Eşim ve KÜÇÜK yeğeni huzurumu kaçırdı !

bak yazını okudukça sana hak verdim. ama yanlış kişiye patlamışsın. şimdi eşin gidip bize gelmeyin bir daha , bu çocuğu eğitin bilmem ne gibi konuşmalar yapsa, geline bak yemeden içmeden laf yetiştirip kocasını bize düşman edicek derler.

onun yerine yaptıkları şeyi temizleme, ablası gelince yeni görmüş gibi göster ve orda lafını söyle. birkaç aya bebeğin ayaklanır. o zaman dolap kilitleri var ondan alıp takarsın. çocuk açmaya çalışıyor açar bişey falan atar ağzına diye taktım bunu dersin o da açamaz o zaman.

sırf bu yüzden eşini yataktan kovman çirkin olmuş. o da bunu hazmedemiyip işi ilerletmiş. akşama birbirinizden özür dileyip tatlıya bağlayın. yersiz ve saçma bir kavga olmuş. sen fitillemişsin, eşin altın vuruşu yapmış.

Eltini ve cocugu eve alma o zaman. kesin cozum.

Ayrica cimrisin. Onu yedi bunu yedi denmez. Cocuk iste.
Kadıncağız yemesine bişey demiyor ki çocuk arsızlık yapıyor resmen şımarıklık
Yiyip içip ortalığa saçıyor afedersin de zıkkım yesin gitsin evinde meyapıyosa yapsın annesi terbiye veremediyse gelmeyecek ozaman.kadının küçük bebeği var onla mı uğraşacak!

Benim evime kim gelirse gelsin istemem öyle pislik yapmasını annesine önce terbiye vereceksin hakikaten böyle görgüsüz insanlar üremesin!
Eşinizde ayıp etmiş boşanalım ağır olmuş yüz vermeyin bence eve gelince tavrınızı koruyun

O tükürülmüş çikolatayı kimse 6 yaşındaki çocuğun çocukluğuna ver demesin :) çocuğu arsız yetiştirmişler bariz böyle.
6 yaşındaki çocuk ya ilkokula başlamıştır ya da anaokuluna gidiyordur. Yani eğitim almaya hazır haldedir. 2 yaşındaki gibi aklına ne eserse yapma lüksü yoktur. Neyi nerede yapacağını az çok öğrenmiştir.

Benim oğlum 3 yaşında ağzındaki şeyi çöp dışında bir yere attığını görmedim.

Anneannemizin dolabını bile açtırmadı annem izin almadan. Ev sahibine saygıdır bu. Ben de şu an bu şekilde anlatıyorum oğluma.
Yiyen yesin önüne koyalım mutfağı hiç sorun değil ama her şeyin bir adabı olduğu ve kafasına göre istediğini elde edemeyeceği öğretilmeli çocuğa.

Bazı insanlar ürememeli bence :)
benim kızım da üç yaşında ve çöplerinin çoğunu mutfak tezgahına bırakır.
6 yaşındakinin aklı çöp atmamayı çözer. eltisi izin veriyor mu acaba kendi evini çöplüğe çevirmesine?

Valla hic kimse elin cocugunun terbiyesizliklerini cekmek zorunda degil.
Cocuksa cocuk napalim yani ay cocuk iste diyip gecilince asil problem. Egitim besikte baslar diye bosuna demiyolar.
O evde o cocuk misafirdir kendi evi gibi at kosturamayacagi ogretilmeli. Bariz simarik terbiyesiz bir cocuk iste.
Koca da tamamen haksiz simarik yegenine toz kondurmayacak diye kendi evladini ana ayri baba ayri buyutmeye razi.
Bugunun yarini da var evladina ne dicek anan kuzenine laf etti diye anani bosadim seni hic dusunmeden mi dicek.

Merhaba kızlar. Biz eşimin ailesiyle aynı binada oturuyoruz. Eltim alt katımda oturuyor.
Eltimin Küçük oğlu 6 yaşında ve inanılmaz yaramaz bir çocuk! Görgü terbiye sıfır !
Bize ne zaman gelse direk buzdolabını açar karıştırır "onu yicem bunu yicem ". hatta bazen İZİN istemeden alır ve yer aşırı sinir olurum ben bu duruma . Kaç kere de annesi yanındayken uyardım. " X başkalarının buzdolapları izinsiz açılıp karıştırılmaz ! Ayıp ! Bişey istediğin zaman bana söyle varsa ben sana veririm ." Diye .
Ama yok o kadar asi ve dik başlı bir çocuk ki laftan anlamıyor o sadece kendi bildiğini okuyor .
Temizliğe de asla önem vermez yemek veya Abur cubur yedikten sonra o eller üstüne başına sürülür!!
bizdeyken ben zorla uyarıyorum da gidip ellerini yıkıyor . Banyoda da işi gücü sabunla oynamak işi bitince de elini tutup kapının arkasında asılı olan bornozlara silmeye kalkmıştı birkeresinde. Sürekli takip ediyorum onu gördüğüm gibi gittim ve uyardım " oğlum burda el havlusu var ya bornozlara niye siliyorsun diye " ,bide "yooo silmedim ki" diye yalan söylüyor gözümün içine baka baka.
çok yalan söyleme huyu da var . Çekmeceleri karıştırıp kalemliğimden kalem alır sonra "ben bunu okulda yerde buldum " der .
Eşim AÖF De öğrenci ders çalıştırıyorum ona o defteri almış neymiş resim yapacakmış "tamam kopar ordan 2-3 sayfa yap " dedim . Ama yok o her sayfaya çizip film yapçakmış sayfalar geçtikçe oynucakmış o film . "Oğlum görmüyor Musun dersler var bu defterde amcan çalışıyor" diyorum " amcam koca adam olmuş ne okuluna gidiyor sanki yalan söyleme" diyor.
Artık o saatten sonra sinirimden çatlıyorum işte . Neyse bunlardan daha çok var da ben size Cuma günü yaptığı şeyleri anlatayım .
Yine geldi annesiyle ve her tarafı karıştırmaya başladı mutfak çekmeceleri, camlar , tv sehpası , sıra buzdolabına geldi.
Benim uyarmama rağmen annesi de isteksiz Bi şekilde "oğlum kapat bak ayıp" deyip oğlunu çekmeye çalışıyor sözde! Bi yandan onla beraber dolabın içini süzüyor "al ne al ne istiyorsun" diyiverdi sonunda oda. çokomel vardı dolapta onları görmüş aldı ki kısa bir süre önce annesinin aldığı 2 tane keki yemişti bide salonda yeme huyları var "oturup mutfakta tepsinin üstünde ye " diyorum "yok içerde yicem " al o zaman tepsiyle ye ama dökme yerlere diye uyardım. Çünkü biliyorum herşeyi dökerek yiyor.
Neyse bu yedi biraz çizgi film izledi sonra tekrar gelip buzdolabını karıştırmaya başladı "ben yeşil zeytin yicem" !!!!!!
Ben tabi sinirden patlıyorum kendi evlerindeyken mutfağa uğramaz buraya gelince midesini kurtlar basıyor !
Aldı gitti içerde zeytin yemeye başladı . Her neyse bunlar sonunda gitti . Ertesi gün eşimle oturuyoruz. tv sehpamın üstünde 2 uçta süs eşyam var onlardan birtanesinin ağız kısmında Bi koyuluk farkettim o ne diye bakmaya gittim ki şoka girdim o küçük çocuk görünümlü canavar yediği çikolatayı çiğnemiş çiğnemiş süs eşyamın içine tükürmüş!! direk eşime gösterdim "bu ne rezillik nasıl bir çocuk bu hiç mi terbiye temizlik öğretmemişler bu çocuğa " diye söyleniyorum eşim sesini çıkarmadan dinledi.
Neyse aradan 1-2 gün geçti salonda zigon sehpamın üstünde de camdan bir süs eşyam var baktım tepesinde bişeyler var yakınına gittim kurumuş zeytin çekirdekleri !!!! İtinayla onları oraya dizmiş ! Allahım kriz geçircem ben denk gelip görmesem evime bir misafir gelse görse rezil olucam ! Dur dedim ben şu tv sehpasının üstündeki diğer bibloyada bakıcam Bi baktım onun içinde de 7-8 tane yeşil zeytin çekirdeği !
Allahım deli oldum ya ben asla alışık değilim böyle pisliklere . 4 aylık çoçuğum var ne zaman uyusa hemen temizliğimi işimi gücümü yapmaya çalışıyorum o uyanmadan şimdi böyle kirletilidğini görmek beni delirtti . Artık psikolojimi bozdu acaba başka nereye naptı diye her tarafı kontrol etmeye başladım koltukların altını yastıkların arkasını. ki iyi ki de bakmışım tuvalet peçetesinden alıp parçalayıp parçalayıp koltuğun altına atmış !
Ben artık iyice sinirlendim akşam eşime anlatıyorum bunları bana demesin mi " yaratıcı çocuk zeytin ağacı dikmiş oraya " !!!!! Ya sen ne diyorsun ben mecbur muyum senin yeğeninin pisliklerini temizlemeye kendin mi temizliyorsun bu evi de böyle rahat rahat konuşuyorsun gerekmediği sürece o çoçuğun artık bize gelmesini istemiyorum . Geldiği gibi zaten budolabına dadanır her tarafını karıştırır bundan da rahatsız oluyorum öyle kafasına göre İZİN almadan başkalarının dolabını açıp karıştıramaz" dedim
sonra bu başladı " benim yeğenim karıştırır da bide senden izin mi alıcak benim oğlum aşada böyle bişey yapsa yengem kızsa abim onu mahveder o yüzden sende sakın benim yeğenlerime karışma !
Bende dedim " benim oğlum hele Bi büyüsün öyle bişey asla yapmaz çünkü onu öyle eğitip öğreticem " dedim.
Bu içerde hala söyleniyor bana ben yatak odasına geçtim o kadar sinirlendim ki yeğeninin bu yaptığı şeyleri normal karşılayıp ona hak vermesine yastığını battaniyesini aldım içeri götürdüm " madem bana hak vermek bu kadar zor geliyor sana bu gece burda yat da aklın başına gelsin istersen hatta in yeğeninin koynunda yat" dedim.
Ben oğlumu uyuturken eşim geldi
" napıcaksın amcamlar gibi mi olalım birbirimize mi düşelim kardeşler yeğenler komple . Bi çocuğun yaptığı şeylere katlanamadın yemin ederim seni boşarım" dedi bana ve gitti içeri. Beynimden vurulmuşa döndüm .
8-9 yıllık beraberliğin sonunda evlenmişiz çocuğumuz olmuş birbirimizi o kadar severken o ettiği laf çok zoruma gitti.
Eşimde ailesi haksız bile olsa hep onları tutma huyu var ve bundan çok rahatsız oluyorum , üzülüyorum .
Ben yine de sabaha karşı 5 gibi uyandım baktım salonda yatıyor üstü yarı kapalı yarı açık kıyamadım gittim uyandırdım hadi gel yatağa diye beni Bi terslemeler . " bak o ettiğin boşanma lafına rağmen kıyamadım geldim seni çağırıyorum " dedim " git başımdan zaten 2 saat sonra kalkıcam gece nasıl burda yattıysam sabah da burdan kalkarım " Dedi .
Ben biraz daha ısrar edince beni itti ve ciddi bir ifadeyle "vallahi bak dövecem seni git " Dedi . Ben tabi o an delirdim ve yanına geldiğime lanet ettim içimden ! " öyle mi X dedim sen bence de git bugün o boşanma davasını aç açmazsan ş.......sizsin " dedim ve gidip yattım. Oda bişey demedi uyumaya devam etti sabah da kalktı giyindi işe gitti . Şimdi ben haksızmıyım , haksızsam nerde haksızım, akşam eşim geldiğinde nasıl davranmalıyım lütfen akıl verin :KK43: çok uzun oldu biliyorum ama anlatıp içimi dökmem lazımdı hakkınızı helal edin ve çok sağolun :KK43:
en sinir olduğum şey banyoya bornoz asanlardır.oldu olacak içi çamaşırlarınızı da asın gıcık oluyorum.çocuk havlu niyetine siliyor nereden bilsin ki

Merhaba kızlar. Biz eşimin ailesiyle aynı binada oturuyoruz. Eltim alt katımda oturuyor.
Eltimin Küçük oğlu 6 yaşında ve inanılmaz yaramaz bir çocuk! Görgü terbiye sıfır !
Bize ne zaman gelse direk buzdolabını açar karıştırır "onu yicem bunu yicem ". hatta bazen İZİN istemeden alır ve yer aşırı sinir olurum ben bu duruma . Kaç kere de annesi yanındayken uyardım. " X başkalarının buzdolapları izinsiz açılıp karıştırılmaz ! Ayıp ! Bişey istediğin zaman bana söyle varsa ben sana veririm ." Diye .
Ama yok o kadar asi ve dik başlı bir çocuk ki laftan anlamıyor o sadece kendi bildiğini okuyor .
Temizliğe de asla önem vermez yemek veya Abur cubur yedikten sonra o eller üstüne başına sürülür!!
bizdeyken ben zorla uyarıyorum da gidip ellerini yıkıyor . Banyoda da işi gücü sabunla oynamak işi bitince de elini tutup kapının arkasında asılı olan bornozlara silmeye kalkmıştı birkeresinde. Sürekli takip ediyorum onu gördüğüm gibi gittim ve uyardım " oğlum burda el havlusu var ya bornozlara niye siliyorsun diye " ,bide "yooo silmedim ki" diye yalan söylüyor gözümün içine baka baka.
çok yalan söyleme huyu da var . Çekmeceleri karıştırıp kalemliğimden kalem alır sonra "ben bunu okulda yerde buldum " der .
Eşim AÖF De öğrenci ders çalıştırıyorum ona o defteri almış neymiş resim yapacakmış "tamam kopar ordan 2-3 sayfa yap " dedim . Ama yok o her sayfaya çizip film yapçakmış sayfalar geçtikçe oynucakmış o film . "Oğlum görmüyor Musun dersler var bu defterde amcan çalışıyor" diyorum " amcam koca adam olmuş ne okuluna gidiyor sanki yalan söyleme" diyor.
Artık o saatten sonra sinirimden çatlıyorum işte . Neyse bunlardan daha çok var da ben size Cuma günü yaptığı şeyleri anlatayım .
Yine geldi annesiyle ve her tarafı karıştırmaya başladı mutfak çekmeceleri, camlar , tv sehpası , sıra buzdolabına geldi.
Benim uyarmama rağmen annesi de isteksiz Bi şekilde "oğlum kapat bak ayıp" deyip oğlunu çekmeye çalışıyor sözde! Bi yandan onla beraber dolabın içini süzüyor "al ne al ne istiyorsun" diyiverdi sonunda oda. çokomel vardı dolapta onları görmüş aldı ki kısa bir süre önce annesinin aldığı 2 tane keki yemişti bide salonda yeme huyları var "oturup mutfakta tepsinin üstünde ye " diyorum "yok içerde yicem " al o zaman tepsiyle ye ama dökme yerlere diye uyardım. Çünkü biliyorum herşeyi dökerek yiyor.
Neyse bu yedi biraz çizgi film izledi sonra tekrar gelip buzdolabını karıştırmaya başladı "ben yeşil zeytin yicem" !!!!!!
Ben tabi sinirden patlıyorum kendi evlerindeyken mutfağa uğramaz buraya gelince midesini kurtlar basıyor !
Aldı gitti içerde zeytin yemeye başladı . Her neyse bunlar sonunda gitti . Ertesi gün eşimle oturuyoruz. tv sehpamın üstünde 2 uçta süs eşyam var onlardan birtanesinin ağız kısmında Bi koyuluk farkettim o ne diye bakmaya gittim ki şoka girdim o küçük çocuk görünümlü canavar yediği çikolatayı çiğnemiş çiğnemiş süs eşyamın içine tükürmüş!! direk eşime gösterdim "bu ne rezillik nasıl bir çocuk bu hiç mi terbiye temizlik öğretmemişler bu çocuğa " diye söyleniyorum eşim sesini çıkarmadan dinledi.
Neyse aradan 1-2 gün geçti salonda zigon sehpamın üstünde de camdan bir süs eşyam var baktım tepesinde bişeyler var yakınına gittim kurumuş zeytin çekirdekleri !!!! İtinayla onları oraya dizmiş ! Allahım kriz geçircem ben denk gelip görmesem evime bir misafir gelse görse rezil olucam ! Dur dedim ben şu tv sehpasının üstündeki diğer bibloyada bakıcam Bi baktım onun içinde de 7-8 tane yeşil zeytin çekirdeği !
Allahım deli oldum ya ben asla alışık değilim böyle pisliklere . 4 aylık çoçuğum var ne zaman uyusa hemen temizliğimi işimi gücümü yapmaya çalışıyorum o uyanmadan şimdi böyle kirletilidğini görmek beni delirtti . Artık psikolojimi bozdu acaba başka nereye naptı diye her tarafı kontrol etmeye başladım koltukların altını yastıkların arkasını. ki iyi ki de bakmışım tuvalet peçetesinden alıp parçalayıp parçalayıp koltuğun altına atmış !
Ben artık iyice sinirlendim akşam eşime anlatıyorum bunları bana demesin mi " yaratıcı çocuk zeytin ağacı dikmiş oraya " !!!!! Ya sen ne diyorsun ben mecbur muyum senin yeğeninin pisliklerini temizlemeye kendin mi temizliyorsun bu evi de böyle rahat rahat konuşuyorsun gerekmediği sürece o çoçuğun artık bize gelmesini istemiyorum . Geldiği gibi zaten budolabına dadanır her tarafını karıştırır bundan da rahatsız oluyorum öyle kafasına göre İZİN almadan başkalarının dolabını açıp karıştıramaz" dedim
sonra bu başladı " benim yeğenim karıştırır da bide senden izin mi alıcak benim oğlum aşada böyle bişey yapsa yengem kızsa abim onu mahveder o yüzden sende sakın benim yeğenlerime karışma !
Bende dedim " benim oğlum hele Bi büyüsün öyle bişey asla yapmaz çünkü onu öyle eğitip öğreticem " dedim.
Bu içerde hala söyleniyor bana ben yatak odasına geçtim o kadar sinirlendim ki yeğeninin bu yaptığı şeyleri normal karşılayıp ona hak vermesine yastığını battaniyesini aldım içeri götürdüm " madem bana hak vermek bu kadar zor geliyor sana bu gece burda yat da aklın başına gelsin istersen hatta in yeğeninin koynunda yat" dedim.
" napıcaksın amcamlar gibi mi olalım birbirimize mi düşelim kardeşler yeğenler komple . Bi çocuğun yaptığı şeylere katlanamadın yemin ederim seni boşarım" dedi bana ve gitti içeri. Beynimden vurulmuşa döndüm .
8-9 yıllık beraberliğin sonunda evlenmişiz çocuğumuz olmuş birbirimizi o kadar severken o ettiği laf çok zoruma gitti.
Eşimde ailesi haksız bile olsa hep onları tutma huyu var ve bundan çok rahatsız oluyorum , üzülüyorum .
Ben yine de sabaha karşı 5 gibi uyandım baktım salonda yatıyor üstü yarı kapalı yarı açık kıyamadım gittim uyandırdım hadi gel yatağa diye beni Bi terslemeler . " bak o ettiğin boşanma lafına rağmen kıyamadım geldim seni çağırıyorum " dedim " git başımdan zaten 2 saat sonra kalkıcam gece nasıl burda yattıysam sabah da burdan kalkarım " Dedi .
Ben biraz daha ısrar edince beni itti ve ciddi bir ifadeyle "vallahi bak dövecem seni git " Dedi . Ben tabi o an delirdim ve yanına geldiğime lanet ettim içimden ! " öyle mi X dedim sen bence de git bugün o boşanma davasını aç açmazsan ş.......sizsin " dedim ve gidip yattım. Oda bişey demedi uyumaya devam etti sabah da kalktı giyindi işe gitti . Şimdi ben haksızmıyım , haksızsam nerde haksızım, akşam eşim geldiğinde nasıl davranmalıyım lütfen akıl verin :KK43: çok uzun oldu biliyorum ama anlatıp içimi dökmem lazımdı hakkınızı helal edin ve çok sağolun :KK43:

Cocugun simartildigi ayan beyaz ortadada siz sirf bu yuzden kendinizedevesinizede yazik etmişsiniz evet esinizde haksiz doyledigi seyleri olcup tartmadan konusmus ama esimde benim yeğenim icin agir konussa bende kabul edemez tepki verirdim

Cocugun yasattigi seyler sizi uormus olabilir keske annesiyle konussaydiniz baktiniz hala taviz vermiyir mesafe koymayi deneseydiniz esiniz size agir konusmus olabilir ama sizinde hic altta kalir yaniniz olmamis o o anki sinirleyle kendini bilmeden konusmus belki hakaretler savuracaginiz yerde sakinlesmesini bekleseniz hatasini anlayip ozur dileyecekti

O ne bicim cocuk ya. Benim kardesim o yastayken sofra kurulup kaldirilirken yardim eder, yatagini toplardi. 6 yas hicte aklinin yerinde olmadigi bir yas degil yani. Anasi da amcasi da "aman o cocuk kafasinda takilmaya devam ederlerse topluma bir canavar karisacak gecmis olsun.

Çocuğunun başka bir evde nasıl davrandığını umursamayan bir anne tipi daha.. Eltiniz! Tamam çocuktur, laftan anlamayabilir ama herşeyin bir sınırı vardır, nerde kaldı eğitim? 6yaştan bahsediliyor. Odanın ortasında zeytin yemek nedir? Annesinin izin vermemesi gerekir. Her istediği yapılmazki çocuğun.
Gerekli uyarıyı eltiye yapmalıydınız eşinize değil.
Eşinizin yeğeni, ne yapsın adam.
Ama o "döverim, boşarım" lafları için pişman edin onu.
Ve yataktan atarak siz de büyük bir hata yapmışsınız bu da kabul edin...

7 yaşında oğlum var. Bu çocuğu olan ebeveyn korumacılığıyla ilgili bir şey değil. Şöyle ki; çocuğa ne kadar öğretirsen öğret o öğrendikleriyle olgun bir insan gibi hareket etmesini bekleyemezsin. Çocuğa evde her istediği şeyi yedirsen de başkasında gördüğü şeyler daha cazip gelebiliyor. Çocuk sizi yakın görüyordur. Benim oğlumda kimsenin evinde dolabı açmaz ama babaannesine ya da anneannesine gittiğinde canı bir şey istediğinde açıp alır. O zeytin çekirdeğini emin olun sizi sinirlendirmek için koymamıştır hayal dünyasında bir şey üretmiştir ve kendince birkaç gün sonra ne olacağını merak etmiştir. Oğlum da bazen deney yapıyorum diye hiç olmadık şeyler yapıyor. Birkaç kez oğlum etrafı kirletiyorsun dedim haklısın anne ama sende benim hayal dünyamın genişlemesine hiç izin vermiyorsun diye karşılık verdi. Ben deney yapıyorum ama sen kızıyorsun dedi o günden sonra deneylerine karışmıyorum. Ha siz diyeceksiniz ki tüm bunları evinde yapsın. Çocuk işte orası da amcasının evi yabancı değil diye düşünmüştür. Çocuklar acaba yengem kızar mı? diye düşünemez bazen. Evet rahat annelerde var ama bu da onların suçu çocukların değil. Bir de ben şöyle eğitirim ben böyle eğitirim diye büyük konuşmayın. Bende çocuklar bebekken öyle diyordum ama evdeki hesap çarşıya uymuyor. Doğru eğitmek adına her şeye hayır demekte yanlış bana göre.

en sinir olduğum şey banyoya bornoz asanlardır.oldu olacak içi çamaşırlarınızı da asın gıcık oluyorum.çocuk havlu niyetine siliyor nereden bilsin ki

Ayy merak ettim Sebatiye senin bornozlar nerede duruyor

Akşam duş yaptık balkona asıp mı kurutuyoruz mesela Aralık ayında, sonra da dolaba mı koyuyoruz

Ya da her yıkanınca bornozu da mı yıkıyoruz

Annem mesela çamaşırlıkta kurup katlayıp koyuyor ama onlar çok sık yıkanmıyor, evde çoluk çocuk yok, tüm gün evde vs vs

Yazdıklarından sıkıldım hepsinide okuyamadım sürekli çocuğun yediğini içtiğini anlattın. Genelde başkasının evindeki şeyler çocuklara daha tatlı gelir bu hep böyledir hiç duymadın sanırım ayrıca amcasının evi yesin nolucak sanki biraz daha geniş kalpli olabilirsin bu konuda diye düşünüyorum. 3te olsa 6da olsa çocuk. Yediği içtiği sayılmaz.

Temizlik konusunda haklısın bir şey diyemem ama bu konuyuda açık bir dille annesine söyleyebilirsin. Yanlış anlamaz, anlarsada kendisi bilir mesafe koyar.
Seninde işine gelir (her konuda!)

Eşinede keşke şikayet eder gibi 6yaşındaki çocuğun yaptıklarını söylemeseydin. Eşinin uslubü yanlış olmuş ama beimde yeğenlerim var ve eşim aynı şekilde şikayet etseydi bende sert çıkabilirdim galiba.

Bebeğinizi sağlıcakla tertemiz ve pak büyütebilmen dileğiyle.

Eşine deki fazla fazlaal ne aliyosan o zaman yedigözüme gelmez onlarda geldiğinde anası olacak danaya deki mutfakta oturalim ogkanida oturt yemek masasına ne yicekse daya önüne yedi içti attı geçti muhanbeti:olamaz: benimde 9 yasinda kaynim var. Dugden bir onceki gun kakasini wc dahil tum koridora surduydu

Benim çocuğum yapmaz etmez ben eğiteceğim gibi büyük laflar etme.Hiç belli olmaz.Bazı çocuklar hele ki hiperaktifse ya da aşırı zekalıysa yaramazlık en önemli unsurları oluyor.6 yaşındaki çocuğu çok takmışsın kafaya.Çocuk işte.Yaptıklarının suçlusu kendi de değil.Annesiyle daha uygun bir dille konuşabilirsin.
Eşinin yeğeni.Bunu ona yansıtman anlamsız ya da sohbet ortamında,ya beni pek dinlemiyor,sen amcasısın belki senden çekinir sen bi uyarsan demen daha doğru olurdu.Yatağı yorganı alıp içeri götürmeler..
Bir de eşine dava açmazsan ş....sizsin ???? sen ce bu mu eğitim.

Haklı olarak kızmışsın zor bir durum. Ama eşin bu işi çözemez. Ben kendimi yerine koydum, yeğenim yese içse dökse terbiyesizlik yapsa bile eşimin bu durumu şikayet etmesini hiç hoş karşılamam. Tepkinizi fazla buldum.

X