esım ve annesını arkamdan konusurken duydum.lütfen yorum.cok kızgınım.kırgınım

kesinlikle alışverişe çıkmazdım kendisi çıksın alsın bakalım 40 tl yetiyormuymuş
çok sinirleniyorum böyle tiplere yaaa ve analarınaa

ayy öff içim daraldı okurken valla. çok sinirlendim :/
hiiiç karışma alışverışe, emın ol senın 70 lıraya aldığını o 170 e alamaz.!

canım bnm yaa allah yardımcın olsun,çok üzüldüm birde yavrun varmış,allahım ıslah etsin kocanı ve kaynananı,

ıkı gun once esımle markete gıttık.gıder gıtmez bak cebımde kırk lıra para var ona gore dedı.ama bılıyorum daha fazla.o oyle deyınce evde hıcbırsey olmamasına ragmen eksılttım aldıklarımı kı zorlanmasın kasada madem o kadar ayırmıs dıye.yetmıs lıra para odedık ama aldıklarımın hepsı ıhtıyac.ben o kadar tutacagını da tahmın etmedım.neyse o gun bı kac soylendı.bende madem oyle bı yerden bulur otuz lıra verrım sana dedım.umrunda bıle olmadı.neyse kapandı gıttı.dunde esım gec kalınca aradım.telefon acıldı ama farkında degıl.ben duyuorum.annesının sesını duyunca anladım.annesı ablasındaydı onu almaya gıtmıs.neyse sımdı konustuklarına bakın..esımın sesı gelıyor..ben dedım kırk lıra ayırdım dıye...yok ..aldıgını atıyo aldıgını atıyo.anlamıyo..ordan annesı..ben ne dedım az al demedımmı dıyor.bu da...hıı yok yetmıs lıra para odedım dıye konusuyorlar bagıra bagıra...daha fazla duymayım duye kapattım telefonu..allahım...rabbım bana duyuracak ya ıste...neye ugradıgımı sasırdım.ınanamadım.hayatta ınanmazdım bırı anlatsa ..ama kulagımla dydum.eve geldı...hıcbıse olmamaıs gıbı bes dakıka once benı kaynanama dedıkodumu yapan arkamdan konusan kısı o degıl sankı..gayet ıyı..ama o konusmayı duysanız bu dam karısından nefret edıyo dersınız.ben dayanamadım.soyledım olanları..lanet olsun dedım.artık karısmıyorum hıcbırseye..karısma dedı.kendını haklı cıkarmaya calısıyor.dunden berı konusmuyorum.yıne kendını haklı cıkarmaya calısan tavırlar...ama hatasını bılıyor.ıcımden gelmıyor konusmak.cok soyledım cok anlattım daha once.bak bız bu hayatı beraber yasıyoruz.on yırmı yıl sonra ne senın aılen olacak ne benım...beraber yaslanıcaz.bırbırımızın destegı olmalıyız.ama bos bos...yoruldumkızlar.demekkı herseyı kousuyorlar boyle.hı bıde sbah yıne ındı asagı yıne kahve ıstedıler benden...hep aynı.ne zaman aramızda bıse olsa hep asagı ıner.sonra bende kahve ıstenır..gercekten yoruldum..oyle bırseyler yapmak ıstıyorum kı...tam anlasınlar benı nasıl uzduklerını...kırdıklarını...ozellıkle esım....bılsın evlılıgın aslında boyle olmadıgını.destegınız ıcın tesekkurler sımdıden.ıyıkı varsın kk.a.s.

evi bırakıp arkadaşına git diyeceğim ama o zamanda bunu fırsat bilip daha kötü şeyler konuşurlar diye sinir oldum keşke eşine deseydin karı gibi arkamdan annenen konuşacağına yüzüme konuşsana diye o ne öyle ya senin yanında olup konuyu hiç açmaması gerekirken ne ayıp şey karı gibi gidip şikayet ediyor hem anası sizin evin giderine ne karışıyor hesabınızı siz bilirisiniz ancak çok ayıp bence konuşma süründür biraz hatta yatağınıda ayır ytalvarsın bidaha nanemle dedikodu yapmayacağım diyene kadar affetme :mymeka:

valla canım sende konuşma ve evdeki eksikleri liste yap eline ver,kendisi nasıl alıysa alsın. sen alışverişe gitme.bakalım nasıl 30tl'ye hepsini alacak:nazar: bu arada annesine söylemesine şaşırma,çünkü erkekler kesinlikle kadınlardan daha fazla dedikodu yapmayı sever.

ArkadaŞlar bız yorum yazıyoruz ama ne yaptı bu kadıncaĞız yazmıyorda hıÇ??

dolphins arkadaşım ah ah bu erkeklerden çektiğimiz nedir be kardeşim
eşimde aynı sizin eşiniz gibiydi vede aynı olmaya da arada devam ediyor
cebinde para olmasına argmen param yok diyenlerden neftret ediyorum
bizde bir zamanlar öyleydik az al filan şu kadar param var filan diye
bir sık iki sık derken iplerin ucunu bıraktım saldım yani evde eksiklerime karşın pişirdim yedirdim
ertesi günde önüne kahvaltı türü çıkardım
eeeeeeeee evde birşey yokmu yiyecek yok bunlar var yarınada allah kerim dedim hani cebinde varken yok olan için
baktı olmuyor ses seda yok şimdi aldığımada karışmıyor görüyor işte neye ihtiyaç olunduguna
birkeresin dede verdim eline listeyi git al dedim
bu erkek milleti hiç değişmez hele dolduruşa geliyorsa
arada benimkinide dolduruyorlarda ben patlatıyorum

merhaba canım kk.once hepnıze cok tesekkur ederım ıkı gun dur konumla ılgılenemedım.sımdı sıze olanları anlatayım.esımle ıkı gun hıc konusmadık.konusmamakla ılk once kendını haklı cıkaracagını sandı.ama ben bu sefer cok cıddıydım.hatasının farkına varacak.ve bırdaha boyle bırsey olmayacak.ama bız kus oldukca esım sureklı anesıne gıdıyor kahvaltıya yemege...ılgılenıyor o da oglum gıt esının yanına yada o da gelsın dıyen yok.ooo oglum yıne bana geldı dıye dusunuyor.dun sabah kaltım ddımkı boyle yaparak ben bunları bırbırlerıne daha cok baglıyorum.cunku adamın kendılıgınden hatasını kabul edecegı yok.olmaz boyle.oturdum yanına daha sabah yatıyordu.bak dedım.ben senın ıcın ne ıfade edıyorum ben senın ıcın neyım once bunu ıyı dusun.neden benım evımın durumuna ucuncu kısı karısıyor.ona anlatman benı gercekten kırdı bu kadar basıt bırseyı sorun halıne donusturup annene anlatman gerekmezdı.bundan sonra senden hıcbırsey ıstemıyorum.sadecekızım ıcın kızımla beraber bu evdeyım.yokmusum gıbı ol sen..dertlesecegın bırı var yemegını kahvaltınıda veren var.ben ne yım burda...aa gayet sakın kavgaya donusturmeden knustum.sen benım karımsın dedı sarılmaya calıstı ben agladım oyle yapınca karın falan degılım ben senın dedım ve bırdaha da konusmadım.bu sefer o arkamdan dolanmaya basladı.hadı dedı dısarı cıkalım...nazlana nazlana cıktım.ama ne laflar goreceksınız.senın canın sagolsun ...sen nasıl ıstersen..dha neler...sonra eve geldık yukarı cıkıp elımızdekılerı bıraktık.ben bıraz asagı ınecem gel ıstersen dedı.sonra hayır dedım duyar duymaz.ve dusundum...ne yapıyorsun.yanlız bırakma ıkısını...daha fazla fırsat verme.uzerımı bıle degıstırmeden ındım bende.oturduk bıraz.ama kayınvalıdemle hıc konusmuyorum hala...kocamla ıse eh ıste..daha duzelmedım kolayda olacaga benzemıyor...ama boyle ıste...durum bu kızlar..en azından kocamı anasının dızının dıbıne atmamıs oldum..mutlaka onlar yıne konusacak bı fırsat bulur.ama benım kararımı bu.aradan yıllarda gecse kocamı elıme gore bır adam yapıcam .eger ben buysam yapıcam soz.ne kadar zaman alır bılmem.sonucta nerde olursa olsun kocam donup dolasıp benım yatagıma gırecek.benım evımde olacak su kapımı kapattıgımda herseyın dısarıda kaldıgını once kaynanam anlayacak.sonrada esım.kocamı onun ellerıne bırakıp yanlız kalmaya ıdare etmeye hıc nıyetım yok.ıdare edecek olan ben degılım.ucuncu kısı....:umursamaz:

Son düzenleme:
ınşallah uzun sürmez ve eşin tek ailesinin sırdaşının sen olduğunu anlar
Sevgiler

adam evine aldıgı seylerin hesabını yapıyor anlaşılan bu zaten çirkin...ikincisi annesine anlatması daha da çirkin...üçüncüsü haklı gibi özür dilememesi işte bu hiç çekilmez..
ne kadarlık evlisiniz bilmem ama seni benimsememiş ve sadece alışmaya calışıyor gibi geldi bana ki ailesine inmiş şikayet ediyor ..

benzer bir durumda bende vardı...çalışmıyordum..kocamın eline bakıyordum..verirse vardı..vermezse yoktu..üçün beşi lafı edilirdi..annesine acayip düşkündü..yani sözü fazla uzatmıyım senin durumundan hiç farkım yoktu...ne denediysem olmadı..birazda yumuşak yüzlü derler ya öyle biriyim..şimdi çalışıyorum.çokta iyi bir maaşım var.allaha şükürler olsun.ilk zamanlar benim parama göz dikti.burnundan getirdim onun..ister istemez kendime güvenim geldi.ne kayınvalidemi ne kocamı iplemiyorum.takmıyorum artık.hiç bir lafımı esirgemiyorum..hepsini beceriyorum..ne oldu o afra tafra yapan kocaya...o ortalık karıştıran kayınvalideye..nereye gittiler...hepsi kuzular şimdi....

benzer bir durumda bende vardı...çalışmıyordum..kocamın eline bakıyordum..verirse vardı..vermezse yoktu..üçün beşi lafı edilirdi..annesine acayip düşkündü..yani sözü fazla uzatmıyım senin durumundan hiç farkım yoktu...ne denediysem olmadı..birazda yumuşak yüzlü derler ya öyle biriyim..şimdi çalışıyorum.çokta iyi bir maaşım var.allaha şükürler olsun.ilk zamanlar benim parama göz dikti.burnundan getirdim onun..ister istemez kendime güvenim geldi.ne kayınvalidemi ne kocamı iplemiyorum.takmıyorum artık.hiç bir lafımı esirgemiyorum..hepsini beceriyorum..ne oldu o afra tafra yapan kocaya...o ortalık karıştıran kayınvalideye..nereye gittiler...hepsi kuzular şimdi....

Kendini ezdirmemişsin güçlü bi kadın olmayı başarmışsın bu konuda seni alkışlıyorum alkisalkisalkis
Ama ya duygular aşk sevgi
Ya yüreğindeki yaralar onları sarabildin mi

Kendini ezdirmemişsin güçlü bi kadın olmayı başarmışsın bu konuda seni alkışlıyorum alkisalkisalkis
Ama ya duygular aşk sevgi
Ya yüreğindeki yaralar onları sarabildin mi

insan bazen herşeyin üstesinden gelebiliyo herkesi alt edebiliyo ama evet duygular yok oluyo aşk aralarda bi yerlerde kayboluyo.bende çalışan biriyim.çok artısı var.ama karşı tarafa güçlü durdukça ben içimde günden güne yıkılıyorum .eşimle problem yok ama k.validem konusunda oldukça dertliyim.allahtan aynı şehirde değiliz.amaaaaaaaannnnn..allah yardımcınız olsun.

sen listeyi ver eline pazardan çürüğü çarığı marketten uyduruk malları toplasın gelsin delikafadulden hiç olurmu bazı erkekler hiç ev geçindirmemiş sorumluluk almamış oluyolar bizde markette et bile almadan 100 harcarız tavuk aldıkmı ben bıktım işyerin de hep tavuk der bende haklısın bu evde 1kadın yok onun canı tavuk istemez derim susar marketten çıkarız ben kendime 1şey almadım bi traş losyonu der ben de haklısın ben bu temizlik malzemelerini yiyecekleri tek başıma yiyorum asıl ben kendime hiç bişey almadım hepsi eve derim benim ki böyle şeyler görmemiş 3yıldır ben alıştırıyorum konuşmayıp susarsan hele küsersen onların daha çok işine gelir söyle lafını çekilir kenara necebolsa bu sinirlenip susuyor diye napalım herkez her konuda şanslı olmuyoz ama evlendiyse bu eve bakacak bakamıyorsa bakacak kişi bulunur yerimseniben tabiki şuan işsizim ben çalışıyo olsaydım paramıda vermek istemez olmadık şekilde harcamaz ve birikim yapmak isterdim hele bide çocuk varken ortada ki eşimde senin paran senin paran der hep ama onun parası ikimizin parası opuyorumnanaktan

canim simdi kayinvelaiden seni yok sayiyor ya, sen de ona hep var oldugunu goster bence.

esini bundan sonra yalniz gondermemekle iyi etmissin. bir dakika yalniz birakma. mutfaga girerlerse beraber. birak ne derlerse desin.

eger 1 tabak yemek gonderdiyse, ben o 1 tabagi alir afiyetle kendim yerdim. sonra da ballandira ballandira anlatirdim. ayyy nefisti cok guzel olmus. yarisini esime verecektim ama baktim cok guzel hepsini ben yedim falan diye.

oglum usumesin diye yorgan mi vereyim dedi. Aaaa anne ne iyi olur ver de.

sonra da kizina orttugunu soyle. ayy cok iyi oldu bir tane daha varsa ver de ben orteyim de.

aaa ben onu ogluma verdim derse aaa askolsun biz elmiyiz ben gelinin o torunun, siz olunce zaten bize kalacak de. biraz agir oldu ama sinir etmek icin ben olsam soylerdim.

yani oglu icin ne yaparsa sen kullan. ve soyle.

ayrica ben olsam o kahveyi tuvalete doker o kahveyi vermezdim. veya aliyorsdan 2 kutu alma kahveyi 1 kutu al. bence kahve istemekle maksat yemegimizi yedik ustune keyif kahvesi iciyoruz.

ben olsam ben ikide bir kahve isterim onlardan. icmesem de isterim. biz keyif yapalim birazcik da.

esini evde rahat ettirmeye calis. evde olmaktan zevk alsin asagida daha az zaman gecirsin.

zaten canım calısmayı dusunmuyorum.daha cok sorun yasarım o zaman madıı konuda bılıyorum.o marketten almıyorum dıyıp cıkmayı bılırdım de.uc bucuk yasında kızım var.onun ıcın almalıyım.zaten o gun aldıgımız hıc bırseyı daha kullanmadım.dolabı acınca aklıma gelıyo.

Peki daha önce hiç çalıştınmı?Elinde mesleğin varmı?Eğer varsa neden çalışmıyacağım diyorsun anlamadım:uhm:

her şey eşte bitiyor..
eşin bence ailesini sadece annesinden ibaret görüyor. aile kavramını seninle yeniden kazanması gereken yerde..
off çok sinirlendim,üzüldüm..
bi işe giremez misin, kendine güvendiğini görünce kuzu gibi olur eminim.

X