Eşim dolaylı yoldan "çok kilolusun" dedi

Bende 15 haftalık gebeyim. Boyum 158 kilo akıncada şuan 68 kiloyum. Benim eşimde kilo konusunda hassas bir bazı erkekler böyledir. İlk zamanlar bende ağlıyordun kafama takıyordum. Artık umursamıyorum. İçimde yeni bir hayat oluşuyor. Kendimi neden böyle gereksiz şeylerle üzeyim diye düşündüm. Şakayla karışıkta beğenmiyorsan kapı orda, hamileyim ben daha da şüşko patates olcam. Yallah başkalarına o zaman diyorum. Gülüyor. Erkekler restten anlıyor ne noralini bozcan ya verirsin kilolarını bebişine odaklan zaten hormonlar tavan ota moka ağlıyoruz. Boşveeeeer ye iç egzersiz yap keyfine bak bacım ya.

Bende 15 haftalık gebeyim. Boyum 158 kilo akıncada şuan 68 kiloyum. Benim eşimde kilo konusunda hassas bir bazı erkekler böyledir. İlk zamanlar bende ağlıyordun kafama takıyordum. Artık umursamıyorum. İçimde yeni bir hayat oluşuyor. Kendimi neden böyle gereksiz şeylerle üzeyim diye düşündüm. Şakayla karışıkta beğenmiyorsan kapı orda, hamileyim ben daha da şüşko patates olcam. Yallah başkalarına o zaman diyorum. Gülüyor. Erkekler restten anlıyor ne noralini bozcan ya verirsin kilolarını bebişine odaklan zaten hormonlar tavan ota moka ağlıyoruz. Boşveeeeer ye iç egzersiz yap keyfine bak bacım ya.
Allah evladınızı sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 🙂
Ben de kilomu aşırı takmıyorum da böyle giderse çok alırsam diye korkuyorum. Eşim de önce kendi göbeğine baksın evlenirken fit adam oldu sana alkol içmediği halde bira göbekli biri 😂 bizim durum tencere dibin kara seninki benden kara misali 😂

ya gerçekten kilo meselesinden ne kadar anlıyor ki
balık etli, kilolu, obez.. bunların hepsi farklı şeylerdir
bi de kadın kilosuyla erkek kilosu bir olmuyor
balık etli ile kilolu arasındaki ayrımı yapamamış olabilir
kilo olayına takıntılı da belki de erkek kilosuna takıntılı ? bunu bilemedim

kilo işi ilginç ya
geçen gün arkadaşım bana eski bi fotosunu gösterdi. orada yüzüne bakınca şu anki halinden daha
kilolu olduğu anlaşılıyor
ve dedi ki ben bu fotoda aslında şuanki kilomdan daha zayıftım
şey gibi düşünün, bu kız şu an 60 kilo ise o fotoda 55 gibi düşünün sallıyorum rakamları
yani daha zayıf olduğu fotoda azıcık toplu gösteriyor
o fotodakinden daha kilolu olduğu bugünkü hali daha zayıf gösteriyor
ilginç gelmişti çok

Allah evladınızı sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 🙂
Ben de kilomu aşırı takmıyorum da böyle giderse çok alırsam diye korkuyorum. Eşim de önce kendi göbeğine baksın evlenirken fit adam oldu sana alkol içmediği halde bira göbekli biri 😂 bizim durum tencere dibin kara seninki benden kara misali 😂
AMinn çok teşekkür ederim ☺️ aynısı bizde var. İncecik dal gibi adam göbekli pehlivan oldu. Birde bana kızıyor senin yüzünden kilo aldım diye. Başına silah mı dayıyorum ye diye sanki. 😂😂😂 kendinden önce göbeği geliyor kendilerine baksınlar ya. Çokta umrumda ben doğumdan sonra ister istemez bebeğe koş ona koş buna koş vericem kalanı da diyet miyet bişeyler hallederim. O kendine baksın😎

AMinn çok teşekkür ederim ☺️ aynısı bizde var. İncecik dal gibi adam göbekli pehlivan oldu. Birde bana kızıyor senin yüzünden kilo aldım diye. Başına silah mı dayıyorum ye diye sanki. 😂😂😂 kendinden önce göbeği geliyor kendilerine baksınlar ya. Çokta umrumda ben doğumdan sonra ister istemez bebeğe koş ona koş buna koş vericem kalanı da diyet miyet bişeyler hallederim. O kendine baksın😎
Aynen kendileri fit olsun sonra laf etsinler 😂

Kadın kiloluyum diyor zaten ama fotoğrafından da gördüğümüz üzere esinin dediği gibi "çok kilolu hamileler maksimum 5 kilo alıyormuş" kategorisinde değil yani. Ben o kategorideyim 90 kiloyum çok kiloluyum obez kategorisindeyim bu hanım zayıfım demiyor COK kilolu kategorisinde değilim diyor e doğru diyor neyi tartışıyoruz ki kadın zaten hamile şu an 10 kilo vermek için müsait de değil dikkat etse yeter yani. Eşi de saçmalamış. Çok kilolu değil fazla kilosu var. Yani ısrarla sismansin hayır çok sismansin aşırı sismansin diyoruz ama vücut kitle endeksi 25.8 yani tam olarak normal kilo aralığının biraz üzerinde. Çok üzerinde değil. Yani az önce dayanamayıp kadının vücut kitle endeksini hesapladım. Boş teselli vermiyorum. Vki 25.8 olan biri ÇOK kilolu değildir nokta neyi tartışıyoruz ki?

Ya bırak Allah aşkına spor eğitmenine sordum bunlar herkesten daha uzman ona göre öyleymiş dediler 😂😂😂 yıllardır sporun içindeyim şaşırdım kaldım bende bu kadar kindar insanlar görmedim herşeyi geçtim 12 kg fazlalık çok şişmanlık olarak algılanıyorsa Dr Now napsın o obezlerle ah ah birde adımız pohpohcuya çıktı (yaparım kardeşim gerekirse) kilo fazlam var diyor zaten bende şunu bunu yap diyorum negatif olmak cok kololoson açık sözlülük değil başka birşey oluyor 👌 bomboş yer kaplayan gereksiz yorum yapmayı sevmem fikir vermeyi severim vee doğru bilgi. 😂😂

Siz kilonuzdan memnun olabilirsiniz, yakıştırıyor olabilirsiniz, gayet normal ki bununla ilgili bir şey söylemiyorum ki size.. tıbbi açıdan bakıldığında çok kilolu olduğunuzu kabul etmeniz gerekir, bundan bahsediyorum.
Tıbbi olarak çok kilolu olmamız için vücut kitle indeksimizin sınırın üzerinde olması gerekiyor. Aman neyse ne ya. Etliyim butluyum mutluyum🤣🤣🤣

sizin sorununuz esinizin azicik patavatsiz olmasi bence.. kilolu da olunur, dogum sonrasi kiloyu vermek uzun da surer, yahut Allah korusun 1 rahatsizlik olur vs.. kilo alinir, yapilan yoruma gel. ustelik hamileliginizin basindasiniz.. soylenecek laf miydi simdi bu adam? diyesim geldi..
neyse ki tepkinizi koymussunuz, 1 daha agzini acamaz : D
hayirli dogumlar dilerim.

sizin sorununuz esinizin azicik patavatsiz olmasi bence.. kilolu da olunur, dogum sonrasi kiloyu vermek uzun da surer, yahut Allah korusun 1 rahatsizlik olur vs.. kilo alinir, yapilan yoruma gel. ustelik hamileliginizin basindasiniz.. soylenecek laf miydi simdi bu adam? diyesim geldi..
neyse ki tepkinizi koymussunuz, 1 daha agzini acamaz : D
hayirli dogumlar dilerim.
Teşekkür ederim. Evet patavatsızlığı canımı sıktı. Onda da abarttım mı tepkimde diye düşünüp konu açmak istedim 😊

Ya bırak Allah aşkına spor eğitmenine sordum bunlar herkesten daha uzman ona göre öyleymiş dediler 😂😂😂 yıllardır sporun içindeyim şaşırdım kaldım bende bu kadar kindar insanlar görmedim herşeyi geçtim 12 kg fazlalık çok şişmanlık olarak algılanıyorsa Dr Now napsın o obezlerle ah ah birde adımız pohpohcuya çıktı (yaparım kardeşim gerekirse) kilo fazlam var diyor zaten bende şunu bunu yap diyorum negatif olmak cok kololoson açık sözlülük değil başka birşey oluyor 👌 bomboş yer kaplayan gereksiz yorum yapmayı sevmem fikir vermeyi severim vee doğru bilgi. 😂😂
Çok pozitifsiniz, konuma yorum yaptığınız için teşekkür ederim🫶🏻

Bende kilo sevmem. Esim biraz alsin bz ne hal cabuk cabuk veriyosun bunlari diye .
Ivir zivir cerez yese birak cok derim.
Takilmaz o ama birakir az yer
Normal bence bunlar

Boyum 1.60 kilom 66. Ama çok daha zayıf gösteriyorum kilomu duyan da çok şaşırıyor. Çünkü üst bedenim çok ince, kalça ve basenden dolayı bu kilo zaten.
7 haftalık hamileyim. Eşim hem bebeğin gelişimiyle hem benimle çok ilgilenir sağolsun. Bugün rutin olarak güncellemeleri okudu. Sonra da hamilelikte kadınlar kaç kilo alıyorlar diye metak etti onu araştırdı. 12-18 alıyorlarmış sanırım net hatırlamıyorum. Sonra da "ama çok kilolu olanlar 5 alsa da yetiyormuş yani sen de belki onlardansındır" tarzı bir şey söyledi cümleyi net hatırlamıyorum ama o "çok kilolu" kategorisine koydu beni de. Ben de sen hayatında insan yüzü mü görmedin nasıl bana çok kilolu diyebilirsin hiç mi kilolu insan görmedin obez miyim ben dedim sinirle. O da ha burda x kişi gibilerden falan bahsediyor galiba dedi. X kişi dediği kilolu biri. E yani dedim sen beni ne biçim görüyorsun gözünde falan tartışmadı sustu öylece. Ama canım aşırı sıkıldı. Bi de daha dün epeydendir hiç tartışmıyoruz diye düşünmüştüm kendi kendime. Böyle saçma bi olay canımı sıktı. Ben mi abartıyorum tepkim normal mi objektif olarak bakar mısınız
Gereksiz alınganlık gösterip fazla tepki göstermişsiniz. Kiloluysanız kilolusunuzdur, üst bedenin ince olması bu durumu değistirmez. Ayrıca sınırda kilo alımı icin illa obez olmanıza da gerek yok, boy kilo orantınıza bakarak öyle bir yorumda bulunmuştur.

Boyum 1.60 kilom 66. Ama çok daha zayıf gösteriyorum kilomu duyan da çok şaşırıyor. Çünkü üst bedenim çok ince, kalça ve basenden dolayı bu kilo zaten.
7 haftalık hamileyim. Eşim hem bebeğin gelişimiyle hem benimle çok ilgilenir sağolsun. Bugün rutin olarak güncellemeleri okudu. Sonra da hamilelikte kadınlar kaç kilo alıyorlar diye metak etti onu araştırdı. 12-18 alıyorlarmış sanırım net hatırlamıyorum. Sonra da "ama çok kilolu olanlar 5 alsa da yetiyormuş yani sen de belki onlardansındır" tarzı bir şey söyledi cümleyi net hatırlamıyorum ama o "çok kilolu" kategorisine koydu beni de. Ben de sen hayatında insan yüzü mü görmedin nasıl bana çok kilolu diyebilirsin hiç mi kilolu insan görmedin obez miyim ben dedim sinirle. O da ha burda x kişi gibilerden falan bahsediyor galiba dedi. X kişi dediği kilolu biri. E yani dedim sen beni ne biçim görüyorsun gözünde falan tartışmadı sustu öylece. Ama canım aşırı sıkıldı. Bi de daha dün epeydendir hiç tartışmıyoruz diye düşünmüştüm kendi kendime. Böyle saçma bi olay canımı sıktı. Ben mi abartıyorum tepkim normal mi objektif olarak bakar mısınız
eşiniz doğruyu söylemiş neden iyi bir diyetisyene giderek hem kendi sağlığınızı hemde bebeğinkini güvence altına almıyorsunuz

Amannn beğenmiş almış sizi takmayın kafanıza hayırlı olsun bebişinizz. Yeter ki bu hamilelik süreciniz güzel geçsin. Kusmamak büyük nimet

Hiçte fazla değil kilonuz
Sağlıkla doğurun bebeğinizi inşallah
Sadece 2 kişiyim artık mantığında bakıp 2 kişilik yemeyin
Doğumdan sonra 5 kilo öylece gidiyor zaten çocuğun suyuydu kendisiydi derken
Üzmeyin kendinizi
Kilo bu alınır verilir eşiniz sizi düşündüğü için söylemiştir

Erkekler ne kadar düşüncesiz sen hamilesin sağlıgin ve bebeğin önemli ye iç yat dinlen zaten zor bir süreç doğum yapınca verirsin kilo 12 kilo aldım doğumdan sonra 10 kilo verdim inan bunlar dert değil patavatsızlik olmuş

56 kg hamile kaldim.boyum 1.62.duzenli spor hayati olan, kas kutleli, fit bir kadindim. Suan 32+2 hamileyim. 71 kg oldum:) fitligimin f si kalmadi.tam bir siskoyum.ama inanin umrumda degil. Ama esimin payi cok buyuk.bu halimi surekli ne kadar begendigini bana ne kadar yakistigini dile getiriyor. Cinsel hayatimiz hamilelikte bambaska bir noktaya geldi🤣🤣🙃Belki oyle gormuyor ama bana oyle hissettiriyor.bende anin tadini cikarmaya karar verdim.sonucta hepi topu kilo.cok degil 3 ayda spor ve diyetle eski halime donebilecegim.neden dert edeyim:) ama esin burdaki durusu cok onemli.zaten hormonlar tepemizde🥴birde onlara canimizi sikmamaliyiz..kendini sev ki baskalarida seni sevsin❤️ akilli adam eşini hamilelikte pofpoflar🤣🤣yoksa sonra çok çeker:)

X