Eşim dolaylı yoldan "çok kilolusun" dedi

Ok siz zaten eşinizle ilgili durumda da onun sizi çok kilolu/şişman gördüğünü düşünüyorsunuz, bu da ağzından kaçmış diye düşünüyorsunuz. Sinirlendiğiniz nokta burası. Bence şu an sizi kilolu görüyor ve hamilelik devam ettikçe bunun korkutucu boyuta geleceğini düşünüyor olabilir. Ağzından çıkan cümleler bunun yansıması olabilir. Ya da çok kilolular az kilo alır diye okuduysa sizin az kilo alacağınız umuduyla bu tarz bir benzetmeye de yönelmiş olabilir.

Hangisi olursa olsun, konu kilo. Eşinizin kaygıları var, bu normal ya da değil, sizin evliliğinizin konusu. Bence madem böyle bir tatsızlık yaşandı, ben yerinizde olsam hamilelikte bir diyetisyenle çalışırdım, zaten doğumdan sonra sporla verirsiniz. Ben sizin ailede sorun olacağı hissine kapıldım, hem eşinizde hem de sizin özgüveninizde. Yani şimdiden nasılsa hamileyim boşver, sonra vereyim derseniz 3 gün sonra eşiniz boş bulunup Tv'deki bir kadın oyuncuya zayıf dese olay farklı gerginliklere gidebilir gibi hissettim.

Bence bir diyetisyenle süreci sürdürün. Bu şekilde davranırsanız endişe edilecek tatsız bir durum oluşmaz. Sizde daha özgüvenli olursunuz.
Endişenizi anladım, ben o şekilde bir olay yaşanacağını düşünmüyorum eşimi tanıdığım için. Fakat tabii zayıflığı sevdiğini biliyorum hem kendinde hem bende. Ben de zaten salmak istemiyorum kesinlikle. Diyetisyen işini de düşünmüyor değilim. Teşekkür ederim

Esinizin cok kilolu demesine sinirlenmeniz normal, ayip etmis. Siz de onu baska bir yerden vurun bir daha yapamasin. Daha da kilo alacaksiniz diye korkmus almayin istiyor. (Yorumlarinizi tekrar okudum da). Merak etme hamilelik kilolarimin hepsini verecegim falan deyin gecici bir donem cok da kilo almayacagim zaten deyin de rahatlasin.
Onu rahatlamak için bi laf demek istemiyorum açıkçası. Kendisi göbeğine baksın önce 😂

Size yorum yapmadığım halde bana hadsiz diyecek kadar hadsiz olan sizsiniz.
Siz ve sizin gibiler de cam fanus ta yetişiyor herhalde. Kilo konuda konu açıp karşı yorum yapıldığında kaldıramayacaksanız konu açmayın o zaman.
Bana göre doğru olan neyse ona göre yorum yaparım kim kırılıyorsa da kırılsın. Ve evet bana göre o kilo fazla size göre normal olabilir.
Cam fanusta yetişmiyoruz. Fakat hamile bir kadının normal zamandan daha duygusal ve alıngan olabileceğini bilecek akıldayız ha ama sizde o düşünce yoksa tabi anlayamazsınız.

Size yorum yapmadığım halde bana hadsiz diyecek kadar hadsiz olan sizsiniz.
Siz ve sizin gibiler de cam fanus ta yetişiyor herhalde. Kilo konuda konu açıp karşı yorum yapıldığında kaldıramayacaksanız konu açmayın o zaman.
Bana göre doğru olan neyse ona göre yorum yaparım kim kırılıyorsa da kırılsın. Ve evet bana göre o kilo fazla size göre normal olabilir.
Konu kilo değil eşin tutumu ve tavrı. Bu ayrımı yapsanız anlayacaksınız zaten.

Cam fanusta yetişmiyoruz. Fakat hamile bir kadının normal zamandan daha duygusal ve alıngan olabileceğini bilecek akıldayız ha ama sizde o düşünce yoksa tabi anlayamazsınız.
Hassasiyetiniz için çok teşekkür ederim çok incesiniz

Konu kilo değil eşin tutumu ve tavrı. Bu ayrımı yapsanız anlayacaksınız zaten.
Boşver uğraşma sen buradaki bazı tiplere laf anlatamazsın çünkü aslında yüz yüze gelse yapamayacağı ya da dışarda kimseye yapamayadığı hadsizliğini gelip burada kendini rahatlatmak için yapar.

Boşver uğraşma sen buradaki bazı tiplere laf anlatamazsın çünkü aslında yüz yüze gelse yapamayacağı ya da dışarda kimseye yapamayadığı hadsizliğini gelip burada kendini rahatlatmak için yapar.
Hanfendinin nezdinde söylemiyorum fakat öyleleri var gerçekten. Her konuda mutlaka konu sahibini üzmeye kırmaya rahatsız etmeye çalışıyorlar. Negatifliklerini öyle atmaya çalışıyorlar herhalde, bilmiyorum

Boyum 1.60 kilom 66. Ama çok daha zayıf gösteriyorum kilomu duyan da çok şaşırıyor. Çünkü üst bedenim çok ince, kalça ve basenden dolayı bu kilo zaten.
7 haftalık hamileyim. Eşim hem bebeğin gelişimiyle hem benimle çok ilgilenir sağolsun. Bugün rutin olarak güncellemeleri okudu. Sonra da hamilelikte kadınlar kaç kilo alıyorlar diye metak etti onu araştırdı. 12-18 alıyorlarmış sanırım net hatırlamıyorum. Sonra da "ama çok kilolu olanlar 5 alsa da yetiyormuş yani sen de belki onlardansındır" tarzı bir şey söyledi cümleyi net hatırlamıyorum ama o "çok kilolu" kategorisine koydu beni de. Ben de sen hayatında insan yüzü mü görmedin nasıl bana çok kilolu diyebilirsin hiç mi kilolu insan görmedin obez miyim ben dedim sinirle. O da ha burda x kişi gibilerden falan bahsediyor galiba dedi. X kişi dediği kilolu biri. E yani dedim sen beni ne biçim görüyorsun gözünde falan tartışmadı sustu öylece. Ama canım aşırı sıkıldı. Bi de daha dün epeydendir hiç tartışmıyoruz diye düşünmüştüm kendi kendime. Böyle saçma bi olay canımı sıktı. Ben mi abartıyorum tepkim normal mi objektif olarak bakar mısınız
Yani siz çok eleştiriye açık birine benzemiyorsunuz o yüzden eşiniz size derdini üstü kapalı şekilde anlatmak zorunda kalmış bence daha üzücü olan şey bu. Dahası siz zayıf değilsiniz ben 1.78 boyunda 73 kiloyum ve kesinlikle zayıf durmuyorum (hatta diyet konusunda beni gazlamak isteyen olursa beklerim..) siz boy ve kilo oranınızla zayıf görünemezsiniz sadece kilonuzdan daha zayıf görünebilirsiniz ama bu zayıf olduğunuz anlamına gelmez. Bence eşinize carlamak yerine düşüncelerini dinlemeniz daha iyi olur ilişkiniz için

Yani siz çok eleştiriye açık birine benzemiyorsunuz o yüzden eşiniz size derdini üstü kapalı şekilde anlatmak zorunda kalmış bence daha üzücü olan şey bu. Dahası siz zayıf değilsiniz ben 1.78 boyunda 73 kiloyum ve kesinlikle zayıf durmuyorum (hatta diyet konusunda beni gazlamak isteyen olursa beklerim..) siz boy ve kilo oranınızla zayıf görünemezsiniz sadece kilonuzdan daha zayıf görünebilirsiniz ama bu zayıf olduğunuz anlamına gelmez. Bence eşinize carlamak yerine düşüncelerini dinlemeniz daha iyi olur ilişkiniz için
Konumu tekrar okursanız ben zaten zayıfım demedim ki. Kendi kiloma göre zayıf duruyorum dedim. Ayrıca eşimin zayıflığı sevdiğini biliyorum birlikte diyet de yaptık. Alttan alttan ima etmeden ziyade bir anda ağzından kaçırmış gibime geldi benim bilmiyorum. Kendisi de çok kilo aldı evlendikten sonra. İkimiz de kilomuzun ve vermemiz gerektiğinin farkındayız yani. Beni sinir eden "çok kilolu" kategorisine koyması oldu çünkü o kadar da değilim.

Sanıyorum ki siz de aynı durumdasınız.
Evet boyum 1.60 kilomda sabah tartıda 68 çıktı. Ama kendimi kilolu hissetmiyorum. Aynaya baktığımda kilolu bi kadın görmüyorum. Giydikleri yakışan dolgun bi kadın görüyorum. Daha önceleri 50 li kiloları da gördüm. Üstelik iki çocuk annesiyken. Ama o zamanlardan daha çok beğeniyorum kendimi. Bazı insanlara kilo yakışıyor bence.

Evet boyum 1.60 kilomda sabah tartıda 68 çıktı. Ama kendimi kilolu hissetmiyorum. Aynaya baktığımda kilolu bi kadın görmüyorum. Giydikleri yakışan dolgun bi kadın görüyorum. Daha önceleri 50 li kiloları da gördüm. Üstelik iki çocuk annesiyken. Ama o zamanlardan daha çok beğeniyorum kendimi. Bazı insanlara kilo yakışıyor bence.
Ben de aynada kendimi çok beğeniyorum. Kıvrımlı bi vücudum var. Dolgunluk hoş da duruyor bence. Sizi çok iyi anlıyorum bu yüzden

Hanımlar rica ediyorum polemiğe girmeyin, lütfen🙏

Ben mi abartıyorum tepkim normal mi objektif olarak bakar mısınız
Allah bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🧿🧿🧿🙏

Eşinizdir sizinle ilgileniyordur ama hamilelikte kilo konusunu araştırıp sizi kırmamalıydı, olması gerekenden fazla bir kilo alırsanız takibinizi yapan doktor zaten müdahale eder.
1,5 metre kadınım hamileliğimi öğrendiğimde 42 kiloydum ve doğuma kadar 18 kilo aldım, 1,5 metreye 18 kilo alınca futbol topuna kol bacak takılmış gibi oldu:)) ama bu kafaya takılacak bir detay değildi önemli olan bebeğin sağlıklı gelişmesiydi.

Kilo dediğiniz şey biraz azim ve iradeyle verilir, ki siz gençsiniz verirsiniz.
Kilonuz da öyle abartı bir kilo değil, doğumdan sonra biraz azimle beslenmenize dikkat edip spor yaparak verirsiniz, hamileliğinizin tadını çıkarın.

Hanımlar rica ediyorum polemiğe girmeyin, lütfen🙏

Allah bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🧿🧿🧿🙏

Eşinizdir sizinle ilgileniyordur ama hamilelikte kilo konusunu araştırıp sizi kırmamalıydı, olması gerekenden fazla bir kilo alırsanız takibinizi yapan doktor zaten müdahale eder.
1,5 metre kadınım hamileliğimi öğrendiğimde 42 kiloydum ve doğuma kadar 18 kilo aldım, 1,5 metreye 18 kilo alınca futbol topuna kol bacak takılmış gibi oldu:)) ama bu kafaya takılacak bir detay değildi önemli olan bebeğin sağlıklı gelişmesiydi.

Kilo dediğiniz şey biraz azim ve iradeyle verilir, ki siz gençsiniz verirsiniz.
Kilonuz da öyle abartı bir kilo değil, doğumdan sonra biraz azimle beslenmenize dikkat edip spor yaparak verirsiniz, hamileliğinizin tadını çıkarın.
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Eşim de anladı bence hatasını ağzını indirdi hemen. Ben de kilo vermeyi istiyorum inşallah hamilelik sürecinde de olması gerekenden fazla almam

Ağzından kaçtı muhtemelen. Çok takılmayın.

Bende 160 boyum var. 63 kiloydum Bi ara... O zamanlar kilolu değilim sanıyordum. 1 kilo verince kardeşime ay bak nasıl inceledim diyordum. Hiç öyle değilmiş😟... Boya göre kilom fazlaymış.

Kilolu akrabalarım AA sende bize döndün deyince dank etti🥴 babam bile dikkat et demişti.

Diyetisyen ile çalışın. Hem çok kilo almaz hemde bebeğiniz kilo alır. Sağlık için gerekli...

Siz kilonuzdan memnun olabilirsiniz, yakıştırıyor olabilirsiniz, gayet normal ki bununla ilgili bir şey söylemiyorum ki size.. tıbbi açıdan bakıldığında çok kilolu olduğunuzu kabul etmeniz gerekir, bundan bahsediyorum.

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Eşim de anladı bence hatasını ağzını indirdi hemen. Ben de kilo vermeyi istiyorum inşallah hamilelik sürecinde de olması gerekenden fazla almam
Alırsanız doktorunuz müdahale eder, size beslenme programı çıkarır ki zaten siz gebelikte ne yiyip içeceğinizi biliyorsunuzdur, gebelik olmasa biraz kilo aldın dikkat etmelisin dese bir nebze ama gebelikte kilo alınıyor, kimimiz 7-8 kilo alırken kimimiz benim gibi 18 kilo alıyor :))

Bünyeden bünyeye değişse de doğumdan sonra o kiloların ya tamamı ya da büyük bir kısmı gidiyor zaten, doğuma girerken 60 kiloydum doğumdan 10 gün sonra 53 kiloydum, bir süre sonra aldığım tüm kilolar gitti, siz de bebek olunca gece uykusunu unutacaksınız, sürekli bebekle ilgilenmekten yemek yemeye bile fırsatınız olmayacak, boş verin bugünlerin tadını çıkarın, bebeğiniz kendisi için aldığınız kiloları erittirecek bücür 😂

Ağzından kaçtı muhtemelen. Çok takılmayın.

Bende 160 boyum var. 63 kiloydum Bi ara... O zamanlar kilolu değilim sanıyordum. 1 kilo verince kardeşime ay bak nasıl inceledim diyordum. Hiç öyle değilmiş😟... Boya göre kilom fazlaymış.

Kilolu akrabalarım AA sende bize döndün deyince dank etti🥴 babam bile dikkat et demişti.

Diyetisyen ile çalışın. Hem çok kilo almaz hemde bebeğiniz kilo alır. Sağlık için gerekli...
Evet benim ailem de kilomu fark etti. Diyetisyen işini düşünüyorum, olabilir. Hamilelik sürecinde kilo vermek sağlıklı mı bilmiyorum ama en azından sağlıklı kilo almış olurum belki.

Alırsanız doktorunuz müdahale eder, size beslenme programı çıkarır ki zaten siz gebelikte ne yiyip içeceğinizi biliyorsunuzdur, gebelik olmasa biraz kilo aldın dikkat etmelisin dese bir nebze ama gebelikte kilo alınıyor, kimimiz 7-8 kilo alırken kimimiz benim gibi 18 kilo alıyor :))

Bünyeden bünyeye değişse de doğumdan sonra o kiloların ya tamamı ya da büyük bir kısmı gidiyor zaten, doğuma girerken 60 kiloydum doğumdan 10 gün sonra 53 kiloydum, bir süre sonra aldığım tüm kilolar gitti, siz de bebek olunca gece uykusunu unutacaksınız, sürekli bebekle ilgilenmekten yemek yemeye bile fırsatınız olmayacak, boş verin bugünlerin tadını çıkarın, bebeğiniz kendisi için aldığınız kiloları erittirecek bücür 😂
☺️☺️ Allah evlatlarımızı bize bağışlasın

Evet benim ailem de kilomu fark etti. Diyetisyen işini düşünüyorum, olabilir. Hamilelik sürecinde kilo vermek sağlıklı mı bilmiyorum ama en azından sağlıklı kilo almış olurum belki.
Kilo vermek için değil, sağlıklı kilo almak ve beslenmeyi öğrenmek için... Kilo vermek doğumdan sonraki süreç...

X