Eşime gelen mesajlardan rahatsızım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fenvetekno

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2023
21
-76
merhabalar. 29 yaşında ve 1 yıl 4 aylık evliyim. Eşim akademisyen, kız öğrencileri saat, hafta sonu farketmeksizin eşime zaruri olmayan, gereksiz konularda mesajlar atıyorlar ve arıyorlar. Bu konuyla ilgili defalarca kez rahatsızlığımı dile getirdim. Bu akşamın bir vakti yine oldukça frikikli bir profil fotoğrafına sahip bir öğrencisi mesaj attı, hocam sınava hangi konulara çalışayım diye (bu soruyu öğretmeni yerine sınıf arkadaşlarına sorması gerekmiyor mu, bu saatte hele ki böyle bir şey için öğretmene mesaj atmak anlamlı mı?) ben tabi ki görünce çok üzüldüm. Daha önce de bu konu yüzünden defalarca tartıştık. Bu mesajlardan rahatsız olduğum için ben hastaymışım, psikoloğa gitmeliymişim. Bu mesajlardan çoğu kadın rahatsızlık duymaz mı? Aynı durumdan dolayı daha kaç kere tartışmalıyız, daha ne kadar üzülmeliyim? Ayrıca bununla ilgili tartışmamız üzerine ben ona küfür etmediğim halde “tipimle ilgili” küfür ederek yanımdan ayrıldı. Yorumlarınızı bekliyorum.

Sizden sakladı mı mesajı ? Veya verdiği cevap samimi miydi ki bu kadar kıskandınız tepkilendiniz ? Bunu tetikleyen başka şeyler de var mı ? Sonuçta eşiniz öğretim görevlisi ona hediyeler de gelebilir okul meslek hayatında bu tarz şeyler çok olur

Kız öğrencilerin mesajlarından ziyade küfür eden koca daha ciddi bir konu değil mi?

Hiç bir öğrenci hocasından o rahatlığı almazsa mesaj yazamaz. Demek ki eşiniz uygun görüyor öğrencilerde sorun yok.

Kızın profil fotoğrafının konuyla hiç alakası yok. Size ne elalemin frikiğinden?

Çirkin olduğumu ifade eden bir küfür. …….’ya benziyorsun gibi.
Normalde de böyle yapar mı ilk defa mı oldu?
Onun dışında konuyla ilgili yorumum bence rahatsız olmakta haklısınız ama eşinizin tutumu burada önemli. Örneğin mesai dışı mesajları açmasın belki artık sormazlar. Çünkü eşiniz cevap veriyorsa onlar da yüz buluyor olabilirler. Eşiniz bu konuda ne diyor karışma cevap veririm istediğim saatte şeklinde mi yaklaşıyor yoksa çok bunaldım mesai dışı yazmalarından mı diyor

Yav biz de öğrenci olduk, hiçbir hocamıza akşamın bi vakti sınav falan sormadık. Bazıları da değişik cidden.

Ama her şey bi yana, ben olsam başka bir hat alır öğrencilere onu verirdim, onu da belli bi saatten sonra açmazdım. Bu zamana kadar kimsenin akşam 12'de hocasına ulaşamadığı için öldüğü falan olmamıştır herhalde, sabah yazsın arasın.

Şu an böyle bi şansı yoksa sizin eşinize parlamanız gereksiz. Orada statüsü yüksek biri olarak bana yazma diyecek hali yok öğrencilere. Sürekli aynı konudan kavga ettiyseniz bunalmıştır.

Mesajları size gösteriyor mu?

Onu da geçtim de küfür gereksiz olmamış mı, hep mi böyle?

Evlendiği kadına küfür eden koca daha ciddi bir mesele. Diğer mesele ise kocanızın rahatlığından yine. Yani her halükarda kocanız sıkıntılı. O küfürü neden yedirmediniz o terbiyesize?

merhabalar. 29 yaşında ve 1 yıl 4 aylık evliyim. Eşim akademisyen, kız öğrencileri saat, hafta sonu farketmeksizin eşime zaruri olmayan, gereksiz konularda mesajlar atıyorlar ve arıyorlar. Bu konuyla ilgili defalarca kez rahatsızlığımı dile getirdim. Bu akşamın bir vakti yine oldukça frikikli bir profil fotoğrafına sahip bir öğrencisi mesaj attı, hocam sınava hangi konulara çalışayım diye (bu soruyu öğretmeni yerine sınıf arkadaşlarına sorması gerekmiyor mu, bu saatte hele ki böyle bir şey için öğretmene mesaj atmak anlamlı mı?) ben tabi ki görünce çok üzüldüm. Daha önce de bu konu yüzünden defalarca tartıştık. Bu mesajlardan rahatsız olduğum için ben hastaymışım, psikoloğa gitmeliymişim. Bu mesajlardan çoğu kadın rahatsızlık duymaz mı? Aynı durumdan dolayı daha kaç kere tartışmalıyız, daha ne kadar üzülmeliyim? Ayrıca bununla ilgili tartışmamız üzerine ben ona küfür etmediğim halde “tipimle ilgili” küfür ederek yanımdan ayrıldı. Yorumlarınızı bekliyorum.
Bizim de hocalarımız oldu ve hiç biriyle mesajlaşmiyorduk.. madem sorun sizdeymiş o halde aynı şekilde siz de yazışın yağız kaslı esmer delikanlilarla bakalım nasıl bir hoşgörü sergileyecek beyefendi. Bunların medeniyeti karıları kendi yaptıklarının aynısını yapana kadar...

Neresinden tutsan canın sıkılacak gibi akademisyen olabilir öğrencileri mesaj da atabilir fakat eşinizin sınır koyması lazım yani soru var soru var "çalışacak olduğun konuları bana mı soracaksın evladım" diye eşinizin terslemesi gerekir ki bu durumlar sık sık yaşanmasın vallahi tavrınızı baştan koyun yeri geliyor biz gelen watsapp mesajlarından rahatsız oluyoruz grupları sessize alıyoruz bu adama bir sürü mesaj gelir sizi bir eş olarak rahatsız etmemesi gerekiyor iş işte kalır.

allah allah bizde hocaların numarası genelde bir kişide olurdu genelde mail atıyorduj sistemden mesaj atıyorduk. hala öyle yüksek lisans yapıyorum hocalar numara verdi ama gerkes bilir rahatsız etmemeyi. demek ki eş kişisi gevşek bu hakkı öğrencilere veriyo. ki ne hocalar gördük yani. eşiniz Nişantaşı üniversitesinde falan mı akademisyen

Yav biz de öğrenci olduk, hiçbir hocamıza akşamın bi vakti sınav falan sormadık. Bazıları da değişik cidden.

Ama her şey bi yana, ben olsam başka bir hat alır öğrencilere onu verirdim, onu da belli bi saatten sonra açmazdım. Bu zamana kadar kimsenin akşam 12'de hocasına ulaşamadığı için öldüğü falan olmamıştır herhalde, sabah yazsın arasın.

Şu an böyle bi şansı yoksa sizin eşinize parlamanız gereksiz. Orada statüsü yüksek biri olarak bana yazma diyecek hali yok öğrencilere. Sürekli aynı konudan kavga ettiyseniz bunalmıştır.

Mesajları size gösteriyor mu?

Onu da geçtim de küfür gereksiz olmamış mı, hep mi böyle?
Şimdi öğrenci profili çok değişmiş canım, benim öğrencilerim de gece, haftasonu dinlemiyor.Tabi absürt birşey yazan yok ama saat kavramı yok

Eşiniz o rahatlığı veriyordur öğrencilerine yoksa hangi konuyu çalışayım diye mesaj atamazlar tabi.
Sizin fikrinizi önemsemeyip üzerine küfür eden kocayı da kıskançlık üzerine tartışarak daha da şımarmayın.
Ona yapılacak belli de madem o olamayacağına göre mesajlarını okuyup üzerine küfür işitmenin bir anlamı yok.

Üniversite dönemlerimde hocalarımıza bu kadar rahat davranamazdik. Özellikle hangi konulara çalışayım mesajı bilemedim. Eşiniz cokmu rahat biri? Ya da gerimi kaldım şimdiki dönem öğrenci öğretmen ilişkileri farklı mı acaba?
Tipinizle ilgili küfür etmiş bu diğer konudan çok çok daha üzücü ve kırıcı.

Ben ilk üniversitemi mühendislik fakültesinde okudum, şuan ikinciyi bölümünde sadece 1 tane kadın hocanın olduğu bölümde okuyorum. Şunu kesin dille söyleyebilirimki, eşin öğrencilerine düzgün davranmadığı için bu şekilde öğrencileri çok rahatlar.

Ben üniversitede çok fazla böyle kız öğrencilere açıkça yazabilirim yavşayan erkek hoca gördüm. Hatta boşandığına, bekar olduğuna emin olduğumuz bir hoca vardı, terbiyesiz rezil herif derste iki kız öğrenciye kraliçemiz derdi, bel altı sohbet ederdi, o yürüdüğü bir kız bunun evli olduğunu duyunca derste şak diye yüzüne vurmuştu öyle öğrendi herkes evli olduğunu.

Herşey bir tarafada o kufuru ona yedirtmedinmi ya başka kadinlara cevap vericek diye kendi karisinami kufur ediyor?Olay çikarilmasi gerek bir konu🙄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X