Eşim kendi kendine konuşuyor (güncelleme)

3️⃣Öteki bir diğer ihtimal ilaç yazarım davranışlarını kontrol altına alabilmek ve buraya gelmeye ikna edebilmek için ancak bununda garantisi yok yani ilaçları alır alır ve gelmek istemez getiremeyebilirsin dedi.
psikiyatrist yüzyüze muayenesiz ilaç yazamaz hatta öneremez. bunu yaparlarsa etik ihlalinden riske girerler,bu yüzden yalvarsanız da yakarsanız da yazmaması gerekir, etik değil. çok merak ettim bu ne cesaretmiş doktorunuzdaki..

Bu ilk konumdu: (2021 şubat ayında açmıştım)
Eşim kendi kendine konuşuyor

Aşağıda yazdıklarım son durum :

Bunu sizlerle ilk paylaştığımda neden böyle yaptın neden şöyle yaptın diyen çok olmuştu. Ancak bunu tartışmak yersiz ve saçma olan oldu ayrıca o durumda sizde olabilirsiniz unutmayın ona göre konuşun konuşurken.Gene bu tip konuşma yaparsanız dikkate almayacağımı bilmenizi isterim. Birde ilk konumu okumadan bunun hakkında anlamadığınıza dair yorum yaparsanız gene dikkate almayacağım. Hepsini okursunuz anlamazsanız hemen açıklama yaparım sıkıntı yok ama hiç okumadan şöyle böyle derseniz tabiiki dikkate almam. Ayrıca öteki taraftan bana yardımcı olan yanımda olan herkese teşekkür ediyorum çünkü ben eşimin bu durumundan sizlerin yorumlarıyla farkına varabildim.

Uyarı: Bu aşağıda yazdıklarımı doktordan gelir gelmez aktardım buraya yani savunduğum görüşler değildir sadece olan bitendir bilginize.

Şimdiki durumumuza gelecek olursak bugün eşim adına bir psikiyatristten yardım ve fikir aldım. Olağan her şeyi baştan sona anlattım doktorda normal görünmüyor dedi. Bu yüzden en kısa sürede bana nasıl getirirsin bilemiyorum ama bir şekilde getir.Yani sonuç olarak en kısa sürede bir doktor gözüyle görülmesi şart çünkü mutlaka bir tanı alacaktır şeklinde söyledi.( Hemen doktor senin dediklerine mi inandı diyenler oldu. Hayır tabiiki senin bu anlattıklarının doğruluğuna inanamam eşinide görmem lazım dedi. Bende eğer getirebilirsem kıyas edebilirsiniz dedim. Onu nasıl getirebileceğime dair fikirler aldık doktordan aşağıda yazanlar :)

1️⃣Onu buraya getirecek sözünden çıkmadığı biri olup olmadığını sordu ancak ailede hiçbirinin akli dengesi yerinde olmadığından yok 🤦‍♀️. Babasının sözünden çıkmaz ancak babasıda oğlum sağlam da sağlam diye geziyor 🤦‍♀️.

2️⃣Bir diğer ihtimal okulundaki müdürüne durumu izah edip ondan eşimi doktora yönlendirmesini istemekmiş ancak müdürün okulda bu mevzuyu yaymadan dalga geçmeden halletmesini garanti altına almalısın dedi. Ama ben bundan ne emin olabilirim nede yapabilirim çünkü 1000 km var bu durumu kontrol edemem.(Bunu yapamayacağımı söyledim çünkü eşimin çalıştığı yer şu an benden 1000 km uzakta ve bebeğim küçük bunu ayrıca müdürü o kadar net tanımıyorum. Birde bu durumun kimseye duyulmadan çözülmesi taraftarıyım eşimin mesleğine emeğinede saygım var)

3️⃣Öteki bir diğer ihtimal ilaç yazarım davranışlarını kontrol altına alabilmek ve buraya gelmeye ikna edebilmek için ancak bununda garantisi yok yani ilaçları alır alır ve gelmek istemez getiremeyebilirsin dedi.
(Sizlerin yorumlarıyla bunun ne kadar mantıksız olduğunun farkına vardım)

4️⃣Bu yüzden tek çare kalıyor ya dediğim psikiyatriste gideceksin ya da ben davayı açıyorum diyeceğim.(Bunu da burada verilen fikirlerden hareketle '' Gel aşkım birlikte aramızdaki sorunları çözmek için gidelim'' tarzında yumuşatarak diyeceğim
veya doktora önceden danışarak işte eşime benim için gidileceği gibi bir yalan söyleyerek size getireceğim diyebilirim ancak yalan söyleme kısmına sıcak bakmıyorum. Doktora gidelim dememe rağmen gitmek istemezse o halde boşanmak için adım atalım diyeceğim
)

Böyle blöf ters tepebilir diyenlerde oldu haklı olarak ancak aylar öncesinde tartıştığımızda ben son noktaya geldim sürekli tartışıyoruz bu yüzden şartlarımı yerine getir yoksa bende her şey bitti dedim. Şartlarımı yerine getirsen bile sonucunda değerlendireceğim evliliğe devam edip etmeyeceğimi dedim eşime ve ailesine. Tamam dediler yapacak denilenleri. Şartlarımdan biri çocuğa az bir miktar para göndermesi ikincisi birlikte doktora gitmek üçüncüsü kilo vermesi.
Eşim bunları yarım ağızla kabul etti yani tamam olur demedide eh dedi. Doktora gitmem kilo da vermeyebilirim bakarız dedi. Bende sen bilirsin evlilik bunlara bağlı artık dedim. Hani kestirip atmadım geldiğinde doktora götürebileceğime inandığım için. Birde bu kurallar saçma diyebilecekler için bunlar eşimin zayıf noktaları hani beni seviyorsa yuvasını istiyorsa katlanır mı diye kontrol ediyorum. Akli dengesi yerinde veya değil bilmediğimden öğrenene kadar eskisi gibi hassas olarak davranmaya devam ediyorum ona

Gitmezse kızlar büyük ihtimalle her şey bitmiş demektir ona göre hareket edeceğim ama eğer giderse gideceğimiz bir miktar daha yolumuz olduğu anlamına geliyor. Ayrıca hemen bir avukattan da bilgi alacağım bu konu hakkında. Şimdilik durum böyle gelişme oldukça aktaracağım sizlere.

En son gelişme olarak şunu diyebilirim ki burada konuşulanlar, endişeler hepsi boşaymış. Boşu boşuna iyi niyet göstermişim sadece çaba harcadım diyebiliyorum bu yüzden içim rahat. Dün eşim ailesiyle gelmek istedi bize bizde buyurun dedik tabiiki. Çay ikram ettik oturdular çocuğu sevdiler vs. Ancak suratlar beş karış. Eşim bir anda TV yi kapattı.Çocuğumda reklamları izliyor gülüyordu neyse bir şey demedik. Babam kumandayı verir misin dedi. Al dedi babamın eline attı kumandayı. Gene babam bir şey demedi. Bende baktım bu konuşmayacak görüşmediğimiz bu süre zarfında tedavi olmayı düşündün mü dedim. Eşimde hayır benim tedavi olacak durumum yok doktora gitmeyeceğim dedi. O halde şartımı sağlamamış olursun herkes kendi yoluna baksın dedim. Eşimde tamam anlaşmalı boşanalım dedi. Babamda evimden çıkar mısınız konuşacak başka bir şey kalmadı dedi. Eşim babama saldırdı bunun üzerine ve evden çıkmadı. Çok şükür iyiyiz hemen ardından darp raporu alıp şikayetçi olduk. Bundan sonraki süreç mahkeme boyutuyla devam edecektir.
Geçmiş olsun, doğru karar verdiğinizi düşünüyorum. Size ve ailenize çok büyük saygısızlık yapmış bundan sonra tamam düzeliyorum, doktora gidelim dese bile hak etmiyor sanki, gemileri yakmış. Bundan sonra belki artık sizin eşiniz olmayacak ama malesef o çocugun babası olmaya devam edecek; kim ister ki çocuguna psikolojisi düzgün olmayan bir adamin babalık yapmasini. Çocuğunu görüş günlerinde mahkemenin bu durumu göz önüne alarak bir karar vermesi gerektigini düşünuyorum şahsen.

bu hastaların hasta olduklarını ailesi kabul etmşyor ve tedavi ettirmiyor olan sağlıklılara oluyor. daha yeni yaşıtım genç kız samuray kılıcıyla katledildi. hastalık ayıp bir şey değil, tedavisi mümkün her şeyin. ailecek hasta olabilirler ama ortaya çıkmasın diye korkuyor da olabilirler.

bu hastaların hasta olduklarını ailesi kabul etmşyor ve tedavi ettirmiyor olan sağlıklılara oluyor. daha yeni yaşıtım genç kız samuray kılıcıyla katledildi. hastalık ayıp bir şey değil, tedavisi mümkün her şeyin. ailecek hasta olabilirler ama ortaya çıkmasın diye korkuyor da olabilirler.
Evlatlarına deli derler, çürüğe çıkar, el kızı/oğlu bulup başına atıp kurtulamazlar sonra.

Boşanmak la en Doğru kararı verir siniz sadece şunu söylemeden geçemeyeceğim eşimin işine saygım var demişsiniz ama o bile şüpheli bence kim bilir neler öğretiyor daha tedavi olmayı bile kabullenemeyen adam kendini gayet sağlıklı gören biri eğitmen olmamalı keşke böyle bir süreçten geçip öyle verseler şu çalışabilir raporlarını hakkınızda hayırlısı olsun
Evet gerçekten orasıda şüpheli yürüyen ruhsuz gibi bir şey. Umarım tedavi olur ve öyle devam eder veya etmez görevine. Herneyse bu kısımları artık benden çıktı gerisi tamamen onlara kalıyor. Amin inşallah çok sağolun

Psikolojisi bozuk olan hiçbir insan yardım kabul etmiyor ben bunu gördüm bunu deneyimledim. Anca delilerin delirttiği bizler gideriz psikologa. Hadi kendimizi kurtardık diyelim delilerin delirttiği diğer insanlar ne olacak?
Eğer bu hastalıklar konusunda bilgili olursak ve gerekli mesafeyi koyabilirsek delirmemenin bir yolunuda bulmuş oluruz ancak maalesef herkes bilgili değil sonuçta doktor değiliz nereden bileceğizki ve birde birlikte yaşamak zorunda olanlar var onlara sabırlar diliyorum gerçekten çok çok çok zor...

Ben bugüne kadar bile beklemezdim. Çok da iyi yapmışsın. Ilk konunu hatırlıyorum. Çok korkutucu gelmişti bana.
Hamilelik kafasıyla zaten çok ne yapacağımı şaşırdım sonrada lohusa kafası hepten şaşmıştım o yüzden sonradan insan düşünecek duruma gelebiliyor anca. Bende geriye baktığımda keşke şöyle yapsaydım dediğim çok şey var mesela en önemlisi keşke videoya alabilseydim...

psikiyatrist yüzyüze muayenesiz ilaç yazamaz hatta öneremez. bunu yaparlarsa etik ihlalinden riske girerler,bu yüzden yalvarsanız da yakarsanız da yazmaması gerekir, etik değil. çok merak ettim bu ne cesaretmiş doktorunuzdaki..
Doğru orada yaptığı kesinlikle çok yanlış. Zaten tekrar gitmedim ve şu anda boşanma davamız devam ediyor. Bundan sonrasıda beni hiç ilgilendirmiyor ister tedavi olur ister olmaz

Geçmiş olsun, doğru karar verdiğinizi düşünüyorum. Size ve ailenize çok büyük saygısızlık yapmış bundan sonra tamam düzeliyorum, doktora gidelim dese bile hak etmiyor sanki, gemileri yakmış. Bundan sonra belki artık sizin eşiniz olmayacak ama malesef o çocugun babası olmaya devam edecek; kim ister ki çocuguna psikolojisi düzgün olmayan bir adamin babalık yapmasini. Çocuğunu görüş günlerinde mahkemenin bu durumu göz önüne alarak bir karar vermesi gerektigini düşünuyorum şahsen.
Umarım evet mahkeme bu durumlara göre karar verir yoksa bende asla ve asla hiçbir şekilde baş başa kalmalarını istemem ancak gözümün önünde görebilir tabiiki.

Evet olan sağlıklılara oluyor işte maalesef. Doğru bizim milletimizde bu tip insanlara öcü görmüş gibi davranıyor buda çok yanlış da ancak bu durum aman toplumda gizleneyim denilecek türden hastalıklarda değil. Düzenli olarak doktora gitmek bu kadar zor olmamalı ya herkes gidebilir bunda büyütecek bir durum yok ama etrafa verdiğin zararda küçümsenemez resmen yıka yıka geçiyorlar...

QuantumPhysics QuantumPhysics canım haberlerini aldım son günlellemeni okumamıştım
bebeklinick bebeklinick de bilgi paylaşmış sağolsun
boşandın mı kesin olarak.. anlaşmalıya yanaştı değil mi?
Çok teşekkür ederim canım. Yok boşanmadık ama çekişmeli boşanma davamız devam ediyor çünkü anlaşmalı boşanmaya yanaşmadı. Önce boşanmak istiyorum dedi davalar açıldı sonrada tek cümlemle dava açmışsın sinirle söylemiştim boşanmak istemiyorum dedi ama kabul etmedim tabiiki işte şimdide bu durumdayız inşallah en kısa sürede hayırlısıyla boşanabiliriz

X