Eşim çocuğa hazır olmadığını söylüyor

ya şöyle, bir şeyi yapıyorsam en iyisi yapmalıyım diyen tiplerden. Gerçekten de sorumluluklardan hiç kaçtığını görmedim. Yapamayacağını düşünüyorsa da hiç o topa girdiğini de görmedim. Asla istemese 6 aydır korunmayı bırakmazdı onun yapısında biri ki senelerdir aşırı hassastı o konuda. Bu duruma güveniyorum açıkçası biraz. Hazır hissetmemesini de yine bu “ yapıyorsam en iyisini yapmalıyım” iç güdüsüne bağlıyorum. Hayatında hiç “ babalık” görmemiş biri. Yetebilir miyim eksik bırakır mıyım endişeleri var sanıyorum ki.
Yani 36+5 haftalık bir hamile olarak söylüyorum , kesinlikle zorlu bir hamilelik geçirmesem de bu bebek konusunu ikimiz de istedik, ve inanın çok farklı bir şey
İstediğiniz kadar bilinçli olun işler süreçte değişiyor
Anatomi değişti, hormon değişti, şu an nefes bile almam değişti, anne için bence daha radikal karar bilinçli şekilde hamile olmayı anne olmayı seçmek. Baba olarak ben sizin kadar zorlanacağını asla düşünmüyorum. Doğacak koala gibi size bağımlı bir bebek olacak, emzirme temizleme bakma büyütme her şeyiyle size muhtaç. Evet baba destek oluyor çok iyi bakan da var ama bir anne gibi (sorumsuz anneleri dahil etmiyorum) kimse kızmasın bakamaz , ödün veremez. Kadın alt üst oluyor her anlamda değişim yaşıyor. Yaşam tarzı değişiyor vs vs.. Sizin istemeniz sorumluluğu kabul etmeniz inanın eşinizin etmesinden daha ağır bir yük.
Elbette karşılıklı alınmalı karar, bilinçli kişileriz belki bir psikologdan ek yardım alabilirsiniz, bazen doğru iletişim kanalını yakalayamıyoruz ne kadar birbirimizi tanısak da 🌸
İnşallah güzel bir zamanda hayırlısı ile ikinizin de istediği bir vakitte sağlıkla bebişinize kavuşursunuz 🤍

Çocuk sahibi olmayı Allah nasip edecek mi kim bilir, sağlık nasip işi
Siz istiyorsunuz, sizin açınızdan haksızlık gibi bir durum zaman su gibi akıp gidiyor
O istemiyor, ve istemediğini de söylemiş açık kapı bıraksa bile
İki taraf da kendi açısından haklı, hem de haksız.
Doktora gidelim deseniz eşinizin gönlü yok, çocuğun iş güç yoğunluk ile alakası yok, eğri oturup doğru konuşalım büyük yük annelerin üstünde çocuk bebek konusunda , elbette anneye bebeğe yardım eden baba bir lütuf ve kolaylık ama bir yerde yine iş başa düşüyor. Bilemiyorum, olsa bir dert sizin için olmasa bir dert.
Yarın keşke şöyle yapsaydım demeyeceğiniz bir karar almanız gerekiyor.
Her şey gönlünüzce olsun 🌸
Aynen öyle. Onun bu endişeleri hep olacak. Olacak mı olmayacak mı dediğiniz gibi mechul zaten. Ben de daha fazla geç anne olmak istemiyorum açıkçası. 32 bitiyor. Ki gerçekten onun iyi bir baba olacağına itimat etmesem sadece yaşım geçiyor diye bu topa bende girmezdim hayatta.

Yani 36+5 haftalık bir hamile olarak söylüyorum , kesinlikle zorlu bir hamilelik geçirmesem de bu bebek konusunu ikimiz de istedik, ve inanın çok farklı bir şey
İstediğiniz kadar bilinçli olun işler süreçte değişiyor
Anatomi değişti, hormon değişti, şu an nefes bile almam değişti, anne için bence daha radikal karar bilinçli şekilde hamile olmayı anne olmayı seçmek. Baba olarak ben sizin kadar zorlanacağını asla düşünmüyorum. Doğacak koala gibi size bağımlı bir bebek olacak, emzirme temizleme bakma büyütme her şeyiyle size muhtaç. Evet baba destek olıyor çok iyi bakan da var ama bir anne gibi (sorumsuz anneleri dahil etmiyorum) kimse kızmasın bakamaz , ödün veremez. Kadın alt üst oluyor her anlamda değişim yaşıyor. Yaşam tarzı değişiyor vs vs.. Sizin istemeniz sorumluluğu kabul etmeniz inanın eşinizin etmesinden daha ağır bir yük.
Elbette karşılıklı alınmalı karar, bilinçli kişileriz belki bir psikologtan ek yardım alabilirsiniz, bazen doğru iletişim kanalını yakalayamıyoruz ne kadar birbirimizi tanısak da 🌸
İnşallah güzel bir zamanda hayırlısı ile ikinizin de istediği bir vakitte sağlıkla bebişinize kavuşursunuz 🤍
Teşekkürler ederim 💕 Aslında çoğu bebek sahibi arkadaşımız da aynı şeyi düşünüyor. Ben konuyu açtıkça daha da endişelendiğini fark ettim. Büyük sorumluluklara her zaman benden çok çok daha temkinli yaklaşır, biraz daha zaman tanımam gerekiyor sanırım ona. Yani en azından korunmayı bırakmak bile bizim için büyük başarı oldu ☺️

X