüne göre versin arkadaşım,güzel haberlerini almak dileğimle..

Son düzenleme:
Daha çok sayabilirim aslında..
Az öncekiler ilk aklıma gelenler yani..
Benim çevremdeki her erkek sigara içen baba..

kendine fazla strese sokma sigarayla dogrudan bi baglantısının oldugunu zannetmiyorum cinselligede hiç bi etkisi yok eşimde bende kullanmıyorum gerçi azaltdım günde 2 tane içiyorum daha fazla içdigim zaman olmuşdu ama kürtaj olmam gerekdi şimdi benimde olmuyo doktorlar olur diyolar ikimizdede hiç bi problem yok bi arkadaşımla eşi sigara kullanıyolar ve korunmayı bırakdıgı ay hamiş kaldı bu hafta dogumu var ve öle bi çok arkadaşım var hem kendi hemde eşi kullanan ama hemen bebişleri oluyo zamanı vardır sabretmek gerekiyo yani tabiki sigaranında etkisi vardır ama tektaraflı degil

sana keçi boynuzu kürünü öneririm ben sırf spermlere iyidir diye başladım ama cinsel anlamdada bayağı faydası varmış zaten ibrahim saraçoğlu da dedi cinsel gücü arttırıyor diye

canim nasil uyguladin anlatir msn? 3 hafta sonra buraya bir arkadasim geliyor onunla isteteyim.

burada keciboynuzu pekmezi var aldim ama icmeyi reddediyor. ama icirecem cok fena canim sikkin.

canim nasil uyguladin anlatir msn? 3 hafta sonra buraya bir arkadasim geliyor onunla isteteyim.

burada keciboynuzu pekmezi var aldim ama icmeyi reddediyor. ama icirecem cok fena canim sikkin.

yedi tane keçi boynuzunu yarım litre kaynayan suya kırıp atıyorum beş dakika kaynatıp ocaktan alıyorum yirmi dakika dinlendirdikten sonra keçi boynuzlarını bir kaşık yardımıyla çıkarıyorum ve soğuduktan sonra gece yatarken eşime içiriyorum umarım faydasını görürsün

yedi tane keçi boynuzunu yarım litre kaynayan suya kırıp atıyorum beş dakika kaynatıp ocaktan alıyorum yirmi dakika dinlendirdikten sonra keçi boynuzlarını bir kaşık yardımıyla çıkarıyorum ve soğuduktan sonra gece yatarken eşime içiriyorum umarım faydasını görürsün

canım ben kıstan yerde keciboynuzu agacının altında keciboynuzları buldum. bayagı serttıler. tas gıbı. dedıgın gıbı yaptım. sonra dınlendırdım.ben bır tadına bakayım dedım. boyle berbat bır sey olamaz. tadı tek kelıme ıle zehırdı. seınkı de oyle mydı? acaba benımkıler bayat mıydı?

canım ben kıstan yerde keciboynuzu agacının altında keciboynuzları buldum. bayagı serttıler. tas gıbı. dedıgın gıbı yaptım. sonra dınlendırdım.ben bır tadına bakayım dedım. boyle berbat bır sey olamaz. tadı tek kelıme ıle zehırdı. seınkı de oyle mydı? acaba benımkıler bayat mıydı?

valla tadına hiç bakmadım ama eşim kötü olmadığını söylüyor ve her gün içiyor

merhaba kibele bizde bebek istiyoruz we anlattığın sorunların aynısı bizde hergün yaşanıyor ama bende pos var problemin görünen yüzü ben oluyorum yani ama görünmeyen yüzü eşim. 2 ay sperm testi yaptırdı aradaki farka inanamazsın ilk ayki sonuç sınırdaydı hergün kawga her sigara yaktıgında elinden aldım kırdım yemek hazırlamadım konuşmadım ağladım duygu sömürüsü yaptım 2paket içeceğine 1 paket içti we fark inanılmazdı bütün değerler %20 artmıştı. sigaranın gerçekten spermlere rolü inanılmaz fazla. bu ay kısmetse aşılama yapılacak bana aksi halde kalmam imkansız çünkü dediğin gibi ilişki eziyete dönüştü okadar seyrekki bazen ay oluyor...hem sigara hem ilişki seyrekliği gerçekten etkiliyor... ben bıraktırmanın yada azaltmanın yolunu bulamadım umarın sen bulursun canım... bol sabırlarr

merhaba kibele bizde bebek istiyoruz we anlattığın sorunların aynısı bizde hergün yaşanıyor ama bende pos var problemin görünen yüzü ben oluyorum yani ama görünmeyen yüzü eşim. 2 ay sperm testi yaptırdı aradaki farka inanamazsın ilk ayki sonuç sınırdaydı hergün kawga her sigara yaktıgında elinden aldım kırdım yemek hazırlamadım konuşmadım ağladım duygu sömürüsü yaptım 2paket içeceğine 1 paket içti we fark inanılmazdı bütün değerler %20 artmıştı. sigaranın gerçekten spermlere rolü inanılmaz fazla. bu ay kısmetse aşılama yapılacak bana aksi halde kalmam imkansız çünkü dediğin gibi ilişki eziyete dönüştü okadar seyrekki bazen ay oluyor...hem sigara hem ilişki seyrekliği gerçekten etkiliyor... ben bıraktırmanın yada azaltmanın yolunu bulamadım umarın sen bulursun canım... bol sabırlarr

sinir oluyorum erkeklere ağızlarını açtıklarında bebek isterler ama hiç birşeyi takip etmezler sigara problemimiz yok ama gerçekten düzenli ilişki çok önemlibenneyaptımki

X