Esim kalp krizi gecirmis

Defnem36

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2022
502
578
30
Merhaba arkadaşlar eşim kalbinde rahatsizlik hissediyordu doktora gitti.doktor renkli film istemişti ve sonucu dün açıkladı ben psikolojik olduğunu düşünüyordum ancak eşim daha önce kalp krizi geçirmiş.doktor anjiyo olmasi gerektiğini söylemiş ben duyunca cok kotu oldum.biz ev almistik bir kişiye şahsi borcumuz var az miktarda kaldi.esim, bana bisey olursa o borcu öde şunları yap kredi borcu zaten silinir falan dedi ağla ağla içim dışıma çıktı sinirlerimi gerçekten çok bozdu o filmin yanlış çıkma olasılığı var mı eşim daha 40 yaşında iki tane çocuğumuz var.amcasi da ani bir sekilde kalp krizinden vefat etti ve amcasini cok severdi onlar da bu durum buyuk bir travma bu arada kayinvalidem sonuç nasıl çıktı diye sordu soyleyemedik bisey çıkmadı dedik kayinvalidem de omurilik felci mahvolur .ama anjiyo olmasi gerektigini bir sekilde soylemeliyiz.cunku biz ilçede yaşıyoruz şuan bu durumdan dolayı merkezdeyiz kayinvalidemlerin yanındayız.

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun maalesef son süreçte genç yaşta pek çoğumuzda bu tür hastalıklar aniden oluştu. Çok şükür eşiniz yanınızda. Bi damar tıkanıklığı varmış onun tedavisine sebep olacakmış şeklinde düşünüp olumluya çevirin düşüncenizi, sonum itibariyle ger hastalığın temeli üzüntü stres.

çok geçmiş olsun. ailede kalp rahatsızlığı varsa eşinizin daha dikkatli olması gerekir. arada bir kardiyolojide muayene olur yediklerine içtiklerine dikkat eder. İnşallah sağlıklı uzun ömürleriniz olur.

çok geçmiş olsun. ailede kalp rahatsızlığı varsa eşinizin daha dikkatli olması gerekir. arada bir kardiyolojide muayene olur yediklerine içtiklerine dikkat eder. İnşallah sağlıklı uzun ömürleriniz olur.
Çok teşekkür ederim.once sigarayı bırakması gerekiyor cok fazla içiyordu yani birini söndürüyor diğerini yakıyordu ictigini çocuklarıma gostermemeye calisir ama bazen balkonda aniden yaklanirdi benim o kucucuk cocugum baba sigarayı bırak erken ölmeni istemiyorum diyordu.umarim bırakabilir.

Gorumcem hemşire kalp damar cerrahide biz psikolojiktir falan diyorduk iyiki doktora gitmiş sanirim erken yakaladık.

Psikolojik sebepli rahatsızlıklar aslında zayıf alana vurur eşinizde kalbe, başkasında migren, ötekinde mide spazmı
Rüzgarda çınar ağacının gücü ve gül fidesinin gücünü düşünün onun gibi
O yüzden bisey yoktur Psikolojiktir demeyi hiç bir zaman doğru bulmadım siz şanslı kesimdesiniz hızlıca tedaviye başlayın 2. Şans olmuş

Psikolojik sebepli rahatsızlıklar aslında zayıf alana vurur eşinizde kalbe, başkasında migren, ötekinde mide spazmı
Rüzgarda çınar ağacının gücü ve gül fidesinin gücünü düşünün onun gibi
O yüzden bisey yoktur Psikolojiktir demeyi hiç bir zaman doğru bulmadım siz şanslı kesimdesiniz hızlıca tedaviye başlayın 2. Şans olmuş
Tabiki riske atmamak için doktora yine de Bir git diyordum ama kalp krizi falan denilince büyük bir şok yaşadım ve gerçekten çok kötü olduk kendi de belli etmemeye calisiyor ama iyi değil.

Tabiki riske atmamak için doktora yine de Bir git diyordum ama kalp krizi falan denilince büyük bir şok yaşadım ve gerçekten çok kötü olduk kendi de belli etmemeye calisiyor ama iyi değil.

İnsan en çok kendine acımasızlığına üzülüyor
O an kimbilir neye zorladı ne için uğraşıyordu.

çok geçmiş olsun, belki borç olayını dert edinmiştir adamcağız.
zaten az kalmış bitmesine de, halledersiniz inşallah, canından önemli değil.
belki durumu biraz daha yumuşatarak anlatmayı deneyebilirsiniz kv ye de.

çok geçmiş olsun, belki borç olayını dert edinmiştir adamcağız.
zaten az kalmış bitmesine de, halledersiniz inşallah, canından önemli değil.
belki durumu biraz daha yumuşatarak anlatmayı deneyebilirsiniz kv ye de.
Borcumuzu kolaylıkla oduyorduk baya bitti yani kısa zamanda çoğunu ödedik.en çok annesine üzülüyordu yani 8 yıl oldu ama hala çok üzülüyor tatile gitsek annem orda öyle evde. ev aldık annem bir gün gelemeyecek herseyde annesini düşünüyordu

benimde ailemden birisi geçirmişti daha dikkatlı olsun kontrollerini aksatmasın mümkünse sigara, alkol, özellikle ağır yağlı şeylerden uzak dursun kullanmasın daha sağlıklı yaşamaya çalışsın sinir stres elinden geldiği kadar azaltsın dikkat etmek lazım 1 kez geçirdi şuan iyi o aile bireyi çok geçmiş olsun

Sizi çok iyi anlıyorum eşimin de iki abisi kalp krizi sonucu vefat etmişler ve ikisi de daha 40 yaşında bile değilmiş ikisininde evlatları kaldı geri de o yüzden bende çok korkuyorum eşim kardiyolojiye muayene oluyor şimdilik bir şey yok ama her zaman için risk grubundasın demiş doktor. Tedbir bizden takdir Allah tan eşim sigarayı bıraktı yemesine dikkat etmeye çalışıyor yani yapacak bir şey yok o yüzen önce eşiniz sigarayı bir bıraksın kendine baksın.

Benim babamda da b tipi aort diseksiyonu var. O da kalp krizi geçirdi. Doktorlar a tipinde kurtulma ihtimalinin çok düşük olduğunu b tipinin ise ilaçla ve rutin kontrollerle tedavi edilebileceğini söyledi. Babam 3 yıldır rutin kontrollerine gidiyor ve ilaç kullanıyor. 2 hafta kadar yoğun bakımda yatmıştı. O da eşiniz gibi giderken bile bizi düşünmüştü. Maaş kartını vermişti🥹 Yaşadığınızın aynısını 3 yıl önce yaşadık ama çok şükür babam iyi. Anjiyo korkulacak bir şey değil,basit bir işlem. Sorunu net olarak görebilmek için yapıyorlar. Anjiyo,stent bu işler teknoloji sayesinde çok kolaylaştı endişe etmeyin.

Benim babamda da b tipi aort diseksiyonu var. O da kalp krizi geçirdi. Doktorlar a tipinde kurtulma ihtimalinin çok düşük olduğunu b tipinin ise ilaçla ve rutin kontrollerle tedavi edilebileceğini söyledi. Babam 3 yıldır rutin kontrollerine gidiyor ve ilaç kullanıyor. 2 hafta kadar yoğun bakımda yatmıştı. O da eşiniz gibi giderken bile bizi düşünmüştü. Maaş kartını vermişti🥹 Yaşadığınızın aynısını 3 yıl önce yaşadık ama çok şükür babam iyi. Anjiyo korkulacak bir şey değil,basit bir işlem. Sorunu net olarak görebilmek için yapıyorlar. Anjiyo,stent bu işler teknoloji sayesinde çok kolaylaştı endişe etmeyin.
Geçmiş olsun babanıza Allah uzun hayırlı ömürler versin

Sizi çok iyi anlıyorum eşimin de iki abisi kalp krizi sonucu vefat etmişler ve ikisi de daha 40 yaşında bile değilmiş ikisininde evlatları kaldı geri de o yüzden bende çok korkuyorum eşim kardiyolojiye muayene oluyor şimdilik bir şey yok ama her zaman için risk grubundasın demiş doktor. Tedbir bizden takdir Allah tan eşim sigarayı bıraktı yemesine dikkat etmeye çalışıyor yani yapacak bir şey yok o yüzen önce eşiniz sigarayı bir bıraksın kendine baksın.
Evet sigarayı bırakması şart oldu insallah bırakabilir

X