Eşim sürekli ailesiyle vakit geçirmek istiyor

Teşekkür ederim cevap veren herkese. Annesinin durumu nedeniyle zaten anlayış gösteriyorum elbette ama annesiyle bitmiyor ki. Annesini görse teyzem çağırıyor oraya gidelim yengem davet etti oraya gidelim sürekli aile ziyareti. Ziyaretler bitse hastalıklar bitmiyor. Bugün yine kavga ettik teyzeme kahvaltıya gidelim deyince gitmedim kendi anneme gideceğimi söyledim ama evden de bir türlü çıkamadım evi toplamaktan şimdi de bana teyzeme gelseydim çoktan kahvaltı yapıp çıkmıştık diye laf ediyor derdimi anlatamıyorum bir türlü. 5 tane kedim var hepsini aile evimde bıraktığım için onları görmeye gidiyorum bazen bana sen de sürekli annene gidiyorsun diye bunu örnek gösteriyor. Gittiğim zamanlar da onun çalıştığı zamanlar ben mümkün olduğunca başbaşa vakit geçireceğimiz zaman ona ayırıyorken günümü bir de bununla savunması iyice çileden çıkardı nasıl çözeceğim bilmiyorum güzel konuşmaya gelmiyor kavga etmeye gelmiyor
Yani ben anlamıyorum kavga etmeyle nasıl çözemiyorsunuz? Ben gelmeyeceğim dediğinizde kolunuzdan çekerek götürmüyorsa eğer siz kendinize kendiniz kötülük ediyorsunuz. Kıyamadım gittim ne demek mesela, hastayken bile götürmüş, o size kıymış ama? Hiç mi kendinizin kıymetini bilmiyorsunuz ya valla oturun evde açın filminizi izleyin mis gibi. Kendi gitsin gelsin. Zaten alıyormuş eline telefonu, ne kadar ayıp ya.

Teşekkür ederim cevap veren herkese. Annesinin durumu nedeniyle zaten anlayış gösteriyorum elbette ama annesiyle bitmiyor ki. Annesini görse teyzem çağırıyor oraya gidelim yengem davet etti oraya gidelim sürekli aile ziyareti. Ziyaretler bitse hastalıklar bitmiyor. Bugün yine kavga ettik teyzeme kahvaltıya gidelim deyince gitmedim kendi anneme gideceğimi söyledim ama evden de bir türlü çıkamadım evi toplamaktan şimdi de bana teyzeme gelseydim çoktan kahvaltı yapıp çıkmıştık diye laf ediyor derdimi anlatamıyorum bir türlü. 5 tane kedim var hepsini aile evimde bıraktığım için onları görmeye gidiyorum bazen bana sen de sürekli annene gidiyorsun diye bunu örnek gösteriyor. Gittiğim zamanlar da onun çalıştığı zamanlar ben mümkün olduğunca başbaşa vakit geçireceğimiz zaman ona ayırıyorken günümü bir de bununla savunması iyice çileden çıkardı nasıl çözeceğim bilmiyorum güzel konuşmaya gelmiyor kavga etmeye gelmiyor

Kilit cümle bu işte. Siz baş başa vakit geçirmeyi önemserken onun pek umrunda değil. O sebeple aynısını sizde yapın. Baş başa olacağınız bi gün annemi kedilerimi görmem lazım diyin gidin. Önemsemeyin bi süre. Ve siz onun ailesini sürekli görmek zorunda değilsiniz o istediği zaman gitsin. Buna alıştırın. Zorlarsada bak ben sana karışmıyorum git istediğin gibi zaman geçir ben evde dinleneceğim de. Baştan nasıl giderse öyle devam ediyor maalesef fazla acımayın acınacak hale düşersiniz.

annesine acil şifalar dilerim
vakit geçirme isteğini anlıyorum ama eşin aileci
teyze yenge bilmem ne yani bunlarda işin içine giriyorsa bu adam ailecidir kardeşim , net
üstteki üyenin dediği gibi başbaşa zaman geçirmek için çaba sarfetme sen
çünkü adam bunu önemsemiyor yani önceliği hala daha ailesi
kısasa kısas yapacaksın
sende annemi özledim onu görücem bunu görücem de ve git
onunla kesinlikle gitme bi daha annesine yani o 3 gidiyorsa sen 1 git ve seyrekleşsin senin gidişlerin

Merhaba herkese. 3 aylık bir evliliğim var. Ailelerimizle yakın yaşıyoruz. Eşim ailesine çok düşkün sürekli zamanını onlarla geçirmek istiyor. Hiç olmazsa haftada en az 2 gün görüşüyoruz. Başlarda karşı çıkmıyor ben de vakit geçiriyordum ama sıkılmaya başladım. Zaten evliliğimizin başından beri sağlık sorunları nedeniyle sürekli ailelerle vakit geçirmek zorunda kaldık artık evliliğimin tadını çıkarmak eşimle başbaşa bir şeyler yapmak istiyorum. Ailesiyle ilgili hiçbir sorunum yok bu arada hepsi beni çok sever üstüme titrer onlar da bizle vakit geçirmek ister. Eşime de çok karşı çıkamıyorum annesinin rahatsızlığı var ve mümkün oldukça görüşmek moral vermek istiyor bu konuda onu anlıyorum ama boğulmaya başladığımı hissediyorum. Benim aileme daha yakın oturmamıza rağmen kesinlikle daha az bir araya geliyoruz. Eşimle bu durumu paylaştığımda karşı çıkmıyor, terslemiyor ama yine de vicdan yaptırıyor bu sefer kendimi suçluyorum. Zaten çok oturmayacağız gönülleri olsun diyor ama ben artık günlerimizi birbirimize ayıralım istiyorum sürekli aileyle birlikte olmak istemiyorum kendi ailem dahil. En basiti evlerimizin arası yarım saat olmasına rağmen bazen yatıya çağırıyorlar emrivaki yapılıyor ve nasıl kırmadan reddederim derken sıkıntıya giriyorum. Kimseyi üzmeden bu durumu nasıl çözebilirim bana akıl verin
haftada 1e düşürüp anlaşma sağlayın eşinizle bence. bu beraber zaman geçirme isteğinzii eşinizle paylaştınız mı?

Anne kansermiş. Kurtulabilecek mi kurtulamayacak mı kurtulamayacaksa ne kadar ömrü kaldı hiç bir şey belli değil. Eşinizin annesini sık sık görmek istemesi en doğal hakkı. Normal bir durumdan geçmiyorsunuz. Ben annemi kanserden kaybettim psikolojisini çok iyi bilirim, o dönemde evli olsaydım değil haftada 2 günü her akşam giderdim. Siz sürekli gitmek zorunda değilsiniz ama eşinize mani olmayın gitsin. Acil şifalar diliyorum. Anne iyileştiğinde bu durum değişmezse o zaman restinizi çekersiniz bence.

Şunu eklemeyi unuttum kendisi babamla görüşmediği için birlikte gitmiyoruz ben annemlere ayrı gidiyorum o yüzden kısasa kısas yapamıyorum maalesef gitsem de onsuz gittiğim için
Ne münasebet.
Babamla görüşmek istememesinde haklı bir sebebi var o yüzden o konuda zorlamıyorum kendisini ben de bir süre görüşmedim ama babam sonuçta diye ben konuşmaya devam ettim. Görüşmeme sebepleri biraz uzun ama kısaca saygısızlık yapıp onu kovdu diye görüşmek istemiyor ben de asla zorlamıyorum
Hak ettiyse kovar da. Ezdirmeyin ailenizi. Barıştırın. Kendi ailesi yapsa seni götürmek için Bi ton bahane bulurdu.

Benim hiç bir cümlemde gitmesin yok mesela. Kimin önce öleceği belli değil. O nedenle sizde vakit geçirin

Merhaba herkese. 3 aylık bir evliliğim var. Ailelerimizle yakın yaşıyoruz. Eşim ailesine çok düşkün sürekli zamanını onlarla geçirmek istiyor. Hiç olmazsa haftada en az 2 gün görüşüyoruz. Başlarda karşı çıkmıyor ben de vakit geçiriyordum ama sıkılmaya başladım. Zaten evliliğimizin başından beri sağlık sorunları nedeniyle sürekli ailelerle vakit geçirmek zorunda kaldık artık evliliğimin tadını çıkarmak eşimle başbaşa bir şeyler yapmak istiyorum. Ailesiyle ilgili hiçbir sorunum yok bu arada hepsi beni çok sever üstüme titrer onlar da bizle vakit geçirmek ister. Eşime de çok karşı çıkamıyorum annesinin rahatsızlığı var ve mümkün oldukça görüşmek moral vermek istiyor bu konuda onu anlıyorum ama boğulmaya başladığımı hissediyorum. Benim aileme daha yakın oturmamıza rağmen kesinlikle daha az bir araya geliyoruz. Eşimle bu durumu paylaştığımda karşı çıkmıyor, terslemiyor ama yine de vicdan yaptırıyor bu sefer kendimi suçluyorum. Zaten çok oturmayacağız gönülleri olsun diyor ama ben artık günlerimizi birbirimize ayıralım istiyorum sürekli aileyle birlikte olmak istemiyorum kendi ailem dahil. En basiti evlerimizin arası yarım saat olmasına rağmen bazen yatıya çağırıyorlar emrivaki yapılıyor ve nasıl kırmadan reddederim derken sıkıntıya giriyorum. Kimseyi üzmeden bu durumu nasıl çözebilirim bana akıl verin
Annesinin durumu çok ağırsa yani doktorlar ümit yok falan diyorsa ok, ne kadar zaman geçirsek kârdır diye düşünebilir. Fakat öyle değilse "kimseyi üzmeden" çözemezsiniz bu konuyu. En azından eşinizi kırmanız gerekir. Erkek milletine fazla iyilik yaramıyor, kullanıyorlar insanı.

annesi kaçıncı evre kanser
allah şifa versin

4 evreyse ses etme git ama değilse 3 kere o gitsin 1 kere sen gidersin

Siz her seferinde gitmek zorunda değilsiniz ki. Eşiniz yalnız gidip görsün ailesini. Zaten annesinin önemli bir rahatsızlığı var, gidip vakit geçirsin, sizde kendinize vakit ayirirsiniz.

Sizin anneniz kanser tedavisi görse haftada kaç kez giderdiniz?
Kendisi gitsin buna kimse bişey dedi mi burda? Kızı ne sürüklüyor peşinden? Allah korusun kızın annesi kanser olsa beyefendi aynı şekilde davranır mı sizce her gün gider mi kaynanasına?

Bu her konuda ve en ufak meselede "boşan" yazanların akıl sağlığından şüphe ediyorum. Yani evcilik oyunu ya bu hemen en ufak şeyde paldur küldür "ben artık oynamicam sıkıldım" deyip çıkılmıyor işin içinden haberin olsun. Maddi manevi birçok değer birçok emek barındırıyor evlilik kendi icinde.. öyle senin sandığın gibi sadece evraklar üzerine kurulu bir kurum değil yani. En iyisi sen bu çok değerli yorumlarını(!) kendi evliliginde kullan belki kocana faydası olur.

Gecmis olsun. Allah acil sifalar versin. Esiniz muhtemelen annesi icin korktugu icin de böyle davraniyor. Benim annem veya babam (uzun hastaliktan sonra vefat etti) agir hasta olsa bende gidip görürdüm. Ne kadar ömürleri kalmis belli degil.
Sizde yeni evlisiniz. Hevesleriniz var. Orta yolu bulmaya calisin beraber. Esiniz arayi cok acsa ve annesine birsey olsa hem kendini hemde sizi affetmez (ne kadar da siz yeni evli olarak hakli olsaniz da). Ama agir hastaliklar herseyi degistiriyor maalesef
Herkes zamanı gelince faza uzat
Bazen iş çıkışı gidiyoruz, bazen izinli olduğumuz günler. En az 2 saat oturduğumuz oluyor ama onu da benim kalk dememle yoksa o yine oturur. Kalabalık bir aileleri var, annesine gittiğimizde çok nadir tek olurlar. Muhakkak ya teyzesi ya anneannesi ya yengesi oluyor,çocuklar oluyor. Hepsi de beni çok sever ben de onları çok severim ama artık sıkılıyorum. İzin günlerimiz her zaman denk gelmiyor geçenlerde denk geldi eşim yine ailesiyle plan yaptı, söyledim her zaman denk gelemiyoruz bari izinli günümüzü beraber geçelim size iş çıkışı da uğrarız diye bu izin gününde gidelim sonrakilerde birlikte vakit geçiririz dedi. O gün başka bir sebepten dolayı ben gidemedim. Bir sonraki izin günümüzde ben hasta olduğum için çıkamadık. Bugün yine izinliyiz ben hasta olduğum için 10 gündür evden çıkamıyorum bugün artık dışarda birlikte vakit geçiririz diye düşünüyordum şimdi de yine bizimkilere kahvaltıya gidelim ordan geçeriz diyor artık kafayı yemek üzereyim
Bırak şu ilkel kabileyi ya.bu adam ke di birey olamamış, eş, çocuk bunun neyine.

Bu her konuda ve en ufak meselede "boşan" yazanların akıl sağlığından şüphe ediyorum. Yani evcilik oyunu ya bu hemen en ufak şeyde paldur küldür "ben artık oynamicam sıkıldım" deyip çıkılmıyor işin içinden haberin olsun. Maddi manevi birçok değer birçok emek barındırıyor evlilik kendi icinde.. öyle senin sandığın gibi sadece evraklar üzerine kurulu bir kurum değil yani. En iyisi sen bu çok değerli yorumlarını(!) kendi evliliginde kullan belki kocana faydası olur.
Basit bir olay olmaması bazı sorunların çözülmeyeceğini ve ileride daha beter olacağı gerçeğini değiştirmiyor ama.görünen köy kılavuz istemez.mücadele edilerek düzeltilecek konu olsa boşan yazmıyor saygıdeğer üyelerimiz zaten. Sonunu bile bile de bir filmi izlememek lazım.klasik ailesi erkek konusu kk nin klasiklerindendir.şimdi ayrılmayan ufacık ufacık bebelerle sinir krizleri geçirerek ayrılıyor.daha mi iyi oluyor? Bu adam ergenlik döneminde takılı kalmış.nasıl babalık yapacak? Sana manevi değer barındırıyor, adamların umrunda değil.

Son düzenleme:
X