esim iyi biri ama ben evliligimde hic mutlu degilim

hanimlar degerli fikirlerinize dusuncelerinize cok ihtiyacim var uzun bi yazi olacak ne olur sonuna kadar okuyun
32 yasindayim 5 senelik evliyim 3,5 yasinda ikiz ogullarim var . benim sorunum esimle ilgili esim cok iyi biri ama ben evliligimde hic mutlu degilim . şöyleki esimle aramizda hic birsey yok nasil yok , ne bir muhabbet ne bir cinsellik ( evliligimin ilk zamanlarinda hafta iki kere falan olurdu sonra haftada bire dustu en sonlarda da ayda 1 yada 2 ay da bir oluyo ) tatil gunlerinde ne bir plan yapmisligimiz var ne basbasa biseyler yapmisligimiz anca onun arkadas gruplari birseyler yapacaklar da bizi de davet edecekler anca oyle , cocuklar yokkende bu durum boyleydi 5 senelik evliyiz maksimum 5 kere basbasa birseyler yapmisizdir ki cocuklarimiz var ama ust katimda kayinvalidem oturuyo istesek onlara birakip 1-2 saatde olsa beraber bi havamizi degistirebiliriz ama yok . surekli kendimin hadi gezelim hadi suraya gidelim edelim demeyi sevmiyorum oda istesin o istedigi icin yapalim biseyleri , ikinci olarak ilgi alaka bi sevgi sozcugu bir iltifat hicbirsey yok farkli tarzda koyafetler giyerim sac yaparim onun dikkatini cekecek sekilde ama asla demez iste ne bilim sacin ne olmus kiyafetlerin cok yakismis yada bugun cok guzel olmussun asla duymadim bunlari , seni seviyorumu 5 yilda maksimum onu da 4 kere falan soylemistir sevgililik donemimizde hele
hic soylemedi ben zorla nikahimizdan sonra soyltmistim , dugunden 4 ay once kiyilmisti nikahimiz . ona gore soylemek degilde hissetirmek
hissetmek onemliymis surekli soyleyince bi anlami kalmazmis falan filan , evlilik yildonumumuzde dogum gunumde falan yemege goturur ve biz yemek bitip kalkana kadar asla dogru duzgun bi sohbetimiz yoktur yani o kadar hicbirseyimiz yokki kavga dahi etmiyoruz kizdgim
seyler oldugunda asla tepki vermez cevap vermez nedenide o cevap verirse olay buyurmus ben agir konusurmusum geri donusu olmayacak seyler soyler msiim ben o yapida bir insanmisim ( o kadarda degilim abartiyo) iliski olayinda resmen sifiriz bi aksami iliskiye girmek icin hazirlandim suslendim giyindim karsina oturdum bi kere bakti bana sonra tv izlemeye devam etti hic birsey demedi sonra ben 3 gun konusmadim 3 gunun sonunda neyin var senin dedi dusun dedim ne oldugunu buldu ve bana su cevabi verdi ben o gun cok yorgundum yani o kadar iletisimsisizki bana o an ya hayatim bu aksam cok yorgunum olmasa olmaz mi diyemiyo . son olarak cok mutsuzum cok skliyorum hicbirsey hissetmedigimi fark ediyorum esime karsi daha cok sey yazardim ama zaten cokca uzun yazdim insallah okursunuz yorumlarda fikirlerde bulunursunuz 🤲
Anlattığınız kadarıyla adam evlenmeden önce de böyleymiş.neden evlendiniz ki?

Sevmeyen adamla evlenip sonra baş başa vakit, guzel söz bilmem ne beklentinizi garip buluyorum.
Nikah icin imza atmak ask, sevgi belirtisi degil ki.
Içinden gelse yapardi zaten. Evlenmissiniz, coluk cocuk olmus simdi mi sirasi geldi bunlarin?
Evlenmek isteyen birini buldum kaçırmayalım diyorlar.bizim kadınlar hâlâ evliliği olmazsa olmaz birşey olarak görüyorlar.bu tarz insanlar nasıl evliliğe gidecek ilişki yaşayabiliyor asıl onu anlamıyorum ben.

İyiliği onda kalsın tabi oda önemli de sana iyi bir eş olması da önemli.
Kimseye zararı olmamanız adı iyilik olmuş.yani kötü olmamanın adı.karısını hoş tutmayan, evliliğin gerektiğini yerine getirmeyen adam da kötülük yapıyor demektir oysa ki.yanı başında kalbi kırık, sevgisiz kalan bir insan var.nasıl iyilik bu? Sessiz sakin herkese iyi deniyor toplumda.

ya nasil diyim kotu sozu yoktur kavgasi yoktur isten evine gelir bisey istesem hayiri cok yoktur ama bunlar beni mutlu etmiyo sorun bendemi acaba diye dusunuyorum ister istemez ama yok isin icinden cikamiyorum 🥺
Birebir yaşıyorum aynı durumları 30 yaşındayım sizi çok çok iyi anlıyorum 🙏🏻

ya nasil diyim kotu sozu yoktur kavgasi yoktur isten evine gelir bisey istesem hayiri cok yoktur ama bunlar beni mutlu etmiyo sorun bendemi acaba diye dusunuyorum ister istemez ama yok isin icinden cikamiyorum 🥺
Adamin size sözü yok ki, kötü sözü olsun gerçekten kendinize reva gördüğünüz durum bumu. Yazık size nasıl bastırılmış siniz bu iyilik sevgi böyle birşey değil kuzum

Siz eşinizi toparlamak değil başka biri olsun istiyorsunuz, aaadam sevgiliyken de boylemis m genelde sevgiliyken duygular , heyecanlar daha yoğun olurken adamda yokmuş . Kendim acimdan dusunuyorum ben konuşkan , neşeli, teması çok seven biriyim eşim artık böyle olmani istemiyorum diyip istekleri olsa niye degiseyim derim . Eşinizin tüm kişiliğini nerdeyse değiştirmek istiyorsunuz bunu kendisi istemeli ve ciddi ugrasmali yine de çok zor . Sizin için ayrılmaktan başka çare yok gibi

Adamin size sözü yok ki, kötü sözü olsun gerçekten kendinize reva gördüğünüz durum bumu. Yazık size nasıl bastırılmış siniz bu iyilik sevgi böyle birşey değil kuzum
Adam bastirmamis ki sevgiliyken bı kere bile seni seviyorum dememiş, sohbet etmemiş adam hep böyle ruhsuz duygusuzmus

Çözüm için karşılıklı konuşmanız lazım. Çocukları yollayın üst kata. Evinizde kapatın tvyi kaldırın telefonları. Ve bize yazdığınız gibi bunların hepsini eşinize anlatın. Beraber konuşun. Kavga da edin bağırın çağırın gerekirse ama konuşun. Konuşmadan sadece küserek hiçbir şey çözülmez.
Lütfen burada yazdığınız her şeyi ona da söyleyin. Demek ki anlamıyor açık olmanız gerekiyor.
Ve konuşmanın sonunda ya anlar bir şans verirsiniz birbirinize ya da böyle cinselliksiz, konuşmasız bomboş bir hayatı bitirirsiniz. Ama önce saatlerce konuşun lütfen.

Kimseye zararı olmamanız adı iyilik olmuş.yani kötü olmamanın adı.karısını hoş tutmayan, evliliğin gerektiğini yerine getirmeyen adam da kötülük yapıyor demektir oysa ki.yanı başında kalbi kırık, sevgisiz kalan bir insan var.nasıl iyilik bu? Sessiz sakin herkese iyi deniyor toplumda.

Eşine göre öyleymiş işte başta hemen çok iyi biridir ya da çok iyi babadır diye başlıyorlar. İyilik kavramı dediğin gibi çok farklı. Dışarıya nasıl mesela? Kişiye göre varlığa göre değişiyor mu?
Şiddet uygulamaz bana yardım eder diyorlar ya mesela aslında olması gereken şeyler zaten , ama o kadar kötülük içinden bunlar artık iyilik olarak adlandırılıyor. İyilik , kötülük aslında çok komplike şeyler ve uzun mevzular.

Neden bu ilişkiyi bu kadar uzattınız? Anlamadım. Çocuklar içinse; inanın bana çocuklar alışıyor. Şunu unutmayın bir kadını güzel yapan çekici yapan şey ne yazık ki eşidir. Hayat kısa.

evet malesef yaptiklariyla da gosteremiyo hani dedim ya iyi insan bana iyi davraniyo guzel davraniyo ters biseyi yok yani ama o herkese karsi oyle yani bana ozel birsey degil oyle olsa belki derdim ama diyemiyorum , konustum onu da yaptim dedim ki biz daha 5 senelik evliyiz bu sekilde sence nereye kdar gider bundan 5 sene sonrasini ben sana soyleyeyim mi ya bosaniriz ya aldatirsin ya aldatirim dedim acik acik yuzune bunu dedim bi 10 gun farklilasti duZeldi gibi oldu simdi yine ayni ve ben kendimde sunu fark ettim artik biseyleri bende istemiyorum icimden gelmiyo oyle sogumusum ki ve cok uzuluyorum gercekten suan su cumleyi yazarken aglamaya basladim inanin napicami hic bilmiyorum
Üzülmeyin zaten uzun süredir böyleymiş bıkkınlığınızı bunalmışlığınızı anlıyorum. Konuşmak bu adama çok etki etmez bence ki denemişsiniz o da halinden memnun heralde bu durumda ben olsam ne yapardım bilmiyorum çocuklarda olunca zor tabi ama bu dünyaya bir kere geliyoruz ve insanın hayatta en deger verdiği şey kendi olmalı o zaman mutlu olursunuz tabii ki çocuklar sizin canınız ama biraz kendinize özel alan yaratın, eşinizden ayrı mutlu olacağınız onu degersiz hissettirecek şeyler yapın arkadaşlarınızla gezmek tek başına bişeyşer yapmak falan belki kendi de bu kadar yok sayılmak nasıl olur anlar kendini toparlar.
Peki neden böyle olduğunu sordunuz mu ? Beni mi sevmiyorsun yoksa bir derdin sorunun mu var ? Unutamadığın biri mi oldu bir rahatsızlığın mı var ne yani bir nedeni olmalı bu kadar ruhsuz olmamalı

hanimlar degerli fikirlerinize dusuncelerinize cok ihtiyacim var uzun bi yazi olacak ne olur sonuna kadar okuyun
32 yasindayim 5 senelik evliyim 3,5 yasinda ikiz ogullarim var . benim sorunum esimle ilgili esim cok iyi biri ama ben evliligimde hic mutlu degilim . şöyleki esimle aramizda hic birsey yok nasil yok , ne bir muhabbet ne bir cinsellik ( evliligimin ilk zamanlarinda hafta iki kere falan olurdu sonra haftada bire dustu en sonlarda da ayda 1 yada 2 ay da bir oluyo ) tatil gunlerinde ne bir plan yapmisligimiz var ne basbasa biseyler yapmisligimiz anca onun arkadas gruplari birseyler yapacaklar da bizi de davet edecekler anca oyle , cocuklar yokkende bu durum boyleydi 5 senelik evliyiz maksimum 5 kere basbasa birseyler yapmisizdir ki cocuklarimiz var ama ust katimda 🤲
Okurken sunu anlayamadim: Evlilik öncesi dahi böyle olan bir adamla nasil anlasip evleniyorsunuz? Bunu gercekten merak ederek soruyorum cünkü anlayamiyorum. Hani insanlar görücü uslü evlenirken bile birbirine güzel bir sey diyerek evleniyor (yanlis anlasilmasin; herkes görücü usulünü sanki sadece "mantik" evliligi olarak algiliyor ya bu yüzden bu örnegim). Yani nasil evlilik kararina variliyor? Sevgili nasil olunuyor? Ben mi farkli algiliyorum böyle bir seyi? Bana bir güzel kelime söylemeyen adamdan, sevmekten ziyade, nasil hoslanirim? Mümkün degil benim icin.
Üzgünüm ama bence bir insan (cinsiyet ayirimi yapmadan söylüyorum) yanindaki insana hic bir sekilde sevgi göstermiyorsa sevmiyordur. Sadece esim olsun diye evlenmistir. Evlilik olsun diye evlenmistir. Sevgisizlik bence cok kötü bir sey. Tüketir sizi. Normal bir durumda, eskiden böyle degildi deseniz anlayacagim. Ama hep böyleymis. Ben sizi sevdiginden emin degilim tabi siz daha iyi tahmin edersiniz. Disardan bakinca konunuza böyle görünüyor.
Ben inanmiyorum sevgisini gösteremeyene. Seven insan her sekilde belli ediyor (dili varmiyor yok bilmem ne falan, ben inanmam öyle seye; sevmeyenin dili varmaz söylemeye). Esinizle bu durumu hic konustunuz mu?

Ben eşinize kızamadım çünkü evlenmeden önce de size karşı soğuk ve donukmuş. Evlenmeye karar verirken onu bu şekilde kabul etmiş oluyorsunuz. Kusura bakmayın da yaşım geldi adayım da bu diye zorlamayla evlenmiş gibisiniz ikinizde. Çocuklarınıza üzüldüm. Boşansanız bir türlü boşanmasanız başka türlü. Olmaması gereken bir evliliğin hikayesi daha....

Bizim ülkemiz genel anlamıyla kadın erkek ilişkisinde çok sorunlu. Erkeklerin karılarını annesi, kölesi zannetmesi( asla duygusal ilişki kurmuyorlar, bilmiyorlar, cinsellikte de o kadar cok ki evlilikte isteksiz erkek) ile kadınlarımızın evlilik takıntısı, o evlilikten gidememesi, çocuk yapmakta çok acelecilik olmaları.
Bosanin ya da ısrar etmeyi bırakın, hayatinizi bu şekilde kabul edin.

Evlilik ya da iliski caba ve emekle büyür sizin evlilikte sıfır emek ve caba var
Hangi motivasyonla evlendiniz gercekten?
Degisir diye mi umdunuz?

Yaşamayan ancak yaşar gibi yapan bir bey daha..
İşe git gel, ye, iç s.. nefes al.
Bazı yorgunluklar bile tatlıdır insana yaşadığını hissettirir oysa.
Seks, gezmek, hatta kavga etmek..
Yorar ama gereklidir.

Ben yerinizde olsam mutlaka aile terapisine başlamaya ikna ederim.
Adamın hayatı hayat değil. Kendi bile farkinda değil yazik ettiklerinin..

Çözüm için karşılıklı konuşmanız lazım. Çocukları yollayın üst kata. Evinizde kapatın tvyi kaldırın telefonları. Ve bize yazdığınız gibi bunların hepsini eşinize anlatın. Beraber konuşun. Kavga da edin bağırın çağırın gerekirse ama konuşun. Konuşmadan sadece küserek hiçbir şey çözülmez.
Lütfen burada yazdığınız her şeyi ona da söyleyin. Demek ki anlamıyor açık olmanız gerekiyor.
Ve konuşmanın sonunda ya anlar bir şans verirsiniz birbirinize ya da böyle cinselliksiz, konuşmasız bomboş bir hayatı bitirirsiniz. Ama önce saatlerce konuşun lütfen.
bir ay once yaptim zaten uzun uzun konustum sadece 10 gun duzeldi sonra yine ayni

32 yasindayim 5 senelik evliyim 3,5 yasinda ikiz ogullarim var . benim sorunum esimle ilgili esim cok iyi biri ama ben evliligimde hic mutlu degilim . şöyleki esimle aramizda hic birsey yok nasil yok , ne bir muhabbet ne bir cinsellik ( evliligimin ilk zamanlarinda hafta iki kere falan olurdu sonra haftada bire dustu en sonlarda da ayda 1 yada 2 ay da bir oluyo ) tatil gunlerinde ne bir plan yapmisligimiz var ne basbasa biseyler yapmisligimiz anca onun arkadas gruplari birseyler yapacaklar da bizi de davet edecekler anca oyle , cocuklar yokkende bu durum boyleydi 5 senelik evliyiz maksimum 5 kere basbasa birseyler yapmisizdir ki cocuklarimiz var ama ust katimda kayinvalidem oturuyo istesek onlara birakip 1-2 saatde olsa beraber bi havamizi degistirebiliriz ama yok . surekli kendimin hadi gezelim hadi suraya gidelim edelim demeyi sevmiyorum oda istesin o istedigi icin yapalim biseyleri , ikinci olarak ilgi alaka bi sevgi sozcugu bir iltifat hicbirsey yok farkli tarzda koyafetler giyerim sac yaparim onun dikkatini cekecek sekilde ama asla demez iste ne bilim sacin ne olmus kiyafetlerin cok yakismis yada bugun cok guzel olmussun asla duymadim bunlari , seni seviyorumu 5 yilda maksimum onu da 4 kere falan soylemistir sevgililik donemimizde hele
hic soylemedi ben zorla nikahimizdan sonra soyltmistim , dugunden 4 ay once kiyilmisti nikahimiz . ona gore soylemek degilde hissetirmek
hissetmek onemliymis surekli soyleyince bi anlami kalmazmis falan filan , evlilik yildonumumuzde dogum gunumde falan yemege goturur ve biz yemek bitip kalkana kadar asla dogru duzgun bi sohbetimiz yoktur yani o kadar hicbirseyimiz yokki kavga dahi etmiyoruz kizdgim
seyler oldugunda asla tepki vermez cevap vermez nedenide o cevap verirse olay buyurmus ben agir konusurmusum geri donusu olmayacak seyler soyler msiim ben o yapida bir insanmisim ( o kadarda degilim abartiyo) iliski olayinda resmen sifiriz bi aksami iliskiye girmek icin hazirlandim suslendim giyindim karsina oturdum bi kere bakti bana sonra tv izlemeye devam etti hic birsey demedi sonra ben 3 gun konusmadim 3 gunun sonunda neyin var senin dedi dusun dedim ne oldugunu buldu ve bana su cevabi verdi ben o gun cok yorgundum yani o kadar iletisimsisizki bana o an ya hayatim bu aksam cok yorgunum olmasa olmaz mi diyemiyo . son olarak cok mutsuzum cok skliyorum hicbirsey hissetmedigimi fark ediyorum esime karsi daha cok sey yazardim ama zaten cokca uzun yazdim insallah okursunuz yorumlarda fikirlerde bulunursunuz 🤲
Bende 3 yıllık evliyim 2 yaşında kızım var. Yaşadığınız şeyleri bende yaşıyorum bazen. Hatta çoğu zaman. Başbaşa bi yere gidemiyoruz. Kızımızı anneme bırakıp gidelim diyorum bu sefer suç işlemişiz gibi hissettiriyor bana. Sonra vicdan yapıyorum kızımı bıraktığım için. Bende çok söyledim gidelim gezelim karı koca olduğumuzu hatırlayalım dedim. Ama maalesef. Hep planda kalıyor sözde kalıyor böyle şeyler. Çünkü ciddiye alınmıyorum. E bide benim zorumla gidiceksek hiç gitmeyelim. Daha 26 yaşındayım ama içimdeki kadın 60 yaşında. Ve bunu bana hissettiren ne yazık ki kocam. Doğru düzgün seks hayatımız da yok zaten. O spora gider işe gider eve gelir. Arada sıra da arkadaşlarıyla gezer tozar. Dediğim gibi birlikte tek aktivitemiz dostlarımız bizi oturmaya çağırdığı zaman oluyor. Kendi kendime acıyorum ne diyebilirim ki....

X