Eşim ve Ailesi

Merhaba hanımlar.Eşimle 9 aydır evliyiz akrabamız olurlar aynı zamanda.Annemle kv arkadaşlar küçüklüğümden beri gider gelirdik.Ama keşke bu kadar tanıdık olmasaydık demediğim gün yok.Eşimşn ailesiyle nişanlılık sürecinden beri sorunlar yaşıyorum.Kendilerine ısınamadım onlarda ısındırmak için uğraşmadılar.Ne zaman gitsem sürekli babası laf sokar iğnelerdi.ilk zaman anlamadım ve cevap vermezdim ama bunu sürekli devam ettirdiler.Bir tane eltim var nişanlıyken birkaç kez gittim evlerine ne konuşurdu benimle ne de başka bir şey eşimle veya kaynımla muhabbet ederdi kendisi soğuk biri ben ne kadar adım attıysam o bana hiç o kadar adım atmazdı bende eşime yengene ısınamadım çokta içli dışlı olmak istemediğimi söyledim.Zaten benden öncede sorunlar yaşamışlar onunla.Ama benim eltimle iyi olmamam gelip gitmemem sorun oldu eşimin ailesi sürekli bana sen küçüksün o konuşmuyorsa sen yap sen git sen gel dedim ısınamadım kendisine merhaba merhaba bundan sonra böyle dedim. bunlar çok üstüme geldiler.Sürekli benim yanımda ondan bahsetmeler poh pohlamalar onla beraber olduğumuz ortamda da bunu yapınca ben iyice sinirlendim kendilerine söyledim.Kv yetmedi bana onun ismiyle hitap etti dilim sürşüyor benim yaşıma ver falan.Eşimle tartışıyoruz kv hemen arıyor beni azarlıyor benim oğlumu neden üzüyorsun.O kadar bunaldım ki artık.Biz kiradayız bize söz verdiler 1 sene ev oturun ev bakarız maddi gücü yerindedir babasının kendileriyle aynı semtte oturuyoruz bu kadar yakın olmakta istemiyorum sürekli çağırıyorlar artık gitmiyorum da neyse kiracı kontrata az kaldı zam yapacağını söyledi babası başladı ben oraya o kadar vermem ev bakıyoruz diye ayağa kaldırdı ama oturduğumuz yerdeki evler çok pahalı annemlerin olduğu yerde ise hem uygun hem de 3+1 parası şimdiki yerin 2+1 ile eş değer.Bende o zaman oradan bakalım dedim eşim tamam dedi aradan daha 1 gün geçti bunun aklına girdiler akşam eve geldi ben oradan bakmam gitmem demeye sebep babası oradan alamazmış oturduğumuz semtten bakacakmış biz eşimle tartıştık o gün ertesi gün oldu bu seferde burada pahalı olduğunu söylüyor alamazmış sırf uzağa gitmesin diye kabul etmediler ama bu semtten de alamıyoruz bizi heveslendirip bir güzel şeyimizin üstüne oturttular abisine aldılar kurulu düzenleri herşeyleri var herşeylerini dört dörtlük yapmışlar bize gelince usta kesildiler ailesi eşime çok bağlı uzağa gitmesini istemiyorlar benden öncede çok kullanmışlar şimdi uzağa giderse istedikleri gibi kullanamayacaklarını onlarda biliyor bende buna razı gelemiyorum 3 kardeşler ama hep bunu çağırıyorlar herşeylerine kendisi lise kardeşleri üni mezunu zamanında işleri kötü gidince babasına yardım etmiş bende bak kirada sürünüyoruz en azından hakkını iste bari bi ev alsınlar başka birşey istemiyorum dedim en azından emeğinin hakkı ama anlamıyor eşim ailesinin karşısına geçip iki laf edemiyor sürekli arada kalıyor biz kötü oluyoruz.Bana kv bir gün evime gelip psikolojimin bozuk olduğunu eltimi kıskandığımı ben çocuk istiyorum pcos yüzünden 9 aydır olmuyor bunu kendisi de bildiği halde evim düzenim olsun çocuğum için demiştim bana ne çocuk meraklısı olduğumu falan dedi çok ağrıma gitti bide ev mevzusu olunca bende herşey bitti gitmiyorum.Seneletdir sırtım ağrır dün dr gittim boyun düzleşmesi old. öğrendim buna hiç üzülmeyen kocam annesinin bugün aynı sıkıntısı old öğrenmiş hiç iyi değilim diye evi girdi o kadar üzülmüş ki dedim az da bana üzülseydin yalandan da olsa gülüyor karşımda çok sinirlendim yarın doğum günü süpriz yapacaktım cuma günü de annemler gelmek istedi eşime demedim haber vericem dedim annemlere meğersem ailesi de cuma günü kutlayacaklarmış kesinleştirmişler o demeden annemler cuma günü gelecekmiş demedim dedi bizimkiler çağırdı hediye de almışlar ben oraya gideceğim benide bilgilendirseydin dedim keşke sen zaten gelmiyorsun ki diyor o kadar çok sinirleniyorum ki artık anlatamam size çocuk olmasını da engelliyor bu stres sinir zaten çok yoruldum daha 26 yaşındayım geçen sene tek beyazım yoktu bu sene beyazları saçlarım ailesiyle sorun yaşayıp eşimle tartışmaktan yoruldum keşke evlenmeseydim hiç diyorum ne yapayım bana Allah rızası için akıl verin gitmiyorum sorun gidiyorum sorun hep sorun.
Eşinizin bekarken ailesi için yaptıklarının hesabını sormanız çok saçma 9 aylık evlilikte sürekli her şeyde eşinize ailesini kotulemissiniz anneannem benim adımı söyleyene kadar 16 kişinin ismini sayıyor. Ayrıca söylemeden edemeyecem eltinizi kiskaniyorsunuz. Mesgalesi olmayan insanlar böyle seylere çok kafa takıyor. lütfen bir iş bulun çok istediğiniz eve sahip olmak için elinizi taşın altina koyun. Hem oyalanirsiniz hem de bu kadar şeyi dert edecek vaktiniz kalmaz.

Valla benim eşimin babası ve benim babam konuşmuşlardı bunlar çalışıyorlar ama bu maaşla ev alamazlar altınlarını koysunlar bizler de bir miktar para koyalım ortak olarak gerisini kira öder gibi kredi çeksinler diye kaç sene geçti üzerinden dedi ki kayınpederin hiçbirşey yapmaz dedi ben de anladım yapmak zorun da değil ama söz verilince de bir heves oluyor için de şu devir de hangi taşın altına elimizi koyup ev alabiliriz ki her neyse olmadı da zaten konu sahibinin bu konuda haksız olduğunu düşünmüyorum ayrıca benim eşim de çok yardım etmiş etsin ailesidir sonuçta ama babasının içki içip sonra çocuklarım bana para vermiyor demesi falan o kadar da olmaz herneyse bak yaşadıklarkm aklıma geldi üzüldüm 😂 konumuz şu eşin ile düzgünce kavga etmeden bu şekil de konuşmalar beni çok kırıyor bir de benim açımdan bak diye konuşmalısın onu suçlmadan konuş suçlarsan üste çıkmaya çalışır tecrübe ile sabit ailesine düşkün olabilir annesini kötülürsen onu savunur gider herşeyini ona anlatır herşeyini sana anlatmasını sağlamalısın bence ilişki terapistine gitmelisiniz ayrıca stres gerçekten çocuk olmasına engeldir stresinizi bu şekil de kontrol altına alabilirsiniz diye düşünüyorum

Ayrıca elti konusun da anlaşmak zorun da değilsiniz ama kayınvalidenize şikayet etmeyin belli ki bu durum onun hoşuna gidiyor ve kışkırtıyor insanların eline koz vermemek lazım diye düşünüyorum

Ayrıca elti konusun da anlaşmak zorun da değilsiniz ama kayınvalidenize şikayet etmeyin belli ki bu durum onun hoşuna gidiyor ve kışkırtıyor insanların eline koz vermemek lazım diye düşünüyorum
Şikayet ettiğimi söylemedim bir iki kez uyardım kv yakın bir zamanda buna annemde şahit oldu zaten Şuan eşimden tutun herkes ne olduklarını anladılar çok şükür rabbime.Hüçbir zaman kıskanmadım bana göre kıskanacağım bir tarafı yok. insan sürekli bir insanın dillendirilmesi sonuçta rahatsız edicidir.Bir iki neyse de sürekli olursa veya kasıtlı yapılıyorsa konuşmak zorunda kalıyorsun.Şu yorumlara baktımda çoğu yorumlar hakaret içeriyor burada bir yabancı değilde bir kardeşleri olarak bir akıl almak istedim ne kadar herkes saldırıya geçmiş insanımız böyle empati kurmuyor üstüne atlıyor resmen buradan klavye delikanlılığı kolay bi yakınları olsam yüz yüze anlatsam bu şekilde davranırlar mıydı .Allah a havale ediyorum.Yorum için teşekkürler

Ben kıskançlık göremedim ya bana daha çok kaynana bu kızı kışkırtmak için eltiyi kullanıyor gibi geldi hani sen degersizsin diğer gelin has gelin gibi 😂
benim kaynanamda yere göğe sigdiramaz eltimi beni hic istemedi mesela ve bunu hic benden saklamadi sağolsun her türlü 😂 ama ben mesela evim ayri uzak o yüzden genelde siktir ediyorum önemli olan kocam biz sevmisiz gerisi önemsiz yok elti yok kaynana konusur konusur durur hepsi ama biz kapimizi kapatip evin dışında bırakırız bunları.
Ha onlar yüzünden arada deli oluyorum icimden ama sonra kocami düşünüyorum ay bok yesinler be ne sinirlencem diyip devam ediyorum 😂
Yakın olunca ayrı bir dert 2-3 sokak ötemde.Evimizin kontratı bitmek üzere neyim var neyim yok toplayıp gidicem yakın olmak hiç güzel değil.Kendisine dedim ister gel ister gelme şimdiler de ev bakıyor hayırlısı

Merhaba hanımlar.Eşimle 9 aydır evliyiz akrabamız olurlar aynı zamanda.Annemle kv arkadaşlar küçüklüğümden beri gider gelirdik.Ama keşke bu kadar tanıdık olmasaydık demediğim gün yok.Eşimşn ailesiyle nişanlılık sürecinden beri sorunlar yaşıyorum.Kendilerine ısınamadım onlarda ısındırmak için uğraşmadılar.Ne zaman gitsem sürekli babası laf sokar iğnelerdi.ilk zaman anlamadım ve cevap vermezdim ama bunu sürekli devam ettirdiler.Bir tane eltim var nişanlıyken birkaç kez gittim evlerine ne konuşurdu benimle ne de başka bir şey eşimle veya kaynımla muhabbet ederdi kendisi soğuk biri ben ne kadar adım attıysam o bana hiç o kadar adım atmazdı bende eşime yengene ısınamadım çokta içli dışlı olmak istemediğimi söyledim.Zaten benden öncede sorunlar yaşamışlar onunla.Ama benim eltimle iyi olmamam gelip gitmemem sorun oldu eşimin ailesi sürekli bana sen küçüksün o konuşmuyorsa sen yap sen git sen gel dedim ısınamadım kendisine merhaba merhaba bundan sonra böyle dedim. bunlar çok üstüme geldiler.Sürekli benim yanımda ondan bahsetmeler poh pohlamalar onla beraber olduğumuz ortamda da bunu yapınca ben iyice sinirlendim kendilerine söyledim.Kv yetmedi bana onun ismiyle hitap etti dilim sürşüyor benim yaşıma ver falan.Eşimle tartışıyoruz kv hemen arıyor beni azarlıyor benim oğlumu neden üzüyorsun.O kadar bunaldım ki artık.Biz kiradayız bize söz verdiler 1 sene ev oturun ev bakarız maddi gücü yerindedir babasının kendileriyle aynı semtte oturuyoruz bu kadar yakın olmakta istemiyorum sürekli çağırıyorlar artık gitmiyorum da neyse kiracı kontrata az kaldı zam yapacağını söyledi babası başladı ben oraya o kadar vermem ev bakıyoruz diye ayağa kaldırdı ama oturduğumuz yerdeki evler çok pahalı annemlerin olduğu yerde ise hem uygun hem de 3+1 parası şimdiki yerin 2+1 ile eş değer.Bende o zaman oradan bakalım dedim eşim tamam dedi aradan daha 1 gün geçti bunun aklına girdiler akşam eve geldi ben oradan bakmam gitmem demeye sebep babası oradan alamazmış oturduğumuz semtten bakacakmış biz eşimle tartıştık o gün ertesi gün oldu bu seferde burada pahalı olduğunu söylüyor alamazmış sırf uzağa gitmesin diye kabul etmediler ama bu semtten de alamıyoruz bizi heveslendirip bir güzel şeyimizin üstüne oturttular abisine aldılar kurulu düzenleri herşeyleri var herşeylerini dört dörtlük yapmışlar bize gelince usta kesildiler ailesi eşime çok bağlı uzağa gitmesini istemiyorlar benden öncede çok kullanmışlar şimdi uzağa giderse istedikleri gibi kullanamayacaklarını onlarda biliyor bende buna razı gelemiyorum 3 kardeşler ama hep bunu çağırıyorlar herşeylerine kendisi lise kardeşleri üni mezunu zamanında işleri kötü gidince babasına yardım etmiş bende bak kirada sürünüyoruz en azından hakkını iste bari bi ev alsınlar başka birşey istemiyorum dedim en azından emeğinin hakkı ama anlamıyor eşim ailesinin karşısına geçip iki laf edemiyor sürekli arada kalıyor biz kötü oluyoruz.Bana kv bir gün evime gelip psikolojimin bozuk olduğunu eltimi kıskandığımı ben çocuk istiyorum pcos yüzünden 9 aydır olmuyor bunu kendisi de bildiği halde evim düzenim olsun çocuğum için demiştim bana ne çocuk meraklısı olduğumu falan dedi çok ağrıma gitti bide ev mevzusu olunca bende herşey bitti gitmiyorum.Seneletdir sırtım ağrır dün dr gittim boyun düzleşmesi old. öğrendim buna hiç üzülmeyen kocam annesinin bugün aynı sıkıntısı old öğrenmiş hiç iyi değilim diye evi girdi o kadar üzülmüş ki dedim az da bana üzülseydin yalandan da olsa gülüyor karşımda çok sinirlendim yarın doğum günü süpriz yapacaktım cuma günü de annemler gelmek istedi eşime demedim haber vericem dedim annemlere meğersem ailesi de cuma günü kutlayacaklarmış kesinleştirmişler o demeden annemler cuma günü gelecekmiş demedim dedi bizimkiler çağırdı hediye de almışlar ben oraya gideceğim benide bilgilendirseydin dedim keşke sen zaten gelmiyorsun ki diyor o kadar çok sinirleniyorum ki artık anlatamam size çocuk olmasını da engelliyor bu stres sinir zaten çok yoruldum daha 26 yaşındayım geçen sene tek beyazım yoktu bu sene beyazları saçlarım ailesiyle sorun yaşayıp eşimle tartışmaktan yoruldum keşke evlenmeseydim hiç diyorum ne yapayım bana Allah rızası için akıl verin gitmiyorum sorun gidiyorum sorun hep sorun.
İlerde daha kotu olur seninle aynı durumları paylaşıyorum canım çekilecek çile değil ya herşeyi yapan kocam her yere giden herşeyi hasta olsa götüren o. 4 kardeşi daha var hepsi üni okuyor lise son vs doktor olacak öğretmen olacak masraf yapmışlar. Eşimde babasına calismis bunca zaman beş kuruş maaş vermemişler. Biz evlendik kimse bize bir çöp almadı maddi olduğu halde o yüzden sessiz kalma ezilirsin ben sessiz kaldım ezildim dıslandım iyilik yapsanda zaten kötüsün ALLAH yardimcin olsun ama çekilecek cıle değil

Bende elti konusunda rahatsızlığını dile getirdim aslında söylerseniz kıskanç siz olursunuz vs vs diyorlar ama artık insan bu müddet sonra sklyr elti kişisi şöyle böyle o öyle yaptı sende yap vs vs bana komşu kızını bile dahi öyle soylerseler insan bunaliyor duymak istemiyor bu kıskançlık değil asla kıyaslama kiyaslanmak hiçbir insanın hoşuna gitmez hoşuma gitmedigimiz seyide söylüyoruz bu kadar basit yani sende rahatsızlığını dile getirmiş sin ne güzel onların gözünde de ne olursan ol takma.

Daha 1 aylık üyeyim. İlk baş konuya bütün negatifleri girerek baslıyorlar sonra çocugum niye olmuyor diye bitiriyorlar. Kafayı yiyorum

Eski üye olarak bizde bu konular artik sinir höpletmesi yapmiyor.
Boktan evliliklerin icinde hep cocuk oluyor.
Bu konusahibi daha ev tutacak konumda değil ama yakinda tedaviye başlar.

Boşan cocuk yok mutsuzsun yaşın genç kendine bu kötülüğü yapma

Eşinizin ailesi size ev almak zorunda değiller. Hem görüşmek istemiyorsunuz sevmiyorsunuz hem ev alacaklar diye bekliyorsunuz. Evi aldırırsanız o evde bütün söz hakkı onların olacak tüm hayatınızı da onlar yönlendirecek, bunu hiç öngöremiyor musunuz? Hem mal mülk sahibi yapsınlar hem görüşmeyeyim kavgalı olayım istediğim yerden ev alayım oh ne ala. Para onların. İsterse köyden ev alırlar. İstediğiniz yerden almak istiyorsanız kendi paranızla alacaksınız. Ayrıca böyle bi saçma ortama çocuk ne alaka?

Sizin evlilik hic olmaz! Cocuk fikri de bir an önce vazgecin! Kendin istiyorsun diye cocugun gelecegini karartma hakkınız yok!! Cocuklar mutlu huzurlu olduğu yuvada büyümek ister!! Eşinle anlaşamıyorsun ayrıl gitsin ne bu çile çile.. senin yaşadığın huzursuz hayatını çocuğu o şekilde yaşama hakkınız yok bu konu da maalesef sertim kimse kusura bakmasın!!

Sizin evlilik hic olmaz! Cocuk fikri de bir an önce vazgecin! Kendin istiyorsun diye cocugun gelecegini karartma hakkınız yok!! Cocuklar mutlu huzurlu olduğu yuvada büyümek ister!! Eşinle anlaşamıyorsun ayrıl gitsin ne bu çile çile.. senin yaşadığın huzursuz hayatını çocuğu o şekilde yaşama hakkınız yok bu konu da maalesef sertim kimse kusura
Eşinizin ailesi size ev almak zorunda değiller. Hem görüşmek istemiyorsunuz sevmiyorsunuz hem ev alacaklar diye bekliyorsunuz. Evi aldırırsanız o evde bütün söz hakkı onların olacak tüm hayatınızı da onlar yönlendirecek, bunu hiç öngöremiyor musunuz? Hem mal mülk sahibi yapsınlar hem görüşmeyeyim kavgalı olayım istediğim yerden ev alayım oh ne ala. Para onların. İsterse köyden ev alırlar. İstediğiniz yerden almak istiyorsanız kendi paranızla alacaksınız. Ayrıca böyle bi saçma ortama çocuk ne alaka?
Yaşanılan durumlar çok farklıydı herkes hatasını anladı bana yaptıklarından dolayı kırdıkları için büyüklük yapıp özür dilediler burada yazdıklarım ile yaşadıklarım arasında çok fark vardı belki de ben kendimi tam olarak ifade edemedim ne demek istediğimi anlayanlar destek oldu zaten merak etmeyin ev konusuna gelincede verdiğim söz sözdür dedi ve aldı ha şu da var ki oturup eşimle herşeyi a dan z ye konuştuk hallettik ev almadılar diye değildi benim ayrıca sitemim siz çok yanlış anlamışsınız.Çocuk konusuna gelecek olursak yakında zaman da yaşadığım kürtaj sebebiyle psikolijik olarak halen toplamış değilim o yüzden çokta bir şey yazmak istemiyorum.Hayırlı geceler

Bende elti konusunda rahatsızlığını dile getirdim aslında söylerseniz kıskanç siz olursunuz vs vs diyorlar ama artık insan bu müddet sonra sklyr elti kişisi şöyle böyle o öyle yaptı sende yap vs vs bana komşu kızını bile dahi öyle soylerseler insan bunaliyor duymak istemiyor bu kıskançlık değil asla kıyaslama kiyaslanmak hiçbir insanın hoşuna gitmez hoşuma gitmedigimiz seyide söylüyoruz bu kadar basit yani sende rahatsızlığını dile getirmiş sin ne güzel onların gözünde de ne olursan ol takma.
Teşekkür ederim ne demek istediğimi çok net anlamışsınız ayrıca kalp kırmadan incitmeden yorum için ayrıca teşekkür ederim eşimin ailesi ile olan durumu düzelttik hatalarını anladılar konuştuk onlarda biliyordu zaten aile büyükleri olduğu için kıl aldırmıyorlardı kesinlikle kıskançlık değildi benim kıskanma huyum pek yok ilk zamanlar umursamadım ama zamanla devam edince haliyle rahatszı olmaya başladım elti kişisiyle de hiç görüşmeyiz ben nişanlıyken adım atmıştım ama o mesafe koymayı seçti benim de çokta umrumda değil herkesin evi ayrı sonuçta kayınvalidem de hatasını anladı artık sürekli arar sorar yanımda da ne bahseder ne de kıyaslama yapar uzun lafın kısası eşimle de çok şükür iyiyiz,ailesi ile de zaman gerekiyordu şimdi her şey rayında devam ediyor

İlerde daha kotu olur seninle aynı durumları paylaşıyorum canım çekilecek çile değil ya herşeyi yapan kocam her yere giden herşeyi hasta olsa götüren o. 4 kardeşi daha var hepsi üni okuyor lise son vs doktor olacak öğretmen olacak masraf yapmışlar. Eşimde babasına calismis bunca zaman beş kuruş maaş vermemişler. Biz evlendik kimse bize bir çöp almadı maddi olduğu halde o yüzden sessiz kalma ezilirsin ben sessiz kaldım ezildim dıslandım iyilik yapsanda zaten kötüsün ALLAH yardimcin olsun ama çekilecek cıle değil
Sessiz kalmadım ama mesafe koydum o yüzden biraz zoruna gitti ailesinin şimdi çok şükür diyelim konuştuk hallettik herşeyi eskisi gibi değiller aksine daha iyiler bana karşı
artık çoğu şeyden vazgeçmiştik eşimle oturduğumuz yerden taşınmaya bile karar vermiştik ki kayınpederim de razı gelmedi o konuyu da halletti verdiği sözü tuttu
Herşey yoluna girince hamile olduğumu öğrendim ama 2.ayda kalp atışı duyulmadığı için kürtaj oldum ailecek kötü bir dönemden geçtik hepimiz çok üzüldük bu süreçte hepsi yanımda oldular her şey Allahtan tabi yeni yeni topluyorum kendimi kötü giden evliliğe çoğu kişi çocuk mu yapılır demiş benim evliliğim çok kötü değildi anlaşmazlıklar vardı halledilecek cisten bazı yorumlara bakıyorumda ne kadar kalpsiz ve acımasız yorumlar yapılmış bazılarını hayretle okuyorum. 🤦🏻‍♀️

X