Eşim ve ailesi. Ne yapabilirim?

ogretmenhanimkiz8888

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2019
15
8
35
Arkadaşlar merhaba,
4 yıllık evliyim,çocuğum yok,öğretmenim. Yeni atandım göreve başlamayı bekliyorum ama eşimle aramda bir kriz var bu nedenle. Eşim benim yanımda ya kendi ailemi ya da ailesini göndermek istiyor. Annem ve babam çalışıyor gelemezler o yüzden benim ailem gidecek senle diyor. Daha doğrusu ailesi eşimin aklına çok giriyor kız başına napacak oralarda diye. Eşim zaten paranoyak biridir, her zaman her şeyin en kötüsünü düşünür. Sürekli kötüyü çağırdığı için de dedikleri olur sonra da ben demiştim der. Benim bile beynime işledi söyledikleri gündüz bile dışarı çıkmaya korkan biri haline geldim ve hayatımı dört duvar arasında yaşıyorum evlendiğimden beri, halbuki bekarken çok gezen, gezmeyi seven eğlenceli biriydim, değiştim artık :KK43:evliliğimde de mutlu biri sayılmam zaten, burdan uzaklaşmaya ihtiyacım var. Eşimin ailesiyle de öyle çok iyi anlaşamam çok samimi değilimdir zaten. Kayınbabam ters biri sürekli laf sokar hatta beraber yaşadığımız dönemde onlara kahvaltı hazırlamadım diye laf sokmuştu ve daha birçok konuda. Kayınvalidem psikolojik rahatsız ve hastalık hastası biri. Benim de psikolojik sıkıntılarım var tedavi görüyorum ve etrafımda daha genç enerjik insanlara ihtiyacım var:KK43: Eşimin ailesinin gelmekte diretmesinde 3 neden var diye düşünüyorum ki umarım sonuncusudur kötü düşünmek istemiyorum. Birincisi eşim de dahil bana güvenmiyorlar çünkü etrafımızda böyle uzaklaşıp evliliğinde sorunlar yaşayan insanlar oldu. İkincisi kayınbabam maddi açıdan bunaldı kayınvalidem de ev işlerinden bunaldı(ki bunları sık sık dile getirirlerdi zaten) maddi manevi destek olurum orda diye düşünüyorlar. Üçüncüsü bütün iyiniyetimle düşünüyorum gerçekten beni koruyup kollayıp yalnız kalmamamı istiyorlar. Ama ne sebeple olursa olsun ben artık yalnız kalmak istiyorum ve bunu eşime anlatamıyorum çok inatçı biri ve bu konu açıldığında çok sinirleniyor. Çok terse gidersem istifa ettireceğini söyledi hatta. Ailesine de çok düşkün hiç laf söyletmez. Onların benimle gelmesini de benimle değil ailesiyle konuşup karar aldı. Görüldüğü üzere benim fikirlerime çok da önem vermez. En sonunda sakin bir dille ağlaya ağlaya böyle olmasını istemediğimi nedenleriyle anlattım biraz sakinleşti ve ailesinin ben oraya alışana kadar bir süre kalıp geri gelmesinde anlaştık ama güvenemiyorum çünkü ailesine hala bu kararımızı açıklamadı kayınvalidem akdenize gittiğim için tatilde oraya misafir falan çağırmaya başladı hep kalacaklar diye :KK43: Artık napacağımı bilemiyorum sıkıntılarım iyice arttı.:KK43:

sakince konuşun önce tek gideyim yapamazsam zorlanırsam ailen yanıma gelsin de ailenle sıkıntım yok ben kendi ailem ide istemem kendi sorumluluğumu kendim halletmek isterim tarzı yapıcı konuş istememekte haklısın ben olsam bende istemezdim ama benim eşim isterdi ailesi veya bir başkasının benim yanımda gelmesini

Rest cekmelisiniz esinize? Istifa ettiririm lafini nasil kabul ettiniz? Biraz kendinize ozguveniniz olsun. Bunca emek girdiginiz isten esiniz yuzunden istifa ederseniz cok pisman olursunuz. Istediginizde diretin, ben boyle istiyorum boyle olacak deyin. Gerisini kendi dusunsun.

Aferin aferin,hep böyle hanimefendilik olsun diye,aman tadımız kaçmasın diye,kimsenin kalbini kırmamak için hep susun,alttan alın ya da ağlayın
Bacım sen bir sinir krizi geçirip 2 3 eşyayı kır dok
Yerlere fırlat bağır çağır sonra gelismeleri yaz
Kimse hanımefendi sessiz sakin diye madalya sahibi olmadı

İstifa ettiririm lafını üstüme gelmek için kullandı yoksa öyle bir durumda işimi tercih edeceğimi gayet iyi biliyor aslında.Benim isteğim olayı o raddeye getirmemek ama bu konu açıldığında konuşulmuyor bile eşimle o kadar sinirleniyor en sonunda ağladığım için sakinleşti ben mi kayınvalidemlere söylesem acaba kararımızı ? 🙄bana kalsa hiç gelmeseler daha iyi ama orta yolu bulmaya çalıştım.

Kusura bakmayın ama bir öğretmenin kendi kararlarını alamayacak yetkinlikte olamaması beni şaşırtıyor!Eşiniz, eşinizin ailesi sizin adınıza karar veriyor.Hanımefendi sorunu geçmişinizde arayacaksınız.Sizin geçmişteki tutumlarınız eşinizin ve ailesinin isteği üzerine şekillenmişse hayatınıza, alacağınız kararlarınıza müdahil olmaya devam edecekler. Size tepkinizi sert bir biçimde ifade edin demiyorum;daha akılcı, net, anlaşılır bir dilli anlatacaksınız.Yoksa daha çooookk ağlayacaksınız.

İstifa ettiririm lafını üstüme gelmek için kullandı yoksa öyle bir durumda işimi tercih edeceğimi gayet iyi biliyor aslında.Benim isteğim olayı o raddeye getirmemek ama bu konu açıldığında konuşulmuyor bile eşimle o kadar sinirleniyor en sonunda ağladığım için sakinleşti ben mi kayınvalidemlere söylesem acaba kararımızı ? 🙄bana kalsa hiç gelmeseler daha iyi ama orta yolu bulmaya çalıştım.
Doğru olanı kayınvalidenize ve kayınpederinize sizin söylemeniz elbette.Kararlı olduğunuzu hissettirin yoksa hayatınıza her anlamda karışacaklar.Bu bir fırsat sizin için.kolay gelsin

Görüldüğü üzere bu ülkenin kadını kendi ayakları üstünde dursa da birşey değişmiyor. Hanımefendi istifa ettirecek ne demek. Ensenizden tutup imza mi attıracak. Böyle pasif nasıl oluyorsunuz? Bana mi sordun bu kararı alırken demiyor musunuz? Allah aşkına bari giderseniz hiçbir şeye elinizi sürmeyin. Hepsini onlar yapsın çok durmazlar o zaman. Ama siz eşinizin yanında olsanız bile maaş kartınızı eşinize verir evin tüm işlerini de yaparsınız. Keşke biraz kendinize kıymet verseniz.

Sen gel dediğin için mi geliyorlar da sen git diyince gideceklerini sanıyorsun? Eşinin anne babası ile yaşamak istiyorsan birlikte yıllarca yaşarsınız ama bunu istemiyorsan su an soylemelisin ...."kusura bakmayın ama beni bu işe aliyorlarsa ben bunca kisi icinde atanabiliyorsam kendi basimin caresine de bakabilirim" diyeceksin. Tutarsın 1+1 ev gül gibi gecinirsin. Ama bence olacak olan şu şekilde ; sen orada hamile kalıp kayinvalidene ve kayinpederine bebek vericeksin...evin kızı olarak işe gidip geliceksin onlar da bebekle ilgilenecekler....hem ekonomik sorunları çözülecek hem kayinvaliden ev işinden kurtulacak...

Hayırlı olsun öncelikle göreviniz .Eşiniz yanımıza gelemiyor mu?ya da çok mu uzakta olacaksınız ?belki boş gunleriniz olacak bir kaç gün öğretmen evinde filan kalıp sonra evinize geçersiniz diye düşündüm o yüzden sordum .
Benimde başvurularim olmuştu olumsuz sonuçlandı ama eğer olumlu olsaydı ilk etapta 15 gün yada 1 ay bile olsa birisine ihtiyacım olacaktı çünkü oğlum var en azından çevreyi raniyana kadar annem veya kv gelsin diye ben teklif edecektim ama kısa süre .
Öyle uzun süreli tepemde kimseyi istemezdim açıkçası herkesin düzeni kendine .Zaten eş tarafıyla sıkıntıların oldu istesem de uzun duramazlar o samimiyeti vermedim çünkü bir süre sonra geriliyoruz bunu biliyor iki tarafta .

Basinizda bekçiye gerek yok ama ilk taşınma aşamasında alışma sürecinde isterseniz bir iki hafta çağırın .Yok sonra gitmezlee derseniz baştan tavrinizi koyun .İsteyen kussun,isteyen kızsın .Ayrıca da zar zor atanmisjm su zamanda birde eşim olacak beni tehdit edecek istifa ettiririm filan diye valla o lafı yuttururum kimmiş o

Orta yol bulunacak bir durum yok şuanda, net bir şekilde eşinize de kayınvalide ve kayinpederinize gittiğiniz yerde tek başınıza yaşayabileceğinizi söyleyeceksiniz.

Nasıl evden çıkmayacak kadar kendinize olan güveninizi yitirmenize sebep olacak bir hayatı yaşamaya tahammül ettiniz bu zaman kadar.. Hayatınızın kontrolünü elinize almak için iyi bir fırsat bu durum ya eşinizin ailesiyle gidip eşinizin istekleri doğrultusunda yaşayamaya devam edeceksiniz yada kendi başınıza gidip kendi ayaklarınız üzerinde durmayı öğreneceksiniz.

zaten eşinize boyun eğmişsiniz 4 senedir.sizi istifa ettirmesi de şaşırtıcı olmaz çünkü kendinizi tamamen teslim etmişsiniz.e mutlu da değilim diyorsunuz.ya oturun tamamen boyun eğin peki paşam deyip bir dediğini eksik etmeyin ya da artık resti çekmenizin zamanı gelmiş de geçmiş bile.

Arkadaşlar merhaba,
4 yıllık evliyim,çocuğum yok,öğretmenim. Yeni atandım göreve başlamayı bekliyorum ama eşimle aramda bir kriz var bu nedenle. Eşim benim yanımda ya kendi ailemi ya da ailesini göndermek istiyor. Annem ve babam çalışıyor gelemezler o yüzden benim ailem gidecek senle diyor. Daha doğrusu ailesi eşimin aklına çok giriyor kız başına napacak oralarda diye. Eşim zaten paranoyak biridir, her zaman her şeyin en kötüsünü düşünür. Sürekli kötüyü çağırdığı için de dedikleri olur sonra da ben demiştim der. Benim bile beynime işledi söyledikleri gündüz bile dışarı çıkmaya korkan biri haline geldim ve hayatımı dört duvar arasında yaşıyorum evlendiğimden beri, halbuki bekarken çok gezen, gezmeyi seven eğlenceli biriydim, değiştim artık :KK43:evliliğimde de mutlu biri sayılmam zaten, burdan uzaklaşmaya ihtiyacım var. Eşimin ailesiyle de öyle çok iyi anlaşamam çok samimi değilimdir zaten. Kayınbabam ters biri sürekli laf sokar hatta beraber yaşadığımız dönemde onlara kahvaltı hazırlamadım diye laf sokmuştu ve daha birçok konuda. Kayınvalidem psikolojik rahatsız ve hastalık hastası biri. Benim de psikolojik sıkıntılarım var tedavi görüyorum ve etrafımda daha genç enerjik insanlara ihtiyacım var:KK43: Eşimin ailesinin gelmekte diretmesinde 3 neden var diye düşünüyorum ki umarım sonuncusudur kötü düşünmek istemiyorum. Birincisi eşim de dahil bana güvenmiyorlar çünkü etrafımızda böyle uzaklaşıp evliliğinde sorunlar yaşayan insanlar oldu. İkincisi kayınbabam maddi açıdan bunaldı kayınvalidem de ev işlerinden bunaldı(ki bunları sık sık dile getirirlerdi zaten) maddi manevi destek olurum orda diye düşünüyorlar. Üçüncüsü bütün iyiniyetimle düşünüyorum gerçekten beni koruyup kollayıp yalnız kalmamamı istiyorlar. Ama ne sebeple olursa olsun ben artık yalnız kalmak istiyorum ve bunu eşime anlatamıyorum çok inatçı biri ve bu konu açıldığında çok sinirleniyor. Çok terse gidersem istifa ettireceğini söyledi hatta. Ailesine de çok düşkün hiç laf söyletmez. Onların benimle gelmesini de benimle değil ailesiyle konuşup karar aldı. Görüldüğü üzere benim fikirlerime çok da önem vermez. En sonunda sakin bir dille ağlaya ağlaya böyle olmasını istemediğimi nedenleriyle anlattım biraz sakinleşti ve ailesinin ben oraya alışana kadar bir süre kalıp geri gelmesinde anlaştık ama güvenemiyorum çünkü ailesine hala bu kararımızı açıklamadı kayınvalidem akdenize gittiğim için tatilde oraya misafir falan çağırmaya başladı hep kalacaklar diye :KK43: Artık napacağımı bilemiyorum sıkıntılarım iyice arttı.:KK43:
eşinizle ayrı bir hayat. ne kadar doğru. hiç benlık değil böyle şeyler .Siz tamamen eşinizin ailesiyle evlenmiş oluyorsunuz. Madem öyle sizin aileniz de eşinizle yaşasın. Tek başına neler yapıcak bilinmez.. orda onlarla mutsuz olucagınıza evinizde işsiz huzurlu olun daha mantıklı. tabi bukadar darlamaya huzur varsa :/

Yani sizden kaç yaş küçük öğrenciler Türkiye'nin bir ucundan bir ucuna okumaya gidiyor,lütfen ya bunun için izin mi istiyorsunuz cidden ? Kendi paranızı kazanacaksınız en başta,bu bile bir şeylerin başlangıcı olmalı sizin için.4 yıl taviz vermişsiniz zaten.Çok seviyormuş madem,biraz da o taviz versin o zaman.
''Hayır,gelmelerini istemiyorum.'' diyeceksiniz bu kadar basit.13 yaşında değilsiniz,başınızda birileri olmadan da hayatınızı devam ettirebilirsiniz,bunun için iznini beklemenize gerek yok.Küserse de küssün,o kadar yıl okumuşsunuz bir adam için neden tüm emeklerinizi yok sayıyorsunuz ?

Arkadaşlar merhaba,
Keske kendi ailenizden anne olur baba olur kardesnz olur onlardan biri sizinle gitse sizde bu dertten kurtulmus olurdunuz.diger konu ne zamana kadar esinzle ayri kalcaksnz peki uzun sureli ayriliklarda evlilik kopuyo

Arkadaşlar merhaba,
Kocanın yıllık ıznı yok mu gıdın bır ay kalsın gelsın gorsun yerını arkadaslarını kı bence apart tut ya da yurtda kalcam de ya da ogretmen evınde kal zaten suan ev sana fazla. Esının cozum uretmesını bekleme ayrıca aılen esınle konussun unıversıte mezunu ınsansın arkana ıkı yaslı ınsan takmak ne anne babam dahı degıller. Bıraz dıslı ol yerı gelınce kararlarının arkasında kal degıstırme fıkrını. Atanmıs oldam galıba dert edecım en son sey bu olurdu. Kendın ıcın yasamayı ogren

X