Eşim çok kilo aldı

Benimki de 100 kiloyu geçti geçen gün komşu teyze dedi ki ne yediriyorsun buna dana gibi olmuş 😂 valla ne bulursa yiyor hiç bişey ayırt etmez.
Evet herkes iyi bakıyo x sana ama anca sana yediriyo galiba diyolar sbjdsbv kırmızı et ve yumurta hariç herşeyi yiyo kırmızı eti de yağsız olursa yiyo mızmızlanarak gerçi ben de öyleyim de. Onların dışında herşeyi yer 😂

kalorilere dikkat edeceksiniz
market ürünlerinde mesela inanılmaz kalori var
minnacık çikolata 200 kalori falan
o 200 kaloriyi vermek için ya 2 km falan yol yürüyeceksin
ya 500-600 ip mip atlayacaksın
ya da 1 saat egzersiz falan yapacaksın mesela
her insanın günlük alması gereken, ihtiyaç duyduğu kalori miktarı vardır
bu kalori miktarının üzerine çıkılırsa kilo alınır
yediklerini kabaca hesaplarayak kalori sınırının altında mı kaldın üstünde mi kaldın anlayabiliyorsun
kalori sınırını az aşan birinin her gün evde basit egzersizlerle bu fazla kaloriyi yakması mümkün
Bazen yemeği abartınca diyorum yürüyelim yakalım rahatsız edecek yoksa diye acayip ağırlık çöktü uzancam diyo dghddv

O zayiflamaya gitmiyorsa zayiflama ona gelsin ..Yaptiginiz yemekler kalorisi dusuk olursa az harekette etse de kilo verir,sebze agirlikli beslensin et yiyeceksede yanindkailere dikkat edersiniz makarna kepekli ekmek bugday olsun tatli yapacaginizda strvie bitkisiyle yapin istemsede verir
Öyle yapcam artık başka çare kalmadı. Allahtan ne yapsam yiyo burun kıvırmaz iş artık bende bitiyo napalım

Benim eşim de 100 kg ama 188 boyunda, görenler asla göstermiyorsun diyorlar çünkü zamanında hep spor yapmış vücudu öyle şekillenmiş. Eğer yediklerini azaltmıyorsa spora yönlendirin en azından yağ oranı azalsın kas oranı artsın bıngıl bıngıl görüntü hoş değil gerçekten

İyi akşamlar hanımlar, başlıktada gördüğünüz gibi eşim çok kilo aldı artık rahatsız olmaya başladım kilosundan daha çok çabasızlığından. Şimdi yediklerine dikkat ediyo sözde 2-3 gündür ama yattığı yerden kilo veremez. Biraz hareket et yürüyüş yapalım spora yazılalım veya ben spor yapıyorum eşlik et diyorum hiç bişey istemiyosan evde iş güç bişeyler yap diyorum 😂hiç umrunda değil. Ben direttikçe iyice koltuğa yapışıyo ctesi pazar koltuktan bitek sigara yemek wc için kalkıyo ya biyere gitmiyosak. İnada bindiriyo sanki ben dedikçe. dalga geçerek konuşuyorum olmuyo ciddi ciddi sağlıktan dem vurarak konuşuyorum yok yani. Bugün 100 metre mesafeye sigara almaya arabayla gitmiş belki okadar bile değildir mesafe. Gün boyu hareket ediyom zaten diyo ya arabayla geziyosun ne hareketi. Metabolizması da yavaş wc sorunu yaşıyo dedim sebebi belli ama yeter konuşmayacağım bu konuda kendin bilirsin dedim. Geçen sene aldığı hiçbişey olmuyo üstüne ve bunu her sene yaşıyoruz her sene dolap yeniliyoruz beyefendiye resmen 😂 nasıl bi taktik önerirsiniz ne yapıp harekete geçirmeliyim??
Yani kilolu ama ne kadar ? Obez kategorisinde mi boy kg olarak bakıldıgında?
Diyeceğim tek sey eğer asırı kiloluysa bilmiyorum ben arzu duyamazdım.
Ztn asırı kilolu insanların ter bezleri malesef daha fazla calısmakta, ve sevisirken kimse yağlı ter icinde kalan biri ile beraber olmak istemez .
Ve bunu acık acık söyleyin.
Kilo cok cok cok önemli bisey .

Yani kilolu ama ne kadar ? Obez kategorisinde mi boy kg olarak bakıldıgında?
Diyeceğim tek sey eğer asırı kiloluysa bilmiyorum ben arzu duyamazdım.
Ztn asırı kilolu insanların ter bezleri malesef daha fazla calısmakta, ve sevisirken kimse yağlı ter icinde kalan biri ile beraber olmak istemez .
Ve bunu acık acık söyleyin.
Kilo cok cok cok önemli bisey .
Henüz obez diyemeyiz göbek aldı başını gidiyo. Zaten hemen nefes nefese kalıyo. Allahtanki teri kokmuyo tek tesellim 😂 bakalım şimdi yediklerine dikkat ediyo umarım fark eder

Eşiniz ben olmuş😂bende başlayacağım ama zorlamanızla ne kadar olur bilmem.ipin ucu kaçtı mı gidiyor işte.siz sağlıklı yemekler yaparak destekleyin derim.

Henüz obez diyemeyiz göbek aldı başını gidiyo. Zaten hemen nefes nefese kalıyo. Allahtanki teri kokmuyo tek tesellim 😂 bakalım şimdi yediklerine dikkat ediyo umarım fark eder
iyi bari cok sükür. Konu acınca siz gözümde 200 kilo biri canlandı 😬
Fazla kilo kadına sa erkeğe de yakısmıuo cidden

Çok kilo aldım sevgilim ya da eşim laf etti diye konu açılınca sevgi bu değil ya ağzının payını ver ya boşan kilo vermek zorunda değilsin diye yorum yapanları piste alalım
Geldim geldim haha😂😂 kiloyu ben de sevmem. Kendimde sürekli diyet yaparım. Çünkü yemeyi de seviyorum. Al ver geçiyor ömrüm.
Ama üslup önemli. Bundan önce konu açan hanımefendiye sevgilisi evlenme teklifi edecekmiş gibi masa kurup çok şişmansın zayıflamalısın. Hiçbir şey yakışmaz. Gelinlik de güzel olmaz falan diye kaba kaba konuşmuştu. Çok üzmüştü onu tabi ki ayrılacak. Ya da benim boşandığım aptal doğumdan 1 gün sonra göbeğin kalmış demişti etmiştim ağzına ki 1 yılda daha da zayıflamıştım.
Burda konu sahibi spor yap benimle diyor sağlıklı beslen diyor gayet ılımlı kibar. Ama adam sallamıyor orası ayrı 😂
Şimdi usulca gidip iş yeri için diyet yemeklerimi hazırlayacağım 🤪

Geldim geldim haha😂😂 kiloyu ben de sevmem. Kendimde sürekli diyet yaparım. Çünkü yemeyi de seviyorum. Al ver geçiyor ömrüm.
Ama üslup önemli. Bundan önce konu açan hanımefendiye sevgilisi evlenme teklifi edecekmiş gibi masa kurup çok şişmansın zayıflamalısın. Hiçbir şey yakışmaz. Gelinlik de güzel olmaz falan diye kaba kaba konuşmuştu. Çok üzmüştü onu tabi ki ayrılacak. Ya da benim boşandığım aptal doğumdan 1 gün sonra göbeğin kalmış demişti etmiştim ağzına ki 1 yılda daha da zayıflamıştım.
Burda konu sahibi spor yap benimle diyor sağlıklı beslen diyor gayet ılımlı kibar. Ama adam sallamıyor orası ayrı 😂
Şimdi usulca gidip iş yeri için diyet yemeklerimi hazırlayacağım 🤪
Galiba bazı insanlar kibar olmaktan anlamıyo işte 😂 o sölediğiniz konuya aşırı sinirlenmiştim ben de 😤 napim bende evde romantik masa kurup kilo ver yoksa ayrılcam giydiklerin de yakışmıyo bıktım dolap yenilemekten falan mı desem ondan mı anlar acep djsjsn

Nacizane bir soru sormak istiyorum.
Diyetisyenler neden sabit bir liste var hep onu veriyorlar.
Kaç diyetsiyene gittiysem sonuç bu.
Artık hevesim kalmadı bu yüzden.
Sabit liste olmaması gerekiyor. Çünkü diyeti oluştururken birçok etmen var. Mesela bazı insanlar öğle yemeğinde sulu yemek,çorba tarzında besinler tüketmek istemiyor. Onların listesini buna göre aperatif besinler ekleyerek hazırlamak gerekiyor. Yaş,boy,kilo,kronik hastalıklar, danışanın tüketmeyi sevmediği besinler bunlar diyet listesini oluşturan faktörlerden sadece birkaçı. Danışanların diyetlerini kolay uygulayabilmesi ve beslenme düzeni haline getirebilmeleri için haftalık diyet listelerini bu etmenlere göre hazırlamak çok önemli. Sabit liste malesef gittiğiniz diyetisyenle ilgili bir durumdur. Meslek etiğine uygun olanı diyeti bireye özel olarak hazırlamaktır. Yine de hevesiniz kaçmasın iradeli şekilde ilerleyin emeklerinizin sonucunu muhakkak alırsınız 🌸

X