Eşim ve yaz tatili

3 ay istanbul sıcağı dediğinize göre öğretmensiniz. merak ettim ne öğretmenisiniz?
tatil işine gelince adamla ayrı yaşayıp beraber tatil mi yapmak istiyorsunuz bunun sebebi ne?
kendiniz gidin tatile.

Ayrı yaşıyorsanız ortada sorun vardır. Sorunları çözelim, gerekirse terapiste gidelim demek yerine tatil inadı neden? N'olacak 3-5 gün ayrı olduğunuz kocanızla tatile gidince, bi anda musmutlu bi çifte kumruya mı dönüşeceksiniz?

Madem evleri hayatları ayırma kararını aldınız, siz gidin tatile arkadaşınızla.

Ha bu arada uçak parasıyla otel parasını nasıl karşılaştırdınız da borç savunması yapan birine "dertlenme ben uçağı öderim" dediniz. Otel fiyatlarından haberiniz var mı?

Aşırı saçma bir durum var ortada.Sizin tatil isteğiniz de adamı ilgilendirmiyor o zaman çünkü ayrı yaşıyorsunuz zaten. Eviniz ayrı, geliriniz ayrı. Bu karmaşada sorun yazın tatile gidermemek mi gerçekten?
Mayısta geri dönecektim aslında. Öyle düşüncelerim vardı eşim de istedi. Ama nereye dönüyorum ben ya. Tatil meselesi değil de..onun yaklaşımı.

Evet benim yaklaşımımı da görsün. Ben röl yapmak istemiyorum. İt gibi çalışıyorum, ona göre yıl boyunca yaşadım, biriktirdim , şimdi tatil yapmak istiyorum. Eşimle birlikte gidelim diyorum, yarısını ödemek istiyorum. Ama onun kafasını benim rahatlığımı düşünmek değil. Evet kıymetli arkadaşları da var hadi borç al onlardan geçen sene gezemediği yer kalmadı onlarla tatile gitti beni kırıp bu sene borç morç.

Cümlelerin bozukluğundan asla konuya odaklanamıyorum. Türk olmadığınızı söyleyin de en azından oh deyip baştan okumaya çalışalım🤦🏻‍♀️
Çök ten sonra röl de geldi:kızgın:
Türkçem o kadar kötü olduğunu düşünmedim😀 affederseniz , evet Türk değilim ondandır.

Türkçem o kadar kötü olduğunu düşünmedim😀 affederseniz , evet Türk değilim ondandır.
Şükür☺️
Anlattıklarınız çok garip.
Evliliğinizi ayrı evlerde yaşayarak mı sürdürmek niyetindesiniz? Hep böyle mi olacak? Bu biraz açık evlilik gibi olmuyor mu, ne kadar sürede bi, nasıl görüşüyorsunuz?
Tatil dert etmeniz gereken son şey gibi duruyor, anlattığınız tarz bir ilişkiyi ne gördüm ne duydum şimdiye kadar.

Mayısta geri dönecektim aslında. Öyle düşüncelerim vardı eşim de istedi. Ama nereye dönüyorum ben ya. Tatil meselesi değil de..onun yaklaşımı.

Evet benim yaklaşımımı da görsün. Ben röl yapmak istemiyorum. İt gibi çalışıyorum, ona göre yıl boyunca yaşadım, biriktirdim , şimdi tatil yapmak istiyorum. Eşimle birlikte gidelim diyorum, yarısını ödemek istiyorum. Ama onun kafasını benim rahatlığımı düşünmek değil. Evet kıymetli arkadaşları da var hadi borç al onlardan geçen sene gezemediği yer kalmadı onlarla tatile gitti beni kırıp bu sene borç morç.

Başlık eşim ve yaz tatili, konuda tatilsiz cümle yok ama konu nasıl tatil değil eşinizin yaklaşımı oluyor anlamadım ben.

Tatil sizin için önemliymiş demek ki çalışmış biriktirmişsiniz tatile de gidersiniz o zaman. Sorun ne? Eşiniz için tatil o kadar önemli değil demek ki veya maddi sıkıntı yaşamış o biriktirememiş. Geçen sene geçen senede kaldı. Adam zaten borcum var tatile gidemem diyorken bir de üstene tekrar borç alıp sizin gönlünüz olsun diye sizi tatile mi götürsün? Beklentiniz bencilce.

Eşinizin aşamayacağını düşündüğü borcu var veya hedefi var araç modeli yükseltmek gibi birşey sizide o yüzden çağırıyor zaten. Evleri ayırma sebebiniz neydi peki bu noktaya getiren? 7 aydır ayrı yaşıyorsanız aranızda birşey kalmamış demektir tatile arkadaşınızla çıkın.

Merhaba hanımlar!
Ben mı yanlış düşünüyorum eşim mı bilemiyorum artık.
Durumunuz şu: yaz tatili konusu açıldı eşim çök sert bir şekilde dedi bu yaz tatil yok. Borçlarımız var, gidemem ben diyor. Ben de diyorum, tamam canım ben de destek olayayım, ben de yarısını ödeyebilirim. Mesela uçak bileti ben alabilirim sen otel ödersin..sonuçta ben de bu sene bunaldım çök zor geçti ikimiz için ama benim işim de çök stresli ben 3 ay şimdi sıcakta istanbul’da mı kalacam. Bir şeyler biriktirdim..lüks bile olmasın, 5 yokdız olmasın, bütçemize uygun bir şey bulamaz mıyız. ??
Eşim bağrıyor ben hayır dersem karım buna tartışmaz!!! Saçmaya bakar mısınız?
Bu borçlar zaten asla bitmez ki , ama benim hayatım gidiyor ben şimdi neden onun yüzünden hiç bir yere gidemem? Destek te olmak istiyorum neresi yanlış yılda bir kere yapılabilecek bir şey, yorgunum yoruldum zor bir seneydi benim için. Sadece kendimi düşünmüyorum onu da düşünüyorum tabi ki beraber gidelim tatil borcu birlikte ödelim sonra gerekirse ya da dediğim gibi yarısını ben ödeyebilirim.

Not: biz gayet iyi durumdayız, yani evimiz var arabamız var, evet tabi bu ekonomi eskisi gibi yaşayamıyoruz ama çalışıyoruz.

Açıkcası ben zor durumdayım. Benim hayatım da gidiyor, ben çalışıyorum, biriktiriyorum, tatile gideceğim 5-6 gün diye, bu benim motivasiyonum ama yok. Tabi ki eşim keyiften söylemiyor bunu anlıyorum, ama hiç çaba bile yok, yani beni kırmamak ve anlamak. Demiyorum ki hadi Maldivlere beni götür ve nokta. Sen bütçeyi söyle ben de ona göre tatil bakabilirim ve destek olurum biriktirdim işte..YOK YOK bu sene tatil yok ben bunu dersem sen hala tartışıyorsan benim karım olamaz saçma sapan şeyler söylüyor.

Hiç güzel yaklaşım yok mesela canım sana da ihtiyacı var tabi ki istersen aeni göndereyim ama benim çalışmam lazım, ya da bu kadar para tatile ayırabilirim bulsan bir şey gideriz..

Sadece yasaklamak her şey. Sadece böyle keskin konuşmak.
Ben de o zaman niye anlayışımı göstereyim ki sanki kalıp bana birisi teşekkür edecek…
Yok ya benim da hayatım var benim kazandığım paramdan ben tatile gidebiliyorum onun borçları zaten asla bitmez eee ben hiç mi bir yere gidemeyeceğim ? Eşim ne derse o mu dur. Yok ben yokum bu kafayla.

Sizce kızlar?
Ben konuda sadece yarısını ben ödeyeyim kısmına takıldım paranız cebiniz ayrıysa gidin kendi paranızla neyin lafını işitiyorsunuz

Merhaba hanımlar!
Ben mı yanlış düşünüyorum eşim mı bilemiyorum artık.
Durumunuz şu: yaz tatili konusu açıldı eşim çök sert bir şekilde dedi bu yaz tatil yok. Borçlarımız var, gidemem ben diyor. Ben de diyorum, tamam canım ben de destek olayayım, ben de yarısını ödeyebilirim. Mesela uçak bileti ben alabilirim sen otel ödersin..sonuçta ben de bu sene bunaldım çök zor geçti ikimiz için ama benim işim de çök stresli ben 3 ay şimdi sıcakta istanbul’da mı kalacam. Bir şeyler biriktirdim..lüks bile olmasın, 5 yokdız olmasın, bütçemize uygun bir şey bulamaz mıyız. ??
Eşim bağrıyor ben hayır dersem karım buna tartışmaz!!! Saçmaya bakar mısınız?
Bu borçlar zaten asla bitmez ki , ama benim hayatım gidiyor ben şimdi neden onun yüzünden hiç bir yere gidemem? Destek te olmak istiyorum neresi yanlış yılda bir kere yapılabilecek bir şey, yorgunum yoruldum zor bir seneydi benim için. Sadece kendimi düşünmüyorum onu da düşünüyorum tabi ki beraber gidelim tatil borcu birlikte ödelim sonra gerekirse ya da dediğim gibi yarısını ben ödeyebilirim.

Not: biz gayet iyi durumdayız, yani evimiz var arabamız var, evet tabi bu ekonomi eskisi gibi yaşayamıyoruz ama çalışıyoruz.

Açıkcası ben zor durumdayım. Benim hayatım da gidiyor, ben çalışıyorum, biriktiriyorum, tatile gideceğim 5-6 gün diye, bu benim motivasiyonum ama yok. Tabi ki eşim keyiften söylemiyor bunu anlıyorum, ama hiç çaba bile yok, yani beni kırmamak ve anlamak. Demiyorum ki hadi Maldivlere beni götür ve nokta. Sen bütçeyi söyle ben de ona göre tatil bakabilirim ve destek olurum biriktirdim işte..YOK YOK bu sene tatil yok ben bunu dersem sen hala tartışıyorsan benim karım olamaz saçma sapan şeyler söylüyor.

Hiç güzel yaklaşım yok mesela canım sana da ihtiyacı var tabi ki istersen aeni göndereyim ama benim çalışmam lazım, ya da bu kadar para tatile ayırabilirim bulsan bir şey gideriz..

Sadece yasaklamak her şey. Sadece böyle keskin konuşmak.
Ben de o zaman niye anlayışımı göstereyim ki sanki kalıp bana birisi teşekkür edecek…
Yok ya benim da hayatım var benim kazandığım paramdan ben tatile gidebiliyorum onun borçları zaten asla bitmez eee ben hiç mi bir yere gidemeyeceğim ? Eşim ne derse o mu dur. Yok ben yokum bu kafayla.

Sizce kızlar?
Bence sizin evliliginizde sorun var . İkinizde çalışıyorsunuz anladığım kadarıyla ama neden her şeyi eşiniz ödüyor? Evlilik mi iş anlaşması mi? Bana göre evlilikte para ortak hesapta olmalı ve harcamalar bu hesaptan yapılmalı. Erkeğin ayrı kadının ayrı para biriktirmesini anlayamıyorum. Belki eşiniz de bu yüzden sorun ediyordur . Uçağı ben odeyim oteli sen öde gibi bi mantık çok saçma

Kadın yurtdışına doğup büyüdüğü yere gitmiş şimdi de tatil vesilesiyle evliliğine tekrar dönmek eşiyle denemek istiyor diye anladım. Ortada evlilik kalmamış gerçi uzatmaları oynuyorlar.

Konu sahibi yazdıklarım doğruysa kendi ülkende isen şu an geri dönme.Denemeye değmez. Boşanıp hayatını kur

X