Eşim evi terk etti ama boşanalım demedi..

Okurken çok zorlandım. İşi bırakmakla ilk büyük hatayı yapmışsınız. İlişki inanılmaz toksik. Boşanmak tek çözüm gibi çünkü burda toparlanır bi durum yok bence.
Size tavsiyem, işin içinde intihar ve psikiyatri geçmişi olduğu için, önce iyi bir avukatla görüşün. Sizi bu işten en az zararla kurtarabilecek şekilde boşanmanıza odaklanmalıyız bence

Okurken çok zorlandım. İşi bırakmakla ilk büyük hatayı yapmışsınız. İlişki inanılmaz toksik. Boşanmak tek çözüm gibi çünkü burda toparlanır bi durum yok bence.
Size tavsiyem, işin içinde intihar ve psikiyatri geçmişi olduğu için, önce iyi bir avukatla görüşün. Sizi bu işten en az zararla kurtarabilecek şekilde boşanmanıza odaklanmalıyız bence
Ama şu var, intiharın üstüne 2 çocuk yaptığına göre, adam bu durumu sorun olmaktan çıkarmış sayılabilir. Sonraki mesajlarınıza da göz attım da baro falan demişsiniz. Nolur düzgün bi avukat tutun baroyla olacak kadar basit görünmüyor

Sonuna kadar okuyamadım.. Normalde bütün konuları ne kadar uzun olursa olsun okurum ama eşinizin tavırlarına ve sizin ısrarla bu adamla birlikte oluyor olmanıza ben tahammül edemedim..

Pskiyatırdan destek aldığınızı söylemişsiniz, ilaçlar kullanmışsınız ama bence tedavinizi yarıda bıraktınız ya da bu adam, siz tam toparlandığınızda sizi tekrar yıpratmış olmalı ki sağlıklı düşünüyor gibi gelmediniz bana.. Yani bence hala desteğe ihtiyacınız var..

Ne güzel işiniz var. Herşeyin farkındasınız, kendinizi geliştirmeye çalılmışsınız ve bunu kendinizi iyi hissettirecek kadar da başarmışsınız.. Neden çocuk?? Neden ikinci çocuk?? Neden hala bu adam???

Çocuklarım için demeyin lütfen..Bakın öğretmen olduğunuzu söylüyorsunuz.. Ailesi geçimsiz, sorunlu olan öğrencilerinizin durumu benim kadar sizde görüyorsunuz, bunu biliyorsunuz. Onlara iyilik değil, istemeden kötülük yapıyorsunuz.

Hem sadece eşiniz ve çocuklarınız için de yaşamıyorsunuz.. Siz de değerlisiniz.. Yapmayın bunu kendinize.. 😐😐

Hakikaten inanıyorum artık burada gerçekten samimi hislerini yazan yararlı bilgiler paylaşan çok nadir insanlar var kusura bakmayın da ben de sizden iğreniyorum tuzu kuru olanın laf üretmesi ne kolay sırf lafazanlik yapmak ićin çocuğumu dövüyor cümlesini alıp sanki hergün dövüyor gibi yansitmişsniz.(belki bir veya 2 dur)Eger kadrolu öğretmen olsaydım evet saniyesinde boşatrdim,durumum iyi olsaydı hakkım olan arabayı saklamak zorunda kalmazdim sanki Türkiye'de boşanan kadına altın tepsiler sunuluyormuş gibi konuşuyorsunuz zaten.Devlet memuru değilim ücretli öğretmenlik yaptğimi yazdım ama daha okumaktan yoksun beyinler bir devlet memuru avukat İst.demişsiniz. O kadar seviyeniz düşük saygısız ki gerisini getiremiyorum bile sizin hayatınızda hiç hatalar kusurlar yok diymi hanmlar maşallah hepininiz sütten çıkmış ak kaşık siniz...
Sürekli gelen yorumlara tepki göstermekten vazgeçin. Dönüp kendi yaptıklarınıza bakın. Kendi yaptıklarınız çok normalmiş gibi şu söyledikleriniz oldukça komik.

Yorumlara kızılmasına hiç şaşırmadım.
Genelde işkence olan evliliklerde bu tepkiyi alıyoruz.

Mesele şu ki bu evlilik yüzünden fizikselden öte psikolojik hasar alınıyor. Küçücük bir fanusun içinde sıkışıp kalan balık gibi hissediliyor. Hatta eşe laf edenlere kızılıyor.

“Hergün mü vuruyor çocuğa sanki, ne var ki?”
“Dayak yedim ne var? Beni seviyor, iyi insandır aslında, siz bilmezsiniz”
“Boşanmak kolay mı öyle?”

Halbuki dışarıdan ailenizin de gözüyle bakılınca çıkış kapısı açık. Öğretmen maaşı dert bile değil, arkanızdalar zaten sahip çıkarlar. Tekrar tekrar dönmüşsünüz, muhtemelen beni kime sevemez yalanına bile inanıyor olabilirsiniz. O fanus aslında denizin dibinde, iki adım ötesi okyanus.

Bu kadar tepki almanızın nedeni bu, omuzlarınızdan sarsıp sersemlikten uyandırmaya çalışıyor insanlar.

Zor derseniz acıların en büyüğü evlat acısı. O “arada bir dövülen” ve kıymetsiz(?) evlattan bir sınav gelirse ne “kocamı seviyorumlar” kalır ne de öğretmen maaşı.

Size önerim çocukla birlikte sadece kafa dinlemek için ailenizin yanına gidin, arkadaşlarınızla buluşun, birkaç gün normal insan gibi yaşayın. Kafanız biraz daha rahatlayınca mesajları tekrar okuyun.

O zaman ayrılık için attığınız ilk adımların kıymetini daha iyi anlayacaksınız, yaşam ağır sorunlu kocaların elinde telef edilecek kadar uzun da kıymetsiz de değil.

Babasız büyümüş biri olarak söyleyin, babasızlık yerine böyle bir ailede büyümeyi tercih eder miydiniz?

Hakikaten inanıyorum artık burada gerçekten samimi hislerini yazan yararlı bilgiler paylaşan çok nadir insanlar var kusura bakmayın da ben de sizden iğreniyorum tuzu kuru olanın laf üretmesi ne kolay sırf lafazanlik yapmak ićin çocuğumu dövüyor cümlesini alıp sanki hergün dövüyor gibi yansitmişsniz.(belki bir veya 2 dur)Eger kadrolu öğretmen olsaydım evet saniyesinde boşatrdim,durumum iyi olsaydı hakkım olan arabayı saklamak zorunda kalmazdim sanki Türkiye'de boşanan kadına altın tepsiler sunuluyormuş gibi konuşuyorsunuz zaten.Devlet memuru değilim ücretli öğretmenlik yaptğimi yazdım ama daha okumaktan yoksun beyinler bir devlet memuru avukat İst.demişsiniz. O kadar seviyeniz düşük saygısız ki gerisini getiremiyorum bile sizin hayatınızda hiç hatalar kusurlar yok diymi hanmlar maşallah hepininiz sütten çıkmış ak kaşık siniz...

Her mesajınız ayrı skandal
Çocuğu her gün dövmüyor ama 1 2 kez dövmüşse sorun yok öyle mi?
Sizden daha ak kaşık olduğumuz kesin

sanki hergün dövüyor gibi yansitmişsniz.(belki bir veya 2 dur)
Ay tamam ya
Ben de sandım ki her gün dövüyor
En fazla 2 kereyse sorun yok benim için
Zaten aslında benim için hiç sorun yok
Çocuk sizin çocuğunuz
Keyfi babası tarafından dövülmesi sizin için sorun değilse ben sadece ilerde çocuklarımızın karşılaşmasından endişe duyarım o kadar

Ay tamam ya
Ben de sandım ki her gün dövüyor
En fazla 2 kereyse sorun yok benim için
Zaten aslında benim için hiç sorun yok
Çocuk sizin çocuğunuz
Keyfi babası tarafından dövülmesi sizin için sorun değilse ben sadece ilerde çocuklarımızın karşılaşmasından endişe duyarım o kadar

Çok anlayışsızsınız
Babasının psikolojisi bozulduğu için dövmüş
Biraz anlayış gösterin adama

Hakkınızdaki fikirlerim değişmedi
İki bahaneniz var
1. Babasız büyüdüm çocuklar babasız kalmasın
2. Bir yuva kolay kurulmuyor

Sizin gibi ailelerden çocukların alınıp güvenli bir yere yerleştirilmesi lazım.

Ah kıyamam. Demek eşinizin psikolojisi bozulduğu için kızınıza 7 yaşında vurmaya başladı.
Diyorum ya mükemmelsiniz
Kızınız da yesin dayağını otursun, babasının psikolojisi bozulmuş. Çeksim evlat olarak.

Siz bu adamdan boşanmazsınız.

O çocukların sizin gibi toksik ilişki içerisindeki ebeveynlerden hemen kurtulması lazım.
Ondan sonra o 7 yaşındaki kız da evlenir ve babasının dövdüğü kızı kocasıda döver mantığıyla oda kocasından dayak yer ama yinede evliliğini sürdürür nolucak ki canım 1 kere oldu sinirlendi diye diye.
Yanlış anlamayın ve lütfen kusura bakmayın ama bende bir kız annesi olarak diliyorum ki inşallah kızım sizin gibi kendine güveni olmayan, cesaretten eseri olmayan, karakterini sapasağlam ayakta tutamayan bir öğretmeni çıkmaz karşısına.

Annem istedi çocuk yaptım.
Çocuğum kardeş istedi ikinciyi yaptım.

İkincisi büyüyüp kardeş isterse yenisi mi gelecek?

Aranızda şiddetli geçimsizlik yok. Şiddetli geçimsizliğin evliliği var.

Düşünüyorum Allah uzak etsin ama benim evladıma eşim el kaldıracak?
Beni öldüreceğini bilsem onu duvara yapıştırır gırtlağına çökerim.

Tavrınız hala karar verdim tavrı değil.
Yazık o çocuklara.

Hemen ayril boşan.
Kendine ve çocuklarına bu kötülüğü yapma kendinizin kul hakkına girme.
Evet boşanmaya çalışıyorum şuan kendisiyle konuşmuyoruz hemen hemen her gün arıyor kızımla konuşma bahanesiyle ağzından laf almaya çalışıyor benimle ilgili kızım çok konuşmak istediğinde ariyorum konuşuyorlar.Avukat bulamadım hala arıyorum ücretler çok yüksek.Ama elimde bir delilim de yok maalesef bi telefon kaydı bı darp raporu sanırım bunun için zamana ihtiyacım var ama çok ta uyanık kesinlikle mesaj atmıyor benimle de konuşmuyor..

Evet boşanmaya çalışıyorum şuan kendisiyle konuşmuyoruz hemen hemen her gün arıyor kızımla konuşma bahanesiyle ağzından laf almaya çalışıyor benimle ilgili kızım çok konuşmak istediğinde ariyorum konuşuyorlar.Avukat bulamadım hala arıyorum ücretler çok yüksek.Ama elimde bir delilim de yok maalesef bi telefon kaydı bı darp raporu sanırım bunun için zamana ihtiyacım var ama çok ta uyanık kesinlikle mesaj atmıyor benimle de konuşmuyor..
En azından kızınızı arıyormuş. Evlatlarını birkez bile aramayan Baba(cık)lar da var ne yazık ki..
Allah yardımcınız olsun dilerim.

Hiç kimse sütten çıkma ak kaşık olduğunu iddia ettirmedi ama kimse de gidip kocasının çocuğunu dövmesine göz yummadı!
Adma evi terkedene kadar sizin ayrılmaya niyetiniz bile yokmuş, yanarım yanarım 2 çocuğa, yetiştirdiğiniz öğrencilere yanarım.. İğreniyormuş lafa bak, bu platformda buradaki kadınlardan iğrenebilecek en son insan sizsiniz. Burada millete saydıracağınıza kocanıza sert çıksaydınız da çocuğunuz dayak yemeseydi. Yazık o yavruya.

Hiç kimse sütten çıkma ak kaşık olduğunu iddia ettirmedi ama kimse de gidip kocasının çocuğunu dövmesine göz yummadı!
Adma evi terkedene kadar sizin ayrılmaya niyetiniz bile yokmuş, yanarım yanarım 2 çocuğa, yetiştirdiğiniz öğrencilere yanarım.. İğreniyormuş lafa bak, bu platformda buradaki kadınlardan iğrenebilecek en son insan sizsiniz. Burada millete saydıracağınıza kocanıza sert çıksaydınız da çocuğunuz dayak yemeseydi. Yazık o yavruya.
Çocuğumu dövdürmefim kalkıştı bir iki sefer araya girip engelledim.kavga ettik ben şidddete çok karşiyim kırmızı çizgim bunu bildiği için yaptı zaten beni kışkırtmak için.

X