Eşimden buz gibi soğudum ne yapacağımı bilmiyorum yardim edin

Ne yapmaliyim

• Bence sabret

OY: 5 4,1%
  • Bosan gitsin

OY: 116 95,9%

• Ankete Katılan
    121
  • Anket Kapalı .
Emek vermişsiniz ama emeğiniz boş yereymiş.
Dünyaya bir defa geliyoruz. Bir defa yaşayacağınız hayatı da insan gibi yaşamaya hakkınız var.
Sizi insan yerine koymayan bu pislikten boşanmanız sizin hayrınıza olur.

Hasta misin sen? Evlilik değil rezillik bu acil boşanin bu nasıl rezillik yuh artik

sana birsey diyemem ama bir adam seni böyle kapıya koyuyorsa yatın ki hatalarında ne yapacak

Sen tekrar geri dönerek hata yapmışsın. İlk evden attığında, hadi geri döndün, ikinci de neler yapmış neler demiş adam, ona rağmen tekrar barışmışsın, şok oldum. Bence boşan, beş para etmez bir adam bu , adam bile değil

Ben zaten bosanma davasını acıcaktim avukatım senenizin dolmasinı bekle hakim bosanmadan yana olmaz mahkeme 11 ayı bile bulabilir ayrıca esin seviyorum annemler yuzunden gitti ayri ev tuttum derde hakim yine uzlasmadan yana olur dedi ben o yuzden bi kez daha geldim ya aramiz duzelir insan olur diye ama cok sogudum

Şu an ayrı evdesiniz ...
Vaktinde affetmeyecektin
Şimdi şans tanımış oldun...bi bak bakalım nasıl devam ediyor...ona göre kararını verirsin yeniden

Surumunuzu bir diyanet hocasına, imama değil, fıkıhçıya sorun. Üç talakta boşandıktan sonra siz başka bir erkekle evlenmedikçe yeniden evlenemezsiniz eşki eşinizle. Burada kulaktan dolma bilgilerle değil, bir alime sorun hükmünüzü. Eşiniz sizi islami hukuka göre boşadığına göre önem verirsinizi diye düşünüyorum bu duruma.

haklı bir soğuma. Ayrı ev tutması karakterinde ne değiştirecek. artık onun ne olduğunu biliyosun

Arkadaslar esimle ağustos ayinda cok severek evlendik cikmaya basladiktan 7 ay sonra evlenmeye karar verdik bunun oncesindede ayni evde yasiyoduk ve hic bir sorunumuz yoktu taki evlenip kaynanamin yanina tasinana kadar 7 ay boyunca bana sesini bile yukseltmeyen adam kina gecemde patlak verdi kına gecem cok gec saattele kadar surdu diye beni okadar insanin icinde kucuk dusurup rencide etti affettim dugun oldu evlendik kaynanamlarla oturmaya karar verdik para biriktirip ev alicaktik güya ama benim kabus dolu gunlerim basladi ev ustune ev kurmaya calisirsak bu olur iste benim yaptigim hersey kaynanamin ve kayinpederimin gozune batmaya basladi ve biz esimle tam 6 ay boyunca her aksam kavga ettik her aksam agladim eften pusfen seyler neden yemeyi oyle yiyosun neden anneme saygisizlik ediyosun neden babama bunu dedin beni iyce ezmeye basladi ve bende kaynanamin esimi doldurdugunu dusunerek ayri eve cikmak istedim beni evden kovdu valizimi topladi ve beni disari atti agladim annemin evine dondum bende hataliyim mezhebimiz yoremiz farkli ayak uyduramadim onlara sonra pisman oldu beni almaya geldi annemin evinden affettim geri dondum tamam ayri ev tutucaz dedi ve butun altinlarimi satti daha sonra suan durum yok bi iki aya cikariz eve dedi onuda kabul ettim evde bi kaza gecirdim ve iki elimde yandi tuvalete giderken yemek yerken esim yardim ediyodu ellerim yandiktan iki gun sonra kaynanam kayinpederim esim benim ustume felmeye basladi kaynanam sana hakkimi helal etmiyorum benim cocugumu ayagina kadar evine getittrdin falan demeye basladi cinnet gecirdim ama Allah yukarda agzimi acip tek kelime cevap vermedim odamiza gectigimzde kiyamet koptu esimle beni ailene ezdiriyosun diye kavga ettik ve saat gecenin iki bucunda o yanik kollarla beni istanbulda sokaga atti yine annemi aradim al beni diye parmagimdaki yuzugu bile aldi sokaga atarken annem beni almaya geldi konusmak icin esimin yanina gittigimzde esyalarimi kapinin onunde buldum ellerim yanik oldugu icin tuvalette bana yardim ediyodu adettim bide o ara pis donlarinida koydum boklu donlarinida falan dedi bosol dedi uckere ve S***** G** (Defol) diye kapiyi suratima kapatti kaynanam ve kayinpederimde oglum ne yapiyosun demiyo ama ve o gun aglaya aglaya eve gittik annemle 3 hafta ayri kaldik yalvardi yakardi agladi pismanim Allah belami versin seni birdaha uzmicem ama ne fayda okadar sogudum seviyorum ama bi gram ne saygi kaldi nede ne bileyim artik dokunmasini bile istemiyorum bana cikmiyo aklimdan yaptiklari dedikleri ne yapicam bilmiyorum ayri ev tuttu hersey yolunda kavga etmiyoruz ama olmuyo olmuyo sevsemde icim almiyo esim annesine cok benziyo esime baktikca o kadinin suratini goruyorum buz gbi soguyorum ailesiyle yanimda konusuyo buz gbi soguyorum kafayi yiycem ne yapicam bilmiyorum bi yanim birak su adami bukadarmi gurursuzsun kizim diyo bi yanimda okadar emek verdin nolucak diyo evlendigimden beri mutlu olamadim kendimi cok değersiz hissettirdi ve bu pisikolojiyi ustunden atamiyorum nefret ettim hepsinden

Senin ailende hiç kimse yok mu kocan olacak o pisliğin ağzını yüzünü kıracak
Bu muameleyi görürken ailen hiç mi dur demedi
Boşan tabi, bu ne rezilliktir

Senaryoya inanmadım. 10sayfada 2 yorumun var konu sahibi derdin akıl almak değil ilgi çekmek bence. :KK14: bunları yaşadın yaşadın kovuldun kapılara kondun boş ol'ları duydun ve ailen seni geri yolladı bu adama he. Sen de gittin. :ukala:

Cocuk olduktan sonra hersey daha kotu oluyor cikmaz bir hal aliyor. Ayril demek kolay ama bence cok iyi dusun. Sevgiden ote bu adam sana deger veriyor mu. Baskalarinin doldurusuna gelip seni o halde sokaga atabiliyorsa ilerde neler yapmaz . Ben olsam ne yapardim . Ayrilirdim. Seninki kadar agir olmasa da bende yasadim biseyler ama yeni dogum yaomistim ayrilamadim. O yuzden diyorum cok iyi dusun canim coook

Beni bilmiyosunuz tanımıyosunuz neden ilgi çekeyim ilgi çekicek olsam burda kendimi saklamam yasadıklarıma inanip inanmamak size kalmis gercekten cok severek ve cok buyuk umutlar besleyerek evlendim hayal kırıklığına ugradim belki sevdigim adamla mutlu olurum dedim ama bukadar yasanan seyden sonra geri dönmeme ragmen hic biseyi hazmedemedim nefrete kine dönüştü abimde yok babamda annemle ben varım basta baba olmayinca akrabalarda aman dul kalmasin derdine düşer hic bi zaman bosanma taraftarı bakmazlar tek derdim hayalini kurduğum bi evlilikti okadar ama hic biri olmadı

Kendini ezdirme lütfen çocuk da asla. Annesinin ağzına bakıyor belli ki her annesine gidip geldiğinde değişir böyleleri. İmkanın varsa boşa

Beni bilmiyosunuz tanımıyosunuz neden ilgi çekeyim ilgi çekicek olsam burda kendimi saklamam yasadıklarıma inanip inanmamak size kalmis gercekten cok severek ve cok buyuk umutlar besleyerek evlendim hayal kırıklığına ugradim belki sevdigim adamla mutlu olurum dedim ama bukadar yasanan seyden sonra geri dönmeme ragmen hic biseyi hazmedemedim nefrete kine dönüştü abimde yok babamda annemle ben varım basta baba olmayinca akrabalarda aman dul kalmasin derdine düşer hic bi zaman bosanma taraftarı bakmazlar tek derdim hayalini kurduğum bi evlilikti okadar ama hic biri olmadı
Canim sen calisiyor musun. Senicok iyi anlıyorum. Su anda vermen gereken cevap ne istedigin. Esinin duzelecegine inaniyor musn cani gonulden. Kayinvaldeye tahammul edebilecek misin bu saatten sonra. Ve herseyden onemlisi seni ellerin yanmis halde kapinin onune koyan bir adamla hayatini gecirmek istiyor musun. Gerci soylemissin zaten sogumussun..oncelikle vermen gereken cevaplar var kendine. Iyi dusun guzel dusun.

"Eğer koca, eşini ikinci talaktan sonra üçüncü defa boşarsa, artık başka bir kocaya varıp ondan boşanmadıkça, o kadın ilk kocasına helâl olmaz. Ama bu ikinci kocası kendi rızasıyla onu boşar ve kadın ile ilk kocası Allah’ın koyduğu evlilik hukukunu yerine getireceklerine inanırlarsa, nikâhla bir araya gelmelerinde bir günah yoktur. İşte bunlar Allah’ın belirlediği hudutlardır ki bilmek isteyenler için O bunları beyan buyurmaktadır."(Bakara, 2/230)

Konuyu araştırmanızı öneririm. Özel mesaj atacaktım ama sanırım yeni üye olduğunuz için mesaj bölümünüzü göremedim.

mezheb konusuna kadar okudum.
oraya kadar yazdıklarınız dinle mezheble alakası yok.

Hanımlar lütfen konuda dini içerik, mezhep vs mevzuları olmasın.

Değil karısını, bir kadını sokakta bırakan/bunu içi alan bir erkeğe adam demem ben.

X