Eşimden şiddet görüyorum, düzelir mi boşanmalı mıyım?

Çalışırken de öfke nöbeti geçirip aklını kaybediyor mu?
Karşısındakinin amiri, patronu ya da müşterisi olduğunu unutup girişiyor mu mesela?
Yoksa gücü sadece size yettiği için sadece sizi mi unutma lüksü var?
Hayır, bu hayatta sadece konu sahibini gerçekten seviyor da ondan. Patronunu niye dövmüyor? Çünkü o iyi adam bu muameleyi sadece karısına layık görüyor. Bide normal zamanda iyiyiz demiş. Dün dayak yiyip bugün ya da yarın nasıl iyi olunuyorsa.

Bu bahsettiğin her şeyi bende eski sevgilimde yaşadım. Normal zamanlarda beni çok seven çok iyi davranan vicdanlı merhametli adam aniden öfke patlaması yaşayınca sağa sola saldırır telefonları bilgisayarları kırar bana zarar verirdi. Son zamanlarımıza doğru uzun süredir böyle davranışları olmamıştı ama yüzde yüz güvenmezsin tabi sana yaşattıkları aklında kalır hep

Sevgilimle Bergen filmini aynı anda açıp izledik.
Film bitince bana dediği tek şey şu oldu, "Ben sana ters bir şey söylesem üç gün kendime gelemiyorum, insanlar bunu nasıl yapabiliyor sevdiklerine?"
Yani varın buradan pay biçin, seven insan kıyabilir mi? Kıyamaz.
Ben de vaktinde her türlü şiddeti gördüm, o yüzden sizi anlıyorum. Şimdi göremiyorsunuz, bunun içinden çıktıktan sonra anlayacaksınız bazı şeyleri. Umarım çok geç olmaz.

Hayır, bu hayatta sadece konu sahibini gerçekten seviyor da ondan. Patronunu niye dövmüyor? Çünkü o iyi adam bu muameleyi sadece karısına layık görüyor. Bide normal zamanda iyiyiz demiş. Dün dayak yiyip bugün ya da yarın nasıl iyi olunuyorsa.
Valla benim eski sevgilim üniversite hocamıza bile kafa tutmuştu el kol hararetlenmişti yani illa ki bu durum dışarıda gelişirse yaptıkları vardır bence

Sevgilimle Bergen filmini aynı anda açıp izledik.
Film bitince bana dediği tek şey şu oldu, "Ben sana ters bir şey söylesem üç gün kendime gelemiyorum, insanlar bunu nasıl yapabiliyor sevdiklerine?"
Yani varın buradan pay biçin, seven insan kıyabilir mi? Kıyamaz.
Ben de vaktinde her türlü şiddeti gördüm, o yüzden sizi anlıyorum. Şimdi göremiyorsunuz, bunun içinden çıktıktan sonra anlayacaksınız bazı şeyleri. Umarım çok geç olmaz.
İnsan o şiddeti yaşarken gerçekten bi aptallaşıyor bence duruma alışıyor ve normali bu gibi sanıyor herşeyi alttan alıp susarak normalleştiriyoruz sanki. İçinden çıkınca anlıyorsun neyin ne olduğunu.kendini nasıl bişeyin içine sokmuşsunda kurtulmuşsun diye. İnsan düşünme yetisini bile kaybediyor bence psikolojik ve fiziksel Şiddet yaşayınca. Sonra unutamayacakları travmalar gelişiyor hayatlarında

Valla benim eski sevgilim üniversite hocamıza bile kafa tutmuştu el kol hararetlenmişti yani illa ki bu durum dışarıda gelişirse yaptıkları vardır bence
Ama el kol yapmak başka, dövmek başka. Patronu dövse ya da başkasını dövse ceza alır ama biliyor ki evdeki kadını istediği kadar dövese de iki tatlı söze her şey halloluyor.

1 yıllık evlisin
Selam kızlar yardımınıza ihtiyacım var..
Ben 1 senelik evliyim ve evliliğin başlarında sadece psikolojik olan şiddet son zamanlarda fiziksel şiddete döndü.. Her yaptıktan sonra pişman olup özür dileyip bir daha yapmıcam dese de fayda etmedı, acıklama olarak o an kendımı kaybedıyorum gozum dönüyor dıyor. Kendısinin psıkolojik sorunları var, öncelikle narsist ve manipulatif, kavgacı, aşırı sinirli ve öfkesini kontrol edemiyor, paranoyak, anksıyete sahıbı,bırsuru de cocukluk travması var, bi anda mantıklı bır sebebi olmadan asırı sinirlenip hem etrafa hem bana fiziksel şiddet uyguluyor, cidden canımı yakıyor, hem sözlü hakaret var, hemde cok yıkıcı ve yorucu bir insan.. bunun yanı sıra cimri ve parası cok kıymetlı, evı ben geçindiriyorum ve onun yuzunden bir suru konuda basıma gelmeyen kalmadı.. Şimdi e boşan ne duruyorsun dıyeceksınız ama durum şu ki, severek aşık olarak evlendık, kımse evlılıgını hemen bıtırmeyı ıstemez, ona defalarca kez şans verdım yardımcı olmaya calıstım ama duzeltemıyorum dıyor, en son terapı gor yoksa olmaz bu iş deyınce biraz isteksız de olsa kabul ettı, ama bu saydığım sorunların tedavısı belkı yıllar surecek ve sordugum doktorlar, sadece hafifletilir ama şiddet konusu riski az da olsa var, tamamen bıtmeyebilir dıyorlar kesın konusamıyorlar, kı o da ısteklı bır sekılde duzenlı tedavı gorurse.. İşin kötüsü ondan baska kımsem de yok, aıle vs. Ve bu atakları olmadıgında cok ıyı ve uyumlu bır cıft oluyoruz, onu herseye ragmen sevıyorum, onun da benı sevdıgınden de emınım, cabam bu yuzden ama elınde olmayan seyler var gıbı beynınde.. Ben onu suclayip gıtmek yerıne yardım etmeye calıstım duzeltmeye calıstım calısıyorum ama acaba boşa mi kürek çekiyorum? Kendımde terapıye baslıcam cunku sayesınde agır travmalar yaşadım.. Lütfen benı suçlamadan empatı yaparak degerli yorumlarınızı yazarsanız cok mutlu olurum.. Gercekten acı ve caresizlik içindeyim.. Şimdiden teşekkür eder
1 yıllık evlisiniz daha çok yeni ve başından beri fiziksel psikolojik şiddet görmüşsünüz ortada bi çocuk yokken boşanın

Ama el kol yapmak başka, dövmek başka. Patronu dövse ya da başkasını dövse ceza alır ama biliyor ki evdeki kadını istediği kadar dövese de iki tatlı söze her şey halloluyor.
Valla benimki iki kere disipline gitti hoca şikayetçi oldu bir tanesindede kütüphane görevlisini dövüyordu az daha sonra o hocanın şikayeti üzerine derste olanları kurul çağırıp savunma yaptırdı bizde gidip olayı anlattık falan. Ama okuldan atılsaydıda sallamazdı. Böyle durumlarda gözü hiç birşey görmez bunların

Selam kızlar yardımınıza ihtiyacım var..
Ben 1 senelik evliyim ve evliliğin başlarında sadece psikolojik olan şiddet son zamanlarda fiziksel şiddete döndü.. Her yaptıktan sonra pişman olup özür dileyip bir daha yapmıcam dese de fayda etmedı, acıklama olarak o an kendımı kaybedıyorum gozum dönüyor dıyor. Kendısinin psıkolojik sorunları var, öncelikle narsist ve manipulatif, kavgacı, aşırı sinirli ve öfkesini kontrol edemiyor, paranoyak, anksıyete sahıbı,bırsuru de cocukluk travması var, bi anda mantıklı bır sebebi olmadan asırı sinirlenip hem etrafa hem bana fiziksel şiddet uyguluyor, cidden canımı yakıyor, hem sözlü hakaret var, hemde cok yıkıcı ve yorucu bir insan.. bunun yanı sıra cimri ve parası cok kıymetlı, evı ben geçindiriyorum ve onun yuzunden bir suru konuda basıma gelmeyen kalmadı.. Şimdi e boşan ne duruyorsun dıyeceksınız ama durum şu ki, severek aşık olarak evlendık, kımse evlılıgını hemen bıtırmeyı ıstemez, ona defalarca kez şans verdım yardımcı olmaya calıstım ama duzeltemıyorum dıyor, en son terapı gor yoksa olmaz bu iş deyınce biraz isteksız de olsa kabul ettı, ama bu saydığım sorunların tedavısı belkı yıllar surecek ve sordugum doktorlar, sadece hafifletilir ama şiddet konusu riski az da olsa var, tamamen bıtmeyebilir dıyorlar kesın konusamıyorlar, kı o da ısteklı bır sekılde duzenlı tedavı gorurse.. İşin kötüsü ondan baska kımsem de yok, aıle vs. Ve bu atakları olmadıgında cok ıyı ve uyumlu bır cıft oluyoruz, onu herseye ragmen sevıyorum, onun da benı sevdıgınden de emınım, cabam bu yuzden ama elınde olmayan seyler var gıbı beynınde.. Ben onu suclayip gıtmek yerıne yardım etmeye calıstım duzeltmeye calıstım calısıyorum ama acaba boşa mi kürek çekiyorum? Kendımde terapıye baslıcam cunku sayesınde agır travmalar yaşadım.. Lütfen benı suçlamadan empatı yaparak degerli yorumlarınızı yazarsanız cok mutlu olurum.. Gercekten acı ve caresizlik içindeyim.. Şimdiden teşekkür ederim 😇 😇 😇
Sizi döven adam sizi seviyor öylemi nasıl sevgi bu seven kişi eşinin bir saçının teline kıyamaz

kusura bakmayın ama size acımasız olmak gerekiyor çünkü hak ediyorsunuz gelecek bütün linçleri. maddi imkanınız var adamın elle tutulur tek yanı yok düzeltebilir miyim diyorsunuz. Allah korusun 2 gün sonra başınıza birley gelse eşiniz dahil kimse suçlu değil bilerek isteyerek adamın yanında duruyorsunuz. Adam da denmez ona ya neyse. Şurda ne konular okuyoruz maddi durumları olmadıkları için çocukları oldukları için katlanmak zorunda kalıyorlar hepimiz çok üzülüyoruz. Size üzülünmüyor sadece okuyunca insana sinir basıyor. Umarım akıllanırsınız en yakın zamanda
E yuh!!!! ne demek
başınıza birley gelse eşiniz dahil kimse suçlu değil bilerek isteyerek adamın yanında duruyorsunuz

yazdıklarınızı gözünüz görüyor mu sizin?

E yuh!!!! ne demek

yazdıklarınızı gözünüz görüyor mu sizin?
Siz hanfendinin ne yazdığını okudunuz mu hala adamın gösterdiği şiddeti yaptığı her harekete bir bahane bulmaya çalışıyor. İyi yanından bakıp yanında durmaya çalışıyor. Adamın ne olduğu belli imkanı varken bile isteye yanında duruyorsa kim suçlu burda. Adam diyor benim öfke kontrolüm var kendime hakim olamıyorum arkadaş hala yanında duruyorsa kim suçlu. İmkanı varken diyorum zorla tutan yok yanında

Siz hanfendinin ne yazdığını okudunuz mu hala adamın gösterdiği şiddeti yaptığı her harekete bir bahane bulmaya çalışıyor. İyi yanından bakıp yanında durmaya çalışıyor. Adamın ne olduğu belli imkanı varken bile isteye yanında duruyorsa kim suçlu burda. Adam diyor benim öfke kontrolüm var kendime hakim olamıyorum arkadaş hala yanında duruyorsa kim suçlu. İmkanı varken diyorum zorla tutan yok yanında
Adam suclu, vuran suclu! "Kusura bakmayin ama o saatte orada ne isi varmis? Kadin basina o adamlarin arasinda ne isi varmis?" diyenlerden zerre farkiniz yok!

Adam suclu, vuran suclu! "Kusura bakmayin ama o saatte orada ne isi varmis? Kadin basina o adamlarin arasinda ne isi varmis?" diyenlerden zerre farkiniz yok!
Saçmalıyorsunuz şuan ne alakası var. adamların arasında ne işi varmış diyenlerle bir tutabiliyorsunuz bu durumu. orda zorla tecavüz oluyor zorla şiddet oluyor kimse bu insanlar beni dövüyor ama özünde beni seviyor iyi insan öfke kontrolü var canı cinsellik istemiş demiyor. Manyağın birine denk geliyorlar ve kaçamıyorlar. Bilerek isteyerek kimse tecavüzcülerin şiddet gösteren manyakların yanında durmuyor. Buradaki durum tam tersi arkadaşın tüm imkanları olmasına rağmen bilerek isteyerek duruyor. Yine soruyorum Allah korusun başına birşey gelirse her türlü imkanı varken kendi hayatını kurtarabilecekken orda durması kimin suçu adamın mı . Adam zaten pislik. Adam onu zorla mı tutuyor. Tehdit mi ediyor. Çocuğu mu var ?ailesi mi yanında değil?maddi zorluk mu çekiyor . Ben bunlardan hiç birini okumadım. Benim okuduğum tek şey adamın yaptıklarına kılıf bulmak sizde isterseniz tekrar okuyun.

Kadın dayak yiyip yiyip oturuyor. Kaçmıyor gitmiyor boşanmıyor, bırakıp gitmek istemiyorum diyor. Size bize göre adam suçlu vuran suçlu. Çoluk çocuk yok, genç kadın ayaklarının üstünde durabilir, adama muhtaç değil ama gitmiyor, terk etmiyor ağzının yüzünün dağıtıldığı mekanı. Hatta biraz daha yorum yapılsa kocasını güzelleyip üyelik iptali yapıp kapatacak konuyu. Sizin yazdığınızla ne alakası var bu konunun? Kadın dayağımı yiyorum ama kocamı da bırakmıyorum diyor. Gayet de "orada ne işi varmış" denebilir bu durumda. Hatta ben diyorum, kendini kaybedecek kadar sinir krizi geçiren, Allah yarattı demeyip ağız burun dalan, döve döve sağlıklı düşünmesini engelleyen adamın yanında ne işi varmış?

Oldu bitti bir olay değil bu, sistematik bir şekilde devam eden bir durum. Kadın devamlı dayak yiyor, polise gidebilir darp raporu alabilir ve boşanabilir. Bunu yapmaya gücü var. Ama oturup o adamı iyileştirmeye çalışıyor. Siz suçlu demeye devam edin, kadın o adamı koynuna alıyor günün sonunda.

Oldu bitti bir olay değil bu, sistematik bir şekilde devam eden bir durum. Kadın devamlı dayak yiyor, polise gidebilir darp raporu alabilir ve boşanabilir. Bunu yapmaya gücü var. Ama oturup o adamı iyileştirmeye çalışıyor. Siz suçlu demeye devam edin, kadın o adamı koynuna alıyor günün sonunda.
abla tohdor mu

Saçmalıyorsunuz şuan ne alakası var. adamların arasında ne işi varmış diyenlerle bir tutabiliyorsunuz bu durumu. orda zorla tecavüz oluyor zorla şiddet oluyor kimse bu insanlar beni dövüyor ama özünde beni seviyor iyi insan öfke kontrolü var canı cinsellik istemiş demiyor. Manyağın birine denk geliyorlar ve kaçamıyorlar. Bilerek isteyerek kimse tecavüzcülerin şiddet gösteren manyakların yanında durmuyor. Buradaki durum tam tersi arkadaşın tüm imkanları olmasına rağmen bilerek isteyerek duruyor. Yine soruyorum Allah korusun başına birşey gelirse her türlü imkanı varken kendi hayatını kurtarabilecekken orda durması kimin suçu adamın mı . Adam zaten pislik. Adam onu zorla mı tutuyor. Tehdit mi ediyor. Çocuğu mu var ?ailesi mi yanında değil?maddi zorluk mu çekiyor . Ben bunlardan hiç birini okumadım. Benim okuduğum tek şey adamın yaptıklarına kılıf bulmak sizde isterseniz tekrar okuyun.

Kadın dayak yiyip yiyip oturuyor. Kaçmıyor gitmiyor boşanmıyor, bırakıp gitmek istemiyorum diyor. Size bize göre adam suçlu vuran suçlu. Çoluk çocuk yok, genç kadın ayaklarının üstünde durabilir, adama muhtaç değil ama gitmiyor, terk etmiyor ağzının yüzünün dağıtıldığı mekanı. Hatta biraz daha yorum yapılsa kocasını güzelleyip üyelik iptali yapıp kapatacak konuyu. Sizin yazdığınızla ne alakası var bu konunun? Kadın dayağımı yiyorum ama kocamı da bırakmıyorum diyor. Gayet de "orada ne işi varmış" denebilir bu durumda. Hatta ben diyorum, kendini kaybedecek kadar sinir krizi geçiren, Allah yarattı demeyip ağız burun dalan, döve döve sağlıklı düşünmesini engelleyen adamın yanında ne işi varmış?

İmdi, ilk olarak abusive bir ilişki içinde olan kişiler zaten sağlıklı düşünemez. Zamanla özgüvenleri yok olur, suçu kendilerinde bulmaya başlar vs vs. Normal bir insan davranışları sergilemediği için konu sahibini linç etmek anlamsız.

İkinci olarak, evet şiddet gösteren taraf suçludur ve kurbanın davranışları şiddeti hak etmesini ya da suçlu olmasını hiç bir şekilde sağlamaz! bu görüşü bir kadın forumunda azınlıkta kalarak savunduğuma inanamıyorum!

ve evet o saatte orada ne işi varmış demekle aynı şey. Ona bakarsanız dünya manyak dolu, her daim dikkat etmeliyiz. Adam gibi taımadığımız erkeklerle başbaşa kalmak her zaman tehlikeli olabilir, nerede sarhoş olduğumuza dikkat etmeliyiz, milletin arabasına binmemeliyiz vs vs... Aynı mantık bunda da kurbanı suçlar yani.

Çektiğiniz sınır nerede? Ne zaman kurban suçlu olmaya başlıyor? Yoksa kriter sizin başınıza gelme ihtimali olan şeyler ya da olmayan şeyler mi?

Çektiğiniz sınır nerede? Ne zaman kurban suçlu olmaya başlıyor? Yoksa kriter sizin başınıza gelme ihtimali olan şeyler ya da olmayan şeyler mi?
Ekonomik olarak kimseye muhtaç değil, gücünü kıracak bir hastalık ya da engel durumu yok, ayağını bağlayacak bir çocuk yok. Kirasını faturasını kendi ödediği evde de dayak yemesin kimse ya o kadar da değil.

Sadece öfke nöbetleri sırasında aklını kaybediyor, karşındakinın ben olduğumu bıle unutuyor,o andan kopuyor yanı.. normal zamanda gercekten sevgı dolu ve ıyı davranıyor
İyi bir gün elinde kalırsınız. Ölüp gidersiniz. O da savunmasında gözüm dönüyor der. Ay hiç mi korkmuyorsunuz ya? Çok üzüldüm ileride çocuğunuz olsa ne korkunç bir ailesi olacak yazık

X